لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اتصال به اینترنت در فدورا7
2007-10-14, 02:18 PM,
ارسال : #1
اتصال به اینترنت در فدورا7
سلام.
من در توزیع فدورای 7 با رفتن به آدرس System>Administration>Network و بعد ازم ‍‍ بسورد روت رو میخواد و با دادن اون وارد Network Configuration میشم و با Active کردن اکونتی که از قبل ساختم مدم شروع به شماره گیری میکنه و به اینترنت Dialup وصل میشم و هیچ آیکونی بر روی صفحهDesktop نمیاد مثل ویندوز که نشون بده چقدر هست که وصل شدی و به راحتی بتونم با گلگ راست کردن اون آیکون دیس کونکت کنم و باید برای دیسکونکت کردن تما مراحل بالا رو دوباره انجام بدم و بعدDeactive رو انتخاب کنم تا دیس کونکت بشه.آیا در فدورا چنین آیکونی مانند ویندوز و یا برنامه دیگری برای این منظور وجود ندارد؟لطفاْ راهنمایی کنید.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-10-14, 03:03 PM,
ارسال : #2
پاسخ: اتصال به اینترنت در فدورا7
اگه از kppp استفاده کنی زمان و مفداز مصرف و سرعت اینترنت را نشان میده.
2007-10-14, 04:51 PM,
ارسال : #3
من از میز کار Gnome استفاده میکنم.آیا امکان استفاده از Kppp است؟در غیر اینصورت معادل آن در میز کار Gnomeچیست؟
2007-10-14, 05:39 PM,
ارسال : #4
بله gnome-ppp هست ولی به نظر من kppp بهتره و خوش دست تر و کاملتره kppp توی بسته kdenetwork است برای نصب هر دو برنامه دستور زیر را اجرا کنید
yum install gnome-ppp kdenetwork
در ضمن اگر نمیخواهید از اینترنت چیزی دانلود کنید kdenetwork توی dvd فدورا هست و نیازی به دانلود نیست ولی اگر با yum ان را نصب کنید جدید ترین بسته که بر اساس kde 3.5.7 است را برای شما نصب میکنه و ان موقه تمام بسته های kde توی dvd فدورا بی مصرف می مونه و تمام مخلفات بعدی kde را باید از اینترنت دانلود کنی و اگر نمیخواهی این کار را بکنی فقط gnome-ppp را با yum نصب کن
yum install gnome-ppp
2007-10-14, 05:46 PM,
ارسال : #5
در ضمن من اینترنت پر سرعت adsl ۵۱۲ دارم و فدورام همیشه update هست هر کسی که بسته های update فدورا و بسته های اضافی ان را بخواهد روی dvd بهش میدمش تا دیگه برای دانلود ا ذیت نشین
2007-10-14, 05:57 PM,
ارسال : #6
سلام.
چطور میتونم بسته های update فدورا و بسته های اضافی اون رو از شما بگیرم؟چرا فروشگاه لینوکس این بسته ها رو جمع آوری نمیکنه تا در اختیار همه قرار بگیره؟
2007-10-14, 06:02 PM,
ارسال : #7
نمیدونم شما توی چه شهری زندگی میکنید ولی هر جا که زندگی کنید dvd را با پست پیشتاز ۱ روزه به دستتون میرسونم
2007-10-15, 10:22 AM,
ارسال : #8
سلام.
من با استفاده از دستور yum install gnome-ppp این gnome-ppp رو نصب کردم و قتی که وارد میشم User &pass و شماره تلفن ISP رو بهش میدم.ولی Connect رو میزنم این ‍سغام رو بهم میده
--> WvDial: Internet dialer version 1.54.0
--> Cannot open /dev/modem: Device or resource busy
بعد من رفتم تو Setup و Device رو از/dev/modem به /dev/ttyS0 تغییر دادم چون مودم اکسترنال D-Link DFM-E من رو ی این بورت هست.و همون بیغام رو داد.سیستم رو Restart کردم و بازم همون بیغام رو میداد.در صورتی که من از روش اولی که گفتم با سرعت خوبی به اینترنت وصل میشدم.لطفاْ راهنمایی کنید.
2007-10-15, 12:57 PM,
ارسال : #9
برنامه gnome-ppp را با user ادمین یا همان root اجرا کنید
2007-10-15, 06:03 PM,
ارسال : #10
من با يوزر روت وارد شدم و تونستم وصل بشم ولي از يوزر معمولي خودم كه هميشه باهاش كار ميكنم نتونستم.بنظرم اين يك ضعف هست كه حتماً بايد با يوزر روت لوگين كني.حالا اگه با يوزر معمولي لوگين كني و موقع اجرا ازت پسورد روت رو بپرسه بنظرم منطقي تر هست . راه ديگري نيست؟يعني راهي نيست تا من از يوزر خودم خارج نشوم و بعد وارد يوزر روت بشم و اونوقت كونكت بشم؟
2007-10-15, 06:14 PM,
ارسال : #11
ترمینال را که باز کردید دستور su را اجرا کنید.پسورد root را ازتان میخواهد پسورد را بدهید و بعد gnome-ppp را اجرا کنید اینطوری یک برنامه را با root اجرا میکنید در حالی که لازم نیست از محیط user خودتان خارج شوید
2007-10-17, 07:56 PM,
ارسال : #12
parsix عزیز از راهنمایی هایی که به من مبتدی کردید خیلی تشکر میکنم.مشکلم حل شد.
2007-10-22, 03:20 PM,
ارسال : #13
سلام
من قصد دارم کامپیوتری رو با لینوکس فدورا 7 وارد شبکه ای کنم که از پروکسی و dhcp سرور ویندوز 2003 استفاده می کنه ولی نمی دونم تنظیماتش رو چطوری ست کنم
آیا کسی می تونه کمک کنه ؟

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان