لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغییر اندازه فونت در openoffice
2007-10-08, 10:48 AM,
ارسال : #1
تغییر اندازه فونت در openoffice
سلام به همه

کلید میانبر برای کوچک/ بزرگ کردن اندازه فونت در openoffice چیه؟‌ (و یا حداقل توی نوار ابزارها در این مورد گزینه ای وجود داره؟). توی آفیس ویندوز این کار رو می شه با کلیدهای Ctrl+[ و Ctrl+] انجام داد.

ممنون از توجهتون
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-10-08, 05:08 PM,
ارسال : #2
پاسخ: تغییر اندازه فونت در openoffice
هه هه دست گذاشتی روی یکی از نقطه ضعف های جدی ooی عزیز (:
من هم در ویندوز از این خیلی استفاده می کردم و معادل لینوکسی نداشت. یک راه حل داری ولی:
از منوی tools بری توی customize و از اونجا به برگه keyboard بری. حالا می تونی میانبرها رو تعریف کنی. خیلی هم عجیب کار می کنه. از جعبه پایین دست چپ format رو انتخاب کن و از جعبه سمت راستش increase font رو و بعد از جعبه بالا کلیدی که می خوای رو. عجیبه که اون بالا فقط چند انتخاب محدود داری و مثلا من ctrl+m رو انتخاب کرده ام.
جریان رو تکرار کن با reduce font و من ctrl+n رو انتخاب کردم.

دوست داشتنی نیست ولی کار می کنه (: لینوکس دو تا نرم افزار فوق العاده دوست داشتنی داره به نام GIMP و oo ولی هر دو باید بهتر بشن (:

آزادی عقیده و کیبرد حق هر انسان است.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.FreeKeyboard.net">www.FreeKeyboard.net</a><!-- w -->
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-10-08, 11:44 PM,
ارسال : #3
در هر صورت قدمت این پروژه کمتر هست ولی به نظر من سرعت رشد چشمگیری داشتند.
2007-10-09, 02:19 PM,
ارسال : #4
مرسی - ولی واسه من increase/decrease font نداشت!‌
راستی توزیع من فدورای ۷ هستش ( و openoffice 2.2.0).
2007-10-10, 10:31 AM,
ارسال : #5
هاها نداشت؟ (: مگه می شه؟ مال من هم دقیقا ۲.۲ است. دقیقا اینجاست:
[عکس : 1676yhd.jpg]

<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.FreeKeyboard.net">www.FreeKeyboard.net</a><!-- w -->
2007-10-11, 09:54 AM,
ارسال : #6
سلام

نقل قول :هاها نداشت؟ (: مگه می شه؟ مال من هم دقیقا ۲.۲ است. دقیقا اینجاست:

آره میشه!‌ این پنجره ای که شما نشون دادین از تو openoffice-writer بازش کردین. من این کلید میانبر رو واسه openoffice-impress می خواستم. چون توی اسلاید ها وقتی bullet های تودرتو رو استفاده می کنی و از اون جایی که impress اندازه فونت ها رو با زیاد شدن bullet ها مثل پاوربوینت ویندوز توی اسلاید fit نمی کنه (مال من که اینجوریه) این کلید میانبر حیاتی می شه!! در غیر این صورت باید به طور دستی فونت تمام خطوط تنظیم بشه. به همین خاطر من در اولین تجربه ام با Impress بی خیالش شدم و رفتم سراغ PowerPoint (خداییش اسمش بهش میاد!).
توی Impress میانبرهای Increase/Reduce font رو نداره. اون دو تا دوکمه رادیویی بالا و سمت راست پنجره که اولی openoffice.org و دومیش اپلیکیشن جاری هستش دردی رو دوا نکرد. هزار جوره تستشون کردم.

اگه راه حلی هستش و یا من اشتباه می کنم دوستان بگن. وگرنه فکر کنم باید توی نسخه بعدی این اضافه بشه.
2007-10-11, 10:24 AM,
ارسال : #7
حرف شما خیلی بی منطق است حرف شما مثل اینه که یک نفر بگه توی فلان خیابون فلان مغازه لوازم یدکی پیکان میفروشه بعد شما برید در مغازه و برگردید و بگید که لوازم یدکی نداشت و بعد کلی باید زیر زبانتان را کشید تا اعتراف به اشتباهتان کنید و بگید من رفتم در مغازه برای لوازم یدکی لندرور و فروشنده گفت ندارم.
2007-10-11, 10:51 AM,
ارسال : #8
نقل قول :حرف شما خیلی بی منطق است حرف شما مثل اینه که یک نفر بگه توی فلان خیابون فلان مغازه لوازم یدکی پیکان میفروشه بعد شما برید در مغازه و برگردید و بگید که لوازم یدکی نداشت و بعد کلی باید زیر زبانتان را کشید تا اعتراف به اشتباهتان کنید و بگید من رفتم در مغازه برای لوازم یدکی لندرور و فروشنده گفت ندارم.

عزیز جان، من جوابتو نمی دم ولی فکر نمی کنم تو این نوشته من توهینی به جامعه اپن سورس کرده باشم!
2007-10-12, 05:02 PM,
ارسال : #9
آهان (:‌ پس برای Impress می خواستی (: اون رو که نمی دونم ولی موافقم که در نسخه بعدی باید در کل openoffice یک کلید میانبر برای این کار باشه. یکی از نقطه ضعف های آفیس باز است (:

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان