لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بررسی دبیان 6 اسکوییز
2011-03-06, 07:36 PM,
ارسال : #161
Re: پاسخ: Re: پاسخ: بررسی دبیان 6 اسکوییز
Anonymous نویسنده :اما از وقتی‌ شنیدم آقای toorvaaldzdebian رو تایید نمیکنه دیگه به اون بدبین شدم. حتما یه اشکالی‌ هست.
شما که این همه با تجربه بودید، چی شد یکدفعه نوشتن Torvalds هم فراموش کردید؟ توی کل این انجمن رو ببینید کسی جز شما بعد از ی ‏zwnj نمیزاره! نیازی نیست که برای عوام‌فریبی مثلا از طرف افراد مختلف پیغام‌های مختلف بزارید.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2011-03-06, 07:45 PM,
ارسال : #162
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: بررسی دبیان 6 اسکوییز
نقل قول :بی‌اس‌دی‌ها قدیمی‌تر از لینوکس هستند. در هر صورت این جنبش با گنو شروع شده بود، اگر لینوکس نبود، یک هسته دیگه...

عزیرم منظورم رو بد متوجه شدی! و البته منم ایهام دار گفتم...، منظور من از به تازگی به وجود اومدن، هسته‌های دیگری مثل BSD یا Hurd نبود. هر دوی اینها از Linux قدیمیترن! منظور من خود دبیان بود. پروژه‌های دبیان با هسته‌هایی جز لینوکس به تازگی به وجود اومدن...

BSD که مجوزش BSD هست، نه GPL (که استالمن قبولش نداره) وگرنه استالمن اصلا سراغ نوشتن هسته جدید نمیرفت (البته نمیدونم اون زمان مجوز BSD چه جوری بوده ولی اگه استالمن قبولش داشت مریض نبود Hurd رو استارت بزنه)، چه بخواید چه نخواید لینوکس بنزینی تمام نشدنی بود و هست روی آتش اوپن سورس و به فراگیر شدن اون به شدت و با شتابی شگفت کمک کرد.

من این حرف رو که اگه لینوکس نبود یه هسته دیگه اصلا قبول ندارم و این جواب رو جوابی سطحی و رفع تکلیفی میدونم...

مهمترین دلیل برای اثبات حرفم همینه که شما خودتون دارید از Linux میکنید. اگه راست میگید به جای اون از BSDها استفاده کنید و بعد بیاید در موردش اینطوری صحبت کنید...
2011-03-06, 08:06 PM,
ارسال : #163
debian اصول لینوکس رو رعایت نمیکنه و برای همین کرنل لینوکس رو به اسم free نبودن دستکاری میکنه و با کرنل unix‌ها عوض میکنه و فایل‌های config نرم افزار‌ها رو هم عمداً تغییر میده و این سیاست رو برای توهین به Linus Torvalds و سایر نسخه‌های لینوکس انجام میدن تا مسابقهٔ توسعه رو که از دست دادن با روش‌های معکوس به جایی‌ برسونند. الان همهٔ انجمن‌های متفکر لینوکس این رو میدونن و این باعث شده که حتی مشتقات debian هم در خطر قرار بگیرن.
2011-03-06, 08:09 PM,
ارسال : #164
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: بررسی دبیان 6 اسکوییز
Anonymous نویسنده :
نقل قول :بی‌اس‌دی‌ها قدیمی‌تر از لینوکس هستند. در هر صورت این جنبش با گنو شروع شده بود، اگر لینوکس نبود، یک هسته دیگه...

عزیرم منظورم رو بد متوجه شدی! و البته منم ایهام دار گفتم...، منظور من از به تازگی به وجود اومدن، هسته‌های دیگری مثل BSD یا Hurd نبود. هر دوی اینها از Linux قدیمیترن! منظور من خود دبیان بود. پروژه‌های دبیان با هسته‌هایی جز لینوکس به تازگی به وجود اومدن...

BSD که مجوزش BSD هست، نه GPL (که استالمن قبولش نداره) وگرنه استالمن اصلا سراغ نوشتن هسته جدید نمیرفت (البته نمیدونم اون زمان مجوز BSD چه جوری بوده ولی اگه استالمن قبولش داشت مریض نبود Hurd رو استارت بزنه)، چه بخواید چه نخواید لینوکس بنزینی تمام نشدنی بود و هست روی آتش اوپن سورس و به فراگیر شدن اون به شدت و با شتابی شگفت کمک کرد.

من این حرف رو که اگه لینوکس نبود یه هسته دیگه اصلا قبول ندارم و این جواب رو جوابی سطحی و رفع تکلیفی میدونم...

مهمترین دلیل برای اثبات حرفم همینه که شما خودتون دارید از Linux میکنید. اگه راست میگید به جای اون از BSDها استفاده کنید و بعد بیاید در موردش اینطوری صحبت کنید...

حرفات نامفهومه! فقط دبیان.
2011-03-06, 08:12 PM,
ارسال : #165
Re: پاسخ: Re: پاسخ: بررسی دبیان 6 اسکوییز
Anonymous نویسنده :
Anonymous نویسنده :
Anonymous نویسنده :
Anonymous نویسنده :بسیار خوب پس به این نتیجه رسیدیم که هر توزیع جا و مکان خودش رو داره و همه توزیع ها در قابل احترام هستند دبیان هم جزو مطرح هستش که با بقیه جای حرف زیادی داره مهم اینه که همه اینها جزو gnu هستند

اما از وقتی‌ شنیدم آقای toorvaaldzdebian رو تایید نمیکنه دیگه به اون بدبین شدم. حتما یه اشکالی‌ هست.

توروالد کیه بابا ما میگیم استفاده کن از دبیان بگو خوب. بحث هم تمومه.

توروالدز کسیه که اگه نبود نه دبیانی در کار بود و نه لینوکسی که بعد شما بیای اینجا تز صادر کنی!

اتفاقا کسی هم بخواد دبیان استفاده کنه با این برخورد و لحن از خود راضی شما مثلا طرفداراش (که در واقع با این برخورد دشمنی میکنید در حقش تا دوستی) پشیمون میشه.

قدرت مانور دبیان توروالد رو هم گیج کرده. مردیکه عقلشو از دست داده. دبیان یعنی‌ زندگی‌.
2011-03-06, 08:28 PM,
ارسال : #166
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: بررسی دبیان 6 اسکوییز
نقل قول :حرفات نامفهومه! فقط دبیان.

حرفای من مفهوم مفهمومه، شما خودتو به نفهمی زدی (آدم خواب رو میشه بیدار کرد ولی آدمی که خودشو به خواب زده رو نه!)

اصل بحث هم اینجا ربطی به دبیان نداشت اصلا! که فقط دبیان یا فقط ردهت!

نقل قول :قدرت مانور دبیان توروالد رو هم گیج کرده. مردیکه عقلشو از دست داده. دبیان یعنی‌ زندگی‌.

یکم پیش خودت تامل کن این دبیانی که داری استفاده میکنی ستونش چیه و بر چی استواره؟ این بی احترامی‌های شما و خطاب لینوس با واژه مردیکه ذره‌ای از بزرگی اون کم نمیکنه، بلکه فقط شما رو حقیرتر میکنه!

خدا رو شکر دنیای گنو/لینوکس دنیایی آزاده و هیچ کس نمیتونه هیچ کسو مجبور به استفاده از توزیعی خاص کنه. حالا شما هی دبیان دبیان کنید. طرف خوشش بیاد استفاده میکنه نیادم نمیکنه! پس انرژی خودتونو هدر ندید و صرف موارد مفید کنید.
2011-03-06, 08:33 PM,
ارسال : #167
نقل قول :من این حرف رو که اگه لینوکس نبود یه هسته دیگه اصلا قبول ندارم و این جواب رو جوابی سطحی و رفع تکلیفی میدونم...
نمیدونم تا الان فیلم revolution OS رو دیدی یا نه ولی توی اون فیلم خود آقای استالمن میگن که :
نقل قول :ما شروع به ساخت یک هسته برای کامل کردن سیستم عامل خودمون کردیم . در حین اجرای همین پروژه بودیم که سرو کله لینوس تروالدز پیدا شد . اون یک هسته طراحی کرده بود که ...
جالبه که موقعی که آقای استالمن داشتند روی پروژه Hurd کار میکردند اصلا نمیدونستند که یک نفر اونور دنیا توی کشور فنلاند داره یک کرنل اپن سرس طراحی میکنه .
و چیز جالبتر اینکه این هسته روی کنسول های قدیمی کومودور اجرا شده بود .
این یعنی اگه هسته لینوکس نمی آمد آقای استالمن خودشون یک هسته دیگه طراحی می کردند . در ضمن تا جایی که من متوجه شدم که البته اطمینان هم ندارم ساختار هسته Hurd پروژه گنو با بقیه هسته ها فرق میکنه .
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2011-03-06, 08:42 PM,
ارسال : #168
Anonymous نویسنده :debian اصول لینوکس رو رعایت نمیکنه و برای همین کرنل لینوکس رو به اسم free نبودن دستکاری میکنه و با کرنل unix‌ها عوض میکنه و فایل‌های config نرم افزار‌ها رو هم عمداً تغییر میده و این سیاست رو برای توهین به Linus Torvalds و سایر نسخه‌های لینوکس انجام میدن تا مسابقهٔ توسعه رو که از دست دادن با روش‌های معکوس به جایی‌ برسونند. الان همهٔ انجمن‌های متفکر لینوکس این رو میدونن و این باعث شده که حتی مشتقات debian هم در خطر قرار بگیرن.
دبیان اصول گنو‌لینوکس رو رعایت میکنه، و مثل لینوکس‌های دیگه نام‌ها رو الکی تغییر نمیده، چیزهایی که در کرنل به صورت غیر آزاد بوده رو در یک بخش دیگه گذاشته که افرادی مثل من و افرادی که به آزادی و گنو اعتقاد دارند مجبور به استفاده از چیزهای غیر آزاد نباشند. کانفیگ‌هایی هم که نامناسب بودند رو به صورت مناسبی تغییر داده، که باعث خوشحالی بسیاری شده، و افراد مجبور نیستند همیشه تنظیمات رو تغییر بدهند، و تنظیمات دیفالت خیلی خوب انجام شده. باید همچنین گفت که پیشرفت علم به افراد وابسته نیست، و اگر لینوس هم کرنل رو ول کنه، اینطور نیست که پیشرفتی دیگه انجام نشه. اون هم یه برنامه‌نویس مثل بقیه. خوشبختانه ما این آزادی رو داریم که اگر لینوس گفت من میخواهم این قسمت‌های غیر آزاد رو در کرنل نگه دارم، ما خودمون حذفش کنیم. حالا شما از این آزادی ناراحتی و دوست داری از چیزهای غیر آزاد استفاده کنی، حتی دبیان این آزادی رو برای شما هم گذاشته که از اون قسمت‌های غیر آزاد استفاده کنی. این یعنی آزادی واقعی.
2011-03-06, 09:04 PM,
ارسال : #169
اگر توی همون مستند انقلاب متن باز دقت کنید میبینید که استالمن دلیل به سرانجام نرسیدن Hurd رو هم میگه!:

Hurd یک هسته میکرو کرنل و ایده‌آل گرا هست که از ارتباط بین پردازشی آسنکرون استفاده میکنه (inter-process communication) و به همین دلیل آسنکرون بودن، دیباگ اون بسیار دشوار و وقت‌گیره (توی مستند انقلاب متن باز استالمن دقیقا به همین مطلب اشاره میکنه). Hurd در ۱۹۸۶ استارت زده شد ولی زود رها شد. از ۱۹۹۰ دوباره توسعه اون شروع شد ولی بسیار کند پیش میرفت تا اینکه در ۱۹۹۱ لینوکس اومد و جانی تازه بخشید به پروژه گنو و اوپن سورس. لینوکس هسته‌ای یکپارچه (Monolithic) هست.

Hurd اگر چیزی برای گفتن داشت بعد از ۲۵ سال حداقل به ورژن ۱ میرسید!!! BSDها هم که بحثشون جداست و اصلا مورد تایید ریچارد استالمن نیستن. در واقع تنها هسته‌ی آزاد و البته فوق‌العاده قوی و کارآمد دنیا لینوکسه. همچنین روند توسعه و پیشرفت اون هم باورنکردنیه...
2011-03-06, 10:27 PM,
ارسال : #170
با تشکر از همه اساتید عظمی و گرام، خیلی ممنون که امشب که از سر کار اومدم و پست ها رو از صفحه ۷ الی ۹ خواندم خیلی مشعوف شدم و خندیدم! جالب بود (چه بحث بی سر و تهی)... در ضمن این در ادامه خاطر نشان میکنم که BSD ها سرور LINUX هستند... در ضمن یادتون نره که FreeBSD بدونه باشه، شلوار مشکی پاشه... پس:
کد :
x .... BSD یادت نره

طاعاتکم مقبول...
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
2011-03-06, 11:55 PM,
ارسال : #171
Anonymous نویسنده :با تشکر از همه اساتید عظمی و گرام، خیلی ممنون که امشب که از سر کار اومدم و پست ها رو از صفحه ۷ الی ۹ خواندم خیلی مشعوف شدم و خندیدم! جالب بود (چه بحث بی سر و تهی)... در ضمن این در ادامه خاطر نشان میکنم که BSD ها سرور LINUX هستند... در ضمن یادتون نره که FreeBSD بدونه باشه، شلوار مشکی پاشه... پس:
کد :
x .... BSD یادت نره

طاعاتکم مقبول...

آره خوب آدم بحث‌های به این بزرگی‌ رو می‌بینه خند‌ش میگیره. اما کاش از سرش شروع میکردی و تا تهشو می‌رفتی که بفهمی چه لذتی داره. مهم لینوکس یا bsd نیست مجانی‌ و آزاد باشه مهم نیست چی‌ باشه..چه لینوکس یا bsd.
2011-03-07, 12:06 AM,
ارسال : #172
Anonymous نویسنده :
Anonymous نویسنده :با تشکر از همه اساتید عظمی و گرام، خیلی ممنون که امشب که از سر کار اومدم و پست ها رو از صفحه ۷ الی ۹ خواندم خیلی مشعوف شدم و خندیدم! جالب بود (چه بحث بی سر و تهی)... در ضمن این در ادامه خاطر نشان میکنم که BSD ها سرور LINUX هستند... در ضمن یادتون نره که FreeBSD بدونه باشه، شلوار مشکی پاشه... پس:
کد :
x .... BSD یادت نره

طاعاتکم مقبول...

آره خوب آدم بحث‌های به این بزرگی‌ رو می‌بینه خند‌ش میگیره. اما کاش از سرش شروع میکردی و تا تهشو می‌رفتی که بفهمی چه لذتی داره. مهم لینوکس یا bsd نیست مجانی‌ و آزاد باشه مهم نیست چی‌ باشه..چه لینوکس یا bsd.

dostan ma az aval ta akharesham khondim in chand roz koli ham khandidim ham ye chizaee yad gereftim.
ye pishnehad :::: be yesery az postaee ke javab nadaran age mitonid komak konid va javab bedid. bandehaye khoda :d montazeran....

*در روز تولد کویر دریا نمک، جنگل خار، کوه شن و خدا آسمانی پر ستاره را هدیه دادند*
2011-03-07, 07:54 AM,
ارسال : #173
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: بررسی دبیان 6 اسکوییز
نقل قول :bandehaye khoda :d montazeran

ان الله مع الصابرین
2011-03-13, 07:06 PM,
ارسال : #174

در سکویز هنوز هم که نمی‌شه موقع نصب grub رو روی boot/ که raid شده باشه مثل dev/md0/ نصب کرد!؟ چه می‌شه کرد؟
2011-03-13, 07:57 PM,
ارسال : #175

Anonymous نویسنده :در سکویز هنوز هم که نمی‌شه موقع نصب grub رو روی boot/ که raid شده باشه مثل dev/md0/ نصب کرد!؟ چه می‌شه کرد؟

مشکل شما در استفاده از توزیع های ضعیف و عملا بلا استفاده است.
2011-03-13, 08:05 PM,
ارسال : #176

نقل قول :مشکل شما در استفاده از توزیع های ضعیف و عملا بلا استفاده است.
:lol:
2011-03-14, 01:14 AM,
ارسال : #177

Anonymous نویسنده :
Anonymous نویسنده :در سکویز هنوز هم که نمی‌شه موقع نصب grub رو روی boot/ که raid شده باشه مثل dev/md0/ نصب کرد!؟ چه می‌شه کرد؟

مشکل شما در استفاده از توزیع های ضعیف و عملا بلا استفاده است.
البته این ربطی به توزیع نداره.
اگر از RAID1 استفاده میکنید، کافیه که به آدرس اصلی اون پارتیشن، مثلا dev/sda1/ اشاره کنید.

اکنون در ubuntu.ir با نام کاربری nixoeen فعال هستم.
وب‌سایت شخصی من
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان