لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشاهده میزان مصرف اینترنت
2011-09-25, 06:52 AM,
ارسال : #1
مشاهده میزان مصرف اینترنت
با سلام
یه شبکه داریم به این صورت که یک مودم adsl وصل هستش به یک wireless router و کاربران با سیم و بی سیم از این طریق به شبکه وصل هستن
حالا من دنبال راهی هستم که میزان استفاده هر کاربر/کلاینت از اینترنت رو مشاهده و بعد بتونم به خود کاربرا گزارش کنم
خیلی گشتم، با snmp هم ور رفتم اما نتیجه ای نداده تا الان Sad
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2011-09-25, 08:31 PM,
ارسال : #2
Re: مشاهده میزان مصرف اینترنت
تپولوژی شبکه مشکل داره !
ببین :
یک سرور نیاز داری که دوتا کارت شبکه داشته باشه . یکی به سمت مودم و دیگری به سمت switch .
بعد wireless رو به این switch وصل میشه . که gateway سرور رو بهش میدی .
کلاینت های با سیم هم از همین switch به شبکه وصل میشن .

حالا روی این سرور میتونی نرم افزار مانیتورینگ نصب کنی و گزارش کار هر کاربر رو بر اساس IP بدست بیاری و بهش بدی . برای مثال میتونی squid رو روش نصب کنی و با استفاده از ابزار sarg یک گزارش شیک و با کلاس به کاربر تحویل بدی !

شاید راه حل های دیگری هم داشته باشه ! ـمن نمیدونم !

Debian GNU/Linux System Administrator
2011-10-01, 06:55 AM,
ارسال : #3
اومدم بگم مشکلم حل شد
نصف جوابی که دادید درست بود باید ترافیک رو منتقل بکنیم روی یک سرور و یک مبحثی هست به نام nflow که دیگه وارد جزئیاتش نمی‌شم

الان یه سوال خیلی مهمتر دارم که زیاد به گنو/لینوکس ربطی نداره اما اینجا همه حرفه‌ای هستن ایشالا که یکی جواب بده
یکی از کلاینتهای بی سیم یک مقداری دوره و سیگنالش ضعیفه بخاطر همین قطع و وصل می‌شه
کارت شبکه اون کلاینت 802.11 b/g هست
حالا سوالم اینه که اگر کارت شبکه رو عوض کنم یدونه که استاندارد n رو ساپورت کنه بگیرم بهتر می‌شه؟
2011-12-25, 03:13 PM,
ارسال : #4
Flood نویسنده :اومدم بگم مشکلم حل شد
نصف جوابی که دادید درست بود باید ترافیک رو منتقل بکنیم روی یک سرور و یک مبحثی هست به نام nflow که دیگه وارد جزئیاتش نمی‌شم

الان یه سوال خیلی مهمتر دارم که زیاد به گنو/لینوکس ربطی نداره اما اینجا همه حرفه‌ای هستن ایشالا که یکی جواب بده
یکی از کلاینتهای بی سیم یک مقداری دوره و سیگنالش ضعیفه بخاطر همین قطع و وصل می‌شه
کارت شبکه اون کلاینت 802.11 b/g هست
حالا سوالم اینه که اگر کارت شبکه رو عوض کنم یدونه که استاندارد n رو ساپورت کنه بگیرم بهتر می‌شه؟
براي سوال اولت هم بعضي از مودم هاي گرون قيمت اين كار رو برات ميتونن بكنن و خيلي شسته روفته و تميز اين اطلاعات رو براي Log سرورت بفرستن.
و براي جواب سوال دومت بستگي داره access point هم استاندارد n رو ساپورت كنه يا نه. و طبق تجربه من ميزان سيگنال دهيت خيلي به موانع سر راهت بستگي داره مثل ديوارهاي بتني ضخيم و ...

آموزش بدون محدودیت
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان