لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
xfardic در OpenSuse 10.2
2007-10-04, 03:19 AM,
ارسال : #1
xfardic در OpenSuse 10.2
سلام

آیا راهی برای اجرای xfardic در opensuse وجود دارد؟!!

کد :
linux-mohammad:~/Packages/xfardic # rpm -i xfardic-0.9.1a-1.fc6.i386.rpm
error: Failed dependencies:
        rtld(GNU_HASH) is needed by xfardic-0.9.1a-1.fc6.i386
linux-mohammad:~/Packages/xfardic # rpm -i xfardic-0.9.1a-1.fc6.i386.rpm --nodeps
linux-mohammad:~/Packages/xfardic # xfardic
Fatal Error: Mismatch between the program and library build versions detected.
The library used 2.6 (no debug,Unicode,compiler with C++ ABI 1002,wx containers,compatible with 2.4),
and your program used 2.6 (no debug,Unicode,compiler with C++ ABI 1002,wx containers,compatible with 2.2,compatible with 2.4).
Aborted
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-10-04, 11:08 PM,
ارسال : #2
پاسخ: xfardic در OpenSuse 10.2
من هم همین مشکل رو در open suse 10.2 دارم . اما خوب به شما پیشنهاد میکنم سایت xfardic رو بخونی که گوشه سمت راست سایت لینکش هست . ببین که تمام pachakge ها رو نصب کردی.
اگر راهی پیدا کردی حتما به من هم خبر بده
2007-10-05, 12:38 AM,
ارسال : #3
سلام از اساتید خواهش می کنند جواب بدند مخصوصا آقای باغمومیان.
2007-10-06, 06:53 PM,
ارسال : #4
اینجا کسی opensuse کار میکنه؟
2007-10-06, 07:56 PM,
ارسال : #5
rapidshell نویسنده :اینجا کسی opensuse کار میکنه؟
چرا. ولی فکر نکنم کسی تونسته باشه xFarDic رو توی SUSE نصب کنه!
خودم از StarDict استفاده می‌کنم.

StarCalendar | Blog | 1+ | OS
2007-10-06, 08:07 PM,
ارسال : #6
اوپن زوزه yum یا apt یا smart نداره که بتونه مشکل وابستگی بسته ها را براتون حل کنه؟شما باید از همچنین برنامه هایی برای نصب وابستگی ها استفاده کنید.
2007-10-06, 08:12 PM,
ارسال : #7
فدورا ۳تا مدیر بسته بالا را داره و همه شان مثل ماه عمل میکنند.برای استفاده از ۳ مدیر بسته بالا توی فدورا و نصب یک بسته مثل xfardic که توی محازن هیچ کدام از مدیر بسته ها نیست بایذ یک مخزن موفتی محلی درست کنید که توی ان مثلا یک بسته مانند xfardic باشه و بعد به ان مدیر بسته ها بگید که مثلا xfardic را برایتان نصب کند ان موفع مدیر بسته وابستگی ها را از مخازن اینترنتی برای شما پیدا میکنه و بسته xfardic را برای شما نصب میکند.
2007-10-06, 10:37 PM,
ارسال : #8
مهمان نویسنده :اوپن زوزه yum یا apt یا smart نداره که بتونه مشکل وابستگی بسته ها را براتون حل کنه؟شما باید از همچنین برنامه هایی برای نصب وابستگی ها استفاده کنید.
چرا. برای بررسی وابستگی‌ها از YaST Software Management استفاده می‌کنه. برای نصب (اتوماتیک یا دستی) بسته‌ها هم از Zen Installer/Updater استفاده می‌کنه. فکر می‌کنم yum هم قابل استفاده باشه. کلا ابزاهای کاملی برای مدیریت بسته‌ها داره (از جمله اضافه کردن مخازن محلی).
اما مشکل اینجاست که xFarDic بستهٔ rpmش برای Fedora درست شده و با SUSE سازگار نیست! توی dependency ها به بن‌بست GNU_HASH برخورد می‌کنه که هیچ کاریش نمیشه کرد! امیدوارم یه روز یه بستهٔ سازگار با سوزه از ایکس‌فاردیک بیاد.
البته من از StarDict بیشتر خوشم میاد (که اونم مثل آب خوردن توی سوزه نصب کردم).

در ۲۰ دی ۱۳۸۶ این تلسم بالأخره شکست و xFarDic 0.9.99.2 توی SUSE 10.3 نصب شد :wink: ! اگرچه هنوز من StarDict رو ترجیح میدم.

StarCalendar | Blog | 1+ | OS
2007-10-06, 10:55 PM,
ارسال : #9
البته بسته xfardic برای فدورا درست نشده الن این بسته را ب استفاده از alien توی دبیان تبدیل کرده به rpm حالا توی زوزه جواب نمیده و توی فدورا جواب میده یک چیز جداست ولی اگر الن میتوانست یک spec فایل توی بسته tar.gz ایکس فاردیک بذاره اون موقع میتوانستیم به راحتی rpm ان را برای هر سیستم rpm base بسازیم.
2007-10-09, 12:53 AM,
ارسال : #10
کسی راهی برای نصب نسخه سوم stardic روی opensuse می دونه؟
2007-10-09, 01:01 AM,
ارسال : #11
من یک سوال داشتم. به نظر شما پروژه ای مثل xfardic که « پروژه طراحی و پیاده سازی نرم‌افزار واژه‌نامه چند زبانه تحت لینوکس » ( به نقل از foss.ir ) هست نباید support بهتری داشته باشه و آیا کاربران suse جز کاربران لینوکس نیستند؟ توضیح اینکه مبلغ « قیمت انجام پروژه: 60 میلیون ریال » ( دوباره به نقل از foss.ir ) نمی تواند فقط برای نوشتن یک برنامه ساده gtk که به عنوان پروژه یک درس ۳ واحدی هم قابل ارائه نیست باشد و احتمالا شامل support و ایجاد بسته های باینری برای توضیع های مختلف و یا حداقل ایجاد امکان اجرا روی توضیع های معروفی مانند opensuse می شود.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان