لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

موضوع بسته است 

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KDE 4.0-alpha
2007-05-14, 03:16 PM,
ارسال : #21

اینارو یادم رفت! حذف DCOP و استفاده از DBUS برای هماهنگی بهتر با دیگر برنامه‌ها، از جمله Gnome
استفاده از CMAKE به جای Autotools که قالبیت اجرا روی دیگر سیستم‌عامل‌ها رو داشته باشه.این کار باعث شده KDE4 ۴۰٪ سریع‌تر از سری ۳ Make بشه.
برنامه KGET دز این نسخه به طور کامل بازنویسی شده و احتمالا به صورت عملی یک دانلود منیجر خوب خواهیم داشت!با قابلیت‌های پیش‌رفته یک دانلود منیجر خوب!از جمله پشتیبانی از پروتوکول‌های مختلف مثل torrent توسط پلاگین‌ها و Multi Threading و...
برنامه جدید Job Monitoring که از یکی از ایده‌های کاربران نشاط گرفته.در موردش در ایران‌تاکس این‌ماه یا ماه بعد حتما می‌نویسم.

برنامه KhotNewStuff! اگر سعی کرده باشید توسط superkaramba، کارامبا‌های جدید اضافه کنید و توسط amarok اسکریپت‌های جدیدشو بگیرید و... حتمااین برنامه رو دیدید که اطلاعات آخرین فایل‌ها و محبوب ترینشون و... رو می‌گیره و اون اسکریپت یا کارامبا یا... نصب می‌کنه.این برنامه خیلی موفق بود و در این نسخه با قابلیت‌های اون اضافه شده و به خاطره موفقیتش یک استاندارد جدید در Freedesktop.org به نام GHNS اضافه شده.
کار فقط اجرا روی ویندوز نبوده.گسترش‌دهنده‌های کمی روی اون کار می‌کنند (گروه KDE-windows)
که کارشون از اجرای برنامه Kexi بر روی ویندوز به این صورت جدی شروع شد.

کار‌های بسیار زیاد کوچکی انجام شده که در بین این پروژه‌های گنده به نظر نمی‌رسه.

[عکس : banner.png]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-05-14, 03:22 PM,
ارسال : #22

لعنت! بازم یادم رفت! کتابخانه Sonnet برای تشخیص زبون نوشته‌ها و Spell checking چند زبانه که فکر می‌کنم قبلا در هیچ جایی پیاده‌سازی نشده و همین الان داره برای استفاده از Abiword و فکر کنم OO روش کار میشه.

2007-05-14, 05:42 PM,
ارسال : #23

kde is god
2007-05-14, 06:01 PM,
ارسال : #24
Re: KDE 4.0-alpha
boy1648195 نویسنده :مرگ بر gnome

این طرز نوشتن ها نشان از سطح پائین فکری شماست.
2007-05-14, 07:32 PM,
ارسال : #25

به هر حال مهم اینه که همه ما کاربر لینوکس هستیم. حالا دیگه هر کی بر اساس سلیقه اش یا برنامه هایی که نیاز داره یکی از محیط های گرافیکی رو می پسنده. هم حفظ احترام به همه ی کابرا واجبه هم اینکه اگه یکی از یه چیزی به خاظر سلیقه یا نیازش خوشش نمیاد دلیل نمیشه بقیه هم نباید این حق رو داشته باشن. من خودم شخصا کا دی ای رو می پسندم. اصلا نمی تونم با محیط گنوم کنار بیام. کا دی ای رو هم به خاطر زیباییش، هم راحتیش و هم اینکه تقریبا همه چی داره دوست دارم و اصلا اینگار هر چیزی همون جاییه که باید باشه. اما خب واقعا گنوم هم به خاطر اینکه از ابتدای ایجاد (حداقل تا جایی که من می دونم) اوپن سورس بوده ارزش و اعتبار خاصی داره.

Don't lose time, Join the open source community
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-05-14, 07:35 PM,
ارسال : #26

lkl با این مهمان عزیز موافقم .
چرا همیشه تا یه چیزه جدید میاد به بقیه ابزار طوری نگام می کنیم که انگار به هیچ دردی نمی خورن ؟؟؟ انگار تا حالا کاربردی نداشتن یا اصلا وجود خارجی نداشتن .
هر برنامه یا محیطی برا یخودش مزایا و معایبی داره . اصلا بیخیال مزایا و معایب یکی از این خوشش میاد و یکی دیگه از آون ،‌پس چرا اینقدر بی منطق نظرتون رو اعلام می کنید ...
واقعا خجالت داره ....

برای آنکس که ایمان دارد ، نا ممکن وجود ندارد .
All things are possible to him that BELIVETH.
انجمن عمومی خراسان شمالی
2007-05-14, 08:08 PM,
ارسال : #27

melomane نویسنده :... هر کی بر اساس سلیقه اش یا برنامه هایی که نیاز داره یکی از محیط های گرافیکی رو می پسنده. ...

کاملا درسته 8)
2007-05-15, 11:06 AM,
ارسال : #28

اینا رو که نوشتی همه به سکوت رفتن
2007-05-15, 11:13 AM,
ارسال : #29

سکوت بهتر از اینطور حرف زدنه/از اول تاپیک که نگاه کنی /هر کسی اومده و میگه این خیلی توپه /خیلی عالیه و ... .
هیچ کدوم حتی به یه نکته , مزیت,... اشاره نمیکنن/اینها همه نشون دهنده اینه که چیزی در رابطه نمیدونن که بتونن نظری بدن /و فقط واسه ... نظر میدن.
--
ممنون از emilsedgh و بقیه دوستان که یه خورده راهنمایی کردن.
--
در ضمن من هم با Natilous کاملا موافقم.

آموختن بدون اندیشیدن ، رنج بیهوده است.
2007-05-16, 12:53 AM,
ارسال : #30

چرا جديدا توي اين سايت همه مثل سگ و گربه با هم دعوا ميكنن؟
2007-05-16, 01:21 AM,
ارسال : #31

چون یک سری از مهمان‌های محترم خیلی خوش اخلاق، مودب، متین و... هستند.
البته من از خیلی از مهمان‌های دیگه تشکر می‌کنم.

2007-05-16, 02:54 AM,
ارسال : #32

البته من به عنوان یک طرفدار KDE امیدوارم این تغییرات سرعت و سادگی KDE کنونی رو از بین نبره.
به نظر شما اجرا شدن KDE و GNOME روی ویندوز چه سودی داره؟
و چه معایبی؟
فکر می کنید اگر کسی KDE رو روی ویندوز ببینه به کار کردن با لینوکس تشویق می شه؟ یا بر عکی ویندوز میتونه ادعا کنه که سیستم عامل مادر و همه کاره است؟

A Windows Refugee
2007-05-16, 03:37 AM,
ارسال : #33

اين اقاي emilsedgh خيلي kde باز

خوب يه پورتال بسازه و پشتيباني كنه
2007-05-16, 01:18 PM,
ارسال : #34

با تمام این حرف ها Gnome چیز دیگری هست.
ولی مسلما به امتحان کردنش می ارزه.
فقط یادم بود KDE برای استفاده از Qt یه کلک مرغابی زده بود هنوز هم همین طوره ؟
چون Qt لیسانس GPL رو نداره و یک مجوز خاصی براش استفاده می شه.
و خواهش می کنم فحش ننویسین اعتبار سایت رو کم می کنه.
2007-05-16, 01:31 PM,
ارسال : #35

با این همه امکانات که بخش کمی از امکانات مخفی و غیر ملموس برای کاربران غیر حرفه ای کی دی ای هست تونستی دهن خیلی از این بی ادب ها رو ببندی
2007-05-16, 02:33 PM,
ارسال : #36

سلام
در مورد لایسنس KDE و QT خیلی بحث زیاده، اما:
موقعی که KDE شروع شد، ماتیاس اتریش (بنیان گذارش) به هیچ وجه فکر نمی‌کرد پروژه اش انقدر بزرگ بشه، به خاطر همین از QT که اون موقع آزاد نبود استفاده کرد.بعد که KDE با استقبال زیادی رو به رو شد، این سوال پیش اومد که حالا که KDE بر پایه QT غیر آزاد هست، پس آیا استفاده از KDE مجازه؟نه!
پس دو تا پروژه شروع شد:
اولی پروژه گنوم بود که سعی کرد مشابه KDE باشه
دوم پروژه خود برنامه‌نویس‌های KDE بود برای نوشتن جایگزین آزاد برای QT.این پروژه حدود ۴۰٪ راه رو رفته بود که شرکت Trolltech اعلام کرد حاضره QT رو آزاد کنه.پس اون پروژه متوقف شد و یک بنیاد جدید به وجود آمد که کواظب باشه QT همیشه آزاد خواهد موند.اسم این پروژهHarmony بود.بنیاد مذکر هم KDE Free Qt Foundation هست: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kde.org/whatiskde/kdefreeqtfoundation.php">http://www.kde.org/whatiskde/kdefreeqtfoundation.php</a><!-- m -->
در ضمن خود ریچارد دیگه با KDE مشکلی نداره!ولی هنوز برخی کاربر‌ها میگن KDE آزاد نیست.
2007-05-16, 02:55 PM,
ارسال : #37

اين اقاي emilsedgh خيلي kde باز

خوب يه پورتال بسازه و پشتيباني كنه
2007-05-16, 02:59 PM,
ارسال : #38

من کاربر KDE هستم.بیشتر از کاربری نمی‌دونم.مرســــــــــــــــــــي

2007-05-16, 06:48 PM,
ارسال : #39

نقل:
با این همه امکانات که بخش کمی از امکانات مخفی و غیر ملموس برای کاربران غیر حرفه ای کی دی ای هست تونستی دهن خیلی از این بی ادب ها رو ببندی
---
منظور همه دوستان این بود که تعصبی به موضوع نگاه نکنیم و اگه حرفه ای نگاه کنیم هر کدوم مزایا و معایب خودشو داره.
ولی شما هنوز دارید ... .
---
m.a
2007-05-16, 09:15 PM,
ارسال : #40

خوب این فلسفه ک.د.ی هست.سادگی بدون از دست دادن قابلیت‌ها
البته مسلما در همه‌جا نتونسته واقعا ساده باشه و گاهی گیج کننده است.

موضوع بسته است 

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان