لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نصب دبیان
2010-03-11, 12:05 AM,
ارسال : #1
نصب دبیان
سلام

من قراره جایی روی 15 تا کامپیوتر دبیان نصب کنم ولی DVD rom ندارن و از طرفی من فقط DVD دبیان را دارم وقت هم برای گرفتن cd دبیان ندارم .الان به نظرتون چه کنم ؟(یه هارد اکسترنال هم دارم به نظرتون میشه باش کاری کرد ؟)

اي كاش ((عظمت )) در نگاه تو باشد نه در چيزي كه به آن مينگري.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2010-03-11, 01:14 AM,
ارسال : #2
پاسخ: نصب دبیان
یکی از کامپیوترها رو با یه چیزی مثل Knoppix راه‌اندازی کن، یه Repository محلی راه بنداز و بقیه هم توسط netboot بوت کن و Debian رو نصب کن.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://wiki.debian.org/NetworkBooting">http://wiki.debian.org/NetworkBooting</a><!-- m -->

اکنون در ubuntu.ir با نام کاربری nixoeen فعال هستم.
وب‌سایت شخصی من
2010-03-11, 06:50 PM,
ارسال : #3
پاسخ: نصب دبیان
روی پی سی خودت یا هرجای دیگه دبیان نصب کن. تنظیمات لازم رو انجام بده. موقع نصب هسته فراموش نکن که تمام درایور هارو بریزی( موقع نصب base ازت سوال میپرسه) کار که تموم شد با برنامه ی partimage از اون درایو یه نسخه پشتیبان تهیه کن و روی هارد دیسکت بریز. ببر همون جا. حالا دو راه داری
۱. هارد دیسک رو یکی یکی به تمام کامپوتر ها وصل کنی و ایمیج رو روی هار دبسک هاشون خالی کنی
۲.به یکی شون وصل کنی، یه شبکه ی NFS ، SAMBA یا هر چیزه دیگه که partimage پشتیبانی میکنه درست کنی و ایمیج رو روی اون سیستم از طریق شبکه خالی کنی
به نظرم همون اولی بهتره. چون واسه دومی با شبکه باید کار کنی که سرعت رو میاره پایین.

روش کار هم اینه:
توزیع ping یا هر چیزه زنده ی دیگه که برنامه ی partimage داشته باشه رو روی سی دی رایت کن یا با unetbootin به صورت cool disk زنده درست کن. روی هر کامپیوتری که خواستی نصب کنی هارد اکسترنالت رو وصل کن ، کامپیوتر رو با اون توزیع زنده بیار بالا و اون ایمیج رو از روی هاد اکسترنالت روی کامپیوتر خالی کن.

در مورد حجم دیسک و شماره ی اون هم نمیدونم. ببین کی بلده. چون فکر کنم اگه شماره ی دیسکی که داره روش منتقل میشه فرق بکنه ممکنه مشکل پیش بیاد.

کسی نظری نداره؟

یادداشت: من قبلا هارد پی سی خواهرم رو به پی سی خودم وصل کردم و براش یه دبیان نصب کردم و بعد به پی سی خودش وصل کردم و مشکل حل شد.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان