لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sarge Update
2004-07-09, 12:04 AM,
ارسال : #21

آقا دستت درد نکنه...شما برای استفاده ميزکار شخصي خودتون نصب کردين؟ :roll:
من هم به Debian Sarge کوچ ميکنم آلن جان...(mdجان ...آقا موافقي) :mrgreen: n در ضمن تغييرات خاصي هم کرده...؟

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-07-09, 12:21 AM,
ارسال : #22

بله... البته ایستگاه کاری محل کار را هم بزودی تبدیل می‌کنم... خیلی عالی هست... سرعت خوبی هم داره... KDE 3.2.2 و بسیاری از بسته‌ها جدید هستند...

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
2004-07-09, 01:18 AM,
ارسال : #23

md نویسنده :مممممم irix عزیز فکر می کردم شاید از inittab باشد اما من که تغییر ندادمش . اما باز هم چک کردم. در لیبرانت از 2 استفاده می شود اما من با 5 و 3 هم امتحان کردم درست نشد.
راستش تا حالا فکر می کردم استانداردش 5 باشه و همه جا از این استفاده بشه! :lol: خوب ، ظاهرا نیست! خلاصه شرمنده دیگه!

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind
2004-07-09, 07:36 AM,
ارسال : #24

در دبیان و توزیع‌های مبتنی بر آن runlevel استاندارد ۲ است.

2004-07-09, 07:55 AM,
ارسال : #25

من هم خیلی مشتاقم که از Sarge استفاده کنم بخصوص بخاطر CDهای Updateاش.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-07-09, 11:25 AM,
ارسال : #26

irix عزیز دشمنت شرمنده . من خودم اینجا میام یاد بگیرم Smile . پس حتی اگر هم اشتباه فکر کنیم آن را مطرح نکنیم که متوجه اشکال نمی شویم.
ای داد بیداد٬ همه رفتن روی Sarge. علی ماند و حوض خودش. من هم قصد داشتم که اینکار را بکنم. منتها سعی دارم با کارهایی از این دست٬ یکم بیشتر یاد بگیرم. راستش با اینکه یک حرفه ای نیستم در بین توزیع ها با debian راحت تر هستم. یا لااقل احساس بهتری دارم. با سرعت زیاد تعدادی توزیع لینوکس را نصب کردم و مقدار کمی از آنها استفاده کردم. حالا مقداری آهسته تر جلو می روم. چون می خواهم بیشتر از یک Desktop از آن استفاده کنم و یاد بگیرم. مطمئن باشید که من هم به خود Debian روی خواهم آورد. البته زمان آن را اتمام ebook های روی cd کتاب آلن عزیز قرار داده بودم. حداقل خواندن روزنامه وار انها. و اینکه Sarge به Stable کوچ کند. حالا باز هم از آلن عزیز راهنمایی میگیرم ٬ ببینم چی میشه ٬ من که از پیشنهادهای ایشان ضرری ندیدم که هیچ سود هم کردم. زمانی نزدیک برای stable شدن Sarge هست؟
اما آلن جان من این ایراد را چه کنم؟ من بی اینکه backup از اطلاعاتم روی kmail و بقیه برنامه ها بگیرم kde را update کردم. مشکلی به وجود نیامد. واقعا عالی است. فقط تعدادی از لینکهای داخل منوی kde که به Debian مربوط بود٬ نیستند. البته خود برنامه ها پاک نشدند. به غیر از این kdebase بسته های دیگری برای نصب نیست؟
2004-07-09, 12:58 PM,
ارسال : #27

نقل :md جان گفته:
اگر هم امکان داره یک لیست از rc.2 و rc.5 قبل ازنصب kde3.2 روی لیبرانت٬ برای من mail کنید. ممنون می شوم. (ls -l > file)

آقا اين ليست که مربوط به برنامه ها و فايلهاي نصب شده بر روي دايرکتوري خانگي‌من هست!!اين ليست رو منظورتون هست؟ :roll:

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2004-07-09, 01:23 PM,
ارسال : #28

آقا فکر کنم دیسک‌های Sarge را در اختیارتون بذارم راحت‌تر باشید... فقط برای نصبش حتما به کارت شبکه نیاز دارید... Smile یک کارت Dlink 530TX رو می‌تونید به قیمت ۷ هزار تومن تهیه کنید... من هم همین کار رو کردم. دلیلش هم اینه که دیسک نصبش netinstaller است...Smile

2004-07-09, 06:03 PM,
ارسال : #29

نقل:md جان گفته:
زماني نزديک براي stable شدن Sarge هست؟

آقا يک نگاهي‌بهاینجا بکنيد.

2004-07-10, 01:22 AM,
ارسال : #30

نقل قول :آقا اين ليست که مربوط به برنامه ها و فايلهاي نصب شده بر روي دايرکتوري خانگي‌من هست!!اين ليست رو منظورتون هست؟
کد :
ls -l /etc/rc2.d
البته دیگه نیازی نیست. فکرم اشتباه بود. :?
نقل قول :آقا يک نگاهي‌به اینجا بکنيد
.
من تا به الان به این طریقه کار کردن آنها توجه نداشتم. خیلی برام جالب بود. به خصوص ۳ تا لینک اول اینجا
آلن جان فقط این نسخه شما داری netinstaller هست یا این موضوع هم در کنار نصب به نسبت سخت Debian قرار می گیرد. راستی برنامه نصب تغییری کرده . قرار بود براش یک چیزی مثل anaconda در نظر بگیرند.
نقل قول :فکر کنم دیسک‌های Sarge را در اختیارتون بذارم راحت‌تر باشید
یکمقدار به من فرصت بدهید تا مقدمات را آماده کنم. Smile
در مورد کارت شبکه یک سوال برای من به وجود آمد٬ اینکه در کارت شبکه ها هم مشکلی به مانند winModems یا softwareModems برای نصب در لینوکس وجود دارد؟ Dlink 530TX را به خاطر قیمت پیشنهاد می کنید؟ یا اینکه کارایی و راحتی نصب را هم در نظر گرفتید؟
2004-07-10, 08:07 AM,
ارسال : #31

الان هم در حقیقت همونه. ولی حالت متنی‌اش. پارتیشن بندی‌اش خیلی راحته...
مشکل netinstall به این دلیله که این سری ۱۳ دیسکه رو که دانلود شده متاسفانه installer دیسک ۱ کار نمی‌کنه. برای همین باید از دیسک netinstall که مخصوص نصب از روی شبکه و CD ها و اینترنت و... است استفاده کنید که به کارت شبکه نیاز داره! Smile
در مورد کارت شبکه این نکته رو بهتون بگم کارت‌های شبکه برعکس ویندوز در لینوکس خیلی بهتر پشتیبانی می‌شوند و راه‌انداز اکثرشون توی خود کرنل هست... Smile
این کارت‌های دی لینک خوش دست و ارزونه....

2004-07-12, 12:18 AM,
ارسال : #32

مشکل login به صورت گرافیکی هم حل شد. فقط کافیست که 6mg دیگر هم download کنید.Smile
[ltr]
کد :
apt-get install gdm
[/ltr]
2004-07-12, 01:50 AM,
ارسال : #33

آقا md جان
دست شما درد نکنه...
آلن جان
آقا اين کارتهايي که پايين نوشته مشکلي با توزيعها ندارند؟(به نظر شما کداميک بهتر است؟)به قول خودتون کداميک خوش دست تر است؟
[ltr]
D-LinkBig GrinFE-530TX
D-LinkBig GrinFE-550TX
D-LinkBig GrinGE-530T
D-LinkBig GrinGE-550T
D-LinkBig GrinFE-690TXD
[/ltr]
Big Grin :lol: 8) Confusedhock:

2004-07-12, 12:38 PM,
ارسال : #34

[ltr]
use dfe 530tx. it has no problem with gnu/linux, as mr Baghumian said.
[/ltr]
2004-07-12, 04:35 PM,
ارسال : #35

ببين Dlink هم ارزونه هم به گفته ي احل فن خوش دست ..
لينوكس 99درصد كارت هاي شيكه رو ئشتيباني مي كنه .. ولي تو ويندوز اگثرا به درايور احتياج هست ..
لينوكس سيستم عامل شبكه هست ها!!!

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2004-07-12, 04:48 PM,
ارسال : #36

اول از همه بايد از آلن تشكر كنم ....
منم امروز Sargeرو ريختم .. يكمي از زوزه زشت تره{كه با دوتا تم دانلودي حل ميشه} ... نمي دونم بيشتر شبيه FreeBSD در آوردنش ...اما بازم خيلي حال ميده لااقل يه سيستم كاملا گنو يي هست ..
نصبشم اون طوري كه دوستا مي گن سخت نيست يعني لااقل از زوزه و ردهت فقط يه محيط رنگي و خوش گل تر كم داره .. و البته لا اقل ايران رو هم جزو كشور ها و Time Zone ميشناسه ..راستي تو نصبش عربي هست ..كسي نمي دونه از كي فارسي بهش اضافه ميشه؟ چون Irix يه اسكرين شات داده بود كه توش فارسي هم نوشته بود.
اما برنامه هاي اينترنتش اكثرا از زوزه ي 9.1 جديد ترند ... مثلا فاير فاكس يا موزيلا ... اما خاصيت جالبش اينه كه مثل زوزه مسير ها و فايل هاي من در آوردي نداره ... البته هنوز با apt خوب نمي تونم كار كنم و بيشتر از synaptec استفاده مي كنم...

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2004-07-12, 06:41 PM,
ارسال : #37

شاید دوستان دیگه هم بخوان ببینن.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://people.debian.org/~bubulle/d-i/screenshots">http://people.debian.org/~bubulle/d-i/screenshots</a><!-- m -->

2004-07-12, 10:20 PM,
ارسال : #38

آقای بیژن زاده دارن روی installer فارسی دبیان کار می‌کنند... Smile امیدوارم زودتر درست بشه...

2004-07-12, 10:26 PM,
ارسال : #39

alan نویسنده :آقای بیژن زاده دارن روی installer فارسی دبیان کار می‌کنند... Smile امیدوارم زودتر درست بشه...

چه خبر خوبي Big Grin انشاا...که هر چه زودتر تمام بشه و ما هم فيضي ببريم Tongue

2004-07-13, 12:14 AM,
ارسال : #40

راستش من این خبر رو هم از خود آقای بیژن زاده شنیدم.(تو mailing list های لینوکس ایران)

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 2 مهمان