لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آزاد کردن تکنوتاکس!
2011-03-19, 10:25 PM,
ارسال : #1
آزاد کردن تکنوتاکس!
سلام
توی همین قسمت نظرات و پیشنهادات موضوعهای زیادی مطرح شده راجع به مردن تکنوتاکس، مشکلاتش یا دروغهای تکنوتاکس (که اینطور که معلوم شد فقط یه مشکل فنیه).

احتمالا بیشتر این مشکلات بخاطر کمبود وقت مدیران این سایت هست که اصلا هم عجیب نیست چرا که تکنوتاکس نه سایت خرید و فروشه ونه تبلیغاتی و در کل درآمدی برای مدیرانش نداره.
به عنوان یه پیشنهاد... احتمالش هست که با اوپن سورس کردن تکنوتاکس حداقل یکی دو نفر که وقت آزاد دارن بتونن روش کار کنن و نتیجه ی کارشون رو برای مدیران سایت بفرستن.
درسته که محتوای انجمن خیلی خیلی مهمتر از ظاهر و امکاناتش هست ولی شاید... شاید... اگه سایت یه خورده مدرن تر بشه، کاربران بیشتری رو جذب کنه... مخصوصا کاربران تازه کار رو - بالاخره کاربرای تازه کار که همیشه تازه کار نمیمونن - و به محتوای سایت هم کمک کنه.

هر چی باشه اینجا مرجع اوپن سورس بازای ایرانیه (بود؟). بد نیست خود سایت هم اوپن سورس باشه... همون کاری که سورس فورج تازگی انجام داده

نظر شما چیه؟

این خرابه قبرستان نه ایران ماست *** این خرابه ایران نیست٬ ایران کجاست؟
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2011-03-19, 11:19 PM,
ارسال : #2
پاسخ: آزاد کردن تکنوتاکس!
CMS سایت از همون ابتدا به صورت متن‌باز موجود بوده: لینک

اکنون در ubuntu.ir با نام کاربری nixoeen فعال هستم.
وب‌سایت شخصی من
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2011-03-20, 12:46 AM,
ارسال : #3
دوستان عزيز سيستمي كه تكنوتاكس از اون استفاده مي كنه الان خيلي وقت هست كه توسعه داده نمي شه و الان ديكه مرده! من منظورم tw-cms ‎ نيست بلكه نسخه اصلي اون Postnuke ‎ هست. اين سيستم الان با نام زيكولا (Zikula)داره توسعه داده مي شه كه بسيار فعال هست و در صورتي بخواهيم سايت رو ارتقا بديم بايد به زيكولا ارتقا داده بشه. فارسي سازي زيكولا تقريبا انجام شده و نسخه هايي كه تكنوتاكس بايد به اونها ارتقا بيدا كنه به ترتيب ١.١.٢ و ١.٢.٦ هست كه هر دوي اينها بوسيله zikula.ir فارسي شدن. ولي خوب هنوز مشكلاتي در تقويم فارسي اونها وجود داره، همين طور بزركترين مشكل براي ارتقا مازول انجمن هست كه تقريبا دو سال هست كه توسعه داده نمي شه در صورتي كه شما برنامه نويس php هستيد و قد مشاركت داريد دو كار مي توانيد انجام دهيد:
١- افزودن تقويم فارسي به نسخه هاي ذكر شده
٢- كمك به حل مشكلات مازول انجمن (<!-- m --><a class="postlink" href="http://code.zikula.org//zafenio/roadma">http://code.zikula.org//zafenio/roadma</a><!-- m -->)
2011-03-20, 02:30 AM,
ارسال : #4
سلام.
این کاملا درسته که تکنوتاکس به میزان کمی نگه‌داری میشه. آلن وقت و شاید انگیزه‌اش رو نداره که بیش‌تر از این کاری کنه روش.

اما چند تا نکت هست.
اول اینکه همین حد‌اقلی که آلن داره انجام میده رو کس دیگری حاضره انجام بده؟
کاربرانی که غرغر می‌کنند اکثرا حتی زحمت لاگین کردن رو هم به خودشون نمی‌دهند.

دوم اینکه مشکل تکنوتاکس مشکل تعداد کاربران آنلاین هست؟ یا دلایل مهم‌تری برای راکد شدنش هستند؟
به نظر من اینکه هر کسی رفت برای دیستروی خودش یک وب‌سایت زد باعث این رکود شد. الان کلی تالار به درد نخور لینوکسی داریم که تقریبا راکد هستند. می‌تونستند همگی در تکنو‌تاکس باشند.
البته دلیل اینکه این اتفاق افتاد اینه که همه دلشون یک سایت می‌خواست و هدف اصلی پشتیبانی و کمک و این‌ها نبود. داشتن وب‌سایت برای باحال بودن بود.

حالا شمایی که غر می‌زنید. فرض کنید سایت دست شما باشه. چیکارش می‌کنید؟
همون کار رو انجام بدید. من مطمئنم آلن هم استقبال می‌کنه.

پچ بفرستید. سی‌ام‌اس سایت همون طوری که ام‌ای‌سافت گفت بازمتنه.

[عکس : banner.png]
2011-03-20, 07:40 AM,
ارسال : #5
مدت زیادی هست که به ارتقا سیستم سایت فکر می‌کنم. اگه خدا به خواد به زودی کارهایی روش انجام می‌دم. انجمن‌ها رو هم در نظر دارم به phpBB3 ارتقا بدم.
2011-03-20, 07:40 AM,
ارسال : #6
سلام
به نظر منی که الان چندین ساله که با تکنوتاکس آشنا هستم و لینوکس رو با تکنوتاکس شروع کردم و ادامه دادم و بعدها ازش دلزده شدم و دیگه فقط سری بهش می زنم مشکل تکنوتاکس تعداد کاربران آنلاین یا ... نیست. به نظر من مشکل تکنوتاکس ناظران از خود راضی و خودرایی هست که به خودشون اجازه می دن تا به اسم قوانین، همه کاری بکنن. از برخوردهای زننده با تازه واردین گرفته تا پاک کردن بدون ضابطه ی ارسالها و تالارها. رفتارهایی که کاربران را از تکنوتاکس فراری میده.
به قول یه بابایی: اگه میخوایی با چیزی مبارزه کنی مستقیم باهاش نجنگ. بد ازش دفاع کن.
2011-03-20, 08:49 AM,
ارسال : #7
Re: پاسخ: آزاد کردن تکنوتاکس!
Anonymous نویسنده :سلام
به نظر منی که الان چندین ساله که با تکنوتاکس آشنا هستم و لینوکس رو با تکنوتاکس شروع کردم و ادامه دادم و بعدها ازش دلزده شدم و دیگه فقط سری بهش می زنم مشکل تکنوتاکس تعداد کاربران آنلاین یا ... نیست. به نظر من مشکل تکنوتاکس ناظران از خود راضی و خودرایی هست که به خودشون اجازه می دن تا به اسم قوانین، همه کاری بکنن. از برخوردهای زننده با تازه واردین گرفته تا پاک کردن بدون ضابطه ی ارسالها و تالارها. رفتارهایی که کاربران را از تکنوتاکس فراری میده.
به قول یه بابایی: اگه میخوایی با چیزی مبارزه کنی مستقیم باهاش نجنگ. بد ازش دفاع کن.

آفرین حرفت کاملا درسته. جمله آخرت هم قشنگ بود، از اون جمله ها بود که آدم توی جمع میگه همه میگن ایوالله...
2011-03-20, 11:56 AM,
ارسال : #8
پاسخ: Re: پاسخ: آزاد کردن تکنوتاکس!
نقل قول :به نظر منی که الان چندین ساله که با تکنوتاکس آشنا هستم و لینوکس رو با تکنوتاکس شروع کردم و ادامه دادم و بعدها ازش دلزده شدم و دیگه فقط سری بهش می زنم مشکل تکنوتاکس تعداد کاربران آنلاین یا ... نیست. به نظر من مشکل تکنوتاکس ناظران از خود راضی و خودرایی هست که به خودشون اجازه می دن تا به اسم قوانین، همه کاری بکنن.
من تاحالا ندیدم مدیران اینجا از قوانین فراتر برن. شما یه سر بزنی به انجمن هایی مثل linuxquestions خواهی دید که چقدر سخت گیر هستن و اگه پست تکراری بزاری شاید بهت توهین هم بکنن و چیز دیگه هم تهش بگن که Use the fucken google و اینا. اما اینجا ببین هر روز چند تا پست لعنتی تکراری هست و کسی نمیره توی گوگل بگرده و البته اکثرا هم جواب میگیرن.البته دارم یه faq یا همچین چیزی توی گنو/پورتال تهیه میکنم واسه اینا که از این سوال ها میخوان بپرسن که جواب بگیرن.
2011-03-20, 11:57 AM,
ارسال : #9
Re: پاسخ: Re: پاسخ: آزاد کردن تکنوتاکس!
TimmyTurner نویسنده :
نقل قول :به نظر منی که الان چندین ساله که با تکنوتاکس آشنا هستم و لینوکس رو با تکنوتاکس شروع کردم و ادامه دادم و بعدها ازش دلزده شدم و دیگه فقط سری بهش می زنم مشکل تکنوتاکس تعداد کاربران آنلاین یا ... نیست. به نظر من مشکل تکنوتاکس ناظران از خود راضی و خودرایی هست که به خودشون اجازه می دن تا به اسم قوانین، همه کاری بکنن.
من تاحالا ندیدم مدیران اینجا از قوانین فراتر برن. شما یه سر بزنی به انجمن هایی مثل linuxquestions خواهی دید که چقدر سخت گیر هستن و اگه پست تکراری بزاری شاید بهت توهین هم بکنن و چیز دیگه هم تهش بگن که Use the fucken google و اینا. اما اینجا ببین هر روز چند تا پست لعنتی تکراری هست و کسی نمیره توی گوگل بگرده و البته اکثرا هم جواب میگیرن.البته دارم یه faq یا همچین چیزی توی گنو/پورتال تهیه میکنم واسه اینا که از این سوال ها میخوان بپرسن که جواب بگیرن.

آفرین حرفت کاملا درسته. جمله آخرت هم قشنگ بود، از اون جمله ها بود که آدم توی جمع میگه همه میگن ایوالله...

فکر کنم خودت بفهمی اون چیزی رو که نیاز به شرح نداره
2011-03-20, 03:21 PM,
ارسال : #10
alan نویسنده :مدت زیادی هست که به ارتقا سیستم سایت فکر می‌کنم. اگه خدا به خواد به زودی کارهایی روش انجام می‌دم. انجمن‌ها رو هم در نظر دارم به phpBB3 ارتقا بدم.
خیلی خیلی خوشحالم که هنوز واسه سایت نقشه داری Smile
همه ما از جمله خود آلن گرفتار کار و احتمالا دانشگاه و... هستیم و با وجود اینکه خیلی دوست داریم کمکی کرده باشیم ولی وقت آزاد زیادی نداریم و فکر نمیکنم در آینده هم وقت آزاد بیشتری داشته باشیم! نگه داری همچین سایتی بدون هیچ توقع و درآمد کار خیلی قشنگیه ولی شاید در بلندمدت خیلی عملی نباشه...
اگه نگاه کنید تمام سایتهای بزرگ و معروف از یه راهی از سایتشون پول در میارن و خرج توسعه سایت میکنن. برای مثال همین سایت برنامه نویس، علاوه بر تبلیغاتی که توی سایت میذاره، یه آموزشگاه هم داره (حالا یا آنلاین یا غیر آنلاین). یا سایت Slashdot هم چند جا تبلیغ میذاره و اسپانسر داره... یا یه سایت دیگه بود - اسمش یادم نیست - که یه گروه طراح سایت بودن که سفارش سایت میگرفتن و خودشون هاست داشتن و از این کارا و در کنارش یه انجمن خیلی شلوغ هم توی سایتشون داشتن (که فقط هم راجع به طراحی سایت نبود) - یا بعضی سایتها یک بازار توی سایتشون دارن که کسانی که دنبال برنامه نویس (نیمه وقت یا تمام وقت) میگردن اونجا پست میزنن و کسانی که دنبال کار میگردن با ذکر مبلغ پیشنهادی و مدت توسعه ی برنامه جواب میدن. بعد از اینکه یکیشون اون پروژه رو گرفت و انجام داد، سایت یه درصد کمی رو برای خودش بر میداره.

خیلی کارهای دیگه ای میشه انجام داد ساده ترینشون تبلیغاته... با اینکه کلا چیزه زشتیه ولی به دوام سایت خیلی کمک میکنه. البته پیشنهاد من این نیست که تکنوتاکس رو به یه سایت تجاری تبدیل کنید... نه... ولی میشه از راههای مختلف پول کافی برای یکی دو تا طراح سایت تمام وقت تهیه کرد.

به نظرتون آیا اینکار به تکنوتاکس کمکی میکنه؟

این خرابه قبرستان نه ایران ماست *** این خرابه ایران نیست٬ ایران کجاست؟
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2011-03-20, 04:12 PM,
ارسال : #11
alan نویسنده :مدت زیادی هست که به ارتقا سیستم سایت فکر می‌کنم. اگه خدا به خواد به زودی کارهایی روش انجام می‌دم. انجمن‌ها رو هم در نظر دارم به phpBB3 ارتقا بدم.

درود

به نظر من technotux همین الان هم خوبه.ولی این رو بگم که اصلا مخالف توسعه ،تنوع و پیشرفت نیستم.
خیلی خوشحالم که قراره سایت بره روی phpbb3 اگه اینطور شد من همینجا حضور خودم را برای مدیریت یا نگهداری و یا هر کار دیگه با phpbb3 اعلام میکنم.

با آرزوی سال خوب و آزاد برای همه دوستان

[عکس : fedorafans.com.jpg]
2011-03-20, 07:20 PM,
ارسال : #12
نقل قول :به نظر من technotux همین الان هم خوبه.

آقا حالا که قرار شد یک حالی به technotux داده بشه جوش رو سرد نکن دیگه... مشکلات مهمی در تکنوتاکس هست، مثلا خیلی وقتا پست های خودم رو با قسمت جستجو نمیتونم پیدا کنم... یا حتی login سایت خیلی وقتا درست کار نمیکنه... بگذارید حالا که قراره upgrade بشه اینکار حتما انجام بشه...
2011-03-20, 10:38 PM,
ارسال : #13
ای بابا! من که مخالف نیستم.آخه بعضی از دوستان یه جوری اظهار نظر کردن که انگار وضعیت خیلی خرابه،منم به همین خاطر گفتم که الان تکنوتاکس خوبه.
خب اگه قراره که بره روی phpbb3 که عالی میشه Smile

موفق باشین

[عکس : fedorafans.com.jpg]
2011-03-21, 09:01 AM,
ارسال : #14
من همونیم که بد ازش دفاع کن رو نوشتم. تشکر می کنم از آلن. چون شخصا لینوکسی شدنمو مدیون آلن هستم. :wink:
2011-03-22, 09:53 PM,
ارسال : #15
با سلام.
نظر منم اینه که سایت به چند دلیل از اون وضعیت که اوایل من عضو شده بودم، خارج شده:

۱- به نظرم به غیر از خبرهای سایت، خیلی از قسمت ها به روز نیست که شاید دلیلش فعالیت کم کاربرای حرفه ای تره.
۲- پست های تکراری زیاده و توش توهین به همدیگه فراوان دیده میشه، به نظر من بحث علمیه که می تونه به نتیجه برسه.
۳- ظاهر سایت به نظر من خوبه چون منو یاد همون اوایل میندازه، ولی اگه الان تازه با این سایت برخورد میکردم، به احتمال زیاد انتخابش نمیکردم!!!
ولی فکر میکنم عمده دلیلش همون فعالیت کم کاربرای حرفه ای تره که خوب اونها هم البته برای خودشون دلیل موجهی دارن.

Lenovo Thinkpad R61 , Arch 64Bit kernel 3.7, kde 4.10, chromium 25
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ebrahimraeyat.blogfa.com/">http://ebrahimraeyat.blogfa.com/</a><!-- m -->
2011-03-22, 10:31 PM,
ارسال : #16
لطفا چند سایت alternative بهتر برای technotux معرفی کنید. من خیلی علاقه مند به فعالیت مفید تر آنلاین از طریق فروم ها هستم و دنبال alternative های بهتر هستم.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان