لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل با fsck در بوت آرچ بنگ
2012-12-19, 09:31 PM,
ارسال : #1
مشکل با fsck در بوت آرچ بنگ
بسم الله.
سلام.
اول اینکه ما اومدیم دبیان ویزی رو رو پارتیشن btrfs نصب کنیم.طولانیترین نصب عمرم بود.بیش از ۲ ساعت طول کشید!!
بعد نصب آرچ بنگی که زیر ۱۵ ثانیه بوت میشد شروع کرد به چک پارتیشن home/ که بین لینوکسام مشترکن.این کار رو تو هر بوت انجام میده و ۲ دقیقه ای طولش میده.
حالا آیا اصلا این چک به اون نصب ربط داره؟چون بعد پاک کردن ویزی هم همچنان این قضیه هست!
و اینکه کلا راه خلاص شدن ازین مشکل چیه؟
و اینکه کلابزنم این چک رو متوقف کنم عیبی داره؟
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2012-12-23, 11:47 AM,
ارسال : #2
Re: مشکل با fsck در بوت آرچ بنگ
حدود دو سال پیش بود که من چک کردن پارتیشن ها رو از توی fstab غیر فعال کردم بعد از حدود دو هفته یک دفعه کل فایل سیستم کرش کرد و به یک بدبختی تونستم برش گردونم .

Debian GNU/Linux System Administrator
2012-12-23, 02:03 PM,
ارسال : #3
ممنون.
من از همینش میترسم.الان یه اوبونتو هم دارم ولی اون هیچ ایرادی نداره و راحت بالا میاد.الان من این مشکل رو چجوری برطرف کنم.
با cd لایو بیام بالا و چکش کنم ممکنه درسته بشه؟ اگر بخوام اینکار رو بکنم باید چیکار کنم؟
فرمتش کنم چی؟ممکن هست این راه؟
2013-01-29, 12:33 AM,
ارسال : #4
اول این که اگه پارتیشن home از نوع btrfs هست اون رو به ext4 تغییر بده. یعنی این که اطلاعات رو بریز یه جا دیگه‌، فرمت کن و بعد دوباره برگردون سر جاش.

بعد فایل etc/fstab/ رو ویرایش کنید. قسمتی رو پیدا کنید که توی اون خط نوشته شده باشه home/ . این عبارت بعد از یک فاصله نوشته شده. اون خط رو کامل پاک کنید. بعد این خط رو به جای اون وارد کنید:
کد :
/dev/sdaX           /home           ext4          defaults        0       2
که به جای X باید شماره ی دیسک home رو وارد کنید. این کار رو باید با یک دیسک زنده انجام بدید یا این که از طریق کاربر root انجامش بدید.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان