لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نصب Mac OS X بر روی کامپیوتر های غیر Apple
2010-11-30, 01:12 AM,
ارسال : #1
نصب Mac OS X بر روی کامپیوتر های غیر Apple
با سلام خدمت دوستان عزیز

چندی پیش در اینترنت به وبلاگ ها و بعضا سایت هایی برخوردم که نه تنها نصب Mac OS X رو روی کامپیوتر های غیر Apple ممکن میدونستند بلکه این کار رو بسیار ساده و راحت توصیف می کردند. علی الخصوص نصب Mac OS X روی VirtualBox رو هم خیلی ساده و سرراست نشون داده بودند.

ظاهرا به چنین نصب هایی Hackintosh می گویند که مرکزش در:
کد :
http://en.wikipedia.org/wiki/OSx86
http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Installation_Guides
http://www.osx86project.org/

اصطلاح OSx86 دقیقا به معنی هک کردن شدید کرنل سیستم عامل Mac است تا روی کامپیوتر های به اصطلاح PC اجرا شود.

سه سوال:
۱. آیا کسی این کار رو انجام داده؟
۲. در VirtualBox سیستم عامل Mac OS X (Server) وجود دارد ولی نسخه Desktop آن پشتیبانی نمیشه. آیا میشه به قول خودمانی یه طوری سمبلش کرد که ساده با همون VirtualBox کار کنه؟
۳. هیچ کدام از این فایل های ISO که نسخه شدیدا هک شده سیستم عامل Mac OS X هستند بصورت دانلود معمولی وجود ندارند و همگی Torrentهستند. چرا نسخه تورنت این فایل ها دانلود نمیشوند؟ آیا چون ایران تحریم است دانلود نمیشوند؟

موفق و پیروز باشید
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2010-11-30, 09:31 AM,
ارسال : #2
پاسخ: نصب Mac OS X بر روی کامپیوتر های غیر Apple
نقل قول :۱. آیا کسی این کار رو انجام داده؟
من
نقل قول :۲. در VirtualBox سیستم عامل Mac OS X (Server) وجود دارد ولی نسخه Desktop آن پشتیبانی نمیشه. آیا میشه به قول خودمانی یه طوری سمبلش کرد که ساده با همون VirtualBox کار کنه؟
مجازی نصب نکن. روی سخت افزار اصلی نصب کن. مجازی نصب کنی سرعتش اونقدر پایین میاد که پدرت در میاد.
نقل قول :۳. هیچ کدام از این فایل های ISO که نسخه شدیدا هک شده سیستم عامل Mac OS X هستند بصورت دانلود معمولی وجود ندارند و همگی Torrentهستند. چرا نسخه تورنت این فایل ها دانلود نمیشوند؟ آیا چون ایران تحریم است دانلود نمیشوند؟
خیر.مشکل اینه که اون تورنت دیگه seeder نداره.

خود MAC os X اصلی یه دی وی دی 9 e و اینی که شما داری میگیری کمتره و یعنی سیستم عامل ناقص.این صرفا یه نسخه ی نمایشیه و ب درد کار نمیخوره.اگرچه خیلی ها تو دنیا از همین دارن استفاده میکنن.ولی شما نصب کن و اگه خوشت اومد مک رو بخر! (این چیزیه که خودش میگه)
در ضمن شما باید حواست باشه که وقتی داری نصب میکنی bootflag روی پارتیشن مک نباشه.ثانیا بعد از نصب یه فایل هست به اسم boot_v8 که باید اون رو بریزی تو پوشه ی / تو لینوکس و بعد گراب رو تنظیم کنی که فایل boot_v8 رو مثل هسته ی لینوکس بارگزاری کنه تا بتونی مک رو load کنی در غیر این صورت یا مک اصلا نمیاد بالا یا این که گراب رو از دست خواهی داد. توضیح بیشتر خواستی بگو.
2010-11-30, 04:45 PM,
ارسال : #3
Re: پاسخ: نصب Mac OS X بر روی کامپیوتر های غیر Apple
TimmyTurner نویسنده :
نقل قول :۱. آیا کسی این کار رو انجام داده؟
من
نقل قول :۲. در VirtualBox سیستم عامل Mac OS X (Server) وجود دارد ولی نسخه Desktop آن پشتیبانی نمیشه. آیا میشه به قول خودمانی یه طوری سمبلش کرد که ساده با همون VirtualBox کار کنه؟
مجازی نصب نکن. روی سخت افزار اصلی نصب کن. مجازی نصب کنی سرعتش اونقدر پایین میاد که پدرت در میاد.
نقل قول :۳. هیچ کدام از این فایل های ISO که نسخه شدیدا هک شده سیستم عامل Mac OS X هستند بصورت دانلود معمولی وجود ندارند و همگی Torrentهستند. چرا نسخه تورنت این فایل ها دانلود نمیشوند؟ آیا چون ایران تحریم است دانلود نمیشوند؟
خیر.مشکل اینه که اون تورنت دیگه seeder نداره.

خود MAC os X اصلی یه دی وی دی 9 e و اینی که شما داری میگیری کمتره و یعنی سیستم عامل ناقص.این صرفا یه نسخه ی نمایشیه و ب درد کار نمیخوره.اگرچه خیلی ها تو دنیا از همین دارن استفاده میکنن.ولی شما نصب کن و اگه خوشت اومد مک رو بخر! (این چیزیه که خودش میگه)
در ضمن شما باید حواست باشه که وقتی داری نصب میکنی bootflag روی پارتیشن مک نباشه.ثانیا بعد از نصب یه فایل هست به اسم boot_v8 که باید اون رو بریزی تو پوشه ی / تو لینوکس و بعد گراب رو تنظیم کنی که فایل boot_v8 رو مثل هسته ی لینوکس بارگزاری کنه تا بتونی مک رو load کنی در غیر این صورت یا مک اصلا نمیاد بالا یا این که گراب رو از دست خواهی داد. توضیح بیشتر خواستی بگو.

با سلام خدمت دوست عزیز

چه خوب که شما اینکار رو قبلا کردید و من الان اطمینان حاصل میکنم که چنین کاری ممکن و شدنی هست. چون وقتی در اینترنت جستجو میکنم هزار و یک روایت از طرز پیاده کردن MAC OS X روی رایانه های غیر اپل نقل شده. یک سری وبلاگ ها ابزار هایی معرفی کردن که با آنها باید بوت کرد و سپس ادامه کار مستقیم از DVD مک انجام میشه و یک سری دیگر ISO Image های مختلفی رو که از دست کاری و Hack کردن DVD اصلی مک بدست اومده رو معرفی می کنن که مستقیم روی رایانه های غیر اپل بوت میشوند. ولی جالب اینجاست که اینها به هیچ وجه لینک مستقیمی به فایل های مذکور نمی دهند. (احتمالا از ترس پیگیری شرکت Apple) میتونم بپرسم شما از کدام فایل (ISO Image) استفاده کردید و چطور اون رو تهیه کردید؟

خیلی دوست داشتم سیستم عامل Mac OS X روی رایانه های معمولی هم کار می کرد. (نه بصورت Hack شده) البته بر کسی پوشیده نیست که شرکت Apple از شرکت های بسیار انحصار طلب هست و ارتباطی به Open Source و نرم افزار های آزاد نداره و سیستم عامل Mac OS X هم هیچ چیز بیش از Linux یا حتی Windows نداره (در واقع تحفه ای نیست). شاید حتی بشود ادعا کرد که شرکت Apple شرکت Microsoft رو روسفید کرده و میکنه. Microsoft حداقل تا حدودی انحصارطلبی و کلاهبرداری خود رو به دنیای نرم افزار محدود میکنه.

مثلا کامپیوتر های Apple با CPU ها Intel Core 2 Duo و ادوات بسیار معمولی قیمت هایی بسیار بالا دارند. فروشندگان این رایانه ها در بازارچه پایتخت و غیره ادعای Performance بسیار بالا و Stability باورنکردنی این رایانه ها رو میکنن که به نظر من تخیلی اقتصادی بیش نیست. بین Windows و Mac OS X من که شخصا به Windows رای میدهم و بین این دو و لینوکس قطعا به Linux.

فقط جهت چند بار دیدن ظاهر Mac OS X دنبال این Hackintosh هستم. شاید به جهت اطاله کلام سوالم فراموشتان شد. میتونم بپرسم شما از کدام فایل (ISO Image) استفاده کردید و چطور اون رو تهیه کردید؟

موفق باشید
2010-12-01, 12:18 AM,
ارسال : #4
پاسخ: Re: پاسخ: نصب Mac OS X بر روی کامپیوتر های غیر Apple
نقل قول :میتونم بپرسم شما از کدام فایل (ISO Image) استفاده کردید و چطور اون رو تهیه کردید؟
سیتو قبلا میفروخت.از اونجا خریدم. الان دیگه نیست. تو گئگل بگرد: Mac OS X snow leopard download یا Mac OS X snow leopard torrent

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان