لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل پس از فعال کردن شتابدهنده گرافیک!
2008-03-26, 01:07 AM,
ارسال : #1
مشکل پس از فعال کردن شتابدهنده گر
سلام
من اخیرا لینوکس کوبونتو رو دانلود و نصب کردم!متاسفانه این وسط یک مشکل هست!پس از فعال کردن شتابدهنده گرافیک در قسمت system settings و ریبوت کردن سیستم،‌وقتی سیستم میخواد وارد صفجه لاگین بشه،‌سیستم هنگ میکنه و هیچی دیگه کار نمیکنه!این رو هم بگم که این مشکل رو به هیچ وجه توی ویندوز ندارم!این مشکل فقط در لینوکس هست!

متاسفانه این مشکل فقط پس از فعال کردن شتابدهنده گرافیک رخ میده!مثلا وقتی میخوام با لینوکس sabayon سیستم رو راه اندازی بکنم،‌باز هم همین مشکل هست!(این توزیع بطور اتوماتیک شتابدهنده رو فعال میکنه) و قبل از ورود به صفحه لاگین و در صفحه‌ای سیاهرنگ،‌سیستم هنگ میکنه و باید با ریست روی کیس سیستم رو بوت کنم!

من قبلا این مشکلات رو به هیچ وجه نداشتم و مثل ماه کار میکرد!مشکل از جایی شروع شد که bios سیستم ما پرید و حتی نمیشد bios رو مجددا روش نصب کرد که البته فرستادیم به نمایندگی اون توی تهران و بالاخره درست شد(مادربرد بنده گیگابایت هست همراه با سی پی پو ۶۴بیتی)!اگر چه مادربورد درست شده و مشکل نداره،‌ولی این مشکل به وجود اومده!حالا نمیدونم چیکار کنم!من کارت گرافیک رو روی سیستم ها دیگه هم تست کردم و بر روی سیستم های دیگه مشکلی نیست و پس از فعال کردن درایور،‌سیستم مثل ماه کار مکینه!ولی وقتی کارت دیگران رو روی سیستمم میندازم،‌باز هم همین مشکل پس از فعال کردن شتابدهنده گرافیک رخ میده!

خودم به مادربورد شک کردم و توی تنظیمات bios هم نگاه کردم،‌ولی چیز مشکوکی ندیدم!

به نظر شما آيا باید گزینه خاصی رو در bios فعال کنم؟

راستی از وقتی این مشکل به وجود اومده،‌چه قبل از فعال کردن درایور و چه بعد از اون،‌کلا پس از اینکه توی گروب،‌کوبونتو رو انتخاب میکنم،بجای اینکه spalshboot بیاد،‌مانیتور خاموش میشه و مینویسه:Video mode not Supported!

حالا نمیدونم چیکار کنم!پاک گیج شدم!لطفا کمک کنید!Smile

راستی کارت بنده Geforce 6200 !
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2008-03-26, 09:08 AM,
ارسال : #2
پاسخ: مشکل پس از فعال کردن شتابده
منم این مشکل رو تو زوزه ۱۰ داشتم. وقتی کارت گرافیکیم رو که Nvidia Gforce بود نصب کردم و شتابدهنده رو فعال کردم سیستم همیشه هنگ می کرد. اما یه تنظیمی رو موقع نصب عوض کردم (الان دقیق یادم نیست باید برم تو کامپیوتر خونه بگردم) یه صفری و یک کردم بعد همه چی درست شد. فکر کنم یه چیزی مصل NoAgp ... بود.
شما فایل درایور کارت گرافیکیت رو از سایت Nvidia گرفتی و اون رو خودت داری تو runlevel 3 نصب می کنی؟

Parsix 1.0r1 روی Intel 2.40GHZ - 256MB
معادل های فارسی جهت ترجمه: [1] ::
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان