لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظر
2004-07-25, 04:49 PM,
ارسال : #21

با سلام مجدد میبخشید من فکر نمی کردم ÷یشنهاد من اینطوری باعث......بشه..ولی چند نکته لازم به ذکر است:
در مورد pdf من واقعا اعتقاد دارم اینطوری باشه بهتره و این نظر که ممکنه بعضیها سو استفاده کنند به نظر من جالب نیست چون همینطوری نیز امکان داره سوای این بحث که ما همیشه نظر مان بر سالم بودن افراد قرار می گیرد.
در مورد نرم افزارها شاید من درست نتونستم منظورمو برسونم نظر من نرم افزارهای است که توزیع آنها منع نداشته باشه واینرا در نظر داشته باشید که اکثر ایرانیهای علاقمند به لینوکس(منجمله خود من-که یک نیمچه اسلک کار هستم) از سیستم دیال آپ استفاده میکنند و فی الواقع امکان دانلود وجود ندارد.
با تمام این بحث ها درود من نثار تمامی عزیزانی که با علاقه این مباحث را دنبال میکنند و به آن حسساسند درود بر شما......
همایون Smile
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-07-25, 04:53 PM,
ارسال : #22

whitehat نویسنده :می دونید چند تا از تاپیک ها تا حالا بی جواب مانده است ! در صورتی که میشه به همه آنها پاسخ داد ؟ یا چند تا اصلا ارسالی در آنها نیست !
برای اینکه بعضی ها حرف زور می زنن و حاضر نیستن قبول کنن که دارن اشتباه می کنن.
whitehat نویسنده :ولی حالا که آقا آلن سرشان شلوغ شده و کمتر سر می زنند وظیفه ما هست که به مبتدی ها کمک کنیم .
با این از همه موافقترم.

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-07-25, 09:57 PM,
ارسال : #23

mkargar نویسنده :دوست عزيز void...
همانطور که نوید جان گفت ,آلن ديسک هاي ليبرانت را با قيمت 60$ خريداري کردند...و اگر ميبينيد بعضي از توزيعها که به نظر شما تکثير اونها غير قانوني هست,در این سايت موجود ميباشد,آلن جان دليل قانع کننده اي براي اين کار داره که نويد به اونها اشاره کرده و نتيجه هم اينه که فروش اونها قانوني هست و مانعي نداره...(آلن خودش يکي از طرفداران پرو پاقرص نرم افزارهاي آزاد هست و تجربه زيادي در اين رابطه داره...)

لیبرانت ۱۰۰٪ GPL نیست. اگر بود این حرف شما صحت داشت و هر کسی بعد از خرید اون میتونست آزادانه توزیعش کنه. ولی در مواردی که اجزایی از نرم افزار GPL compatible نیستند و احتیاج به لایسنس جداگانه و منحصر به فرد برای هر نسخه دارند (که لیبرانت هم یکی از اونهاست) این کار غیر قانونیه. این همینطور در مورد Suse قبل از ماجرای Novell و Mepis صادقه.

mkargar نویسنده :وايت هت هم راست ميگه..ولي نميشه از اين موضوعات به راحتي گذشت..هر چند ممکنه بعضي از کساني که به اين تاپيک یر ميزنند(کاربران تاره وارد) دچار شک و سرگرداني شوند..

نه به هیچ وجه نمیشه گذشت. فعلاً (تا وقتی این یکی هم مثل هر پدیده وارداتی دیگه در ایران کاملاً به گند کشیده نشده) مهمترین موضوعاتی که باید تکلیفشون مشخص بشه همین تناقضات فکری ابتدایی و ناتوانی در تولید ایده جدیده.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-07-25, 10:25 PM,
ارسال : #24

void نویسنده :باز این مسخره logout کرد. پست بالا مال منه.

ای بابا اختیار دارین این سیستم مسخره که نیست کلی هم باهوشه !اگر بیشتر از یک زمان معین درخواست نفرستید شما رو از لیت کاربر ها حذف می کنه و اگر بیشتر از 5 دقیقه با سایت کار نکردین باید اول یه صفحه ی جدید باز منید ببینید لاگین هستید یا نه که اگر نبودید لاگین کنید و بعد از صفحه ی قبل که نوشته هاتون رو نوشته بودید پست کنید ....

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2004-07-25, 10:45 PM,
ارسال : #25

void نویسنده :به پستهای اولیه این تاپیک رجوع کنید. به اندازه کافی در مورد موضعم توضیح دادم.

در هر حال من حرفامو توی این تاپیک زدم و دیگه وقت اضافه برای تلف کردن و تکرار چند تا جمله ساده و چرند شنیدن در جواب ندارم. فقط امیدوارم موضع آقای آلن و همکارانشون راجع به این قضیه روشن بشه. یا قبول کنند که در این وضعیت این کار "غیر اخلاقی" نیست و یا اگر خیلی اصرار دارند قانونمند رفتار کنند حداقل از فروش نرم افزارهای غیر رایگان در آینده خودداری کنند.
گویا این جناب void از آن دسته کاربرانی هسنتد که تا متوجه می‌شوند موضعشان غیر منطقی است سعی می‌کنند با احمق فرض کردن دیگران از ادامه بحث فرار کنند.
البته که گفتگو با چنین افرادی اصلا جالب نیست...
2004-07-25, 11:03 PM,
ارسال : #26

اول پست من اون بالا قبل بلیکس عزیز بعد پست بلیکس عزیز و حالا پست من رو بخونید!!
=======================================
mkargar نویسنده :دوست عزيز void...
همانطور که نوید جان گفت ,آلن ديسک هاي ليبرانت را با قيمت 60$ خريداري کردند...و اگر ميبينيد بعضي از توزيعها که به نظر شما تکثير اونها غير قانوني هست,در این سايت موجود ميباشد,آلن جان دليل قانع کننده اي براي اين کار داره که نويد به اونها اشاره کرده و نتيجه هم اينه که فروش اونها قانوني هست و مانعي نداره...(آلن خودش يکي از طرفداران پرو پاقرص نرم افزارهاي آزاد هست و تجربه زيادي در اين رابطه داره...)

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
لیبرانت ۱۰۰٪ GPL نیست. اگر بود این حرف شما صحت داشت و هر کسی بعد از خرید اون میتونست آزادانه توزیعش کنه. ولی در مواردی که اجزایی از نرم افزار GPL compatible نیستند و احتیاج به لایسنس جداگانه و منحصر به فرد برای هر نسخه دارند (که لیبرانت هم یکی از اونهاست) این کار غیر قانونیه. این همینطور در مورد Suse قبل از ماجرای Novell و Mepis صادقه.

ای خدا !!! ببین YaST هم تا جایی که من می دونم GPL نیست اما با این وجود اگر سود مالی و منافع شخصی در میون نباشه می تونید زوزه رو کپی کنید و به عنوان هدیه بدید به دوست دخترتون ، بقیه ی توزیع ها هم همین طور ....
اصلا رفتی تو سایت لیبرانت ؟ اصلا بنر هاشو تو اینترنت دیدی؟ می نویست Libranet GNU/Linux ببین هرچی لینوکسِ پس تحت گنو هست
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
mkargar نویسنده :وايت هت هم راست ميگه..ولي نميشه از اين موضوعات به راحتي گذشت..هر چند ممکنه بعضي از کساني که به اين تاپيک یر ميزنند(کاربران تاره وارد) دچار شک و سرگرداني شوند..

---من نوشتم-->ببین وایت هت جان من نمی تونم بشینم و یکی به من افترای دورویی و دزدی بزنه ، ضمنا اگر تاپیکی خالی مونده مطمئن باش من به عنوان کسی که تو این بحث دارم شرکت می کنم حتما بلد نبودم واگر نه بهش جواب می دادم بقیه ای هم که جواب ندادن چون تواین بحث شرکت نکردن از موضوع مطروحه ی شما خارجند!

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
نه به هیچ وجه نمیشه گذشت. فعلاً (تا وقتی این یکی هم مثل هر پدیده وارداتی دیگه در ایران کاملاً به گند کشیده نشده) مهمترین موضوعاتی که باید تکلیفشون مشخص بشه همین تناقضات فکری ابتدایی و ناتوانی در تولید ایده جدیده.[/quote]

--> من نوشتم -->شاید شما با تناقض فکری روبرو هستید اما برای خیلی ها تو این سایت این مسائل کاملا حل شده هست و اگر در جریان امورات لینوکس تو ایران باشید می دونید که در حد توانون دارن ایده های جدید تولید می کنند از XfarDic تا ترجمه ی میزکارهای لینوکس ..
============================================

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2004-07-25, 11:24 PM,
ارسال : #27

نقل قول :mkargar نوشته:

وايت هت هم راست ميگه..ولي نميشه از اين موضوعات به راحتي گذشت..هر چند ممکنه بعضي از کساني که به اين تاپيک یر ميزنند(کاربران تاره وارد) دچار شک و سرگرداني شوند..

نه به هیچ وجه نمیشه گذشت. فعلاً (تا وقتی این یکی هم مثل هر پدیده وارداتی دیگه در ایران کاملاً به گند کشیده نشده) مهمترین موضوعاتی که باید تکلیفشون مشخص بشه همین تناقضات فکری ابتدایی و ناتوانی در تولید ایده جدیده.
من هم موافقم. مگه در ابتدای گسترش گنو تا چند سال این موضوعات تو فروم ها و میل لیستها مطرح نبوده؟؟؟ خب حالا گنو هم تو ایران تازه وارده و کسانی مثل Zoup و آلن و خلاصه کسانی که با این اندیشه و تفکر آشنایی کامل دارند باید سوال های ما تازه کارها را رفع کنند

اصلا برای اینکه قضیه حقوقی این لیبرانت و میپیس حل بشه یکی بعنوان کسی که همه اونو قبول دارند نمی ره و از خود سارندگانشان سوال نمیکنه تا این ملت سر این موضوع بی خودی خودشون خسته نکنند و همه به یک نتیجه برسند؟
2004-07-26, 01:33 AM,
ارسال : #28

blix نویسنده :
void نویسنده :به پستهای اولیه این تاپیک رجوع کنید. به اندازه کافی در مورد موضعم توضیح دادم.

در هر حال من حرفامو توی این تاپیک زدم و دیگه وقت اضافه برای تلف کردن و تکرار چند تا جمله ساده و چرند شنیدن در جواب ندارم. فقط امیدوارم موضع آقای آلن و همکارانشون راجع به این قضیه روشن بشه. یا قبول کنند که در این وضعیت این کار "غیر اخلاقی" نیست و یا اگر خیلی اصرار دارند قانونمند رفتار کنند حداقل از فروش نرم افزارهای غیر رایگان در آینده خودداری کنند.
گویا این جناب void از آن دسته کاربرانی هسنتد که تا متوجه می‌شوند موضعشان غیر منطقی است سعی می‌کنند با احمق فرض کردن دیگران از ادامه بحث فرار کنند.
البته که گفتگو با چنین افرادی اصلا جالب نیست...

اون پاراگراف دوم کلی بود و خطاب به شما نبود. با این حال هر جور راحتی، من هم اصراری ندارم همه رو متقاعد کنم.
2004-07-26, 01:53 AM,
ارسال : #29

Navid نویسنده :لیبرانت ۱۰۰٪ GPL نیست. اگر بود این حرف شما صحت داشت و هر کسی بعد از خرید اون میتونست آزادانه توزیعش کنه. ولی در مواردی که اجزایی از نرم افزار GPL compatible نیستند و احتیاج به لایسنس جداگانه و منحصر به فرد برای هر نسخه دارند (که لیبرانت هم یکی از اونهاست) این کار غیر قانونیه. این همینطور در مورد Suse قبل از ماجرای Novell و Mepis صادقه.

ای خدا !!! ببین YaST هم تا جایی که من می دونم GPL نیست اما با این وجود اگر سود مالی و منافع شخصی در میون نباشه می تونید زوزه رو کپی کنید و به عنوان هدیه بدید به دوست دخترتون ، بقیه ی توزیع ها هم همین طور ....
اصلا رفتی تو سایت لیبرانت ؟ اصلا بنر هاشو تو اینترنت دیدی؟ می نویست Libranet GNU/Linux ببین هرچی لینوکسِ پس تحت گنو هست

تو انگار تصورت اینه که لایسنس ها به دو دسته GPL و غیر GPL تقسیم میشن. حالا چون لایسنس YAST (سابقاً) در عین اپن سورس نبودن اجازه توزیع غیرتجاری میداده لابد بقیه هم اینطورین! اینو برای بار آخر میگم، امیدوارم ایندفعه بخونی. بخش هایی از لیبرانت‌ (دقیقاً مطمئن نیستم کدوم بخشها،‌ احتمالاً adminmenu و اینستالرش) لایسنسهای متفرقه دارن. من نمیدونم متن حقوقی این لایسنها دقیقاً چیه ولی اینو میدونم که علت اینکارشون این بوده که چون این پروژه رو فقط دو نفر اداره میکنن، نیاز به ساپورت مالی دارن و برای همین تنها راه تهیه این توزیع رو خرید مستقیم از خودشون قرار دادن. البته هر چند وقت یک بار ورژنهای obsolete شده رو که فروشی هم در هر حال ندارن رایگان میکنن. یکی از این دو نفر وقتی گفتم که ورژنی که من دارم کپی شده از ورژن خریداری شده مجازه خیلی محترمانه بهم گفت دزد. بیچاره نمیدونست اونم کوتاه بیاد، شماها از رو نمیرین!

راستی این کشف جدیدتو که هر دیستریبیوشنی که برچسب GNU/Linux خورده باشه 100% GPL (به قول تو گنویی!) هست رو به اطلاع آقای Stallman هم برسون، احتمالاً خیلی خوش حال میشه که پروژه fsf همچین استعدادهایی رو شکوفا کرده!
2004-07-26, 07:08 AM,
ارسال : #30

وایت هت جان آیا به حرف من رسیدی ؟ این رو میگم.
irix نویسنده :برای اینکه بعضی ها حرف زور می زنن و حاضر نیستن قبول کنن که دارن اشتباه می کنن.
می بینی . میان و یه بحث راه می اندازن و چون حاضر به قبول کردن اشتباه خودشون نیستن یا میگن من دیگه تو این بحث شرکت نمی کنم و یا به قول بهنام با با احمق فرض کردن دیگران از ادامه بحث فرار کنند. به خاطر همینه که بعضی بحث ها بی نتیجه می مونه.
خود نماینده شرکت زوزه تو ایمیلش میگه که شما می تونید هر چقدر که دلتون میخواد زوزه رو کپی کنید و به دوستانتون بدید ( به شرطی که برای شما سود نداشته باشه ) بعد ایشون میاد و به قول نوید با تفاسیر ساده انگارانه و غیر حقوقی که به گنو داره میگه که این کار غیر قانونی هستش! خوب دیگه به این شخص چی میشه گفت ؟؟؟
پ.ن لازم به ذکر هست که من هم در جریان ارتباط نوید با قسمت فروش زوزه بودم و ایمیلهای اون ها رو خوندم.

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind
2004-07-26, 08:06 AM,
ارسال : #31

من نمی‌خوام از کسی طرفداری کنم؛ امّا در یکی از پست‌های Navid، چیز جالبی دیدم:
نقل قول :ضمنا اگر مثلا یه برنامه ی غیر گنو توی لینوکس شما هست اون لینوکس دیگه از حالت گنو خارج نمی شه !
خدمتتون عرض کنم که اگر منظورتون از «حالت گنو»، آزادی هست؛ باید بگم اشتباه فکر می‌کنید. حتی اگر سیستم شما کوچک‌ترین نرم‌افزار غیرآزادی داشته باشه، کل سیستم هم غیر آزاد تلقی می‌شه.
حالا اگر منظورتون از «حالت گنو»، برنامه‌هایی هستند که توسط پروژه‌ی گنو نوشته نشده‌اند؛ خوب خود لینوکس هم شامل این دسته می‌شه. و حالا اگر به قول شما بگیم سیستم از حالت گنویی خارج نمی‌شه... اصلا یعنی چی؟!!!
حالا اگر منطورتون لایسنس‌های پروژه‌ی گنو هست هم که کاملاً بستگی به اون لایسنس داره!
2004-07-26, 08:29 AM,
ارسال : #32

اصلا مشكل لينوكس تو ايران تعصبه.هر كس(منظورم شما نيستيد!دوباره 500 تا پست نفرستيد!!)يه بار يه سي دي Liveاجرا كرده و دو كلمه از گنو شنيده مدعي لينوكس مي شه.مثل مديراي شبكه اي كه فكر مي كنن لينوكس هك نمي شه.بعد يكي مياد 200 تا سايت لينوكسي رو هك مي كنه.
فكر كنم رسالت اين سايت (وسايتهاي موازي)بيشتر برطرف كردن اين ديدگاهها باشه تا حل مشكلات ساده دوستان.

Be Free;Be OpenSource
http://www.barnamenevis.org/forum
::Introduction to Linux Tranlastion
http://linintro.barnamenevis.org/index.htm
2004-07-26, 09:20 AM,
ارسال : #33

در اینجا خدمت تمامی دوستان عرض کنم که سایت تکنو تاکس از این پس هیچ وقت توزیع غیر آزاد دیگری را به فروش نخواهد رساند. موضوع لیبرانت یک موضوع استثنایی بود... زمانی که لیبرانت 2.8.1 رو برای فروش ارائه کردم تقریبا هیچ توزیع مدرن و بدرد بخور دیگری وجود نداشت... و الان هم که آزاد شده مشکلی برای تکثیر اون نمی‌بینم...
بارها و بارها دوستان در ایمیلهایی که فرستاده‌اند در خواست نرم‌افزارها یا سیستم‌عاملهایی را کرده اند که آزاد نبوده است و من به آنها توضیح داده‌ام که امکان فروش آنها بدلیل غیر آزاد بودن وجود ندارد....
من با نظر void موافقم که نباید اجازه داد فرهنگ گنو/لینوکس مانند فرهنگ‌های وارداتی دیگر به انحراف کشیده شود چون داستان آن کاملا متفاوت است و خوشحال هستم که همگی در اینگونه موارد حساس هستید...
در اینجا دیگر خواهش می‌کنم به این بحث که کمی هم حالت عصبی پیدا کرده است خاتمه دهید...

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
2004-07-26, 11:01 AM,
ارسال : #34

alan نویسنده :در اینجا خدمت تمامی دوستان عرض کنم که سایت تکنو تاکس از این پس هیچ وقت توزیع غیر آزاد دیگری را به فروش نخواهد رساند. موضوع لیبرانت یک موضوع استثنایی بود... زمانی که لیبرانت 2.8.1 رو برای فروش ارائه کردم تقریبا هیچ توزیع مدرن و بدرد بخور دیگری وجود نداشت... و الان هم که آزاد شده مشکلی برای تکثیر اون نمی‌بینم...
بارها و بارها دوستان در ایمیلهایی که فرستاده‌اند در خواست نرم‌افزارها یا سیستم‌عاملهایی را کرده اند که آزاد نبوده است و من به آنها توضیح داده‌ام که امکان فروش آنها بدلیل غیر آزاد بودن وجود ندارد....
من با نظر void موافقم که نباید اجازه داد فرهنگ گنو/لینوکس مانند فرهنگ‌های وارداتی دیگر به انحراف کشیده شود چون داستان آن کاملا متفاوت است و خوشحال هستم که همگی در اینگونه موارد حساس هستید...
در اینجا دیگر خواهش می‌کنم به این بحث که کمی هم حالت عصبی پیدا کرده است خاتمه دهید...

خب خوشحالم که موضع شما مشخص شد. البته من شخصاً‌چندان موافق با این سیاست جدید نیستم ولی حداقل موضع شما روشنه و مورد ابهام یا تناقضی وجود نداره.
2004-07-26, 02:50 PM,
ارسال : #35

الن جان بابا دستت درد نکنه اینجا کم کم داشت دعوا می شد...

آموزش بدون محدودیت

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان