لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gentoo installation
2005-09-09, 06:29 PM,
ارسال : #21

بالاخره جنتو رو نصب کردم ولي نمي دونم چرا فونت فارسي رو نشون نميده با اين که تنظيمات اوون رو انجام دادم ...مي تونم توش فارسي تايپ کنم ولي وقتي درايوهاي ويندوز رو mount ميکنم پوشه هايي که به نام فارسي هستند نشون نميده

به نام آنکه اگر حکم کند همه محکومند
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-09-09, 08:17 PM,
ارسال : #22

سلام
این به خاطر اینه که X Server بدون پشتیبانی Unicode کامپایل شده. توصیه می‌کنم فراموشش کنین چون باید X رو مجددا کامپایل کنین و بعد هم سرعت خیلی میاد پایین.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-09-09, 11:38 PM,
ارسال : #23

پس باید چی کار کنم که بتونم folder هایی که اسمشون فارسی هست رو ببینم؟؟؟

2005-09-10, 11:23 AM,
ارسال : #24

من هسته 2.6.13 رو روي gentoo-2.6.11.r3 کامپايل کردم ولي فايل kernel-2.6.13 به boot/ اضافه نشده...بايد چي کار کنم؟

2005-09-10, 12:43 PM,
ارسال : #25

سلام
مثل اینکه راهنما رو خوب مطالعه نکردین. بعد از اون باید کپی‌اش کنین و به GRUB هم اضافه‌اش کنین. یه نگاهی به Gentoo Handbook بندازین.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-09-10, 11:29 PM,
ارسال : #26

مشکل بر طرف شد

2005-09-13, 12:38 AM,
ارسال : #27

آيا ميشه که هنگام نصب gentoo به جاي کامپايل هسته 2-6-11 هسته 2.6.13 رو کامپايل کرد؟

2005-09-13, 01:21 AM,
ارسال : #28

بله٬ ولی الان unstable هست و mask شده٬ برای اینکار از دستور زیر استفاده کنید:
[ltr]
کد :
echo "sys-kernel/gentoo-sources" >> /etc/portage/package.keywords
[/ltr]
2005-09-13, 02:08 AM,
ارسال : #29

اين دستور رو در کدوم مرحله بايد وارد کنم ؟ لطفا بيشتر توضيح بديد؟و براي اين که تمام نرم افزارهاي KDE نصب بشه بايد از چه دستوري استفاده کنم چون من از دستور emerge --usepkg kde استفاده کردم و همه برنامه ها مثل k3b نصب نشد يه جايي خوندم که بايد از دستور emerge -meta استفاده کرد...نمي دونم که درسته يا نه.....

2005-09-15, 11:21 AM,
ارسال : #30

اگه درایور های ویندوزتون FAT32 باشه باید توی کامپایل کرنل توی بخش :
File systems--> Native Language Support--> NLS UTF8 رو فعال کنی. سپس تو همون قسمت Default NLS Option رو روی utf8 تنظیم کنی. و همچنین در قسمت File systems--> DOS/FAT/NT Filesystems --> Default iocharset for FAT را روی utf8 تنظیم کنی.

navidjoon نویسنده :سلام
این به خاطر اینه که X Server بدون پشتیبانی Unicode کامپایل شده. توصیه می‌کنم فراموشش کنین چون باید X رو مجددا کامپایل کنین و بعد هم سرعت خیلی میاد پایین.

چرا سرعت میاد پائین؟ شاید منظورتون مدت زمان برای دریافت سورس و کامپایلش بوده؟ اگه هم میخواین همچین کاری کنید حتما بسته بعد از آن app-portage/gentoolkit رو نصب کنید و از revdep-rebuild برای اشکالات احتمالی استفاده کنید. بهتر هم هست که حتما نسخه X.org خودتون استفاده کنید. (البته از توی portage tree پاک شده بوده)
اینم یادتون نره که unicode رو به USE Flag تون اضافه کنید.
2005-09-15, 11:39 AM,
ارسال : #31

jupiter3437,
برای نصب kde و تمام برنامه های اون باید بسته ی kde-base/kde-meta رو نصب کنی. ولی چون باینری های داخل سی دی همون بسته kde هست بسته های مثل k3b وجود ندارند و باید سورس اونها رو دریافت کنی.

برای خارج کردن یک بسته از حالت MASK باید فرمان زیر رو بزنی.

[ltr]echo "=sys-kernel/gentoo-sources-2.6.13 ~x86" >> /etc/portage/package.keywords[/ltr]

به جای sys-kernel/gentoo-sources-۲.۶.۱۳ گروه و نام بسته مورد نظر و به جای ~x86 نام معماری کامپیوترت. در اینجا x86 برای تمام سی پی یوهای پنتویم و amd و بقیه در این معماری است. مثلا اگر amd64 داشتی باید اونو بنویسی.

برای خارج کردن بسته از حالت Hard MASK این دستور:

[ltr]echo "=sys-kernel/gentoo-sources-2.6.13" >> /etc/portage/package.unmask[/ltr]

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان