لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بحث در مورد امنیت
2014-01-18, 12:00 PM,
ارسال : #1
Exclamation  بحث در مورد امنیت
با سلام خدمت دوستان گرامی
-----------
خیلی بده که تو یه همچین انجمنی ، بخش امنیتش زیاد فعال نیست و پست جدید قرار نمیدن!
میخوام با کسب اجازه از بزرگان حوزه امنیت آی تی اینجا یه سری مباحثی رو طرح کنم :
من خیلی دلم میخواد بدونم کسانی که در ایران در زمینه امنیت آی تی فعالیت میکنند ، هدفشون از امن سازی چیه؟؟!!
آیا از نظر مدیران امنیتی کشور ما ، در حالت صد در صد امن! ( از دیدگاه خود مدیر ) هیچ گونه اطلاعاتی از شبکه ی تحت نظارت خودش به بیرون درز پیدا نمیکنه؟!
این منطق که امنیت مطلق هیچ وقت وجود نداره درسته ، ولی آیا میشه تو ایران با این حد وابستگیی که (حتی) در زمینه سخت افزار هم به کشورهایه دیگه ، نظیر کشور دوست و همسایه چین Smile داریم ، ثابت کرد که در حالت ایده آل و امن سازی در حد 100 درصد ، اطلاعاتی از شرکت بیرون نمیره؟؟؟
و اصلا یک مدیر امنیتی زبده و کارآزموده و با تجربه در ایران باید تا چه حد علم داشته باشه تو دنیای آی تی که بتونه سرشو با افتخار بالا نگه داره و مثلا بگه تو محدوده ی مسئولیت من ، کسی نمیتونه حمله و اتکی انجام بده! / اصلا از نظر شما دوستان گرامی ، امنیت فقط تو زمینه نرم افزاره؟؟ یا مثلا لینوکس با چند تا دستور ( هرچقدر هم پیچیده ) میتونه امن ترین نقطه از نظر شما باشه؟؟ امنیت رو تو چی میدونید؟؟ آیا اون مدیر امنیتیه شرکتی که بعنوان مثال حتی ماوس و کیبوردش اینتل ، دِل و غیره هست؛ میتونه ادعا کنه که من امنیت آی تی رو خوب میشناسم؟؟Angel
---
خیلی دوست دارم اینجور بحث ها باز بشه ، هم اطلاعات افراد بالا میره و هم تکلیف خیلی چیزها روشن میشه!

[عکس : a648611103113102a.jpg] Heart
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2014-01-19, 06:43 PM,
ارسال : #2
RE: بحث در مورد امنیت
سلام balghoor عزیز Shy
امنیت بستگی به شرایط و نیازهای یک شبکه داره.
سیستم عاملی مثل لینوکس تا زمانی که رو پیکربندی اون مسلط نشیم
ناامن ترین سیستم عامل هست.

نه تنها ما بلکه هیچ کشوری نمیتونه ادعا کنه که از نظر امنیتی خودکفا هست
و هیچ گونه نیازی به دیگران نداره.

باقی بقایت Shy

www.bazyar.ir
وب سایتی متفاوت جهت آموزش لینوکس و محصولات بازمتن
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2014-01-20, 12:29 PM,
ارسال : #3
سلام استاد بازیار Smile
بله حرف شما کاملا درسته!
ولی خوب اینجا یه سری سوالات پیش میاد که ذهن منو درگیر کرده !
اول اینکه هیچ کشوری تو بحث امنیتی نمیتونه خودکفا بشه ، درست ؛ اما سوالم اینجاست ، آیا میشه به همه ی کشورهایی که تو مقوله امنیت سری بین سر ها دارند ، هم بهشون اعتماد کرد؟ / به فرض مثال ما در فلان بحث امنیتی به فلان کشور نیاز داریم، آیا اون کشور از این فرصت سوء استفاده میکنه یا نه؟ / ما از کجا میتونیم متوجه بشیم؟ / حرف بیشتر من سرِ سخت افزار هست ، این صحبت هایی که اسنودن میکنه راسته یا واقعیت داره؟؟ Smile Smile
این حرفی که برزیل چندین و چند ساله که داره از سیستم عامل متن باز استفاده میکنه و بعد اسنودن میگه مکالمات رییس جمهورش شنود شده ، آیا بحث امنیت رو فراتر از نرم افزار نمیکشونه؟؟
من میخوام بحث باز بشه ، راهکار بدیم.
مثلا اینکه ما خودمون باید سی پی یو بسازیم!! علمشو بدست بیاریم ، شرایطشو فراهم کنیم ، تا بتونیم یه چیز سخت افزاری ایرانی بسازیم !
----------------------
والسلام
مموفق باشید Smile

2014-01-20, 10:49 PM,
ارسال : #4
سلام balghoor عزیز Rolleyes

هیچ شرکتی خودش IC خودش رو نمیسازه، میفرسته به چند کشور که فناوریش رو دارن.
مثلاً مالزی یا ... که فناوری زدن IC در انحصار این کشورهاست.
این یک بحث ایده آل هست که خودمون از اول یک سخت افزار بسازیم.
نه تنها ما بلکه هر کشور و شرکت دیگه.
اما روی دوم سکه هم هست که به هیچ وجه نمی توان نه به سخت افزار اعتماد کرد و نه به نرم افزار همین جرقه جنگ الکترونیک رو میزنه که نتیجش میشه همین بندوبساطی که هست. Dodgy

باقی بقایت دوست من Shy

www.bazyar.ir
وب سایتی متفاوت جهت آموزش لینوکس و محصولات بازمتن
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2014-01-21, 10:02 AM,
ارسال : #5
سلام استاد Smile
خوب بازی همینش قشنگه دیگه!
آدم نمیخواد خودش رو قرنطینه کنه که !
من میگم اگر به قول شما چند تا کشور علم و فناوری این خزعبلات! رو به صورت انحصاری دارن ، چرا ما نتونیم علمشو بدست بیاریم؟؟ ایرانیا که خوب مشخصاتشون رو همه عالم و آدم میشناسنSmile چیزی از دست ما پنهان نمیمونه! / سوالم اینه آیا تو ایران هم به ساخت سخت افزار ورود کردند یا خیر؟؟
یکی دیگه هم بحث اینترانت ملی هست ، به نظر من اگر این پروژه رو بتونن نهایی کنن خیلی عالی میشه! حداقلش اینه که همه جور اطلاعات ما به بیرون درز پیدا نمیکنه! / ولی مشکل اینجاست که درگاه ورود و خروج اطلاعاتمون تو اینترنت هم ساخت کشورهای دیگه است!
---------
موفق باشید Smile

2014-01-27, 12:12 AM,
ارسال : #6
سلام balghoor عزیز Shy

بی اطلاعم.

باقی بقایت Rolleyes

www.bazyar.ir