لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اجرای IranTux
2004-10-04, 01:01 AM,
ارسال : #21

نقل قول :در مورد همکاری چون من توی نوشتن مقاله خیلی وسواس دارم هیچ قولی نمیتونم بدم فکر میکنم اگر گروه نویسندگان پاره وقت وجود داشته باشه جای من اونجا باشه. Wink
هر فردی می تواند در ارائه مطالب کوشا باشد. یک نویسنده ٬ نویسنده است. نیازی نیست عنوانی را به عهده بگیرید٬ می توانید با اعلام آمادگی به مسئول یک قسمت کاری انجام بدهید. تا یک وقت مطلب تکراری نباشد یا کار موازی انجام نشود.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-10-04, 03:11 PM,
ارسال : #22

خوب ! بنده به عنوان اولین نفر می خوام تو قسمت آموزشی قبول مسئولیت کنم. می تونم مقالات آموزشی در مورد کار با نرم افزارها و ... بنویسم. اگر کسی نظری یا مطلبی داره لطفا مطرح کنه.
دوستان کسی نمی خواد تو این زمینه هایی که آقای درویش مطرح کردن مسئولیت قبول کنه ؟
فکر کنید و تو اون قسمت که می تونید و تواناییش رو دارید اعلام کنید دیگه! Tongue

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-10-04, 03:35 PM,
ارسال : #23

irix جان..
با اجازه شما و دوستان،ما هم اعلام آمادگي ميکنيم.

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2004-10-04, 03:40 PM,
ارسال : #24

برای کدوم قسمت آقای کارگر؟

2004-10-05, 08:19 AM,
ارسال : #25

با سلام به دوستان و ابراز خوشحالی از شکل گرفتن چنین حرکتی.
آیا در نشریه وکارهاش برای آدمای مبتدی مثل من جایی هست یا نه ؟
من چون رشته تحصیلیم هم کامپیوتر است بیشترین جذابیت لینوکس برام تکنو لوژی هاش وتازه هاش است. وچندین مقاله هم نوشتم در مورد سیستم فایل وswap و تازه های دیگرش .
نمی دونم تو چه قسمتس می تونم باشم چون هنوز کاملا قسمت ها مشخص نشده اند .
ولی در هر صورت من هم دوست دارم کمک کنم هر جور باشد. اگر جایی هم برای بیگینر ها است. Smile
موفق باشید.
2004-10-05, 01:19 PM,
ارسال : #26

چرا نتوانيد کمک کنيد،خوشحال ميشويم(چند روز ديگر موضوعات مشخص ميشود و به راحتي ميتوانيد انتخاب کنيد).
....
irix جان
آقا همين بررسي لينوکسي و...(اگر شايسته باشيم) Smile

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2004-10-05, 02:04 PM,
ارسال : #27

من چی؟ موضوعاتم به درد می خورد؟

[ltr]Actually, unix is a very user-friendly system. It’s just that it is particular about which users it chooses to be friendly with.[/ltr]
2004-10-05, 05:03 PM,
ارسال : #28

علی جان سعی کنید تو قالب یکی از موضوعاتی که آقای درویش مطرح می کنن قرار بگیرید. در کنارش می تونید در مورد مطالبی که عنوان کردید هم مطلب بنویسید. ( ما نمی خواهیم که کسی محدود بشه ٬ هر کس تو هر زمینه ای که تونست کمک کنه قبوله! )

2004-10-05, 05:42 PM,
ارسال : #29

ما یه هفته نبودیم همه کارها رو خودتون می کنید؟
والا من از هیچی سر در نمیارم ولی دوستدارم بدونم چی چرا اومده و چطور کار می کنه و دوست دارم همه چیز رو مفهومی یاد بگیرم شایدم یه جاهاییش خیلی تئوری باشه ولی وقتس بدونید یه چیز چطور کار می کنه بهتر می تونید باهاش کار کنید .. نابر این دوست دارم تو بخش مفاهیم بیشتر فعالیت کنم چون هم خودم بیشتر یاد می گیرم هم سعی خودم رو می کنم دیگران هم مفاهیم رو بهتر بشناسند ...

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2004-10-05, 07:26 PM,
ارسال : #30

قبل از هرچیز از دوست خوبمان md برای نوشتن این تاپیک و قرار دادن آن در انجمن تشکر می کنم +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
مختصرو مفید : من هم آماده ی همکاری هستم.
شرایط من:
زمان در هفته برای همکاری : حداقل ۷ ساعت در هفته
دسترسی به ابنتر نت : e-DSL حداقل هر روز 1 ساعت به اینترنت وصل میشم.
آشنایی با فرهنگ لینوکس : متوسط
(گزینه ها :۱. مسلط به فرهنگ لینوکس ۲.خوب میشناسم ۳.متوسط می شناسم ۴.مگه لینوکس فرهنگ داره؟)
مسئولیت پذیری : خوب (گزینه ها: ۱.خوب ۲. متوسط ۳.بد )
تخصص های من : گرافیک(با گیمپ و فتوشاپ، البته خودم ترجیح می دم با گیمپ کار کنم) ترجمه مقاله ها. در زمینه ی بعضی کارهای کاربردی هم می تونم مقاله بنویسیم
کارهایی که یخورده بدم میاد: هر کاری که بوی خوبی نده! تنبلی!
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

تشکر : از زحمت های آقا آلن هم تشکر می کنم. برای همه چی! :wink:
2004-10-05, 11:47 PM,
ارسال : #31

با توجه به گفته های دوستان به نظر می رسد که یک مقداری برای مسئولیت و نویسنده بودن باید بیشتر توضیح بدهم.
ببینید یکسری قسمتها برای سایت در نظر گرفته شده ٬ همانطور که می دانید این قسمتها به راحتی می توانند به قسمتهای دیگری تقسیم شوند. ما به این دلیل کار را تقسیم می کنیم و مسئولیت آن را به عهده یک فرد می گذاریم ٬ تا آن فرد روی آن موضوع فکر کند و برای آن تصمیم هایی بگیرد. برای آن قسمت یک ریز کاری در بیاورد و حرکتهایی را برای آن تدوین کند.
مثلا قسمت آموزشی : سایتهایی هستند که فقط به این کار می پردازند. کارهای زیادی را در خود دارد. مسئول آن می تواند یکسری اهداف ریز برای آن درنظر بگیرد. مانند آموزش پایه و متوسط و حرفه ای
یا
نرم افزار - برنامه نویسی - برنامه های کمکی - برنامه های کاربردی - برنامه های سیستمی - آموزش سیستم عامل - گرافیک - چند رسانه ای سیستمهای عامل دیگر و ...
سخت افزار - نصب سخت افزار - سخت افزارهایی که با سیستم عامل لینوکس کار می کنند. استفاده از سخت افزار های جدید و ...
اگر نیازی بود برای مشخص کردن کارهای یک قسمت مسئول هر قسمت می تواند از راهنمایی افراد دیگر هم استفاده کند. برای هماهنگی بین گروه می توان کارها را مطرح کرد تا کار تکراری یا اشتباهی نداشته باشیم.
در ابتدای کار شاید تعدادی مقاله بنویسد یا ترجمه کند. اما غیر ممکن است که به همه کارها برسد. بنابراین وقتی مشخص باشد که در چه زمینه هایی می توان نوشت . می تواند از وجود افراد داوطلبی که اعلام آمادگی کردند برای ترجمه یا قسمتهای کوچکتر استفاده کند و یا اینکه این دسته از افراد می توانند با تهیه مقاله به قسمتهایی که می توانند کمک کنند. دلیلی ندارد که یک نفر فقط یک موضوع بنویسد و دلیلی هم ندارد همه ٬ همه چیز را بدانند و درباره آن مقاله بنویسند. مهم این است که از این جامعه فعال و پرشور کمال استفاده بشود و سعی بر این باشد که کارهای موازی در یک موضوع انجام نشوند و در نهایت قسمتهای مختلف باشند که به صورت موازی کار را به پیش می برند. مانند پردازش موازی.

قسمتهایی تعریف شدند و می توان قسمتهای دیگری را هم اضافه کرد. یک نشریه می تواند از تنوع مطالب به وسعت دنیا برخوردار باشد. اما مهم این است که ما بتوانیم در جهت اهداف اصلی حرکت کنیم. بتوانیم مخاطب خودمان را به مقصدی مشخص برسانیم.
حالا فرض کنید من به یک نویسنده هستم. من فکر می کنم که php یکی از زبانهایی است که به درد افراد لینوکسی می خورد. و من در ان کار تبحر لازم را دارم. همانطور که می دانید کارهایی در این زمینه انجام شده. اما من می توانم از ابتدا شروع کنم و با دقت آن را بنویسم و در چندین بخش آن را ارائه کنم. می تواند این کار بعد از مدتی جمع شود و در پایان کار ببینیم که این یک مرجع خوب برای لینوکس کارها است . می توانیم آن را یکجا منتشر کنیم. خدا را چه دیدید تا آن موقع شاید توانستیم یکسری امکانات را برای چاپ فراهم آوریم. نشد می تواند یک کتاب الکترونیک محبوب برای ایرانیان باشد. هر وقت هم تغییراتی لازم بود به آن اضافه کنیم و یک مطلب به روز را برای همیشه در اختیار بگذاریم.

در آخر هم خوشبختانه از یک مهر تایید برخوردار هستیم. در پایان بعد از ارائه هر مطلب از وجود آقای باغومیان استفاده میکنیم. می توان گفت که این یک سلسله مراتب مناسب برای انجام کارها توسط جامعه ما باشد و می تواند شامل تعداد زیادی از افراد باشد.

تذکر: قسمت آموزشی را که عنوان کردم بدون فکر روی آن این قسمتها و مثالها را زدم و فقط برای عنوان یک مثال بود تا بتوانم دید بهتری را به دوستان انتقال بدهم. بعدها می توانید شرح آن را که توسط مسئول مربوطه انجام می شود ببینید.
2004-10-06, 12:15 PM,
ارسال : #32

من هم مثل نوید به بحثهای نظری علاقمندم و مایلم در بخش فلسفه و فرهنگ تمرکز کنم. اگر مسئولیتی باشد در حد توانم آماده‌ام. اگر فرصت و لیاقتی هم باشد، در سایر قسمتها همکاری خواهم کرد.
2004-10-06, 03:12 PM,
ارسال : #33

من در این بخش ها می تونم کمک کنم حالا خودش زیرمجموعه یه بخش اصلی میشه یا نه نمی دونم:
-شبیه سازی
-لینوکس بر روی سکوهای دیگر(به ویژه Macintosh)
-سایر سیستم عاملهای Open Source
معنی سوالم از اینکه فقط برای لینوکس هست یا کلا Open Source این نبود که آیا مفاهیم Open Source هم آموخته خواهد شد یا نه، معنی سوالم این بود که آیا در مورد سایر سیستم عاملهای Open Source هم هست یا فقط لینوکس. که تقریبا جوابم رو گرفتم که تمرکز اصلی بر روی لینوکس است.

[ltr]Actually, unix is a very user-friendly system. It’s just that it is particular about which users it chooses to be friendly with.[/ltr]
2004-10-06, 10:50 PM,
ارسال : #34

ali88 عزیز این پست آخر شما بسیار خوب نوشته شده٬ فکر خوبی است که درباره دیگر سیستم های عامل باز هم مطالبی بیان شوند. شما به کار ادامه بدهید و اجازه بدهید مقداری روی اینکه به صورت یک قسمت جداگانه و به قول شما اصلی مطرح شود ٬ فکر کنیم. همانطور که گفتید و با توجه به اولین پیشنهاد که آقای باغومیان آن را تحت عنوان ایجاد یک نشریه الکترونیک لینوکس مطرح کردند. تمرکز اصلی بر روی لینوکس است.
2004-10-06, 11:20 PM,
ارسال : #35

خوب آقا ۱۰ مهر تموم شد و فکر کنم کسایی که می خواستند عضو بشند و امکانش رو داشتند اومدن و اعلام آمادگی کردن ،‌یه بحثهایی هم شد که یه خورده مطالب بازتر و هدف پررنگ تر شد . برنامه ی بعد چی هست؟ یعنی بعد از اعلام آمادگی و اومدن دوستا ن حالا قراره چه کنیم؟ جلسه ی حضوری دارید؟ می خواهید همین فروم باشه تقسیم کارها چطور؟ فقط یه سردبیر داریم و هنوز رسما تقسیم کار نشده وفقط اعلام آمادگی کردیم ... وقتش شده که کار رو کلید بزنیم و بگیم فلان روز می خواهیم نشریه راه بیافته؟!!
2004-10-06, 11:37 PM,
ارسال : #36

چه اشکالی داره که در مورد پسر عموهای لینوکس هم مطلب نوشته بشه؟
مهم مفید بودن هستش نه صرفا IranTux بودن.

md نوشته:
نقل قول :همانطور که گفتید و با توجه به اولین پیشنهاد که آقای باغومیان آن را تحت عنوان ایجاد یک نشریه الکترونیک لینوکس مطرح کردند. تمرکز اصلی بر روی لینوکس است.

خود آلن عزیز هم در تکنوتاکس در مورد netBSD و freeBSD و uniX های دیگر مطلب مینویسن.
2004-10-07, 12:27 PM,
ارسال : #37

خوبه که درباره هر چی نرم‌افزار آزاد و بازمتن و BSDه مطلب داشته باشیم. ولی در عین حال باید در نظر بگیریم که چند تا دست داریم و چند تا هندونه. :wink:
2004-10-07, 12:30 PM,
ارسال : #38

چند وقت پیش یه مجله الکترونیک از من یه ستون خواست درباره نرم‌افزار آزاد. من می دونستم اینکاره نیستن. یه مطلب کوتاه معرفی براشون نوشتم با پیاز داغ فراوون که این باشه:
«
تکنولوژی خنثی نیست. نابود می‌کند، خلق می‌کند و تغییر می‌دهد. شرایط ما را، وظایف ما را، روابط و افکارمان را. رایانه وسیله نیست. نماد است، نمادی از بی‌دقتی، کندی، و البته خلاقیتمان. اینترنت هم رسانه نیست، چندین و چند هزار رایانه به هم پیوسته است که ما را به یکدیگر می‌رساند.

این صفحه درباره تکنولوژی نیست. درباره رایانه نیست. درباره اینترنت هم نیست. درباره آزادی است. نه آزادی از قید تکنولوژی. نه آزادی از چنبره رایانه‌ها. و نه آزادی از اعتیاد به اینترنت. بل، آن آزادی که تکنولوژیِ ارتباط رایانه‌ها در محیط اینترنت برای ما فراهم آورده است. نه آزادی حس کردن دوری در نزدیک، نه آزادی راحت و سریعْ داشتن چیزی که می‌خواهی و نه حتی آزادیِ فریاد زدنِ خفقانِ حسی در گلو. آزادی در این صفحه چیزی چون یک رویاست. باید باشد.

اینجا از رویایی خواهیم گفت که اگر صادق آید جهان را زیر و رو می‌کند. تصوری دیگرگون از حقوق. نگاهی تازه‌ای به مالکیت انسان. فلسفه‌ای نو در زندگی.

این تبلیغ یک کلاس تغییر ذهن نیست. آگهی مجله «به زور موفق باش» هم نیست. همه‌اش درباره نرم‌افزار است. از نرم‌افزار شروع می‌شود و به حقوق می‌رسد، از حقوق می‌گذرد و اقتصاد را تغییر می‌دهد، اقتصاد را می‌آشوبد و با رگ و پی ما می‌آمیزد.

چگونه؟ چگونه چیز بی‌ربطی چون نرم‌افزار چنین می‌کند؟ خنده‌دار است؟ مضحک است؟ آری. پس بخندید و مضحکه‌اش کنید. اما یک چیز یادتان باشد؛ این یک رویاست و رویاها قبل از واقع شدن مضحک و خنده‌دارند اما بعد از آن...
»
شما به چشم یه فرضیه بهش نگاه کنید. Confusedhock:
2004-10-07, 12:44 PM,
ارسال : #39

خوب پس BSD و Darwin هم میشه Big Grin

2004-10-13, 01:08 PM,
ارسال : #40

چی شد ؟ برنامه چی هست؟

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 2 مهمان