لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مزایای آرچ
2011-04-11, 11:14 AM,
ارسال : #21
Re: پاسخ: Re: پاسخ: مزایای آرچ
Anonymous نویسنده :
kakilik نویسنده :اما تو کف OpenRC جنتو هستم.
.

OpenRC چی هست؟
اسکریپت‌هایی می‌تونید بنویسید که وقتی ماژول‌های کرنل لود شد بتونید تغییری در ترتیب اجرای Daemon ها ایجاد کنید یا اصلا خودتون یه برنامه که نوشتین را اضافه کنید. به این صورت که پروسه‌هایی که برای انجام برنامه لازم هستند چک بشن،‌ ببینن در حال اجرا هستند یا بالعکس.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2011-04-11, 12:36 PM,
ارسال : #22
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: مزایای آرچ
آرچ لینوکس از سیستم init مخصوص freebsd به نام bsd-init استفاده میکند. rc سیستم استارت آپ freebsd است.
2012-03-08, 08:19 PM,
ارسال : #23
Re: مزایای آرچ
دوست عزیزی که میگید آرچ چرت هست ، میتونید دلایلتون رو ارائه بدید ؟

من که از لحظه ای که درباره اش خوندم و یکم تستش کردم واقعا عاشقش شدم ... خیلی مسائل سلیقه ای هست ، برا مثال یکی از نکاتی که من رو به سمت آرچ جذب کرده غلطان بودن انتشارش هست حالا ممکنه یکی دوست داشته باشه هر چند ماه با یک نسخه جدید و تغییرات رو به رو باشه . من بیشتر تمایل دارم خودم چیزی رو که دوست دارم ایجاد کنم ، قطعا هیچ گسترش دهنده ای نمیدونه من و شما چی میخوایم و عموم رو مورد هدف قرار میده ، از طرف دیگه من آرچ رو انتخاب میکنم چون از همون ابتدا یادگیری شروع میشه از همون اول کار مجبور میشم مطالعه جستجو کنم کمکم میکنه لینوکس رو کامل یاد بگیرم حالا یک نفر دیگه دوست داره یک سیستم عامل کاملا آماده داشته باشه که فقط کارهاش رو انجام بده قطعا منی که دنبال یادگیری هستم با فردی که میخواد فقط سیستم عامل داشته باشه اختلاف نظر داریم .

به نظر من :

غلطان بودن
مدیر بسته قدرتمند
ساده بودن
قابلیت سفارشی سازی بالا
مشخص بودن تمام Config ها
منبعی برای یادگیری
اینکه تمام تنظیمات دست خود فرد هست و سیستم تحت فرمان کاربر
و ...

کافیه تا فردی مثل من جذب آرچ بشه .

مجله الکترونیک نرم افزار آزاد و گنو/لینوکس
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2012-04-19, 03:25 AM,
ارسال : #24
اختتامیه :
حالا هرکس هرچی دلش می خواد بگه ...
ولی من که معتاد آرچ هستم . فکرهم نمی کنم بعد آرچ بتونم با چیزی دیگه کار بکنم !!

just Fun
2012-11-05, 03:12 PM,
ارسال : #25
من البته با آرچ کار نکردم Smile
با جنتو کار می کنم. اون دوستمون که می گه وقت گیره، خوب البته زمان کامپایل کردن رو هم باید به زمان نصب برنامه ها اضافه کرد.
اگر نیاز به بسته های جدید داشته باشید، از بسته های Mask استفاده می کنید که تقریبا محصول کار از اوبونتو با ثبات تر از آب در میاد!
برای اون دوستمون که اطلاعات خواسته بود:
نمی شه دقیقا گفت جنتو یک سیستم عامله! شاید این نظر افراطی به نظر برسه ولی کاملا نظر شخصی منه! درواقع همه چیز به انتخاب شما وابسته است و انتخاب های شما به اندازه مجموع همه توزیع های لینوکس زیاده. اینکه شما چی دوست دارید، تعریف می کنه که سیستم عامل شما چی بشه!
توزیعی مثل اوبونتو تلاش می کنه تا تقریبا همه کارها رو برای کاربر انجام بده تا یک سیستم عامل نهائی شده برای استفاده بدست کاربر نهائی برسه. مثل ویندوز، مک و شاید چیزهای دیگه. جنتو از اونطرف افتاده Smile یعنی تلاش می کنه همه کارها رو بذاره به عهده خود کاربر نهائی.
توی محصول نهائی هیچ چیز اضافه ائی وجود نداره، چیزی به نام سنگینی، سرعت کم و مانند این ها هم بی معنی هست. می توانید مطمئن باشید که در حال استفاده از بهترین حالت ممکن برای هر نرم افزار یا سخت افزاری هستید.
در مجموع تقریبا مطمئنم که این سیستم عاملی هست که من ازش استفاده می کنم و همیشه می تواند راضی نگاهم دارد.
اما خوب اون روی سکه هم وجود دارد:
همونطور که دوستمون گفت، بشدت وقت گیره. کامپایل کرنل یک ساعتی زمان می برد و کامپایل گنوم شش تا هفت ساعت! ( البته وابسته به توانمندی سخت افزاری بین ۳۶ ساعت تا ۲ ساعت می تواند متفاوت باشد Smile )
شما با هیچ شروع می کنید: استیج و پرتیج حدودا ۲۰۰ مگابایت ، کرنل ۷۰ ، ایکس سرور ۶۰ ، گنوم ۳۸۰ و خلاصه از اپن آفیس تا اس ام پلیر همه و همه حجم های مربوط به خودشان را دارند که باید دانلود بشوند و البته این هم با توجه به سرعت و نوع ارتباط اینترنتی می تواند هم زمانبر باشد و هم هزینه بر.
سیستمی است که باید آنرا بشناسید. خط فرمان باید قسمتی از شما باشد Smile چون تقریبا سه چهارم مسیر نصب از محیط گرافیکی بی بهره هستید.
انتخاب های کوچک اشتباه، نتایج بد بزرگ بوجود می آورند Smile پس در موقع کانفیگ باید همه تمرکز شما پای سیستم باشد.
اما در مجموع، به قول معروف: به زحمتش می ارزد! به هر حال یکبار کانفیگ می کنید و تا مشکل سخت افزاری پیدا نکردید، نیاز به کانفیگ مجدد نیست Smile
اگر علاقمند بودید، چندمقاله درباره جنتو و نحوه نصب آن در آدرس زیر گذاشته ام که بمرور تلاش می کنم کاملترش بنمایم:
http://gentoo.blogsky.com
امیدوارم مفید بوده باشد!

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان