لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
يه سوال در مورد SQLite
2010-02-24, 06:05 PM,
ارسال : #1
يه سوال در مورد SQLite
سلام دوستان من يه سوالي داشتم
SQLite براي چه طور كارهايي مناسب هست مثلا براي يه وبلاگ يا وب سايت با امكانات معمولي كه قرار باشه نهايتا روزانه 2000 تا بازديد داشته باشه مناسبه يا نه
بطور كلي محدوديتهاش چي هست
خيلي ممنون
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2010-02-24, 08:44 PM,
ارسال : #2
پاسخ: يه سوال در مورد SQLite
تاجایی که میدونم SQLite برای جاسازی در برنامه ها هست.
یعنی شما یک سرور دیتابیس خارجی ندارید و برنامه/اپلیکیشن خودش شامل کد DBMS میشه.
ضمنا در وب جاهایی که MySQL موجود نباشه هم میتونید ازش استفاده کنید (مثلا بصورت CGI احتمالا؟).
2010-02-26, 01:01 PM,
ارسال : #3
یعنی بهرته که برای وب سایت استفاده نشه ؟ در هر صورت توان پاسخ گوییش چقدر هست ضعف هاش چی هست برای نرم افزار درحد Access هست یا نه چقدر سوال شد
با سپاس
2010-02-26, 06:29 PM,
ارسال : #4
نترس بابا Access که عددی نیست. ولی کاربرد و نوع و حجم اطلاعات شما چیه؟
2010-02-26, 06:59 PM,
ارسال : #5
سلام
فکر کنم بهتر باشه از منبع اصلی جواب رو بگیرین:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_relational_database_management_systems">http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison ... nt_systems</a><!-- m -->

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2010-02-28, 04:42 PM,
ارسال : #6
برای من که تقریبا میشه گفت یه وبلاگ اما یکی از دوستام با اکسس یه برنامه حسابداری نوشته خواستم بدونم برای چنین برنامه هایی میشه روش حساب کرد یا چیزی در حد هلو
2010-02-28, 05:59 PM,
ارسال : #7
برو فروم تخصصی خودش رو پیدا کن یا از منابع رسمی و متخصص بپرس (مسلما به زبان انگلیسی).
هرچیزی راه خودش رو داره.
2010-02-28, 06:35 PM,
ارسال : #8
نقل قول :برو فروم تخصصی خودش رو پیدا کن یا از منابع رسمی و متخصص بپرس (مسلما به زبان انگلیسی).
هرچیزی راه خودش رو داره.
اِ واقعا فکر کردم اینجا متخصص پیدا میشه ( نمی دونم چرا احساس می کنم که تو همون مهمون همیشگی تو تاپیک های دیگه هستی از لحن وادبیاتت اصلا خوشم نمیاد البته اگه همون باشی )
2010-02-28, 11:13 PM,
ارسال : #9
آره من مهمون همیشگی هستم.
اما بنظرم این پست خیلی هم خنثی بود و نسبت به پستهای دیگم خشونت کمتری داشت.
ضمنا نیت منهم از این بیان کاملا مثبت بود و منظور بدی نداشتم.
اما میدونم منظورت چیه چون میشه ازش منظورهای دیگری رو هم برداشت کرد. اما دقت کن که لزوما اینطور نیست. منظور من این بود که راهنماییت کنم.
بهرحال حرف زدن شما هم از نظر من ایراد داره، ولی من همیشه بصورت منطقی جوابت رو میدم، و فکر میکنم بیشتر از بی اطلاع بودنت هست که یه چیزایی عجیب و غریب میگی! مثل اینکه نرم افزار آزاد ازت درخواست میکنه و اینا!! اصلا این حرفا حرفای درستی نیست. یعنی چی نرم افزار آزاد ازت درخواست میکنه؟ بنده خدا تو مدیون این آدما هستی، اینا منفعت شخصی ندارن که فکر کنی برای خودشون ازت درخواستی میکنن و تو براشون مایه میذاری!!
یا اینکه مثلا وظیفه دارن نرم افزارها رو برات کامل درست کنن و اگر نمیکنن و میگن خودتون درست کنید دارن مسئولیتی رو از دوش خودشون برمیدارن. کدوم مسئولیت؟! واسه چی؟
2010-02-28, 11:22 PM,
ارسال : #10
همین SQLite رو که صحبتشه ببین! یه روزی اینا نبود اصلا بودن یک دهم اینها هم افسانه بود و کسی باورش نمیشد یه روزی چنین برنامه هایی با کد منبع و اختیارات کامل بصورت رایگان به این تعداد و کارایی و اهمیت در اختیار همگان باشن.
اینا همش دستاوردهای نرم افزار آزاد بوده.
خب دنیای نرم افزارهای انحصاری هم خوب پیشرفت کرده. خیلی خوب.
ولی این فقط از بعد فنی هست. و اینا بابت پولهای خوب میگیرن و درآمدهای هنگفت دارن.
و به شما نه کد منبع میدن نه حتی اختیارات انسانی رو. میگن شما فقط حق داری همیشه یک کاربر باشی. یک مستاجری که هیچوقت نمیتونه از خودش خونه داشته باشه. نمیتونه خونهء خودش رو بسازه. اصلا چرا میخوای خونه بسازی پس ما چیکاره ایم؟ خودمون برات میسازیم!! آبت نیست نونت نیست، نرم افزار آزادت چیست!!
اما اگر همین الان بشه معجزه کرد و مثلا به گذشته برگشت و نرم افزار آزاد رو از تاریخ حذف کرد، و بعد برگردی به زمان حاضر و دنیا رو ببینی، احتمالا میبینی که چقدر میتونست فرق داشته باشه.
احتمالا حتی اینترنت هم اینترنت امروزی نبود که من و تو بیایم همینطور مفتی کلی مکان برای بحث کردن آزاد و فایل آپلود کردن داشته باشیم و اینها رویه های معمول و مسلط اینترنت باشن.
ویکیپدیایی وجود نداشت. و خیلی چیزهای دیگه.
باید برای هر کتاب و مقالهء علمی پول میدادی.
2010-03-01, 08:04 AM,
ارسال : #11
چه وقت از SQLite استفاده کنیم و چه وقت نکنیم؟
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.sqlite.org/whentouse.html">http://www.sqlite.org/whentouse.html</a><!-- m -->
در این صفحه می توانید جواب خود را پیدا کنید.

من در دانشگاهی که کار می کنم یه نسخه از برنامه نظرسنجی اساتید دانشگاه را به عنوان آزمایش به SQLite پورت کردم. هیچ مشکلی نداشت! جالبه بدونید چند تا از جدول ها بالای یک و نیم میلیون رکورد داشتند و کل دیتابیس 150 مگابایت حجم داشت.

راستش اولش روی joinهای پیچیده کند عمل می کرد ولی با شکستن joinها به چند تا temporary view سرعت از MySQL هم بالاتر رفت.
2010-03-01, 09:26 AM,
ارسال : #12
از kakilik ممنونم بسیار مفید بود همینطور از بقیه دوستان
2010-03-01, 11:49 AM,
ارسال : #13
این مطلب مفهومش این بود که میشه سایت مثل همین تکنوتاکس رو هم با SQLite ایجاد کرد؟

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان