لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

موضوع بسته است 

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برای تکنوتاکس متاسفم
2009-05-16, 12:47 PM,
ارسال : #1
برای تکنوتاکس متاسفم
چند وقت پیش ایده ای به ذهنم رسید که فکر می کردم ممکنه موجب بهتر شدن وضعیت کاربران تکنوتاکس بشه . گفتم بهتره تا اون رو با دیگران و مدیریت سایت در میان بذارم شاید مفید واقع بشه.
برای همین تاپیک <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.technotux.org/html/PNphpBB2-viewtopic-t-17625-postdays-0-postorder-asc.html">http://www.technotux.org/html/PNphpBB2- ... r-asc.html</a><!-- m --> رو ایجاد کردم.
در طول 15 روز نظرات کاربران سایت رو جمع کردم که تقریبا همه کسانی که نظر داده بودند موافق ایده من بودند. فکر کردم ارزش درمیان گذاشتن با مدیریت رو داره. برای همین در همون تاپیک از مدیریت سایت خواستم تا نظرشون رو اعلام کنن. تقریبا دو هفته گذشت و هیچ جوابی نگرفتم. فکر کردم سرشون شلوغه و نمی تونن حتی هر نیم ماه یک بار هم به سایتشون سری بزنن. به آدرس ایمیلی که پایین همه صفحات سایت دیده می شه ایمیل فرستادم. اما الان بعد ده روز هیچ جوابی نگرفته ام!

فقط خواستم بگم برای سایتی به این بزرگی که به حال خود رها شده متاسفم. برای هرکدوم از این 7500 نفری که ممکنه یه روزی فکر کنن نظراتشون هیچ اهمیتی نداره متاسفم.
در ضمن بهتره بگم قصد بزرگنمایی هم ندارم . شاید واقعا این موضوع که مدیر یه سایت به چند تا از کاربراش بی توجهی کرده مهم نباشه. ولی این حرف ها رو فقط برای این زدم که توقع من از این سایت خیلی بیشتر بود . برای اشتباهی که کردم متاسفم.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2009-05-16, 04:15 PM,
ارسال : #2
پاسخ: برای تکنوتاکس متاسفم
دوست من شخصی مثل آلن از افتخارات ایرانه و من خودم خیلی از چیزایی رو که بلدم مدیون اون هستم...
آقای باقومیان مطمئنا هر روز به سایت سر می زنن اینو می تونی از لیست اخباری که روی صفحه اول سایت هست ببینی ولی این غیر منطقیه که اون بیاد همه تاپیک ها رو بخونه و ببینه کی ازش چی خواسته...
می گید بهش میل زدید این هم یه امر شخصیه که کسی به یه میل جواب بده یا نه ( من خودم ممکنه 10 ها میل رو بی جواب بزارم )...
در ضمن برای عضویت در اینجا کسی براتون دعوت نامه نفرستاده که تو رو خدا بیا عضو شو هر کسی که دوست داره می تونه با این شرایط بیاد اینجا و همکاری کنه اگه هم دوست نداره خدا بهمراش...
2009-05-16, 05:57 PM,
ارسال : #3
Re: پاسخ: برای تکنوتاکس متاسفم
Anonymous نویسنده :دوست من شخصی مثل آلن از افتخارات ایرانه و من خودم خیلی از چیزایی رو که بلدم مدیون اون هستم...
آقای باقومیان مطمئنا هر روز به سایت سر می زنن اینو می تونی از لیست اخباری که روی صفحه اول سایت هست ببینی ولی این غیر منطقیه که اون بیاد همه تاپیک ها رو بخونه و ببینه کی ازش چی خواسته...
می گید بهش میل زدید این هم یه امر شخصیه که کسی به یه میل جواب بده یا نه ( من خودم ممکنه 10 ها میل رو بی جواب بزارم )...
در ضمن برای عضویت در اینجا کسی براتون دعوت نامه نفرستاده که تو رو خدا بیا عضو شو هر کسی که دوست داره می تونه با این شرایط بیاد اینجا و همکاری کنه اگه هم دوست نداره خدا بهمراش...
من اصلا به این بحث کاری ندارم
کارم ندارم که کی درست میگه و کی غلط
برای جناب آلن هم احترام بسیار زیادی قائلم
ولی اینی که میگید چون ایشون جز افتخارات ما هستند نباید اعتراض کرد خیلی حرف اشتباهیه و من اصلا موافق اینجور رفتارها نیستم :wink:
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2009-05-16, 08:02 PM,
ارسال : #4
پاسخ: Re: پاسخ: برای تکنوتاکس متاسفم
البته جناب آقای آلن فرد تاثیر گذاری بوده و هست. شکی هم نیست، سر ایشون بسیار شلوغه.
اما به لحاظ اصول مدیریتی یک نکته رو بگم، مدیر هر سایت (یا هر شرکت یا غیره) باید (بهتره) بر جوانب مختلف کار، نظارت داشته باشه یا کسانی رو برای اینکار در نظر بگیره.
یک جواب خیر گفتن گاهی مواقع بهتر از سکوت مطلق هست حتی اگر، خیر گفتن سخت باشد.

وب‌نوشت رایانه‌دوست؛ جزء کوچکی از اجتماع کاربرهای گنو/لینوکس
2009-05-16, 11:24 PM,
ارسال : #5
برای تکنوتاکس متأسف نباشید.
brdn که میگن باید اعتراض کرد هم حق دارند Smile کلا از هم اگر ایراد نگیریم پیشرفت نمی کنیم حالا دیگه شرح و وصفش در حوصله و توان من هم نیست.
اما در مورد فرمایش r_m1232002 نمی دونم چرا شما به نیمه خالی لیوان (عدم دریافت پاسخ از طرف آقای باغومیان) نگاه کردید. کاربر PC2st.ir می فرمایند اصول مدیریتی و گماردن کسانی برای نظارت بر جوانب کار !! خوب ایشون برای امکانات موجود سعی کردند از پتانسیل کاربران استفاده کنند ناظرین، مدیر انجمن و همچنین مدیران خبر... خوب اینها همه میشه مدیریت دیگه. نمیشه؟ این انجمن ها هم که بدون تک تک کاربرانش موجودیت نداره پس چرا خودمون خودمون رو نفی کنیم ؟!
در مورد ویکی بارها همه گفته اند که کار خوبیه و اما جواب ندادن آقای باغومیان، ببینید من هم مثل شما یکی از موافقین داشتن ویکی هستیم ولی کمی که فکر می کنم می بینم بارها و بارها آقای باغومیان در لابه لای صحبت هاشون به مواردی از این دست پاسح داده اند. به نظر من پاسخ آقای باغومیان نه باشه Smile چرای اون رو من اینطور پیدا کردم
آقای باغومیان زمانی که ایران و در شرکت تالار وب یودند از اول تا پایان زمان کار ویکی هزار دستان یکی از حامیان آن بودند. اصلا فضای میزبانی بسیاری از سایت های آزاد همچون مجله‌ی الکترونیک iran tux نیز به واسطه‌ی حمایت بی دریغ ایشان در دسترس ما بود.
با توجه به اینها آقای باغومیان نباید مخالف داشتن ویکی باشند اما همین که آن موقع با هزار دستان همکاری می کردند مشخص می کند با داشتن ویکی در سایت تکنوتاکس چندان موافق نباشند و آن را امکانی بزرگ و مستقل می دانند که باید گردانندگان خود را داشته باشد و جمعی از دوستان داوطلبانه و دلسوزانه با آن همکاری نمایند. ( البته این نظر و برداشت شخصیه من است)
بیاییم دلایل دیگر رو هم بررسی کنیم به نظر شما کار درستیه که همه چیز و یک جا داشته باشیم؟ (منظور روی یک بستر است). جامعه‌ی بزرگی چون تکنوتاکس با انجمن ها و اخبار فراوان و این همه مراجعه کننده به نظرم همون بهتر که به این شکل باقی بمونه تأمین هزنیه های سروری مناسب برای دو سایت بزرگ مانند تکنوتاکس و پارسیکس ساده نیست.
چرا ما یک بار هم که شده به صورت جدی در پی همکاری با هزار دستان نباشیم یه نگاه به sf.net بی اندازید روی اون پروژه هزار دستان رو سرچ کنید اون یکی از پروژه های آقای باغومبان هم بوده. حتما ابشان و آقای حسن پور دلایل متنوع و قابل قبولی داشته اند که این کار رو به صورت بک پارچه انجام ندادند.
مگر نه اینکه در همه حلسات گنو/لینوکسی به کاربران هزاردستان رو به عنوان منبعی پر از مستندات خوب معرفی می کردیم؟!‌ در چنین شرایطی من معتقدم که باید به فکر داشته هامون باشیم و راهی برای احیای مجدد هزار دستان. نه راه اندازی یک ویکی جدید. از آقای حسن پور بپرسیم موانع چیه؟ و از کنار چند سال تجربه‌ی کاری روی ویکی هزار دستان ساده گذر نکنیم. مسلما همین ها موانعی بر سر راه یک ویکی روی تکنوتاکس هم هستند.
حرف آخر من هم اینه که:
برای تکنوتاکس متأسف نباشید. به داشته هامون افتخار کنیم و به اونچه با چنگ و دندون تا امروز نگه داشته اید ببالید. Idea

آلبرت اینشتن می گفت : سعی نكنید موفق باشید، سعی كنید مفید باشید
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.guilug.org">www.guilug.org</a><!-- w -->
2009-05-17, 01:37 AM,
ارسال : #6

اجازه بدید من هم به عنوان یک عضو دو ساله ی تکنوتاکس نظر خودم رو بدم.
از همون روزی که با این سایت آشنا شدم تا الان به داشتن همچین مرجع ایرانی/فارسی افتخار میکنم.
ولی همچین مرجع بزرگی احتیاج به رسیدگی خیلی زیادی داره. البته در حال حاضر هم ناظرین انجمن و خود آقای باغومیان هم رسیدگی زیادی میکنند. حذف تاپیکهای بی ربط، ترجمه/پست اخبار و... اینها تمام مربوط به محتوای سایت میشه ولی خود سایت بیش از دو ساله که پیشرفتی که نکرده هیچ حتی پسرفت هم کرده!

امکان انتخاب آواتور برداشته شده، دیگه توی پستها عکس نمیشه گذاشت، سایت کندتر شده، خیلی وقتها که میخوام یه پست بزنم یک پیغام خطا میگیرم که میگه «خطا در نشست، لطفا دوباره ارسال کنید» یا یه چیزی تو این مایه ها... از حدود یک سال پیش انجمنهای تکنوتاکس توی konqueror و IE به صورت وسط چین نشون داده میشن و...
از اضافه کردن ویکی که بگذریم در قسمت نظرات و پیشنهادها پستهای بسیاری شده و پیشنهادهای زیادی داده شده از جمله اضافه کردن چند بخش جدید مربوط به فلسفه ی گنو، موبایل و... اضافه کردن یک دکمه ی تشکر... ولی با هیچ کدوم موافقت نشده. چند درخواست هم برای عوض کردن و یا بهتر کردن ظاهر (نسبتا تکراری) سایت بوده که باز هم....

البته نه من و احتمالا نه هیچ کس دیگه انتظار نداره که آقای باغومیان توزیع پارسیکس و سایتش و تکنوتاکس و... دست تنهایی اداره کنه. و مطمئنم ایشون اونقدر سرشون شلوغ هست که اگر به ایشون باشه حالا حالاها این سایت پیشرفت خاصی نمیکنه!

همونطور که PC2st.ir گفت یک شخص دیگه ای باید برای اینکار در نظر گرفته بشه. با اینکه آقای باغومیان رو نمیشناسم ولی مطمئنم که با این کار موافقند.
اگر کسی داوطلب هم نشه فکر کنم کاربران تکنوتاکس اونقدری به فکر این سایت باشند که با کمک مالیشون بشه یک شخصی رو برای این کار پیدا کرد. من خودم حاضرم تا اونجایی که در توانم هست کمک کنم. Smile
حتما اینجا یک شخصی هست که مستقیما (یا غیر مستقیم!) با آقای باغومیان در ارتباط باشه و ایشون رو از وجود این تاپیک مطلع کنه. هر چقدر هم که سرشون شلوغ باشه این یک تاپیک رو که میتونن بخونن!

این خرابه قبرستان نه ایران ماست *** این خرابه ایران نیست٬ ایران کجاست؟
2009-05-17, 01:54 AM,
ارسال : #7

فکر کنم برگردیم به تاپیک اصلی بهتره!
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.technotux.org/html/PNphpBB2-viewtopic-t-17625-postdays-0-postorder-asc-start-20.html">http://www.technotux.org/html/PNphpBB2- ... rt-20.html</a><!-- m -->

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
2009-05-17, 08:53 AM,
ارسال : #8

بسیار عالی.
تاپیک قفل شده است.

آلبرت اینشتن می گفت : سعی نكنید موفق باشید، سعی كنید مفید باشید
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.guilug.org">www.guilug.org</a><!-- w -->
موضوع بسته است 

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان