لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برقراری ارتباط امن
2013-04-03, 06:05 PM,
ارسال : #1
برقراری ارتباط امن
می خوام به کمک OpenVPN یه اتصال امن به اینترنت داشته باشم. من فقط یه لپ تاپ دارم که روش ابونتو نصب کردم. ایا نیاز هست برای اینکار به یه سرور وصل بشم؟ آیا مشه لپ تاپ خودمو به سرور تبدیل کنم و به صورت همزمان به عنوان کلاینت از OpenVPN استفاده کنم؟ قبل از اینکه این تاپیک رو ایجاد کنم کلی توی تکنوتاکس و اینترنت گشتم ولی نتونستم به یه جواب برسم. 8)

RMS
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2013-04-03, 07:42 PM,
ارسال : #2
Re: برقراری ارتباظ امن
شما باید یه سرور خارج داشته باشی و openvpn روش بگذاری و obfsproxy رو با openvpn به طور متوالی قرار بدی و روی لپتاپت هم همین کار رو بکنی. عملا خودت نمیتونی این کار رو انجام بدی پس بهت پیش نهاد میشه بی خیال قضیه بشی. مگه این که حال خوندن کلی document داشته باشی یا این که کسی رو داشته باشی که openvpn رو با obfsproxy ست کرده باشه که خودت هم روی لپتاپت همین کار رو بکنی.اگه نه نمیشه.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2013-04-04, 12:28 PM,
ارسال : #3
Re: برقراری ارتباط امن
سلام ممنون از جوابی که دادی. حقیقتش من یه مدتیه دارم تلاش می کنم راه اندازی انواع سرور(وب, میل,...) رو یادبگیرم (به همین دلیل پرسیدم که می تونم openvpn سرور ایجاد کنم یا نه؟ ). برای مثال کتاب الن باغومیان(نصب و برپاسازی سرورهای لینوکس) رو تهیه کردم ولی تا الان نتونستم چیز زیادی یادبگیرم(ایراد از کتاب نیست IQ من پایینه) حقیقتش رو بخوای من هنوز ساده ترین مفاهیم راه اندازی سرور رو بلد نیستم. می خوام به صورت جدی و حرفه ای برم تو کار راه اندازی و نگهداری از سرور ولی نمی دونم باید چکار کنم و از کجا شروع کنم. همونجور که قبلا گفتم فقط یه لپتاپ بیشتر ندارم! دوست یا آشنایی هم ندارم که بتونم از اون کمک بگیرم. آیا می تونم با همین یه لپتاپ تمرین بکنم و چیزی یادبگیرم؟ من مطمئنم دوستان با تحربه زیادی که تو کار سرور و هاستینگ باشن توی تکنوتاکس هست. با این وضعیتی که من دارم بهترین توصیه شما به من چیه؟ شماها از کجا شروع کردین؟. ممنون. اگه زیادی سوال پرسیدم بزارین به حساب تازه کار بودنم.

RMS
2013-04-04, 07:19 PM,
ارسال : #4
ابتدا پیشنهاد می‌کنم که یک توزیع مثل Ubuntu رو روی سیستمتون نصب کنید و به عنوان کاربر عادی مدتی با اون کار کنید. یعنی برای کارهای عادی دیگه داخل ویندوز نشید و از گنو-لینوکس استفاده کنید. اینطوری با یک سری از پایه‌های گنو-لینوکس آشنا می‌شید که مسلما بعدا کمکتون خواهد کرد.
همزمان پیشنهاد می‌کنم که شروع به خوندن کتاب‌های TCP/IP و تئوری شبکه بکنید. اینطوری با پایه‌ها شبکه آشنا می‌شید و آموزش‌هایی که توی اینترنت هست براتون مبهم نخواهد بود.

اکنون در ubuntu.ir با نام کاربری nixoeen فعال هستم.
وب‌سایت شخصی من
2013-04-05, 11:02 AM,
ارسال : #5
MASoft نویسنده :...همزمان پیشنهاد می‌کنم که شروع به خوندن کتاب‌های TCP/IP و تئوری شبکه بکنید. اینطوری با پایه‌ها شبکه آشنا می‌شید و آموزش‌هایی که توی اینترنت هست براتون مبهم نخواهد بود.
MASoft جان مثل همیشه لطف کردی که به سوالاتم جواب دادی. میشه چندتا از این کتابا که به خودتون خیلی کمک کردن و شما اونا رو کتابای مناسبی می دونی معرفی کنی (فارسی یا انگلیسی)؟ مرسی

RMS
2013-04-05, 04:52 PM,
ارسال : #6
serhossein نویسنده :میشه چندتا از این کتابا که به خودتون خیلی کمک کردن و شما اونا رو کتابای مناسبی می دونی معرفی کنی (فارسی یا انگلیسی)؟ مرسی
من خودم با کتاب‌های +Network و CCNA و MCSE و کتابی دقیقا به نام TCP/IP شروع کردم. دقیقا یادم نیست کدوم کتاب‌ها بهتر بودند، ولی احتمالا کتاب‌های +Network بیشتر کمک می‌کنند.

اکنون در ubuntu.ir با نام کاربری nixoeen فعال هستم.
وب‌سایت شخصی من
2013-06-16, 11:07 AM,
ارسال : #7
کتاب TCP/IP مربوط به انتشارات ناقوس کتاب خوبیه. 8)

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان