لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
firefox 4
2011-03-22, 07:33 AM,
ارسال : #1
firefox 4
در قسمت آخرین بسته های سایت firefox 4 ظاهر شده. ولی در getfirefox.com خبری از firefox 4 نیست. موضوع چیست؟؟؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2011-03-22, 11:04 AM,
ارسال : #2
پاسخ: firefox 4
جالبه . خیلی از ابتکارات اوپرا رو دارم تو این مرورگر ایده دزد میبینم!
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2011-03-22, 12:04 PM,
ارسال : #3
Re: پاسخ: firefox 4
TimmyTurner نویسنده :جالبه . خیلی از ابتکارات اوپرا رو دارم تو این مرورگر ایده دزد میبینم!

آخه چه اصراری دارید که طرف مقابل رو بکوبید؟!!!
اپرا هم خیلی از ایده‌های دیگران رو استفاده (دزدی) کرده.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2011-03-22, 12:12 PM,
ارسال : #4
پاسخ: Re: پاسخ: firefox 4
نقل قول :آخه چه اصراری دارید که طرف مقابل رو بکوبید؟!!!
من فقط میگم بابا چرا همه ایده ها مُرده؟ میگم چرا همه دارن ایده ها رو دزدی میکنن؟ من میگم آخه ایده دزدی تا کجا و تا کی؟ من نمیگم مشکل قانونی داره یا هر جیز دیگه. صرفا میگم چرا آخه نمیان ا خودشون نو آوری بدن بیرون میرن هی ایده ی همدیگه رو بلند میکنن.

نقل قول :اپرا هم خیلی از ایده‌های دیگران رو استفاده (دزدی) کرده.
بر منکرش لعنت. خوب حالا چه ایده هایی رو از این و اون بلند کرده؟
2011-03-22, 12:30 PM,
ارسال : #5
<!-- m --><a class="postlink" href="http://en.wikipedia.org/wiki/WorldWideWeb">http://en.wikipedia.org/wiki/WorldWideWeb</a><!-- m -->
این اولین مرورگر وب است که اپرا و باقی مرورگرها از ایده شرکت نکست استفاده کردن.
2011-03-22, 12:33 PM,
ارسال : #6
کلا اینقدر در مورد اینکه یه محصولی از روی یکی دیگه تقلید کرده شنیدم دیگه عادی شده
مایکروسافت از فلان چیز گنو/لینوکس تقلید کرده
گنوم از مک تقلید کرده
ie کلی چیز از مرورگرهای دیگه تقلید کرده
و خیلی های دیگه
با اپرا زیاد سر و کار نداشتم به همین دلیل نمی تونم مثال بیارم
چون همه از هم تقلید می کنن فکر نکنم بد باشه :lol:
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2011-03-22, 12:57 PM,
ارسال : #7
نقل قول :<!-- m --><a class="postlink" href="http://en.wikipedia.org/wiki/WorldWideWeb">http://en.wikipedia.org/wiki/WorldWideWeb</a><!-- m -->
این اولین مرورگر وب است که اپرا و باقی مرورگرها از ایده شرکت نکست استفاده کردن.
خوب اگه بخوای اینجوری فکر کنی که حضرت آدم هم میاد میگه روش زندگی رو که در انحصار من بوده رو از من تقلب کردین.این روش که دارین رو اولین بار من اختراع کردم!
2011-03-22, 01:36 PM,
ارسال : #8
این حکم عقل و منطق هست که یک ایده خوب رو بگیرن و به کار ببندن یا بهبود بدن به جای اینکه کلی انرژی بیخود صرف کنن و چرخ رو از نو اختراع کنن. البته این موضوع هم مرز داره و نمیشه همه‌ی موارد مشابه رو باهاش توجیه کرد. برای مثال تقلید بی برو برگرد elementaryOS از Mac OS X Lion. جالب اینجاست که این واقعیت رو هم به شدت انکار میکنن! به همین علت مضحکه خیلی از کاربران گنو/لینوکس شدن! البته بگم که توزیع مینیمالیستیک و خوشکلیه و موارد زیادی رو از OS X Lion به اوبونتو پورت کرده :lol:

در مورد فایرفاکس نه تنها از اپرا بلکه تعدادی از ایده‌ها رو هم از کروم گرفته، اما الان تقریبا تمام خوبی‌های کروم و اپرا با هم توی FF وجود داره به علاوه تمام مزایای خودش و این خیلی عالیه Big Grin
2011-03-22, 03:33 PM,
ارسال : #9
به نظر من هیچ اشکالی نداره که یکسری ایده از اپرا یا ... به فایرفاکس انتقال داده شده. در هر صورت فایرفاکس واقعا عالی هستش...

در هر صورت من فعلا به این چیز ها کاری ندارم... لینک های دانلود فایرفاکس 4 نسخه نهایی:

ویندوز: <!-- m --><a class="postlink" href="ftp://releases.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/4.0/win32/en-US/Firefox%20Setup%204.0.exe">ftp://releases.mozilla.org/pub/mozilla. ... %204.0.exe</a><!-- m -->
لینوکس 32 بیتی: <!-- m --><a class="postlink" href="ftp://releases.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/4.0/linux-i686/en-US/firefox-4.0.tar.bz2">ftp://releases.mozilla.org/pub/mozilla. ... .0.tar.bz2</a><!-- m -->
لینوکس 64 بیتی: <!-- m --><a class="postlink" href="ftp://releases.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/4.0/linux-x86_64/en-US/firefox-4.0.tar.bz2">ftp://releases.mozilla.org/pub/mozilla. ... .0.tar.bz2</a><!-- m -->
فری بی اس دی: <!-- m --><a class="postlink" href="ftp://releases.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/4.0/source/firefox-4.0.source.tar.bz2">ftp://releases.mozilla.org/pub/mozilla. ... ce.tar.bz2</a><!-- m -->
2011-03-22, 07:24 PM,
ارسال : #10
Re: پاسخ: Re: پاسخ: firefox 4
TimmyTurner نویسنده :من فقط میگم بابا چرا همه ایده ها مُرده؟ میگم چرا همه دارن ایده ها رو دزدی میکنن؟ من میگم آخه ایده دزدی تا کجا و تا کی؟ من نمیگم مشکل قانونی داره یا هر جیز دیگه. صرفا میگم چرا آخه نمیان ا خودشون نو آوری بدن بیرون میرن هی ایده ی همدیگه رو بلند میکنن.
خوب وقتی ایده‌ای خوب و قابل استفاده هست، چرا استفاده نکنند ؟
اگر خودت ایده‌ای داری که پیاده نشده و نو هست، میتونی بری بهشون پیشنهاد بدی.

اکنون در ubuntu.ir با نام کاربری nixoeen فعال هستم.
وب‌سایت شخصی من
2011-03-22, 09:53 PM,
ارسال : #11
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: firefox 4
<!-- m --><a class="postlink" href="http://videos-cdn.mozilla.net/serv/marketing/firefox4/WN-Desktop-V2_640.mp4">http://videos-cdn.mozilla.net/serv/mark ... V2_640.mp4</a><!-- m -->
2011-03-22, 11:33 PM,
ارسال : #12
خب مثل اینکه روی سایت خودشون هم گذاشتن: <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.getfirefox.com">www.getfirefox.com</a><!-- w -->
2011-03-23, 11:44 PM,
ارسال : #13
Re: پاسخ: Re: پاسخ: firefox 4
MASoft نویسنده :
TimmyTurner نویسنده :من فقط میگم بابا چرا همه ایده ها مُرده؟ میگم چرا همه دارن ایده ها رو دزدی میکنن؟ من میگم آخه ایده دزدی تا کجا و تا کی؟ من نمیگم مشکل قانونی داره یا هر جیز دیگه. صرفا میگم چرا آخه نمیان ا خودشون نو آوری بدن بیرون میرن هی ایده ی همدیگه رو بلند میکنن.
خوب وقتی ایده‌ای خوب و قابل استفاده هست، چرا استفاده نکنند ؟

این موضوع دقیقا تشابه داره با انجمن های لینوکس فارسی زبان.همه هی مرتب میرن یه انجمن میزنن و از همدیگه تقلید میکنن. فقط دارن تقلید میکنن. همین. کسی ایده ی جدیدی نداده. ببین نتیجش چی شده.
نقل قول :اگر خودت ایده‌ای داری که پیاده نشده و نو هست، میتونی بری بهشون پیشنهاد بدی.
یادمه بهم گفته بودی برای ویکی سرور خودم باید پیاده سازیش کنم وگرنه کسی اون رو تحویل نمیگیره. خوب چون من زبان برنامه نویسی برای این کار بلد نبودم اون ایده رو رها کردم.
چیری که من در حال حاظر بلدم دروپاله. قبلا فلش هم و پاسکال هم کار میکردم.اما دیدم عملا به درد نمیخوره، رهاش کردم و در حال حاظر هم وقت برای این که بخوام زبان جدید یاد بگیرم ندارم تا تابستون که یه کم یرم خلوت شه. ولی در حال حاظر با دروپال دارم روی چنتا ایده دارم کار میکنم.
مهم نیست یه ایده کامل یا عملی باشه. مهم اینه که یه ایده باشه که جدید باشه. ایده ی گنو/پورتال شاید اول خیلی ساده بود. اما الان از همون ایده چنتا ایده ی جدید و باحال گرفتم که توی خودش پیاده کنم که شاید خیلی از مشکلات community باز متن توی ایران رو رفع کنه. چنتایی رو الان به طور نمایشی و نا تمام روی آدرس test.gnuportal.co.cc گذاشتم. چنتایی رو هم روی localhost کامپیوتر خودم پیاده کردم. چنتایی رو هم هنوز دارم بررسی میکنم.
شاید گنو/پورتال اولی ایده ی خیلی ساده ای میومد،اما همون ایده ی ساده چنتا ایده ی جدید و کارامد بهم داد. مهم نبود که اون ایده چقدر ساده و احمقانه میومد. مهم اینه که یه دریچه ی جدید بود و از نوع ایده بود.
حرف من همین بود.
2011-03-24, 02:10 AM,
ارسال : #14
دو قضیه نباید باهم اشتباه بشه. یکی پروژه‌هایی که قراره تازه شروع بشه، که عموما نمیشه روی دیگران حساب کرد. یکی پروژه‌هایی که فعال هستند، که در صورتی که اون ایده خوب باشه، میشه به اونها ارائه کرد، و اگر واقعا خیلی‌ها اون ایده رو مفید بدونند، از اون رو پیاده میکنند.
ولی اگر اون ایده رو تنها برای یک عده محدود مفید باشه، یا عملی نباشه (که بر عکس چیزی که گفتی خیلی مهمه!)، خوب نمیتونی انتظار داشته باشی که کسی تحویلش بگیره، و خودت باید پیادش کنی! در مورد Firefox و هر چیز دیگه‌ای هم همینطور خواهد بود.
2011-03-24, 09:28 AM,
ارسال : #15
پروژه iceweasel کی قراره بروز بشه؟
الان در سایتش دیدم که روی beta قرار داره
2011-03-25, 10:14 AM,
ارسال : #16
چجوری میشه ff4 رو روی دبیان ۶ نصب کرد؟ بسته ای که گرفتم این بود:firefox-4.0.tar.bz2
آیا بسته ی deb. هم داره یا همش فقط همین شکلیه؟ من کلی گشتم اما چیزی نبود. آیا برای amd64 هم داره یا همه i686 هستن؟
2011-03-25, 10:00 PM,
ارسال : #17
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: firefox 4
TimmyTurner نویسنده :چجوری میشه ff4 رو روی دبیان ۶ نصب کرد؟ بسته ای که گرفتم این بود:firefox-4.0.tar.bz2
آیا بسته ی deb. هم داره یا همش فقط همین شکلیه؟ من کلی گشتم اما چیزی نبود. آیا برای amd64 هم داره یا همه i686 هستن؟
بسته‌ای که خود ‌‌Mozilla ارائه میده به همین شکله.
کافیه در opt/ بازش کنی، و یه Symbolic Link از فایل اجراییش توی usr/local/bin/ بسازی. بعد هم میتونی همون رو در منوها اضافه کنی.

وب‌سایت شخصی من
2011-03-25, 10:36 PM,
ارسال : #18
MASoft نویسنده :
TimmyTurner نویسنده :چجوری میشه ff4 رو روی دبیان ۶ نصب کرد؟ بسته ای که گرفتم این بود:firefox-4.0.tar.bz2
کافیه در opt/ بازش کنی، و یه Symbolic Link از فایل اجراییش توی usr/local/bin/ بسازی. بعد هم میتونی همون رو در منوها اضافه کنی.
آیا این مسیر usr/local/bin/ هم برای فدورا 14 کار میکنه؟؟
یه سوال دیگه اینکه با اینکار چه بلایی سر نسخه قبلی فایرفاکس میاد؟؟پاک میشه یا آپدیت میشه؟؟

با تشکر

[عکس : fedorafans.com.jpg]
2011-03-25, 10:49 PM,
ارسال : #19
DHT نویسنده :
MASoft نویسنده :
آیا این مسیر usr/local/bin/ هم برای فدورا 14 کار میکنه؟؟
یه سوال دیگه اینکه با اینکار چه بلایی سر نسخه قبلی فایرفاکس میاد؟؟پاک میشه یا آپدیت میشه؟؟

با تشکر

نه، این نسخه کاملا مستقل از آن نسخه عمل میکند.
2011-03-26, 05:01 AM,
ارسال : #20
DHT نویسنده :آیا این مسیر usr/local/bin/ هم برای فدورا 14 کار میکنه؟؟
بله، فرقی نمیکنه.
هیج بلایی سر نسخه قبلی نمیاد. نه پاک میشه، نه بروز میشه.

وب‌سایت شخصی من

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان