لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مدارک لینوکس
2011-02-22, 07:09 AM,
ارسال : #41

دوستان موضوع در باره مدارک لینوکس می باشد نه مجازی سازی و ....
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2011-02-22, 07:47 AM,
ارسال : #42

DigitalMan نویسنده :
bsdlinux نویسنده :آقای DIGITALMAN دقت کنید که اگر دنباله روی حرف های ایشان شوید از فردا باید بگویید نرم افزار مجانی و ... و ختم میشود به اینکه شب روشن است و ماست سیاه است و همه به شما بخندند که چقدر بیسواد هستید و در نهایت در دل خود شاد باشید که نه من به کاربر میهمان از قلب اروپا اطمینان دارم

=)) این شوخی بود یکم... ولی خب قبول کنید ایشان عادی نیست

نه به هیچ عنوان من دنباله روی کسی نیستم فقط در مورد چیزی که اطلاعی ندارم نظر نمیدم و همیشه سعی میکنم حرف همه افراد را گوش بدم و بعد خودم قضاوت کنم که کدوم حرف درسته یا غلته.
در ضمن من اطلاعی نداشتم که وبلاگ ایشون اینی هست که شما آدرس دادید اگر خودشون جایی کفتند که وبلاگشون اونی هست که شما لینک دادید من باید در مورد فکری که در باره هویت واقعیشان داشتم تجدید نظر کنم.

در مورد مجازی سازی و دفاع ایشون از kvm باید بگم من اطلاع دقیقی در این مورد ندارم شما اگر سری به <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.webhostingtalk.ir/f15">http://www.webhostingtalk.ir/f15</a><!-- m --> بزنید میبینید ادمهای بازاری هر کدوم به گونه ای از خدمتی که ارائه میدهند دفاع میکنند توی خیلی از موارد با کتمان بخشی از حقیقت و در بعضی موارد با بزرگ جلوه دادن یک حسن محصولشون
خیلی جاها حرفی از kvm نیست مثل اینجا
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.webhostingtalk.ir/f14/12956">http://www.webhostingtalk.ir/f14/12956</a><!-- m -->
بعضی جاها هم از kvm تعریف کرده مثل اینجا
<!-- m --><a class="postlink" href="http://perfohost.com/kvm.vps.html">http://perfohost.com/kvm.vps.html</a><!-- m -->
پس بهتره ابتدا تحقیق کنیم بعد در مورد حرف دیگران نظر بدیم.
تلاش من اینه که بین تمام حرفها خودم بهترین ها را انتخاب کنم.من هیچ وقت عادت ندارم به کسی بگم شما سواد ندارید پس حرف نزنید.تازه بعضی وقتها از مشکلات و پرسشهایی و چیزهای که توی ذهن ادمهای کم تجربه میگذره استفاده میکنم و سریع به یک نتیجه به درد بخور توی کار خودم میرسم.همین سوالهایی که دیگران میپرسند برای من بزرگترین هدیه است چون باعث میشه که اگر جالب باشند بهشون فکر کنم و یه چیز جدید یاد بگیرم.این دلیل اصلی هست که به این سایت سر میزنم.
میتونم ادعا کنم درصد بالایی از مشکلاتی را که داشتم و اینجا پرسیدم را کسی جواب نداده ولی همین پرسیدن باعث شده که با پشتکار بیشتری به دنبال حل مشکل برم و خودم جواب 95 درصد سوالاتم را پیدا کنم.

آن لینک <!-- m --><a class="postlink" href="http://perfohost.com/kvm.vps.html">http://perfohost.com/kvm.vps.html</a><!-- m --> را که نگاه کنید تفاوت های موجود دقیقا به دلیل تفاوت ماهوی آن دو است. KVM مجازی سازی کامل است (البته به کمک INSTRUCTION SET های سخت افزاری و به کمک خود CPU) که در آن عملا CPU کمک میکند تا فضای حافظه و RESOURCE ها را ISOLATE کنیم و کامپیوتر مجازی سازی شده عملا فضای حافظه MAP شده خودش رو ببینه درست مثل یک USER-SPACE PROCESS.

ولی در Xen شما عملا تمام سیستم عامل ها رو بصورت کنار هم اجرا میکنید و سیستم عامل guest حتما باید با سیستم عامل host همکاری لازم را بکند و به خارج از فضای حافظه خودش اشاره نکند. هرچند که اگر اینکار را بکند با fault مواجه میشود و موفق نمیشود. ولی اصولا استفاده از instruction set های مجازی سازی توسط xen هم ممکن است. طبق قراردادی بین novell و microsoft سیستم عامل ویندوز بصورت closed-source همکاری های لازم را با xen انجام میدهد. (توسط خود مایکروسافت کرنل پیاده سازی میشود)

این تفاوت ها ناشی از همین است. مثلا VNC در very early boot-stage دقیقا ناشی از همین مطلب میشود.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2011-02-22, 11:34 AM,
ارسال : #43

در پاسخ به تمامی آقایان و خانوم ها:

۱-اینجا محیط بحث مدارک لینوکس است و زیاد از آن خارج نشوید. حالا که بحثی‌ روی RHCE نمیکنید پس فرض را بر این میگذاریم که بهترین است و خوشحالم که پاسخ اصلی‌ تاپیک را دادم.

۲-در مورد VirtualBox میتوانید در خانه یا ارائه پروژه‌های تحقیقی دانشگاهی از آن استفاده کنید و البته اگر دچار kernel panic و قطع ارتباط nat و ... نشوید. اما برای شما که دوست داران microsoft هستید و نیاز به مجازی سازی با گرافیک خوب دارید همان بهتر است اما در همان سطح خواهید ماند. صحبت استفادهٔ صنعتی هم که باشد XEN با کلی‌ اقدامات امنیتی و البته یافتن یک پشتیبان مالی‌ خوب شاید بتواند ۳ سال دیگر زنده بماند. در هر صورت اینجا کلاس درس نیست و شما باید با شکست خوردن روی اجرای عقاید شخصی یاد بگیرید و من شما را به سرنوشتتان مئ‌سپارم.

۳-آقایی که نوشته آلمان هست و با VirtualBox کار میکنه.... دوست عزیز کجا زندگی‌ کردن ایجاد صحت و سلامت کاری نمیکنه. و آیا شما در واقع چه جور پروژه‌هایی‌ با VirtualBox اجرا می‌کنید؟! میتونید یک Cluster با ۸ سرور و ۱۹۲ GB ram رو در اتصال به یک شبکه ۱۰ Gbit/s که یک مثل بسیار ساده هست رو با VirtualBox اجرا کنید؟! چرا هی‌ دم از performance میزنی؟! VirtualBox هم مشکل اجرا داره و هم مشکل مقیاس داره و هم شبکش کار نمیکنه...مگر می‌شه سرور‌هایی‌ که بالاشون کلی‌ قرار داد بستین رو با چنین آشغالی ببندین؟

۳-اگر پاسخی برای بحث‌های موجود ندارید به شخصیت و هویت افراد کاری ناداشته باشید.مردم خود شعور دارند و نیاز به تفسیر شما دوستان کم تجربه نیست. حرف علمی‌ پدر نمی‌خواهد و حتا اگر ۱ بار در یک بحث علمی‌ شرکت کرده باشید هیچ کس نمی‌گوید "اصلا اینطور نیست" بلکه عبارت " فکر نمیکنم اینطور باشد" بکار میرود.

۴-من اون بندهٔ خدایی که لینک رزومشو گذشتین نیستم...اون وبلاگ هم مال من نیست...
2011-02-22, 01:02 PM,
ارسال : #44

ببینید عزیز دل شما اصلا بحث علمی نمیکنید. شما یک سری چیز ها میگویید که برای حرفتان دلیل نمیاورید و بیشتر حرف هایتان توهین است. اصلا به مجازی سازی و ... کاری ندارم، مثلا این عبارت
نقل قول :مگر می‌شه سرور‌هایی‌ که بالاشون کلی‌ قرار داد بستین رو با چنین آشغالی ببندین؟
یعنی چه؟ راجع به تیم فوتبال که بحث نمیکنی، KVM هم که ارث پدری شما نیست که راجع بهش حساس باشی و فحش بدی...

شما این دید بد به ایران را چطور پیدا کردید؟ بالاخره شما آلمان هستی یا ایران؟ اگر آلمان هستی چطور متوانی راجع به سیستم های ایران نظر بدهی؟ مثلا:

نقل قول :backUp گیری با DVD و بصورت دستی‌ انجام میشود! و برای خالی‌ نبودن عریضه با روش‌های ضعیف. پایگاه داده بزرگ و cloud که اصلا نداریم.

شما این که در ایران ما با DVD بکاپ میگیریم را از کجا آورده ای؟ من که این چند جایی که رفتم همیشه با EXTERNAL HARD DISK با ESTATA و ... بکاپ میگرفتیم...

یا مثلا پایگاه داده بزرگ در ایران نیست؟ این کد های ملی در یک پایگاه داده نیست؟ این جرایم رانندگی در یک پایگاه داده نیست؟؟؟ یا برنامه های قطار و کارت های بانکی که در ایران هست اینها پایگاه داده بزرگ حساب نمیشوند؟

اینکه کارشناسان ایرانی هیچی بلد نیستند و فقط باید HARD DISK رو عوض کنند و خارجی ها برایشان با SSH تنظیمات را انجام میشوند را از کجا درآورده اید؟؟؟ load balancing و clustering و ... اصلا در ایران انجام نمیشود؟؟؟

شما از تخیلات خودتون یکسری چیز ها در می آورید و بی پایه و اساس به سر کارشناسان کامپیوتر ایران میکوبید. این یعنی چه؟؟؟ در همان اروپا هم که همه در admin کردن تالار های بورس مشغول نمیشوند بلکه یک عده در شرکت های خصوصی کوچک و متوسط و ... مشغول میشوند و مثلا چه چیز بیشتر از کارشناسان ایرانی بلدند؟
2011-02-22, 01:12 PM,
ارسال : #45

راجع به KVM و Xen و VirtualBox و ... هم که هیچکدام مال من نیست یا تیم مورد علاقه من نیست که بخاطرشون عصبانی بشوم... هر کدام که کار راه بیندازد میروم دنبالش... ولی به شخصه الان خیلی وقته از VirtualBox استفاده میکنم. دچار kernel panic و ... هم نشدم ولی با KVM شدم... آن هم وقتی جا افتاد میروم سراغ آن... VirtualBox یکسری ویژگی های خیلی خوب دارد... حقیقتش Windows Server 2008 اصلا روی KVM نصب نشد چه برسه به اینکه کند باشه... مجبور شدم با qemu بکنم که آن هم فایده ندارد میخواستم hardware-assisted باشد...
2011-02-22, 02:07 PM,
ارسال : #46

bsdlinux نویسنده :راجع به KVM و Xen و VirtualBox و ... هم که هیچکدام مال من نیست یا تیم مورد علاقه من نیست که بخاطرشون عصبانی بشوم... هر کدام که کار راه بیندازد میروم دنبالش... ولی به شخصه الان خیلی وقته از VirtualBox استفاده میکنم. دچار kernel panic و ... هم نشدم ولی با KVM شدم... آن هم وقتی جا افتاد میروم سراغ آن... VirtualBox یکسری ویژگی های خیلی خوب دارد... حقیقتش Windows Server 2008 اصلا روی KVM نصب نشد چه برسه به اینکه کند باشه... مجبور شدم با qemu بکنم که آن هم فایده ندارد میخواستم hardware-assisted باشد...

KVM بدجوری جا افتاده شما مثل اینکه خبر نداری!؟ اما ما که از KVM حمایت می‌کنیم و براش عصبی میشیم برا این هست که پایه قرار داد‌های سنگین امضا کردیم و باید جواب بده اما برا شما زیاد فرق نمیکنه و بقول خودت اگر ویندوز سرور ۲۰۰۸ نصب نشه خوب میری سراغ اون یکی‌!! اما شما که موفق نشدی با KVM برای این بوده که CPU لازم برای Full-Virtualization رو نداری و qemu هم که جواب نداده... پس مشکل شما از محدودیتت هست نه از جواب ندادن KVM و اما اگر به هر ترتیبی دست به دامن Para-Virtualization شودی باید بگم که کلاً تا آخر سال ۲۰۱۳ بازنشسته می‌شه و اون خوبی‌‌های VirtualBox هم دیگه نیستن!

اگر با این بحث‌ها و درد و دل‌‌ها می‌خوای چیزی یاد بگیری عیبی نداره یک تاپیک باز کن و سوال کن تا روشن بشی‌.
2011-02-22, 02:21 PM,
ارسال : #47

bsdlinux نویسنده :ببینید عزیز دل شما اصلا بحث علمی نمیکنید. شما یک سری چیز ها میگویید که برای حرفتان دلیل نمیاورید و بیشتر حرف هایتان توهین است. اصلا به مجازی سازی و ... کاری ندارم، مثلا این عبارت
نقل قول :مگر می‌شه سرور‌هایی‌ که بالاشون کلی‌ قرار داد بستین رو با چنین آشغالی ببندین؟
یعنی چه؟ راجع به تیم فوتبال که بحث نمیکنی، KVM هم که ارث پدری شما نیست که راجع بهش حساس باشی و فحش بدی...

شما این دید بد به ایران را چطور پیدا کردید؟ بالاخره شما آلمان هستی یا ایران؟ اگر آلمان هستی چطور متوانی راجع به سیستم های ایران نظر بدهی؟ مثلا:

نقل قول :backUp گیری با DVD و بصورت دستی‌ انجام میشود! و برای خالی‌ نبودن عریضه با روش‌های ضعیف. پایگاه داده بزرگ و cloud که اصلا نداریم.

شما این که در ایران ما با DVD بکاپ میگیریم را از کجا آورده ای؟ من که این چند جایی که رفتم همیشه با EXTERNAL HARD DISK با ESTATA و ... بکاپ میگرفتیم...

یا مثلا پایگاه داده بزرگ در ایران نیست؟ این کد های ملی در یک پایگاه داده نیست؟ این جرایم رانندگی در یک پایگاه داده نیست؟؟؟ یا برنامه های قطار و کارت های بانکی که در ایران هست اینها پایگاه داده بزرگ حساب نمیشوند؟

اینکه کارشناسان ایرانی هیچی بلد نیستند و فقط باید HARD DISK رو عوض کنند و خارجی ها برایشان با SSH تنظیمات را انجام میشوند را از کجا درآورده اید؟؟؟ load balancing و clustering و ... اصلا در ایران انجام نمیشود؟؟؟

شما از تخیلات خودتون یکسری چیز ها در می آورید و بی پایه و اساس به سر کارشناسان کامپیوتر ایران میکوبید. این یعنی چه؟؟؟ در همان اروپا هم که همه در admin کردن تالار های بورس مشغول نمیشوند بلکه یک عده در شرکت های خصوصی کوچک و متوسط و ... مشغول میشوند و مثلا چه چیز بیشتر از کارشناسان ایرانی بلدند؟

چرا نه؟! من راجع به KVM بحث مییخرم و با تبادل نظر حتی دیدگاه جدید میگیرم... یک مثل تشخیص دیدگاه همکاران در ایران هست برای بازار یابی‌..شما بگو چرا ناراحتی‌؟! اینقدر ناراحتی‌ که حتا اگر دیگری یک جمله تصدیق میکنه میگی‌ نرین دنبالش..به چی‌ حسودی میکنی‌؟

دوباره وقتی‌ کم میاری تمام کارشناسان ایران رو داری به خط میکنی‌؟ تو که هنوز در سطح فرق کرنل ۳۲ و ۶۴ بیتی هستی‌ چرا نگران کارشناسان ایرانی‌ هستی‌؟ فقط میتونی‌ بگی‌ که "فکر نمیکنم" ... اگر آدم مثبت اندیشی‌ هستی‌ اون طرف ماجرا رو ببین که با این بحث‌ها تحریک میشی‌ به بیشتر یاد گرفتن... قسمت منفیش رو هم ناظران انجمن‌ها حذف می‌کنن.

این رفتار‌های جاسوس بازی که من کجا زندگی‌ می‌کنم رو که هنوز کنار نذاشتی عزیز! چطور تو با خوندن ۲ تا مقاله نظر میدی که واقعیت دنیای لینوکس چی‌ هست و برای open source وبلاگ هم میزنی من با سال‌ها تجربه و برخورد و کار در شبکه نمیتونم بفهمم ضعف کاری شبکه در ایران چی‌ هست؟؟!

اگر بانک x بیاد اعلام کنه چطور از داده‌های مردم backup میگیره که مردم دیگه پول نمیزارن توش و اگر من بگم چطور و کجا هم که چند نفر این وسعت اخراج میشن. تو چند سالته؟
2011-02-22, 11:02 PM,
ارسال : #48

بگذریم... شما راحت باش عزیز... ان شاء الله تا سال 2013 که Xen از بین رفت و VirtualBox بد شد و KVM بیشتر جا افتاد میرم سراغش... Xen و VirtualBox از بین برن من که مثل شما قرارداد امضاء نکردم که ناراحت بشم. خیلی راحت سوییچ میکنم روشون.

همین الان هم یکم سرم خلوت بشه KVM را راه میندازم و زیر و بمش رو در میارم تا ببینم چرا اون مشکل رو داشت.

نقل قول :مثل تشخیص دیدگاه همکاران در ایران هست برای بازار یابی‌..

شما که میگی هویتت فاش بشه مشکل امنیتی برایت ایجاد میشود و در فلان جاها کار میکنی و برای نمایندگاه قاره های آسیا selinux درس میدی و ... معلوم نیست در کدام سازمان آلمان هستید!!! برای بازاریابی یا ؟؟؟ ای دل غافل (شوخی بود.. ولی خب شما مشکوکی)

نقل قول :تو که هنوز در سطح فرق کرنل ۳۲ و ۶۴ بیتی هستی

من خیلی بیشتر از اون حدی که شما تصور کنی اطلاعات برنامه نویسی سیستمی و low-level دارم. شک نکن...

نقل قول :این رفتار‌های جاسوس بازی که من کجا زندگی‌ می‌کنم رو که هنوز کنار نذاشتی عزیز

من کاری به اینکه شما کجا زندگی میکنی ندارم... ولی شما اگر ایران نیستی چرا بر اساس تخیلات خودتون یک تصور ذهنی از کارشناسان کامپیوتر ایران ایجاد میکنی. اینجا هیچ چیز perfect نیز و همه چیز مشکل داره. از تلفن های همراه بگیر تا آلودگی هوا, وضع کامپیوتر ها انتظار نداشته باش perfect باشه و مثلا high availability در حد 5 ثانیه در سال اصلا مهم باشه. اگر در اون حد مهم شد اون موقع همین کارشناسان بدون کلاس آموزشی red hat و ... میرن دنبالش و یک مشت خوره کامپیوتر زیر و بمش رو در میارن.

نقل قول :تو چند سالته؟

33 سالمه. کامپیوتر رو با برنامه نویسی dbase و foxpro با فایل های dbf روی سرور های Novell Netware شروع کردم و بعد رفتم برنامه نویسی visual basic با sql server روی nt 4.0 و بعد از زمان red hat 5 با لینوکس کار کرده ام.
2011-02-22, 11:43 PM,
ارسال : #49

نقل قول :شما راحت باش عزیز... ان شاء الله تا سال 2013 که Xen از بین رفت و VirtualBox بد شد و KVM بیشتر جا افتاد میرم سراغش... Xen و VirtualBox از بین برن من که مثل شما قرارداد امضاء نکردم که ناراحت بشم. خیلی راحت سوییچ میکنم روشون.

همین الان هم یکم سرم خلوت بشه KVM را راه میندازم و زیر و بمش رو در میارم تا ببینم چرا اون مشکل رو داشت.

نه من ناراحت نیستم! تو اگر تا ۳ سال دیگه رو VirtualBox پر اشتباه زوم کنی‌ اونوقت به برنامهٔ بد عادت میکنی‌ و هیچ جوره بر نمیگردی. کاش از اول مثل یک آدم علمی‌ روش کار میکردی تا بعد اینجا تو ۲۰ تا تاپیک نتیجهٔ تنبلی خودتو به عنوان اصل علمی‌ خورد بچه‌های مردم ندی.

نقل قول :شما که میگی هویتت فاش بشه مشکل امنیتی برایت ایجاد میشود و در فلان جاها کار میکنی و برای نمایندگاه قاره های آسیا selinux درس میدی و ... معلوم نیست در کدام سازمان آلمان هستید!!! برای بازاریابی یا ؟؟؟ ای دل غافل (شوخی بود.. ولی خب شما مشکوکی)

من به انواع سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف مشورت میدم. مداوم مورد سوال قرار میگیرم. این بالا خیلی‌ خبرا هست. باور کن. بدون شوخی‌ میگم.

نقل قول :من خیلی بیشتر از اون حدی که شما تصور کنی اطلاعات برنامه نویسی سیستمی و low-level دارم. شک نکن...

تو هم مثل بقیه در ایران مغزت "برنامه نویسی" هست نه "شبکه"..و مشکل همینجاست. هر چقدر معلومات برنامه نویسی هم که داشته باشی‌ نمیدونی شبکه چی‌ هست.شک نکن...

نقل قول :من کاری به اینکه شما کجا زندگی میکنی ندارم... ولی شما اگر ایران نیستی چرا بر اساس تخیلات خودتون یک تصور ذهنی از کارشناسان کامپیوتر ایران ایجاد میکنی. اینجا هیچ چیز perfect نیز و همه چیز مشکل داره. از تلفن های همراه بگیر تا آلودگی هوا, وضع کامپیوتر ها انتظار نداشته باش perfect باشه و مثلا high availability در حد 5 ثانیه در سال اصلا مهم باشه. اگر در اون حد مهم شد اون موقع همین کارشناسان بدون کلاس آموزشی red hat و ... میرن دنبالش و یک مشت خوره کامپیوتر زیر و بمش رو در میارن.

فکر میکنی‌ میگن همه کارا با "همّت شما جوانان" حل می‌شه بشین یه مشت و باهاش ور برین حل می‌شه همه چیز؟! یا امام زمان خودش همه چیزو set میکنه؟!

نقل قول :33 سالمه. کامپیوتر رو با برنامه نویسی dbase و foxpro با فایل های dbf روی سرور های Novell Netware شروع کردم و بعد رفتم برنامه نویسی visual basic با sql server روی nt 4.0 و بعد از زمان red hat 5 با لینوکس کار کرده ام.

منظورت redhat enterprise 5 هست یعنی‌ حدود ۴ سال پیش.. زمان کمی‌ هست... اما به پرسیدن در این وب سایت ادامه بده... اگر هم می‌خوای رشد کنی‌ برنامه نویسی رو دیگه بذار کنار.
2011-02-23, 02:23 AM,
ارسال : #50

Anonymous نویسنده :اگر هم می‌خوای رشد کنی‌ برنامه نویسی رو دیگه بذار کنار.
:lol:
2011-02-23, 07:09 AM,
ارسال : #51

بگذریم، نه وقت جر و بحث با شما هست نه حسش... در ضمن red hat linux 5 منظورم بود که مال زمان دایناسورها بود نه red hat enterprise linux... شما هم که فقط فکر میکنی خودت رشد کردی و همه هیچی و همه باید مثل شما باشند تا رشد کنند... وقت برای بحث کردن غیر مفید نیست.
2011-02-24, 06:07 PM,
ارسال : #52

bsdlinux نویسنده :بگذریم، نه وقت جر و بحث با شما هست نه حسش... در ضمن red hat linux 5 منظورم بود که مال زمان دایناسورها بود نه red hat enterprise linux... شما هم که فقط فکر میکنی خودت رشد کردی و همه هیچی و همه باید مثل شما باشند تا رشد کنند... وقت برای بحث کردن غیر مفید نیست.

شما که قبلا گفته بودی با centos 5 شروع کردی حالا شد redhat 5? البته ما جدی نمیگیریم کلا اما کمی‌ دقت کنید.
2011-02-24, 09:30 PM,
ارسال : #53

من کی تا بحال گفته بودم که با کدوم توزیع و ورژن لینوکس شروع کرده ام؟ این دفعه اول بود... نه عزیز centos نبوده، red hat linux 5 بوده نه red hat enterprise linux 5. قضیه هم مال بیش از ده سال پیشه. من از centos خوشم نمیاد، همیشه با fedora راحت بوده ام برای سرور و دسکتاپ و ... (میدونم گزینه های بهتری برای سرور هست ولی من راحت هستم و مشکلی ندارم)

شما بیزحمت یک لینکی بده که من گفتم centos 5 یا *** نگو...

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان