لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem installing php4
2004-11-16, 05:17 PM,
ارسال : #1
problem installing php4
i've installed php on my Apache server but it does not work!
Im using suse and I used this manual to install it

http://coolsolutions.com/forums/viewtopic.php?t=1997
after phpinfo excuting I get this error message

کد :
Warning: Unknown(/home/me/public_html/info.php): failed to open stream: Permission denied in Unknown on line 0

Warning: (null)(): Failed opening '/home/me/public_html/info.php' for inclusion (include_path='.:') in Unknown on line 0

<start> You hit Root. Root hits you. Root sends you TERM signal. You barely survive. Root sends you KILL signal. You die. --more-- </end>
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-11-16, 07:07 PM,
ارسال : #2

شاید home dir فعال نیست! بچه‌های SuSEکار نظر بدن!

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-11-16, 07:11 PM,
ارسال : #3

چه جوری فعالش کنم؟!

<start> You hit Root. Root hits you. Root sends you TERM signal. You barely survive. Root sends you KILL signal. You die. --more-- </end>
2004-11-17, 02:20 AM,
ارسال : #4

تو USERDIR توی فایل http.conf باید فعال بشه .. توی public_html زوزه ی 9.0 یه فایل .htaccess هست اون رو پاک کنید ببینید درست می شه؟

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2004-12-11, 03:49 PM,
ارسال : #5

من هم دقیقا همچین مشکلی داشتم، کاری که کردم این بود که permission تمام زیرشاخه ها و فایلهای شاخه www ( که اگر زوزه کار میکنی تو srv/www/ هست) را 777 کردم و مشکل حل شد. البته من فکر میکنم الان به عنوان کاربر root داری کار میکنی، بنابر این دقت کن اگر این permission ها 777 کردی ولی مثلا دوباره یک فایل اونتو درست کردی، این فایل جدید را هم باز باید تغییر permission بدی، میدونی که، بهر حال root هست و هزار تا دردسر!

وقتی میبینم اکثر کد نویسیم به ریختن دیتا تو دیتابیس میگذره، احساس میکنم که یک فرغون بیشتر نیستم.
2004-12-11, 04:15 PM,
ارسال : #6

ببینید اون مجوز ها رو این طوری کنید که پدر امنیت درمیاد !! شما owner رو با دستور chown به کاربر آپاچی بدید ... کاربرش www-run هست و گروهش www
این طوری دیگه می تونید هر مجوزی بدید و نگران امنیت نباشید ...

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2004-12-11, 05:00 PM,
ارسال : #7

Suse moshkel dare
bikhial sho Wink
be jash az ye tozie dige estefade kon chon man ba Suse 9.1 1 mah var raftam
to Forume khodeshon ham koli soal kardam
akhar nasho
bikhial shoi Big Grin
2004-12-12, 12:51 PM,
ارسال : #8

Navid نویسنده :ببینید اون مجوز ها رو این طوری کنید که پدر امنیت درمیاد !! شما owner رو با دستور chown به کاربر آپاچی بدید ... کاربرش www-run هست و گروهش www
این طوری دیگه می تونید هر مجوزی بدید و نگران امنیت نباشید ...

نوید جان میشه لطفا کمی بیشتر توضیح بدی؟! ما از اون صنف کاربرانی هستیم که تازه از محیط ویندوز جدا شدیم و باید کمی لقمه را برامون جوید وگرنه نمی فهمیم! منظورت را متوجه میشم، ولی این کار را چطور باید انجام بدم کمی detail بیشتری میخواد برام، اگر لطف کنی ممنون میشم.

در جواب اون عزیز هم که گفتن نمیشه بیخیال شو: برای ما که شده فعلا!
2004-12-12, 12:56 PM,
ارسال : #9

یک سوال دیگه هم داشتم هر چند ربطی به اینجا نداره ولی حالا که عنوان شد ما هم مطرح میکنیم! در KDE چطور میتونم user ها و group ها را ببینم؟ اگر اینو بگی اونوقت واقعا لطف میکنی اگر فقط اسم دستوراتی که باهاشون میشه اینکار را در کنسول هم انجام داد بگی!

مرسی....

وقتی میبینم اکثر کد نویسیم به ریختن دیتا تو دیتابیس میگذره، احساس میکنم که یک فرغون بیشتر نیستم.
2004-12-12, 02:19 PM,
ارسال : #10

سلام
اول یه چیزی که باید بهش توجه داشت باشی اینه که نباید بی‌خیال بشین ، خیلی ساده بود نه؟! درسته شاید گاهی یه برنامه‌های جزئی رو نشه درستشون کرد ؛چه تو ویندوز چه لینوکس ؛ و مجبور بشین از یه برنامه‌ی جایگزین استفاده کنید اما این که به کل بی‌خیال شین نه ...
والا منم قبلا با MySQL زوه‌ی 9.1 مشکل داشتم اما چند وقت پیش که دوباره نصب کردم بی مشکل وارد شد و کار کرد ، البته من آپاچی 2 استفاده کرده بودم.
و یه سیستم مدیریت محتوا ریختم توش یه pLog نصب کردم و یه typo3 و همه به خوبی جواب دادند ...
اما اون 777 ...

ببینید وقتی شما مجوز رو 777 می‌دید یعنی تمام کاربر ها می تونند به اون دایرکتوری دسترسی کامل داشته باشند حتی از بیرون ، بنابراین شماباید یه مجوز سخت گیرانه تر بدید برای این کار اگر مقاله‌‌ی مجوز ها رو در گنو ایران.ارگ خونده باشید گفتم که ما سه جور اکانت و یوزر داریم که یکیش کاربران سیستم هست ، مثل www-data که شما نمی تونید باهاش لاگین کنید اما آپاچی با استفاده از این کاربر کار می‌کنه ، خوب حالا اگر شما یه دایرکتوری داشته باشید که یوزر اون bijan هست باید حتما به Other مجوز خوندن و اجرا بدید تا آپاچی اون دایرکتوری رو اجرا کنه و به other مجوز نوشتن بدید تا آپاچی بتونه توش بنویسه(منظور از آپاچی همون php یا cgi ها هستند که آپاچی اون ها رو اجرا می‌کنه) ، این یعنی هر کسی می تونه توی دایرکتوری شما دستکاری کنه و خیلی بده.
برای رفع این مشکل بجای این که کاربر bijan باشه و مجوز rwxr--rwx باشه شما می تونید کاربر رو با دستور chown user_name به www-data تبدیل کنید یعنی chown www-data حالا مجوز رو بدید 700 یعنی فقط کاربر می‌تونه توش همه کار کنه و این کاربر همون آپاچی هست ، خوب حالا دیگه کسی از بیرون نمی‌تونه با این دایرکتوری کاری داشته باشه ...

نکته :
این روش برای یه سرور اختصاصی یا صرور لوکال یا یه سروری که ادمینش شمایید به کار می‌ره چون به toot access یا دسترسی کاربر ریشه نیاز داره یعنی باید این تغییر مجوزهارو با root انجام بدید ، بنابراین در سورهای مشترک به هیچ عنوان از این روش استفاده نکنید (هرچند که نمی تونید بکنید چون مجوز روت ندارید)

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2004-12-12, 02:25 PM,
ارسال : #11

sirbijan نویسنده :یک سوال دیگه هم داشتم هر چند ربطی به اینجا نداره ولی حالا که عنوان شد ما هم مطرح میکنیم! در KDE چطور میتونم user ها و group ها را ببینم؟ اگر اینو بگی اونوقت واقعا لطف میکنی اگر فقط اسم دستوراتی که باهاشون میشه اینکار را در کنسول هم انجام داد بگی!
مرسی....
برای دستوراتش که از chmod و chown و chgrp استفاده می‌شه برای KDE هم از kuser استفاده کنید ... این هم خوب مقاله‌ای هست !!برای آشنایی بیشتر و استفاده از خط فرمان.

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان