لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یکسان نمودن محتویات دو فولدر (synchoronize)
2008-01-26, 07:47 AM,
ارسال : #1
یکسان نمودن محتویات دو فولدر (syncho
آیا تو لینوکس برنامه‌ای داریم که محتویات دو فولدر را مقایسه کنه و آنها را مثل هم کنه. این امکان را داشته باشه که مثلا فایل‌هایی که تو پوشه مقصد هستند ولی تو مرجع اصلی نیستند را حذف کنه و ...
تو gnome-commander در قسمت file دو گزینه Diff و Synchoronize directories وجود داره ولی به نظر میاد کاری انجام نمیده (یا من نتونستم ازش استفاده کنم)
آیا کسی اطلاعی از نحوه استفاده از این دو گزینه در برنامه gnome-commander داره؟
برنامه مناسب دیگری را میتونید معرفی کنید که چنین کاری را انجام بده؟
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2008-01-26, 09:41 AM,
ارسال : #2
پاسخ: یکسان نمودن محتویات دو فولد
می تونی خودت توی کامند لاین بنویسی. یک برنامه بش کوچیک می تونه مشکل رو حل کنه. مثلا
ls -1
فهرست فایل های دایرکتوری رو لیست می کنه. کافیه هر دو دایرکتوری رو لیست کنی و بعد با دستور جذابی مثل
sort list1 list1 list2 | uniq -d
(اگر درست نوشته باشم!) فهرستی به دست بیاری از فایل هایی که توی دومی هستند ولی توی اولی نیستند. بعد یکی یکی اونها رو کپی کنی. مثلا با
xargs cp

آزادی عقیده و کیبرد حق هر انسان است.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.FreeKeyboard.net">www.FreeKeyboard.net</a><!-- w -->
2008-01-26, 11:49 AM,
ارسال : #3
GUI هم هست اما من اصلا اسمش رو یادم نیست.در kde-apps.org بگردید.

[عکس : banner.png]
2008-01-26, 12:40 PM,
ارسال : #4
راستش برای این کار یه مقاله هم هست.. که اگه تونستم براتون ترجمه میکنم میفرستم. برای این کار برنامه های حرفه ای وجود داره.
2008-01-26, 03:08 PM,
ارسال : #5

rsync
2008-01-27, 02:13 AM,
ارسال : #6
Re: پاسخ: یکسان نمودن محتویات دو فو
jadi نویسنده :می تونی خودت توی کامند لاین بنویسی. یک برنامه بش کوچیک می تونه مشکل رو حل کنه. مثلا
ls -1
فهرست فایل های دایرکتوری رو لیست می کنه. کافیه هر دو دایرکتوری رو لیست کنی و بعد با دستور جذابی مثل
sort list1 list1 list2 | uniq -d
(اگر درست نوشته باشم!) فهرستی به دست بیاری از فایل هایی که توی دومی هستند ولی توی اولی نیستند. بعد یکی یکی اونها رو کپی کنی. مثلا با
xargs cp

اشتباه نوشتی! اینی که نوشتی تمام چیزهایی که در list1 هست + اونهایی که در list2 مشترکا به list1 هست (list1 اجتماعش با اشتراک list1 و list2) را نمایش میده!

اگر از uniq -u استفاده کنی همین میشه که گفتی. هیچ چیز از list1 نمایش داده نمیشه، چرا که هر سطر دوبار میاد و تکراری میشه. از list2 اونهایی که uniq هستند (و با list1 نیمدن) نمایش داده میشن.

قشنگ بود jadi، الان ساعت ۲:۱۵ صبحه که من اینو کشف کردم! من چرا باید ۶ صبح پاشم؟ :cry:

وقتی میبینم اکثر کد نویسیم به ریختن دیتا تو دیتابیس میگذره، احساس میکنم که یک فرغون بیشتر نیستم.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2008-01-27, 09:45 AM,
ارسال : #7
پاسخ: Re: پاسخ: یکسان نمودن محتویات
منم يك چيز كامل‌تر ميخوام. مشابه اين را توي ويندوز داشتم. فقط اسم فايل نيست. ممكنه تاريخ يكي جديدتر باشه. ممكنه حجمش متفاوت باشه و ....
راستي اون گزينه كه تو gnome-commander هست چرا كار نميكنه. بعيد ميدونم دكوري باشه!!!
2008-01-27, 09:57 AM,
ارسال : #8
پاسخ: Re: پاسخ: یکسان نمودن محتویات
sirbijan ممنون از اصلاحات (: در عین حال دستور rsync که مهمان معرفی کرده عالیه. من اسکریپت خودم رو گذاشتم کنار و
rsync رو استفاده می کنم (:

آزادی عقیده و کیبرد حق هر انسان است.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.FreeKeyboard.net">www.FreeKeyboard.net</a><!-- w -->

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان