لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تم های GTK در آرچ لینوکس
2014-09-13, 04:26 PM,
ارسال : #1
تم های GTK در آرچ لینوکس
سلام خدمت دوستان
بنده در رابطه با مشکلم خیلی سرچ کردم اما هیچ جا جواب درست و کامل دریافت نکردم
عذر خواهی می کنم بابت ایجاد تاپیک
QTسوال اول : و GTK کتابخانه های گرافیکی هستند به غیر از اینها هنوز هم کتابخانه گرافیکی داریم ؟
سوال دوم : KDE از کدوم استفاده می کنه همچنین گنوم و LXDE و Xfce ؟
سوال سوم : اگر برنامه ای که برای گنوم هست در محیط KDE اجرا کنیم همونطور که میدونید ظاهرش کاملا ناسازگار هست با دستاپ و فکر می کنم به علت اینه که با کتابخانه ی KDE سازگاری نداره همینطور عکس این قضیه یعنی نصب برنامه های KDE در گنوم, خب چطوری این مساله رو می شه حل کرد ؟

**سیستم عامل بنده آرچ لینوکس 32 بیت با کرنل 3.16.1 هست و کاملا آپدیت**

خب فعلا به جواب این ها برسم تا سوال های بعدی Big Grin
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2014-09-14, 12:32 PM,
ارسال : #2
RE: تم های GTK در آرچ لینوکس
GTK و QT کتابخانه های گرافیکی نیستند بلکه Application Framewrok هستند که شامل یک سری کتابخانه هم می شوند.
موارد مشابه دیگه ای هم باید باشه، ولی من تا حالا دنبالشون نگشتم، می تونید سرچ کنید و نتیجه رو این جا هم بزارید.
KDE از QT استفاده می کنه.
LXDE و XFCE از GTK2 استفاده می کنند.

برای تطبیق KDE Apps در Gnome:
http://www.webupd8.org/2011/04/make-kde-...ve-in.html

و برعکس:
https://packages.debian.org/sid/kde-config-gtk-style
2014-09-15, 03:32 PM,
ارسال : #3
RE: تم های GTK در آرچ لینوکس
خب تا اینجا متوجه شدم که KDE از فریم ورک QT استفاده می کنه و Gnome و LXDE و XFCE از GTK استفاده می کنن
همچنین متوجه شدم یک سری از برنامه ها مانند فایرفاکس و یا VMware از GTK استفاده می کنند و در محیط KDE ظاهر مناسبی ندارن و همچنین برعکس مانند K3b در گنوم
بعد متوجه شدم که نرم افزار هایی که از GTK استفاده می کنند دو دسته اند یا ورژن 2 یا 3 که باید یه تمی می گشتیم پیدا می کردیم که هم GTK 2 و هم 3 پشتیبانی کنه که ظاهر نرم افزار ها یکی باشه
اما اینا همش برای GTK بود و ما تم هیمون بر روی نرم افزار های بر مبنای QT تاثیری نداشت مثلا تم GTK که ما اعمال می کردیم بر روی محیط KDE تاثیری بر روی فایل منیجر Dolphin نمی ‌ذاشت و اون نرم افزار های QT از تم خودشون استفاده می کردن

خب حالا سوال من اینه که آیا میشه کاری کرد که QT در KDE غیرفعال بشه و بجای QT از GTK استفاده بشه که ما بتونیم ظاهر تمام نرم افزار های KDE رو یکی کنیم و هماهنگی بوجود بیاد یا اینکه تم هایی هستند که هم برای QT باشند هم برای GTK که دیگه نخواهیم QT رو از کار بندازیم که بخواد همش از GTK استفاده کنه ؟

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان