لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یک پیشنهاد خیلی جالب
2005-04-14, 10:30 PM,
ارسال : #21

کدوم آدم حرفه ای میاد دبیان از شبکه آموزش یاد بگیره
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-04-15, 12:30 AM,
ارسال : #22

با سلام:
اگه بتونیم در تلویزیون برنامه داشته باشیم یه مطلب خیلی مهمی که پیش میاد اینکه کدام توزیع رو باید معرفی کنیم . چون ما هدفمون در تلویزیون عامه مردم است در گروه های سنی و کاری مختلف پس باید در انتخاب توزیع مورد نظر حداقل چند تا چیز رو در نظر بگیریم:1. استفاده از اینترنت توزیعی که حداقل یکم با مودمها مهربون باشه .2. برنامه های صوتی وتصویر برای استفاده از آهنگها.3. محیط گرافیکی جالب. 4. هنگام نصب یه محیط گرافیکی تمیز داشته باشه. 5. داشتن برنامه های برای استفاده از عکسها و فایلهای متنی و مخصوصا بازی ها. 6. استفاده راحت از قطعات مثل دوربین و وب کم و CD Rom بخصوص. 7.یه چیزی که به نظر من میرسه اینکه توزیعی باشه که فقط روی یک CD باشه تا کاربر چه هنگام خرید یا هنگام نصب بتون به ویندوز ترجیح بده ( حتی اگه برای امتحان کردن باشه ) توزیعی مثل زوزه یا دبیان یا مندریکا با چند CD ودر نتیجه با قیمت بالا تر از ویندوز زیاد تحریک کننده نیست هر چند جالب و حرفه ای هستند.
ممکن فکر کنید کسی که انگلیسی بلد نیست و حاضر نیست بیشتر از پول ویندوز به لینوکس پول بده و از محیط متنی هم خوشش نمیاد باید سرشو بزاره زمین بمیره لیاقتش همون ویندوز هست و بس .نمیدونم شما هم فیلم مارمولک رو دید یا نه کاری به حاشیه هاش ندارم ولی من از کل فیلم فقط یه نتیجه گرفتم اگه میخوای در مردم باشی باید با مردم مثل خوشون باشی اگه پیغمبر هم باشی باید مثل مردم رفتار کنی کسی از موعظه خوشش نمیاد اول فیلم چند نفر در مسجد بودن آخر فیلم جا برای حاج آقا نبود چرا چون حاج آقا از دیوار بالا میرفت . عاشق میشد . با لحن خود مردم حرف میزد چیزی میگفت که همه مردم میخواستن بشنون.
ما باید یه نگاه به آمارها بندازیم و اینکه در ایران هستیم با طرز فکر وعادتهای خاص خودش با توجه به اینها باید نتیجه بگیریم که برای کی میگییم چی باید بگیم چی یارو باید بگیم .
با تشکر
یعقوبی
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-04-15, 12:30 AM,
ارسال : #23

ببخشید اشتباه شد این firefox هم پدر ما رو در آورد.
2005-04-15, 09:33 AM,
ارسال : #24

سلام
والا از این مشخصاتی که گفتین SuSE فقط تعداد CD هاش رو نداره وگرنه از همه جهت مناسبه. نسخه 9.3 هم اونطور که شنیدم خیلی جالبه. برای نصب یه نسخه ساده SuSE ( پیش فرض ) شما تنها به 2 تا از CD ها احتیاج دارین بنابراین فکر کنم کار مشکلی نباشه. من خیلیها رو دیدم که بازی میخرن که 7 یا 8 تا CD ه. فکر نکنم برای این قضیه مشکل خاصی باشه.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-04-15, 03:43 PM,
ارسال : #25

به نظر من با توجه به حرف هایی که آقایی یعقوبی زد ما میتونیم چند تا توزیع رو گلچین کنیم و از بین اونها یکی رو انتخاب کنیم. مثلا لیبرانت که 2 تا سی دی بیشتر نیست و وقتی نسخه 3 اون هم به طور رسمی منتشر بشه با توجه به اینکه از نسخه های جدید kernel,KDE,Gnome و بقیه نرم افزار ها استفاده میکنه می تونه توزیع مناسبی باشه و اگر فارسی رو هم روش راه اندازی کنی دیگر هیچی کم نداره یا مثلا Ubuntu و KUbuntu که به ترتیب 1 و 2 سی دی دارند و جدیدا خیلی محبوبیت پیدا کردند و اگر اون مقاله ای رو که دو سه روز پیش در سایت قرار گرفت و درباره Ubuntu بود خوانده باشید کی بینید که چه توزیع جالبیه.و همچنین اینکه KUbuntu از قابلیت دیسک زنده هم برخورداره و به راحتی هر کی بخواد می تونه اون رو آزمایش کنه و چون این توزیع ها مبتنی بر دبیان هستند به راحتی میشه از محیط متنی بهره کافی رو برد. در ضمن اینکه تعداد سی دی های بیشتر توزیع های لینوکس 2 سی دی به بالا هست میشه این جور برای دیگران توضیح داد که تعداد نرم افزار هایی که همراه با توزیع نصب میشه خیلی زیاده. مثلا کسی که ویندوز نصب میکنه باید یک روز کامل وقت بگذاره تا نرم افزارهایی رو که می خواد مثل Photoshop,MS Office,AutoCad, Antivirus, Messenger, Nero,CloneCD,MultiMedia Software,Games و برنامه های کاربردی دیگه در صورتی که لینوکس از هر کدوم میشه گفت چند تا داره مثل OpenOffice و Gnome Office و یا ویرایشگر های متنی و گرافیکی مختلف. و این تعداد زیاد سی دی ها رو میشه یکی از مهم ترین قوت های لینوکس به حساب آورد که فرد به جای یک روز وقت فقط 1-2 ساعت وقت میگذاره و با یک دستو، کل سیستم رو Update می کنه.

[ltr]Debian ; for when you have better things to do than fix your system[/ltr]
[ltr]TuxForge :: A Gateway To The Opensource World[/ltr]
2005-04-15, 07:20 PM,
ارسال : #26

به نظر من هم ارایه ی یک توزیع معمولی بر مبنای debian (یعنی زنده نباشه) با 2 cd با داشتن آموزش های فارسی نرم افزار های اساسی که می شه با flash طراحی کرد انتخاب خوبی هست!

<!-- m --><a class="postlink" href="http://redmeadee.blogspot.com">http://redmeadee.blogspot.com</a><!-- m -->
2005-04-16, 06:49 AM,
ارسال : #27

با سلام:
زوزه را بخاطر دیوانگیش در نصب برنامه های که خودت دانلود کردی به هیچ کس توصیه نمیکنم.اما دو تا سوال داشتم ؟
1. کسی با شبکه آموزش تماس گرفت؟
2. کسی حاضر مجانی بره در تلویزیون برنامه اجرا کنه؟
2005-04-16, 02:17 PM,
ارسال : #28

ایده جالبی بود
خوب نتیجه به کجا رسیده؟
2005-04-16, 02:31 PM,
ارسال : #29

سلام
yaghoby جان باور کن من حداقل 15 بار زنگ زدم که همش اشغال بوده ، در مورد تدریس هم من فقط مشکل مسافت دارم وگرنه از جون و دل حاضرم. مطمئنم بقیه هم خیلیها هستن که هر کمکی باشه دریغ نمیکنن فقط باید فراخوانی و هماهنگی خوب باشه.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
2005-04-16, 02:57 PM,
ارسال : #30

بهترین کار در کوتاه مدت نوشتن مقاله به ضمیمه ی کلیک جام جم هست و معرفی گنو و لینوکس و لاگ آی آر ارگ و تکنو تاکس ارگ

<!-- m --><a class="postlink" href="http://redmeadee.blogspot.com">http://redmeadee.blogspot.com</a><!-- m -->
2005-04-16, 10:16 PM,
ارسال : #31

سلام.

میتونین خودتون مثلا با همکاری و حمایت یک شرکت اقدام به تهیه آموزش های تصویری(فیلم) و اگر هم خواستید همراه با صدا از لینوکس و برنامه های تحت اون کنید. عد اونو با فرمت های معمول به صورت فایل یا سی دی از طریق فروشگاه یا اینترنت انتشار دهید.همچنین نسخه های کپی آنها را به صدا و سیما دهید تا پخش کنند. مثلا نحوه کار با اوپن آفیس یا نرم افزار های چند رسانه ای یا شبکه یا آموزش gimp یا blender یا طریقه نصب نرام افزارها و یا کامپایل آنها یا حتی برنامه نویسی و ....... در سطح بسیار بالاتر (چه از لحاط کمی و چه کیفی) از آموزش های رایج ویندوزی.

فقط یک پیشنهاد بود.

موفق باشید.
2005-04-19, 01:54 PM,
ارسال : #32

be nazare man pishnahade jalebie

[ltr]Debian ; for when you have better things to do than fix your system[/ltr]
[ltr]TuxForge :: A Gateway To The Opensource World[/ltr]
2005-04-22, 08:31 AM,
ارسال : #33

من به برنامه سوال زنگ زدم و اونو مطرح کردم خانم مجری هم بلافاصله اونو اعلام کرد و قول داد که در بحث IT راجع به اون صحبت کنه. برنامه سوال هر روز ساعت ۱۹:۴۵ دقیقه به جز ۵ شنبه ها و جمعه ها پخش می شه تلفنش هم ۸۷۸۷۵۰۱ بود. شما هم زنگ بزنید

هر چه دانایی٬ پرسان باش

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان