لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
lookup نشدن dns
2012-12-31, 03:20 PM,
ارسال : #1
lookup نشدن dns
سلام
من یه وب سرور راه اندازی کردم با centos 6.3 تمام پکیج های مربوطه اش رو هم نصب کردم و درست داره کار میکنه، سرویس named هم نصب کردم و dns خودم رو مثلا با نام ns1.example.org رو برای حالت internal و external تعریف کردم، قبل از این سرور یه میکروتیک هستش که برای اینکه مطمئن بشم که مشکل از پورت نیست تمام پورتهاشو باز کردم تا تست کنم و تمام درخواست های آی پی ولید رو میفرستم به سرور خودم، به صورت لوکال که nslookup میزنم در هر دو حالت بهم جواب میده و مشکلی نداره ، ns شخصی خودم رو میخواستم تعریف کنم، توی بخش dns management دومین ns1 با آی پی ولیدی که روی میکروتیک برای سرور تنظیم شده رو ست کردم بعد از 24 ساعت هنوز ns1.example.org پینگ نمیشه، از سایت network-tools.com هم هرچی بررسی کردم هیچ جوابی از این دی ان اس نمیاد. همه چیز رو چک کردم و مشکلی نداره، دیگه واقعا نمیفهمم مشکل از کجاست؟ اگه میشه کمکم کنید
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2013-01-01, 06:27 AM,
ارسال : #2
Re: lookup نشدن dns
فرض‌هام اینه:
۱. دامنه example.org را می‌خوای هاست کنی
۲. نام پابلیک dns سرور ns1.example.org است.
۳. ns1.example.org را جایی که دامنه را ثبت کردی به عنوان Glue Record دامنه example.org به همراه ip پابلیک سرورت ثبت کردی
درخواست‌های شناسایی نام example.org یا <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.example.org">www.example.org</a><!-- w --> جواب داده نمی‌شن.

اگه این پیش‌فرض‌ها درست باشند موارد زیر را باید بررسی کنی:
۱. تعریف رکورد a برای دامنه ns1.example.org در zone file دامنه example.org
۲. تعریف دامنه ns1.example.org به عنوان SOA برای zone file دامنه example.org
۳. بسته نبود پورت 53 از طرف isp
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان