لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ستاره پارسیکس در گیمپ (مقاله اموزشی)
2007-04-12, 06:08 PM,
ارسال : #1
ستاره پارسیکس در گیمپ (مقاله اموز
ستاره پارسیکس – اموزشی برای گیمپ .

راست شو بخواید قبل از اینکه این مقاله را برای گیمپ بنویسم داشتم اموزش ساخت یک مسجد برای فتوشاپ رو نوشته بودم و داشتم اون رو برای گیمپ ترجمه می کرد. در مرحله ساخت ستاره ها بودم که چند روش براس ساختشون وجود داشت و داشتم بهترین گزینه رو انتخاب می کردم که در همین حال با تغییر حالت های چند لایه اموزش زیر بدست اومد که یکم سرو سامونش دادم تا برای تکنوتاکس بزارم . مثل همیشه اموزشهام رو بیشتر با تصویر هست تا همه کاربران بخصوص مبتدیان نیز بتونند استفاده کنند . برای مقالات بیشتر هم می تونید به سایت <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.p30planet.com">www.p30planet.com</a><!-- w --> مراجعه کنید .

ساخت ستاره پارسیکس در اسمان .
برای شروع قبل از هر کار تنظیمات زیر را انجام دهید
[عکس : 1.jpg]
اینکار باعث می شود که رنگ زمینه سیاه شود . سپس مسیر file->new را بروید و یک صفحه در اندازه 420x300 پیکسل بسازید . سپس در دیالوگ لایه ها یک لایه جدید بسازید و نام انرا parsixlogo بگذارید .
[عکس : 2.jpg]

[عکس : 3.jpg]
سپس عکس زیر را از این صفحه بر روی هارد کامپیوتر ذخیره کنید :

[عکس : parsix.png]
سپس مسیر file->open را بروید تا تصویر باز شود سپس بر روی لوگو راست کلیک کنید و گزینه edit->copy را انتخاب کنید .
[عکس : 4.jpg]
حالا این پنجره را ببنید و به پنجره ای که زمینه سیاه دارد برگردید . این بار راست کلیک کنید و گزینه edit->paste را انتخاب کنید . حالا در دیالوگ لایه ها چیزی مانند زیر خواهید دید .

[عکس : 5.jpg]
بر روی دکمه مشخص شده برای چسباندن لایه شناور به لایه اصلی کلیک کنید. حالا حالت لایه را به dodge تغییر دهید .

[عکس : 6.jpg]
حالا بر روی لایه background در دیالوگ لایه ها کلیک کنید تا انتخاب شود . سپس مسیر filter->noise->hurl را بروید و تنظیمات زیر را انجام دهید .
[عکس : 7.jpg]
حالا نیاز داریم تا نقطه های رنگی را به سیاه و سفید تبدیل کنیم . برای این منظور مسیر layer->colors->desaturate را بروید تا سیاه و سفید شود .

[عکس : 8.jpg]
حالا می خواهیم نقاط روشن تر را انتخاب کنیم . پس سیر layer->colors->brightness-contrast را بروید و تنظیمات زیر را انجام دهید :

[عکس : 9.jpg]
حالا لایه parsix logo را با چپ کلیک بر روی ان در دیالوگ لایه ها انتخاب کنید . سپس مسیر layer->colors->desaturate را بروید تا سیاه و سفید شود . حالا می خواهیم نقاط روشن تر را انتخاب کنیم . پس سیر layer->colors->brightness-contrast را بروید و تنظیمات زیر را انجام دهید :

[عکس : 10.jpg]
حالا می خواهیم از لایه زیری یک کپی بگیری پس لایه را انتخاب کنید و بر روی دکمه مشخص شده کلیک کنید .
[عکس : 11.jpg]
لایه را به بالای لایه پارسیکس بساورید و حالت انرا به overly تغییر دهید .
[عکس : 12.jpg]

سپس با کمی تغییرات می توانید شکلی مانند زیر درست کنید .

[عکس : 13.jpg]

توجه داشته باشید که به دلیل کمبود وقت نتوانستم زیاد بر روی این تصویر کار کنم اما هر چه دقت و انتخاب شما در brightness-contrast بیشتر باشد تصویر جالب تری حاصل می شود .

[عکس : ehtemam.png]

gimp.ir

forum.gimp.ir
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-04-12, 06:18 PM,
ارسال : #2

در ضمن دوستان لطف کنند و بعد از انجام این اموزش نمونه کارهاشون رو بزارن تا رفع اشکال کنیم . کار من که پر از اشکال بود مخصوصا اینکه در روشنایی دقت نکردم و لوگو بد نشون داده میشه . از تصاویری مل اسب و پنگوئن این چیزا هم استفاده کنید . فقط اگر تصویرتون پس زمینه داشت با استفاده از ابزار fuzzy select حذف کنید تا فقط اون شکلی که می خواید ستاره بشه بمونه . موفق باشید .

gimp.ir

forum.gimp.ir
2007-04-12, 07:15 PM,
ارسال : #3

تاپيک چسبناک شد!

ممنون از شما دوست عزيزSmile

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2007-04-12, 09:53 PM,
ارسال : #4

تنها عیب کار اینه که توی ویندوز با gimp کار شده
2007-04-12, 11:06 PM,
ارسال : #5

Anonymous نویسنده :تنها عیب کار اینه که توی ویندوز با gimp کار شده

چه فاجعه ای !

[عکس : 4kdpcbd.jpg]
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-04-13, 01:08 AM,
ارسال : #6

از این بابت متاسفم . ولی ویندوز دزدی نبود بلکه ویندوز اکس پی سروسی پک دو بود که روش برنامه رایگان vista transformation بود . من از هیچ برنامه غیر ازاد به غیر از همین ویندوز استفاده نمی کنم . از طرفی تازه امروز پارسیکس نسخه جدید رسیده دستم . بعدشم بهتر می بینم به نکته های اموزشی توجه کنید .

gimp.ir

forum.gimp.ir
2007-04-13, 01:42 AM,
ارسال : #7

از بابت اموزش دستت درد نکنه.
2007-04-13, 02:34 AM,
ارسال : #8

Sniper عزیز همین که به فکر لینوکسی ها هستی خودش کلیه .
ممنون از زحمتی که کشیدین .

موفق باشید.

برای آنکس که ایمان دارد ، نا ممکن وجود ندارد .
All things are possible to him that BELIVETH.
انجمن عمومی خراسان شمالی
2007-06-30, 04:40 AM,
ارسال : #9

بنده هم یه روش دیگه برای ساخت ستاره پارسیکس دارم. علاوه بر گیمپ از نرافزار رسم نمودار kmplot هم استفاده میکنم. اجازه میدید مقاله ای که نوشتم رو اینجا قرار بدم؟

StarCalendar | Blog | 1+ | OS
2007-06-30, 05:05 AM,
ارسال : #10

ilius نویسنده :بنده هم یه روش دیگه برای ساخت ستاره پارسیکس دارم. علاوه بر گیمپ از نرافزار رسم نمودار kmplot هم استفاده میکنم. اجازه میدید مقاله ای که نوشتم رو اینجا قرار بدم؟
در يک تاپيک جداگانه مقاله خود را بنويسيد دوست عزيزSmile

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان