لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بخش فلسفه و فرهنگ در مجله IranTux
2005-05-15, 11:49 AM,
ارسال : #61

خوب من جواب blix رو با پیغام خصوصی بهش دادم. حالا تا هرجاییش به این تاپیک مربوطه رو دیگه خودش می دونه می خواد قرار بده می خواد قرار نده. کاسه کوزه هم داشتین فقط تو سر blix بشکنین 8)
موفق باشید
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-05-15, 01:05 PM,
ارسال : #62

سلام
علی‌جان من به هیچ عنوان منظورم این نبود که بحث Mac رو تموم کنین. فقط شما شکایت کردین از اینکه بچه‌ها چرا شرکت نمی‌کنن در بحث. من هم چندتا راه حلی که به نظرم رسید رو گفتم وگرنه ما هرگز نسبت به استیو عزیز دل برادر معاذ... بی‌ادبی نمی‌کنیم.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
2005-05-15, 03:03 PM,
ارسال : #63

نویدجون جان(Wink) واقعا بحث از مسیر اصلی خارج شده بود و اصلا تاپیک بدنام شده بود هرکی می دید نمی اومد تو(لطفا یکی عنوان تاپیک رو عوض کنه بنویسه تاپیک پاکسازی شد!) و خلاصه من موضوع رو به blix واگذار کردم اگر صلاح دونست خودش نوشته های من رو بذاره Smile
موفق باشید
2005-05-15, 10:06 PM,
ارسال : #64

سلام
آقا قبل از اینکه بحثی شروع بشه باید بگم امشب یه مقاله جالب پیدا کردم در مورد مقایسه GPL و MS EULA که خیلی ازش خوشم اومد. فکر کنم چنین چیزی خیلی به همه ، لااقل خود من ،دید بده که ما چرا تصمیم گرفتیم از محصولات MS و شرکتهایی با سیاستهای مشابه اون استفاده نکنیم. ایشالا سعی می‌کنم کم کمک بخونم و یه خلاصه‌هایی ازش رو اینجا بنویسم.
2005-05-16, 10:28 AM,
ارسال : #65

navidjoon نویسنده :امشب یه مقاله جالب پیدا کردم در مورد مقایسه GPL و MS EULA
موافقم. مقاله بسیار جالب و لازمیه. یه خواهش. اگه برات امکان داشته باشه یه خلاصه مقاله ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ لغتی از این مقاله مقایسه‌ای یا حتی برای معرفی این مقاله بنویسی فکر کنم برای بخش فلسفه و فرهنگ IranTux خیلی مناسب باشه و بعداً هم بشه تو بحثها و مقالات دیگه بهش ارجاع داد. همچین کاری برات ممکنه؟ و آیا اصلاً علاقه داری برای IranTux مطلب بنویسی؟
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-05-16, 10:35 AM,
ارسال : #66

ali88 نویسنده :من جواب blix رو با پیغام خصوصی بهش دادم. حالا تا هرجاییش به این تاپیک مربوطه رو دیگه خودش می دونه می خواد قرار بده می خواد قرار نده. کاسه کوزه هم داشتین فقط تو سر blix بشکنین.
من و علی، با هم - برای جلب مشارکت در شکستونده شدن کاسه‌ها و کوزه‌ها بر سر شریک یا شرکاء - تصمیم گرفتیم بحث روی جزئیات رو با PM ادامه بدیم و من یه چکیده‌ای که به این سرفصل می‌خوره داخل فروم بذارم که اگه اشکالی داشت علی تصحیح می‌کنه حتماً. پس همچنان که شما خبر نرم بحث و جدل ما رو اینجا می‌خونید، ما اون پشت مشتا در حال سفره کردن شیکم همدیگه‌ایم.
2005-05-16, 10:52 AM,
ارسال : #67

سلام
با کمال میل blix جان. فقط یه مساله. زمان انتشار شماره بعدی کی یه ؟ میخوام بدونم چقدر وقت دارم ولی به روی چشم. حتما این کار رو می‌کنم. اگه موافق باشی حاضرم کلش رو برای چند شماره بدم.
در مورد مساله Mac هم من که خیلی مشتاقم نتیجه بحث رو بدونم.

2005-05-16, 11:46 AM,
ارسال : #68

navidjoon نویسنده :زمان انتشار شماره بعدی کی یه ؟ میخوام بدونم چقدر وقت دارم ولی به روی چشم. حتما این کار رو می‌کنم. اگه موافق باشی حاضرم کلش رو برای چند شماره بدم
شماره بعدی اگه بتونیم به قرارمون پیابند باشیم اول خرداد خواهد بود. من دو تا مقاله برای این شماره آماده کردم. ولی اگه برنامه‌ریزی‌های من برای بخش فلسفه فرهنگ درست دربیاد دو تا مقاله برای شماره تیر از ali88 خواهیم داشت. پس این مقاله برای شماره مرداد می‌مونه. یعنی تا اواسط تیرماه فرصت داری. البته اونجور که من تو مقاله خوندم اول باید با نویسنده‌اش تماس بگیری و بهش خبر بدی که می‌خوای ترجمه کنی بعد دست بکار بشی.
یه مورد جالب هم اینکه شاید بشه یه لیست از نرم‌افزارهایی که مایکروسافت با MS EULA می‌فروشه پیدا کرد یا درست کرد که بذاریم کنار این مقاله و ملت ببینن چه تعداد از نرم‌افزارهایی که استفاده می‌کنند شامل این پروانه میشن. نباید کار زیاد سختی باشه. شاید بشه تو سایت خود مایکروسافت پیدا کرد.
خیلی خوشحال میشم که با هم همکاری کنیم و البته ترجمه کل متن هم خیلی می‌تونه مفید باشه. ولی پیشنهاد می‌کنم اول یه امتحانی بکن بعد تصمیم بگیر که می‌خوای کلش رو ترجمه کنی یا یه مقاله جدا درباره‌اش بنویسی. من که پوستم کنده شد تا چهار صفحه SISSL رو ترجمه کردم. بیشتر از یک ماه طول کشید.
2005-05-16, 12:27 PM,
ارسال : #69

سلام
در مورد لیست برنامه هایی که از EULA استفاده میکنن من لیستش رو دارم که میذارم همینجا. من هم خوشحال میشم بتونم مفید واقع بشم. در مورد مقاله هم چشم. هم با نویسنده تماس میگیرم و هم امتحان میکنم ببینم چی میشه. ممنون از لطفت. موفق باشی.

2005-05-16, 01:32 PM,
ارسال : #70

navidjoon نویسنده :در مورد مساله Mac هم من که خیلی مشتاقم نتیجه بحث رو بدونم.
البته لازم نیست خیلی صبر کنید از الان نتیجه اش معلومه :mrgreen:
blix نویسنده :شماره بعدی اگه بتونیم به قرارمون پیابند باشیم اول خرداد خواهد بود.
اگر برای این شماره جا هست و براتون جالبه راجع به جنجالهای اخیر بین اپل،KDE و Ben Goodger یه مقاله بنویسم؟
blix نویسنده :دو تا مقاله برای شماره تیر از ali88 خواهیم داشت.
اگر افسردگی نصب نشدن Darwin نبود واسه شماره خرداد آماده شده بود... البته منظورت ترجمه مجوز APSL2 و همچنین بررسی اپل و Open Source هست دیگه؟(البته Kevin جون خبر خوشی داد و گفت دارن روی نسخه جدید CD که روی غیر SSE2 دارها هم نصب بشه کار می کنن!)
blix نویسنده :من که پوستم کنده شد تا چهار صفحه SISSL رو ترجمه کردم. بیشتر از یک ماه طول کشید.
بابا بازم خوش به حال تو این اپل دیوانه(؟!) تا تونسته جمله هارو پیچونده درحالی که در واقع همون اصول SISSL و بقیه مجوزهای آزاد رو نوشته! راستی برای هماهنگتر شدن ترجمه ها من فکر می کنم بهتره جمله های مشابه دو مجوز رو مشابه جمله تو قرار بدم این دو فایده داره:1-ترجمه وحشتناک من یه مقدار کمتر می شه! 2-کسی که ترجمه دو مجوز رو بخونه متوجه می شه در نوشته انگلیسی هم ایندو در قسمتهای خاص مشترک بودن.
موفق باشید

[ltr]Actually, unix is a very user-friendly system. It’s just that it is particular about which users it chooses to be friendly with.[/ltr]
2005-05-16, 05:50 PM,
ارسال : #71

ali88 نویسنده :البته لازم نیست خیلی صبر کنید از الان نتیجه اش معلو
معلومه که معلومه. Tongue
ali88 نویسنده :اگر برای این شماره جا هست و براتون جالبه راجع به جنجالهای اخیر بین اپل،KDE و Ben Goodger یه مقاله بنویسم؟
البته که جا داریم. ولی باید تا چهارشنبه آماده‌اش کنی.
ali88 نویسنده :منظورت ترجمه مجوز APSL2 و همچنین بررسی اپل و Open Source هست دیگه؟
دقیقاً.
ali88 نویسنده :این اپل دیوانه(؟!) تا تونسته جمله هارو پیچونده درحالی که در واقع همون اصول SISSL و بقیه مجوزهای آزاد رو نوشته!
زیاد عجیب نیست. حیوونی این شرکتهایی که می‌خوان کد بازمتن منتشر کنن عین این آدمهای محافظه‌کاری‌ان که می‌خوان یه کار خطرناک انجام بدن. هزار بار می‌گن من مسئولیتی قبول نمی‌کنم ها. من هیچ مسئولیتی قبول نمی‌کنم، من هیچ نوع مسئولیتی در هیچ زمینه‌ای قبول نمی‌کنم و به هیچ کس هیچ تضمینی نمی‌دم. هر خسارتی به خودت یا به کس دیگه‌ای وارد شد تو مسئولی. اصلا اگه به من هم خسارتی وارد شد تو باید بپردازی... حالا این برای شرکتها قابل قبوله چون پای کلی کد و شکایت و خسارت وسطه. خیلی از کسایی که کارشون رو با پروانه‌های Creative Commons منتشر می‌کنن صاف میرن سراغ محدودکننده‌ترینشون. در حالی که اگه کسی اون پروانه رو نقض کنه هم در بیشتر موارد هیچ اقدامی علیه‌اش نمی‌تونن بکنن. حداقل نمی‌گن ما که اقدام قانونی نمی‌تونیم بکنیم لااقل یه پروانه با محدودیت کمتر انتخاب کنیم که ملت کمتر نقضش کنن. البته همین که به پروانه و انتخاب یه پروانه که با شرایط روز بیشتر جوره تن میدن خودش شروع خوبیه به نظر من.
2005-05-16, 06:49 PM,
ارسال : #72

blix نویسنده :زیاد عجیب نیست. حیوونی این شرکتهایی که می‌خوان کد بازمتن منتشر کنن عین این آدمهای محافظه‌کاری‌ان که می‌خوان یه کار خطرناک انجام بدن.
نه بابا ای کاش از اینکارها می کرد جمله ها رو با 3-4 تا and/or بیخودی کش داده. البته قاعدتا این نکات که مسئولیتی قبول نمی کنیم باید در انتهاش زیاد باشه(که هنوز نخوندم) اما من مشکل اصلیم با همون and/or هست!
موفق باشید

[ltr]Actually, unix is a very user-friendly system. It’s just that it is particular about which users it chooses to be friendly with.[/ltr]
2005-05-16, 08:35 PM,
ارسال : #73

سلام

بعد از حدود یک ساعت ربع خوندن این تاپیکها متوجه شدم که قبل از اینکه یک کاربر کامپیوتر با سیستم کار کنه( فرقی نداره که با چه نوع سخت افزاری کار میکنه و با چه سیستم عاملی کار میکنه) اول باید بفهمه برای چی از کامپیوتر استفاده کنه { نکته فرعی هنوز تا بازار فرش فروشهای تهران یا توی پامنار هنوز از چرتکه استفاده میشه}
همین الان شما فکر کنید در طول روز چقدر از کامپیوتر استفاده میکنید نوع استفاده تون تفکیک کنید
بعدش بریم سراغ مواد لازم برای استفاده از کامپیوتر که همون نرم افزار باشه
2005-05-16, 09:32 PM,
ارسال : #74

majrix نویسنده :بعد از حدود یک ساعت ربع خوندن این تاپیکها متوجه شدم که قبل از اینکه یک کاربر کامپیوتر با سیستم کار کنه( فرقی نداره که با چه نوع سخت افزاری کار میکنه و با چه سیستم عاملی کار میکنه) اول باید بفهمه برای چی از کامپیوتر استفاده کنه { نکته فرعی هنوز تا بازار فرش فروشهای تهران یا توی پامنار هنوز از چرتکه استفاده میشه}
همین الان شما فکر کنید در طول روز چقدر از کامپیوتر استفاده میکنید نوع استفاده تون تفکیک کنید
بعدش بریم سراغ مواد لازم برای استفاده از کامپیوتر که همون نرم افزار باش
منظورت واضح نیست. یا حداقل من نمی‌تونم بفهمم. یه کم بیشتر توضیح بده.
2005-05-16, 10:06 PM,
ارسال : #75

اینطوری بگم بهتره چرا باید از کامپیوتر استفاده کنیم؟

کدام از نیازهای روزمره - شغلی - تفریحی - درسی ما ها تامین میشه آیا میشه بدون کامپیوتر اینکار هارو کرد ؟

مسله حریم اطلاعات شخصی جی میشه ؟ چه جاهای رعایت نمیشه ؟ در کجا از ان سو استفاده میشه؟ استفاده مجرمانه از

کامپیوتر چی میشه ؟

آیا این موارد میشه جزو فرهنگ و منطق از استفاده از کامپیوتر دانست یا نه ؟
2005-05-17, 07:22 PM,
ارسال : #76

من فکر می‌کنم این سوالها یک پله بالاتر از بحث این سرفصل یعنی فلسفه و فرهنگ نرم‌افزار آزاد و بازمتنه.
شاید لازم باشه یه سرفصل باز کنیم و درباره فلسفه استفاده از کامپیوتر بحث کنیم. حالا واقعاً چنین بحثی لازمه؟
2005-05-17, 11:10 PM,
ارسال : #77

من فکر می‌کنم ما همه به دلایلی به استفاده از کامپیوتر روی آوردیم، یعنی در حقیقت به استفادهاز کامپیوتر برای زندگی شخصی یا کاریمون احتیاج داریم. این واضه پس فکر نکنم لازم باشه به بحث درباره‌ی این که کامپیوتر برای زندگی لازم هست یا نه بپردازیم. اما ما می خواهیم ر استفاده از نرم‌افزارها هم راحت و آزاد باشیم، هدفمون از گردهم اومدن در اینجا هم همین هست که بررسی کنیم ببینیم اصلا این حرف‌هایی که درباره‌ی نرم افزارهای آزاد می‌زنند درسته یا نه؟ یعنی ریچارد یه سیاست‌مدار هست که می‌خواد ما رو از مسیر خارج کنه یا واقعا یه هکر هست که به جامعه‌ی خودش علاقه دره و اصولا چنین مجوز ودیدگاهی توی کشوری مثل ایران هم قابل اجراست یا نه .....

و اما ... منم چند دقیقه‌آی طول کشید تا تاپیک رو کامل بخونم، چیزی که توی این بحث یکمی زیاد شده بی نظمی در بحث هست. قبلا این طور بود که بحث که به یه جایی می‌رسید یه نفر بحث رو جمع می‌کرد یه نتیجه می‌گرفت و ادامه‌ی همون بحث از سر گرفته می‌شد تا بحث نه از روند خارج بشه و نه به عوا و تبلیغ تبدیل بشه. راستی قبلا یهرسمی بود که برای هر موردی یه شماره می‌اوردیم ظاهرا تو این سه ماهی که منزیاد ان ورها نبودم رسوم کمی تغییر کرده، ام اون رسم به رغم این که قدیمی بود در نظام دادن مسائل خیلی تاثیر داشت. پس اگر می‌شه از این به بعد مسائل مطرحی رو با شماره طبقه بندی کنید که خوندن مطالب راحت‌تر بشه.

بعد از یه جمعبندی و طبقه بندی من هم به پیروی از بلیکس می‌شتابم تا کاربران بدونند که لینوکس‌ کارها پشت هم هستند و یه apple کار نمی‌تونه به راحتی بیاد و تبلیغ کنه Wink

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2005-05-17, 11:34 PM,
ارسال : #78

Navid نویسنده :قبلا این طور بود که بحث که به یه جایی می‌رسید یه نفر بحث رو جمع می‌کرد یه نتیجه می‌گرفت و ادامه‌ی همون بحث از سر گرفته می‌شد تا بحث نه از روند خارج بشه و نه به عوا و تبلیغ تبدیل بشه.
البته بحث من و ali88 دیگه خیلی شخصی شده بود و داریم تو پیغام خصوصی ادامه‌اش میدیم و من اگه فرصت کنم تو یکی دو روز آینده یه خلاصه-نتیجه از بحثم با علی تو این سرفصل می‌نویسم.
Navid نویسنده :قبلا یهرسمی بود که برای هر موردی یه شماره می‌اوردیم ظاهرا تو این سه ماهی که منزیاد ان ورها نبودم رسوم کمی تغییر کرده، ام اون رسم به رغم این که قدیمی بود در نظام دادن مسائل خیلی تاثیر داشت.
نوید تکنولوژی پیشرفت کرده. از این اکستنشن مکستنشنها استفاده می‌کنیم دیگه.
Navid نویسنده :من هم به پیروی از بلیکس می‌شتابم تا کاربران بدونند که لینوکس‌ کارها پشت هم هستند و یه apple کار نمی‌تونه به راحتی بیاد و تبلیغ کن
به هر حال اگه از استدلال کم بیاریم از اکثریت کم نمی‌آریم که. :wink:
2005-05-18, 04:21 PM,
ارسال : #79

پس در جلسه امشب باید تفرقه انگیزی کنم 8)
موفق باشید

2005-05-19, 02:35 AM,
ارسال : #80

سلام.

لطفا اون قضیه شماره گذاری برای هر بحث یا موضوع یا ... رو در نظرهاتون اعمال کنید.چون که در اونصورت خوندن اونها واقعا راحت میشه و دیگه هی نمیخواد بنویسید علی نوشته - تقی نوشته - .... و همچنین لود شدن صفحه سرعتر میشه و در دیتا ترنسفر هم صرفه جویی میشه.

با تشکر به خاطر تاپیک خوبتون
موفق باشید.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 2 مهمان