لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کیفیت بسیار پایین KVM نسبت به VirtualBox
2011-02-22, 10:26 PM,
ارسال : #21
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: کیفیت بسیار پایین KVM نسبت به VirtualBox
نقل قول :آقا برای cpu که vmx نداره kvm فایده نداره؟

فقط در حالت hardware-assisted میشه با kvm کار کرد. بدون اون اصلا کار نمیکنه... اون موقع میشه qemu.

نقل قول :کلا چی پیشنهاد می کنید برای داشتن بالاترین سرعت و کارایی

به نظر من بستگی به کاربردتون داره. اگر میخای یکدونه hypervisor بگذاری که مجازی سازی کنی kvm و xen به نظر من خوب هستند. این سی دی oracle vmserver رو من از سیتو گرفتم تست کردم خیلی باحال بود. یک لینوکس خیلی خیلی ساده شده بهت میده با Xen و Oracle Clustering File System و روی اون سیستم های مجازی رو پیاده میکنی و بعد با اون یکی سی دی Oracle VMManager میتونی اون سیستم رو کنترل کنی... این اصولشه... خیلی چیز ها مثل live migration و دسترسی چند ماشین مجازی به یک پارتیشن share شده و shared i/o از این solution ها قابل دسترسی هستند. ولی من به شخصه از لحاظ performance مشکل داشتم

ولی یک solution ساده تر وجود داره با مجازی سازی ساده تر و اونم virtualbox هستش. این دیگه تجربه شخصی خودم هستش و علی الحساب کار رو راه میندازه... یک لینوکس سبک و ساده و بی شیله پیله بریز (مثلا fedora ساده) و یک virtualbox داخل نصب کن و چند نسخه از windows رو بالا بیار. خود لینوکس رو تا میتونی ساده بکن تا resource کم مصرف بکنه... برای مجازی-سازی های غیر پیچیده جواب میده...
-----------------
الان چون میدونم این پست با واکنش معاندین virtualbox مواجه میشه یک قسمت از اولین پست این تاپیک رو نقل میکنم

نقل قول :به جهت مشکل در دانلود VirtualBox بیشتر مایل هستم تا از KVM بجایش استفاده کنم چونکه جزوی از کرنل لینوکسه و به نظرم آینده درخشانی داره ولی مشکل اونجاست که در چند روز گذشته که دارم تستش میکنم جوابای خوبی نمیگیرم....

که اون موقع من خیلی علاقه داشتم از kvm استفاده کنم و نشد....
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان