لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شماره‌گذاری فارسی در OpenOffice
2009-01-24, 12:08 PM,
ارسال : #1
شماره‌گذاری فارسی در OpenOffice
سلام
احتمالا خیلی‌ها تا حالا به این مشکل برخوردند به همین خاطر فکر کردم اینجا سوال کنم. من دارم یه مستند مهم برای شرکت تهیه می‌کنم و کل کارهاش هم در OpenOffice انجام میشه. یه مشکل دارم. وقتی برای شماره‌گذاری از Numbering خود OOo استفاده می‌کنم اعدادی که میزنه همه انگلیسی هستند که اصلا قشنگ نیست. کسی راهی بلده که این اعداد رو فارسی بنویسم؟ یه چیزی اینجا پیدا کردم ولی جدا نفهمیدم منظور چی بوده. ممنون از هر راهنمایی‌ای.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2009-01-24, 12:42 PM,
ارسال : #2
پاسخ: شماره‌گذاری فارسی در OpenOffice
من هیچ وقت این مشکل رو نداشتم برای تایپ فارسی اعداد ،باید از اعداد بالای کیبورد استفاده کنید چون پد سمت راست کیبورد لاتین میزنه .
مشکل دیگه ای که هست و بسیار اعصاب خورد کنه اینه که وسط فارسی اگه کلمه انگلیسی بخواید تایپ
کنید یا از علائم ایتفاده کنید کرسر جابجا میشه ، کلمه بعد میره سر خط بعضی وقت ها وقتی میرید خط بعد از جای لغت لاتین متن به خط بعدی منتل میشه حتی نقطه آخر خط میاد سر خط
و ...
خلاصه برای همچین مواردی مرتب باید از کلید home یا end استفاده کرد که بسیار وقت گیر و مصیبته .
البته حالت بدتری هم هست و اون وقتیه که متن فارسی رو از هر جای دیگه paste کنی علائم جابجا میشن
خصوصا نقطه آخر خطوط که همه میان سر خط و واقعا دردسر سازه و تصحیحش بسیار وقت گیر .
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2009-01-24, 01:32 PM,
ارسال : #3
با رفتن به Options > Language Settings > Complex Text Layouts و انتخاب Hindi به عنوان Numerals کارتون راه می‌افته ولی مطمئنا راه اساسی و درستش این نباید باشه. خوشحال می‌شم راه بهتری رو بشنوم. (آقای افلاطونی احتمالا باید بدونن، شاید باگ باشه. منطقی هست اگر با "راست به چپ" کردن متن، خودبخود Numbering هم درست شه.)

//

نقل قول :مشکل دیگه ای که هست و بسیار اعصاب خورد کنه اینه که وسط فارسی اگه کلمه انگلیسی بخواید تایپ
کنید یا از علائم ایتفاده کنید کرسر جابجا میشه ، کلمه بعد میره سر خط بعضی وقت ها وقتی میرید خط بعد از جای لغت لاتین متن به خط بعدی منتل میشه حتی نقطه آخر خط میاد سر خط
مطمئن نیستم که درست متوجه منظورت شده باشم، ولی مطمئنی که متن رو "راست به چپ" انتخاب کردی؟
2009-01-24, 03:39 PM,
ارسال : #4
سلام
من مشکلی رو که sepehr گفته ندارم. در مورد راه حل kasra خودم هم در حال حاضر از این روش استفاده می‌کنم ولی خب همونطوری که خودت هم گفتی روش اصولی‌ای نیست. بازم بگردم ببینم چی میشه.

2009-01-24, 03:59 PM,
ارسال : #5
سلام
یه راه حل پیدا کردم ولی فقط در نسخه ۲ جواب میده. وقتی Numbering رو انجام دادین روی متن راست کلیک بکنین و از مسیر زیر گزینه Native Numbering رو فعال کنین:
Numbering/Bullets > Options > Numbering

2009-01-25, 08:05 AM,
ارسال : #6
نقل قول : ولی مطمئنی که متن رو "راست به چپ" انتخاب کردی؟
نقل قول :من مشکلی رو که sepehr گفته ندارم.
اره عزیز من معلومه که راست به چپه .
واقعا شما این مشکلو ندارید !!!
من حتی تو ویندوز هم اپن افیس ۳رو نصب کردم باز هم مشکلی که گفتم وجود داره
2009-01-25, 02:56 PM,
ارسال : #7
نقل قول :مشکل دیگه ای که هست و بسیار اعصاب خورد کنه اینه که وسط فارسی اگه کلمه انگلیسی بخواید تایپ

روی خود صفحه کلیک راست کن و paragraph رو انتخاب کن و در

Alignment-->Properties-->Text Direction

right to left رو انتخاب کن. برای من اینطوری درست میشه....
2009-01-25, 03:00 PM,
ارسال : #8
سلام
دوستان عزیز اگر از نسخه 2 openoffice استفاده می کنید بهتر است نسخه عربی آن به همراه فونت عربی را ( در داخل CD ردهت یا CentOS به صورت rpm) نصب کنید.
اگر از openoffice 3 استفاده می کنید منوی Tools==> Language ==> For All Text==> More==> Languages Setting==> Local Setting=Farsi
بعد OK یکبار هم برنامه را باز و بسته کنید.
برای تنظیم صفحه کلید به صورتی که تمام کلید ها فارسی کار کند System=> Preferences=> Keyboard=>Layouts=>Add=> Iran ProKeypad
PedramXP
2009-01-25, 06:16 PM,
ارسال : #9
دوست مهمان عزیز واقعا ممنون حل شد .
از فرهاد عزیز هم تشکر میکنم .

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان