لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ساخت یه برنامه که قبل از بوت شدن سیستم عامل اجرا شه !
2006-05-04, 05:44 AM,
ارسال : #21

در ضمن میل من :
<!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-05-28, 01:14 AM,
ارسال : #22

سلام
من بعد از مدتی که یه سری مشکلاتی واسم پیش اومد برگشتم
این برنامه رو هنوز نتونستم بنویسم و می دونم یه بون سکتور هم هست ولی نمی دونم چطور چون واقعا اصلا نمی دونم از کجا شروع کنم و باز هم می گم به کمکتون نیاز دارم
بازم ممنون
منتظر میلتون هستم
بای
2006-05-28, 04:07 PM,
ارسال : #23

این ISOLINUX هست, برای بوت لینوکس از روی درایو (مدیا) ها استفاده می شه(مسلما قبل از کرنل اجرا میشه) شاید بتونی با استفاده از سورس هاش کمی اطلاعات به دست بیاری.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://syslinux.zytor.com/iso.php">http://syslinux.zytor.com/iso.php</a><!-- m -->
2006-05-29, 02:01 PM,
ارسال : #24

ممنون که راهنمایی می کنی
فقط متاسفانه یه مشکلی که دارم نمی دونم از کجا شروع کنم
2006-05-29, 02:06 PM,
ارسال : #25

my email : <!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->
2006-05-29, 06:03 PM,
ارسال : #26

مهمان عزیز کاری که استاد شما از شما خواسته یه کار جدید نیست بلکه نوشتن ویروس boot sector است که اتفاقا یه کار خیلی قدیمی است با از بین رفتن داس و آمدن ویندوز نسل این ویروس ها هم از بین رفت . این ویروس ها قبل از سیستم عامل در حافظه مقیم میشدند و هیچ آنتی ویروسی قابل به تشخیص آنها نبود .
به هر حال برای نوشتن برنامه ای که قبل از کرنل ( چه ویندوز چه لینوکس ) لود بشه باید همون mbr را دستکاری کنی.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-06-04, 09:37 PM,
ارسال : #27

harvard, جان اتفاقا خودشم گفته ویروسه
تو همین هفته باید برم بهش بدم اگه بتونم راضیش کنم هفته بعد بدم خیلی خوبه خیلی موندم اصلا موندم برنامه اسمبلی رو که نوشتم چطور یه کاری کنم که قبل از سیستم عامل اجرا شه اگه شما واردین من برنامه رو که نوشتم به من کمک کنین که چی کار کنم واسه اجراش
باور کنید این برنامه خیلی واسم مهمه یعنی شاید این درسو بیفتم الانم داره امتحانا شروع می شه استادمون گفته که اگه اینو بنویسین نمرتون قطعا می دم درسشم چون با یه درسم تداخل داشته نتونستم بعضی کلاساشو برم و خیلی سخته !
برنامشم اینه که اسلشو به بک اسلش تبدیل کنه و به نوعی اسلش در یک جای ثابت بچرخه مثله پنکه !
خیلی واسم مهمه
اگه به من کمک کنی یه عمر منو مدیون خودت کردی فکر نکن هذیون می گم باور کن خیلی واسم مهمه !
منتظر میلت و نظرت هستم
و اگه میلتو بلدی ممنون می شم
میل من
<!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->
منتظرم
بازم ممنون
2006-06-05, 02:10 AM,
ارسال : #28

عزیز من چرا موضوع رو برای خودت پیچیده می کنی ؟
نمی دونم وقتی کناپیکس داره بوت میشه دیدی یه همچین چیزی که شما می خوای اتفاق میفته یعنی یه اسلش تو صفحه tty می چرخه و بعد هم مراحل بعدی . البته این یه اسکریپته یعنی بعد از لود شدن vmlinuz که image کرنل است initrd.gz از حالت فشرده در میاد و در mount , ramfs میشه توی این initrd که یک image از فایل سیستم است یک اسکریپتی است فکر کنم به نام linuxrc که یک سری دستور توش نوشته شده که شل براتون اجرا می کنه که همین چرخیدن اسلش کناپیکس هم فکر کنم تو این اسکرپته . اخر این اسکریپت هم chroot میشه به فایل سیستم اصلی و init اجرا میشه . init هم بعدش پروسس های دیگه رو ایجاد می کنه . این کل فرایند بوت لینکس بود . حالا شما می تونی با تغییر اون اسکریپت linuxrc هر کاری که دلت می خواد انجام بدی .
اگر می خوای برنامه ات قبل از لود شدن image کرنل اجرا بشه همون طور که قبلا گفتم و دوستان هم گفتند باید یه بوت لودر خیلی خیلی ساده بنویسی . اگه نمی دونی از کجا شروع کنی کد loadlin رو یه نگاه بکن و اون جور که می خوای تغییر بده .
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-06-09, 02:32 AM,
ارسال : #29

چشم نمی دونم به خدا یه کاریش می کنم
2006-06-09, 02:16 PM,
ارسال : #30

دوست عزیز تو این link در مورد همین مشکل شما چند تا pdf به فارسی هست فکر کنم که با این link مشکلت حل بشه
2006-06-09, 02:20 PM,
ارسال : #31

شرمنده یادم رفت اینم link
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.ghafaseh.com">www.ghafaseh.com</a><!-- w -->
2008-12-15, 11:16 AM,
ارسال : #32

در مورد بوت شدن همه نوع سیستم عامل ها هرچه دارید بفرستید

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان