لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تازه کار ولی حرفه ای ...
2006-11-27, 07:55 PM,
ارسال : #21

دوست عزیز لینوکس بدون خط فرمان که لینوکس نمیشه!

N!m@X:
Linux = The Security You Can Trust
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-11-28, 01:21 AM,
ارسال : #22

لینوکس !هرچی باشه لینوکسه !! و فرقی نداره که ظاهرش چی هست میتونی هرچی بخوای kde ..gnome xfce استفاده کنی.مهم اینه که ویندوز نیست البته خیلیا مثل خودم کامپیوتر رو با ویندوز یادگرفتیم.اما در کل یونیکس ولینوکس چیز دیگه ایی حتی اگه اولش برات کار سخت باشه اما شیرین تر ازویندوره.به جمع *NIXای ها خوش آمدی.

تا با غم عشق تو مرا کار افتاد بیچاره دلم در غم بسیار افتاد
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-11-28, 01:30 AM,
ارسال : #23

لینوکس بدون خط فرمان مثل زنیور بی عسل میمونه :wink:

N!m@X:
2006-11-28, 09:32 AM,
ارسال : #24

nimax مثال قشنگی زدی!
ولی من به این فکرم که با پارسکیس و دبیان کار کنم !
به نظر من پارسیکس خیلی بهتره! چون یه توزیع ایرانیه!
با تشکر 2 ماهه ...
2006-11-28, 01:02 PM,
ارسال : #25

سلام به همه دوستان
با قبول این اصل که تقریبا ساختار همه لینوکس های موجود یکپارچه بوده و به قول اهل فن سیستم عامل لینوکس بدون خط فرمان بخش قابل توجه ای از قابلیت های غیر قابل انکار خود را از دست می دهد
بنده پیشنهاد خود را عرض می کنم
سیستم عامل ایرانی زیبنده ی هر ایرانی
فقط پارسیکس گنو/لینوکس :wink:

آلبرت اینشتن می گفت : سعی نكنید موفق باشید، سعی كنید مفید باشید
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.guilug.org">www.guilug.org</a><!-- w -->
2006-11-29, 06:00 AM,
ارسال : #26

خوب شما یه کاری کن دوست من برو سراغ داس یا همون یونیکس متنی
2006-11-29, 09:53 AM,
ارسال : #27

آقایون دعوا نکنید !!!
من این پست رو زدم که بفهمم چی خوبه چی بده( البته برای خودم...) حالا شما اومدید مثل بحث های قبلی دارید با هم کلکل می کنید!
ببنید من به خودم چند پیشنهاد دادم که از قبیلند :
توزیع ایرانی لینوکس یا همون پارسیکس خودمون - توزیع دبین که خیلی ازش تعرف شنیدم - یکی هم اسلاکویر بخاطر اینکه خودم باید همه چیزش رو دستی تعیین کنم .
البته ناگفته نماند شما هر توزیعی که برای من تثبیت کنید من از همه چیزش سر در میارم ! ( البته با کمی وقت ...)
به نظر من پارسیکس از همشون باید بهتر باشه چون به دست یک ایرانی تنظیم و پشتیبانی میشه و هم یه توزیع از نوع دبین هستش! فقط اینجا مشکل اسلاکویر هستش که یه جوری انگار منو میخواد جذب کنه!
2006-11-29, 03:01 PM,
ارسال : #28

Gentooooooooooooooo

kakilik
2006-11-29, 06:34 PM,
ارسال : #29

دوست عزیز همین پارسیکس یا دبیان رو انتخاب کن . چون بعد از یک مدت از اسلاکویر هم خسته میشی.
تنها چیزی که جواب شما رو بده یک توزیع مبتنی بر دبیان هست.

N!m@X:
2006-12-01, 12:53 AM,
ارسال : #30

لطفا وقتی صحبت فنی یا حتی سلیقه‌ای می‌شه، حرف از ایرانی بودن چیزی نزنید مگه اینکه آخرین دلیل باشه؛ وگرنه به نظر من امتیازی برای پارسیکس محسوب نمی‌شه! شاید برای ما مایه‌ی افتخار باشه ولی این ربطی به کیفیت پارسیکس نمی‌تونه داشته باشه که بخواهیم تو انتخابمون و یا پیشنهادمون به دیگران لحاظش کنیم. من خودم از پارسیکس استفاده می‌کنم و توصیه هم می‌کنم که ازش استفاده کنید. ولی دغدغه‌ای که باعث شد این حرف‌ها رو بزنم این بود که: ۱) با خودمون رودربایستی نداشته باشیم که وقتی یه چیز ایرانی خوب درنیومد (منظورم پارسیکس نیست) ، تعصب بیجا ما رو مجبور به تحملش نکنه! ۲) یکی از ترس‌های من وقتی در مورد یه توزیع جمع و جور از دوستان نظر خواستم این بود که یه وقت کسی ایرانی بودن پارسیکس یا اینکه آلن دوستشه رو به عنوان امتیاز محسوب کنه و اون رو پیشنهاد کنه!!!
باز هم میگم:
۱) تعریف من و کاربرهای دیگه‌ی پارسیکس ارتباطی به ایرانی بودنش نداره.
۲) اگه هیچ کدوم از شما دوستان اهل همچین تعصباتی نیستید، معذرت می‌خوام؛ شما فکر کنید این‌ها رو صرفا برای یادآوری به خودم گفتم!(البته یکی از دلایل اصلیش هم همین بود!)

خودکشی ممنوعه
2006-12-01, 02:25 AM,
ارسال : #31

navi نویسنده :.....
مهم اینه که ویندوز نیست ....... اما در کل یونیکس ولینوکس چیز دیگه ایی حتی اگه اولش برات کار سخت باشه اما شیرین تر ازویندوره.به جمع *NIXای ها خوش آمدی.

سلام
البته مهم اینه که «آزاد» هست، اهمیتی نداره که ویندوز نیست یا مک نیست یا ... مهم اینه که «آزاد» هست.
ضمنا به جمع ما GNU Linuxای‌ها خوش آمدی واگر نه جمع Unixکارها جونشون به جهنم.

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2006-12-01, 02:48 AM,
ارسال : #32

سلام یونیکس چه مشکلی داره ؟اگه کسی بخواهد با لینوکس و یونیکس کار کنه باید به خاطر کار با یونیکس بره جهنم؟؟؟
پس اینطوری ویندوز کار هام باید بگن اپن سورسیها برن جهنم!من هم دبیان دارم هم فری بی اس دی هم ویندوز.کسیکه به طرف لینوکس یا یونیکس میاد شاید فقط برای آزادی نیاد همه رو باید با یک چوب به زعم شما زد ؟ا؟؟
2006-12-01, 09:57 PM,
ارسال : #33

اگه اون دوستمون دوست دارن همه چیز رو خودشون تنظیم کنن بهترین و البته سختترین gentoo
2006-12-01, 11:54 PM,
ارسال : #34

من خودم رو میگما:
با این همه ادعا هنوز با wine فوتوشاپ کار میکنین!! ولی خداوکیلی نرم افزار پولی و مخصوصا دزدی یه حال دیگه ای میده!!
2006-12-02, 12:56 PM,
ارسال : #35

navi نویسنده :سلام یونیکس چه مشکلی داره ؟اگه کسی بخواهد با لینوکس و یونیکس کار کنه باید به خاطر کار با یونیکس بره جهنم؟؟؟
پس اینطوری ویندوز کار هام باید بگن اپن سورسیها برن جهنم!من هم دبیان دارم هم فری بی اس دی هم ویندوز.کسیکه به طرف لینوکس یا یونیکس میاد شاید فقط برای آزادی نیاد همه رو باید با یک چوب به زعم شما زد ؟ا؟؟

مشکل اساسی یونیکس‌های انحصاری آزاد نبودنشون هست ;-)
ویندوز کارها؟ یا معتقدین به ویندوز؟ لینوکس کارها یا معتقدین به گنو/لینوکس؟ درباره‌ی کدوم صحبت می‌کنیم؟ اگر ویندوزکارها می‌گنم که FreeSoftwareای ها جونشون به جهنم خوب اصلا نشنیده می‌گیریم چون حرف دوروبر زیاد می‌گن، بهتره وقتمون رو صرف کارهای بهتر کنیم. اگر معتقدین به ویندوز می‌گن حتما گوش کنید چون جک روزتون تامین می‌شه. (راستی جون یکی به جهنم به معنی این نیست که بره به جهنم یعنی مهم نیست که چه بر سرش میاد!)

راستی FreeBSD هم آزاد محسوب می‌شه.
ضمنا این OpenSource با Free Software که همون نرم‌افزار آزاد باشه فرق اساسی داره، که به نظرم اومد توی پستتون به جای یکدیگه استفاده کردینشون.

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2006-12-02, 03:56 PM,
ارسال : #36

سلام.شایدمنم خیلی بدگفتم منظورمو و بد هم منظور شما رو گرفتم !
اما در کل
//
؟ اگر ویندوزکارها می‌گنم که FreeSoftwareای ها جونشون به جهنم خوب اصلا نشنیده می‌گیریم چون حرف دوروبر زیاد می‌گن، بهتره وقتمون رو صرف کارهای بهتر کنیم.
//
موافقم مخصوصاتیکه آخر
###
ضمنا این OpenSource با Free Software که همون نرم‌افزار آزاد باشه فرق اساسی داره، که به نظرم اومد توی پستتون به جای یکدیگه استفاده کردینشون.
###
راستش نمیدونم ازکجای حرفام اینجور استنباط شد .اگه اینطور هستسعی میکنم اصلاحش کنم مرسی.
2006-12-02, 04:34 PM,
ارسال : #37

سلام
اول یه انتقاد از عنوان تاپیکت. چون شما یا تازه کاری یا حرفه ای. تازه کار ولی حرفه ای یعنی چی؟
برای توزیع :
اگه حرفه ای هستی خوب پیشنهاد منو اگثر دوستان دبیان هستش. چون هم از نظر پایدار ی ( که معیار خیلی از حرفه ای هاست) و هم از نظر تعداد بسته های ارایه شده توسط توزیع واقعا سره.
اما اگه تازه کاری و می خوای همه چیز دم دستت باشه مثل ویندوز اولین پیشنهاد من زوزه هستش. بعد اگه خوشت نیومد پارسیکس که همه چیزش درسته برای یه کاربر تازه کار .
ولی ubuntu و kubuntu خوب هستن ولی برای یه کاربر تازه کار درد سر های فراوونی دارند که من خودم به شخصه توصیه نمی کنم که از اونا استفاده کنی.
ولی در کل انتخاب توزیع یه کار کاملا سلیقه ای هستش. پس سعی کن از یه جا هر چه زود تر شروع کنی تا بعد حسرت روز های از دست رفته خودتو نخوری.

آموزش بدون محدودیت

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان