لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتشار اولین شماره ماهنامه افق ل
2004-05-13, 01:42 PM,
ارسال : #21

خوب پس معلوم شد که این هک نیست .

[ltr]
Smashing all Kernel 2.x
[/ltr]
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-05-13, 03:12 PM,
ارسال : #22

حتما بلد نیسن با اوپن آفیس کار کنن! :mrgreen:

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-05-13, 07:14 PM,
ارسال : #23

شاید هم اصلا بلد نیستند با لینوکس کار کنند :wink:

[ltr]
Smashing all Kernel 2.x
[/ltr]
2004-05-13, 07:24 PM,
ارسال : #24

اما خودمونیم خیلی وقت برای سر هم کردن این سایت گزاشته بودن . مثل اون حکایت قدیمی : اگر افسار بگشایید هر کدام به گله ای روند.

یه چیزی را هم میخوام در مورد open source بگم : درست که توی opensource می تونید حتی کد یه نرم افزار را بگیرید و با یه اسم دیگه بفروشید یا تغییرش بدید اما هیچ کس نگفته که حتما باید این کار را بکنید اگر یه کم توجه کنید توی دنیای open source هم اونهایی که خلاقیت دارن به یه جایی میرسن . و آدم هر کاری را که میتونه بکنه که نباید بکنه ( دردیزی بازه حیاء گربه کجا رفته :mrgreen: )
2004-05-22, 01:28 PM,
ارسال : #25

آقا افق لينوكس فقط در جهت فرهنگ سازي استفاده از لينوكس براي مديران مي باشد.
در ضمن تمامي مقالات اين مجله بطور كامل متلعق به گروه لينوكس فارسي مي باشد.

اگر مطلبي تحت اخيار شما مي باشد و ما ذكر نكرده ايم لطف كنيد به آدرس <!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e --> ارسال فرماييد تا در شماره بعد اشاره شود.

در ضمن مي تونيد از اين آدرس دريافتش كنيد.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://farsilinux.org/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=23">http://farsilinux.org/modules.php?name= ... oad&cid=23</a><!-- m -->

با تشكر flteam

IOSSD = Iranian Open Source Software Developers
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.iossd.org">http://www.iossd.org</a><!-- m -->
2004-05-22, 01:56 PM,
ارسال : #26

doctor_sniff نویسنده :آ
در ضمن تمامي مقالات اين مجله بطور كامل متلعق به گروه لينوكس فارسي مي باشد.

خیلی ببخشید، ولی تاریخچه لینوکس‌تون نوشته من هست که توی تکنوتاکس قسمت مقالات هم می‌تونید ببینیدش. البته من اصلا نمی‌گم که چرا اون رو برداشتید ولی این حرف بالایی شما یخ خورده همچین...
من این تاریخچه رو برای سخنرانی اولین همایش لینوکس که در دانشگاه تهران برگزار شد نوشته بودم...

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
2004-05-22, 11:17 PM,
ارسال : #27

آلن قضیه همون حیای گربه است ..

[ltr]
Smashing all Kernel 2.x
[/ltr]
2004-05-23, 01:50 AM,
ارسال : #28

نه عزیز یکم اونور تر .
اینا فکر کردن که چی . بابا همه چی کپی برداری

حتا new ها رو هم میتونید تو مجلات پیدا کنید . بابا مجله شبکه رو کپی کردن اینجا .
علی جان شما عادت دارین اسم مرجع رو ذکر نمیکنید ؟
netcat
2004-05-23, 02:09 AM,
ارسال : #29

خیلی خیلی جالبه !
با این که در سورس باز و این حرف ها کپی کردن مفهومی نداره ولی بعضی وقت ها کسی که یه مطلبی رو چاپ میکنه و منبع اون خبر رو نمی زنه شخصیت خودش رو نشون داده و همیشه باید از این و اون کپی و پیست کنه.
اگر هم خیلی با اطلاعات هم باشه ولی بازام کاراش کپی و پیست هست !
2004-05-23, 02:16 AM,
ارسال : #30

خیلی خیلی جالبه !
با این که در سورس باز و این حرف ها کپی کردن مفهومی نداره ولی بعضی وقت ها کسی که یه مطلبی رو چاپ میکنه و منبع اون خبر رو نمی زنه شخصیت خودش رو نشون داده و همیشه باید از این و اون کپی و پیست کنه.
اگر هم خیلی با اطلاعات هم باشه ولی بازام کاراش کپی و پیست هست !
2004-05-23, 07:51 AM,
ارسال : #31

حالا که صحبت از لینوکس فارسی شده من هم یه سوال دارم:
آقای خوانساری تو سمینار قبلی قول دادند که نتیجه پروژه‌های مرحله اول لینوکس فارسی اردیبهشت‌ماه اعلام می‌شه. پس چی شد؟ اگه خبری شده آدرس بدید من هم برم اخبار جدید رو بخونم.
2004-05-23, 11:08 AM,
ارسال : #32

دوستان عزيز همونطور كه آقاي خوانساري گفتند ما قول داديم كه خروجي پروژه ها را روي سايت براي دريافت قرار بديم.

بله شما مي تونيد به سايت <!-- m --><a class="postlink" href="http://projects.farsilinux.org">http://projects.farsilinux.org</a><!-- m --> مراجعه كنيد و خروجي ها را مشاهده كنيد.
البته خروجي ها بيشتر از اون چيزي هستن كه رو سايت هست و به ضعف كاري شركت ها بر ميگرده كه تا حالا خروجي پروژه هاي خود را در سايت قرار ندادن.

----------------------------
دوستان مي دونيد ايران و هند و كره جنوبي با هم صنعت كامپيوتر رو با هم شروع كردن ولي اونا كجان ما كجاييم مي دونيد چرا؟

IOSSD = Iranian Open Source Software Developers
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.iossd.org">http://www.iossd.org</a><!-- m -->
2004-05-23, 11:39 AM,
ارسال : #33

سلام
آقا این لینک کار نمیکنه !

To Follow The Path
Look To The Master
Follow The Master
Walk With The Master
See Through The Master
Become The Master
2004-05-23, 07:41 PM,
ارسال : #34

من صفحه پروژه‌ها را ديدم - فکر نمی‌کنم صفحه مشکلی داشته باشد whitehat - ولی هيچ‌کدام از دو موردی که در صفحه بودند به‌نظر نمیرسيد ربطی به پروژه‌های مرحله اول داشته باشند. منظور من پروژه‌های «الگوریتم دوجهته، اتصال و يونيکد»، «مرتب‌سازی فارسی، جستجوی نادقيق فارسی و نیاز شرایط محلی فارسی [در] ايران»، «تقویم رسمی ايران»، «صفحه کليد فارسی ايران» و «حروفچينی با استاندارد Open Type و قلم مرجع» بود که در آن صفحه اثری از اين پروژه‌ها نيست. آيا سوءتفاهمی پيش آمده؟ آقای خوانساری در سمينار لينوکس به کدام پروژه‌ها اشاره داشتند؟ بعد هم اينکه منظور از ضعف کاری شرکتها چيست؟ يعنی آنها نتوانسته‌اند در موعد مقرر کاری رو که تعهد کرده‌اند تحويل بدهند؟ من از مفاد قراردادها اطلاعی ندارم ولی آيا در متن اين قراردادها عنوان شده که در صورت عدم ارائه به‌موقع پروژه از طرف شرکتی که انجام آن را به‌عهده گرفته، چه بايد کرد؟ جريمه‌ای، مجازاتی، تنبيهی، توبيخی. اينطور که کار پروژه‌ها پيش نمی‌رود. راستی اين قراردادها را می‌شود جايی مطالعه کرد؟

Those who sacrifice liberty for security deserve neither.
Benjamin Franklin
2004-05-23, 10:18 PM,
ارسال : #35

blix جان راستش رو بخوای من هم به همون چیزایی که تو پست بالایی نوشتی فکر می کردم ولی تو لینکی که doctor_sniff دادن چیزی مربوط به اونها پیدا نکردم. فکر کنم اصلا در این زمینه اطلاع رسانی درست و حسابی نمیشه. من خودم خیلی علاقمند هستم بدونم که مثلا پروژه های «الگوریتم دوجهته، اتصال و يونيکد»، «مرتب‌سازی فارسی ( مثلا در MySQL ) ، جستجوی نادقيق فارسی و نیاز شرایط محلی فارسی [در] ايران» به کجا رسیدن.
2004-05-23, 10:20 PM,
ارسال : #36

ببخشید پست بالایی من بودم.

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind
2004-05-24, 09:28 AM,
ارسال : #37

با اینکه اطلاع‌رسانی این پروژه خوب نیست موافقم irix. البته با توجه به ماهیت پروژه، وگرنه اطلاعاتی که میشه درباره این پروژه بدست آورد از خیلی پروژه‌های دیگه بیشتره. امیدوارم دوستانی که روی این پروژه کار می‌کنند اطلاعات بیشتر و بهتری رو هر چه سریع‌تر در اختیار علاقمندان قرار بدن.

Those who sacrifice liberty for security deserve neither.
Benjamin Franklin
2004-05-27, 12:58 PM,
ارسال : #38

امروز نگاهی به صفحه پروژه‌ها در سایت لینوکس فارسی انداختم و متوجه شدم عنوان چند پروژه مرحله اول به صفحه اضافه شده. البته از این پروژه‌ها فقط Persian OpenType و Farsi Fonts قابل دریافت است که گویا دومی ربطی هم به کیبورد فارسی دارد. امیدوارم هر چه زودتر نتایج سایر پروژه‌ها هم در دسترس قرار بگیرد.
من بعد از دریافت این فایلها و بررسی آنها سعی می‌کنم دراین مورد چیزی بنویسم. یا در فروم و یا بشکل مقاله.
2004-05-28, 02:09 AM,
ارسال : #39

با سلام :
اول یه گلایه اینکه چرا وقتی اون پایین صفحه نوشته همه چیز آزاده اون وقت بعضی از دوستان به اون بنده خدا ها اونتوری گیر میدهند. البته اینم بگم ما حقمونه که بلا بزرگترو بیشتر از اینا سرمون بیاد تو یه مملکت به این بزرگی یکی پیشنهاد مجله میده 6 ماه فراخوان میدن هیچی به هیچی بعد گیر میدن فلان وزیر اینجوری بهمان وزیر اونجوری ما خودمون همینجا روی همه ایرونیارو سفید کردیم.
دوم اینکه میگن لینوکس فارسی برپایه یک لینوکس آماده است یعنی چی اون کدوم توزیع است کسی میدونه من روهم راهنمایی کنه
سومن ما انشا ا... کی لینوکسی میشیم.
با تشکر
یعقوبی
2004-05-28, 07:28 AM,
ارسال : #40

نقل قول :اول یه گلایه اینکه چرا وقتی اون پایین صفحه نوشته همه چیز آزاده اون وقت بعضی از دوستان به اون بنده خدا ها اونتوری گیر میدهند
مطالب این سایت با مجوز GNU Free Documentation Licence منتشر میشه و همونطور که yaghoby گفت کپی و انتشار اونها آزاده. اما از نظر اخلاقی بهتره که منابع مطالب دقیق و کامل مشخص باشه. در متن مجوز هم به این مطلب اشاره شده که بهتره قبل از انتشار کپی‌های متعدد از مطالب با نویسنده یا نویسندگانش تماس برقرار بشه:
[ltr]It is requested, but not required, that you contact the authors of the Document well before redistributing any large number of copies, to give them a chance to provide you with an updated version of the Document.[/ltr]
نقل قول :البته اینم بگم ما حقمونه که بلا بزرگترو بیشتر از اینا سرمون بیاد تو یه مملکت به این بزرگی یکی پیشنهاد مجله میده 6 ماه فراخوان میدن هیچی به هیچی بعد گیر میدن فلان وزیر اینجوری بهمان وزیر اونجوری ما خودمون همینجا روی همه ایرونیارو سفید کردیم.
حرف حساب جواب نداره. حتما که نباید یکی بهمون دستور بده تا کاری رو انجام بدیم. همین سایت technotux چیزی کم از یه مجله نداره. تمام دوستانی که اعلام آمادگی کردن می‌تونن مطلب بنویسن، ترجمه کنن یا خبر بفرستن. اما تقریبا تمام این کارها رو alan انجام میده و به‌غیر از تعداد معدودی مقاله و چند تا خبر از دیگران اثری نیست. خود من تا بحال فقط یه مقاله برای سایت نوشتم. هر چی بیشتر تو همین سایت فعال باشیم آمادگی بهتری برای راه انداختن یه مجله منظم خواهیم داشت.
نقل قول :دوم اینکه میگن لینوکس فارسی برپایه یک لینوکس آماده است یعنی چی اون کدوم توزیع است کسی میدونه من روهم راهنمایی کنه
تا جایی که من می‌دونم قرار بود براساس ردهت باشه که بعد از متوقف شدن انتشار نسخه دسکتاپ ردهت، قراره براساس فدورا توسعه داده بشه.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان