لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پروژه
2014-10-04, 11:46 AM,
ارسال : #1
پروژه
سلام..من تازه عضو این گروه شدم
پروژه پایانی ourgrid هست که تماما باید رو لینوکس نشب بشه و من اشنایی کامل با لینوکس ندارم
مثلا یه جا میگه دایرکتوی بسازم وقتی میسازم و میخوام بازش کنم با دستوری که خودش گفته میگه no such directory چی کار کنم ؟؟ میشه راهنماییم کنید؟؟
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2014-10-04, 02:50 PM,
ارسال : #2
RE: پروژه
سلام.
اول از همه خواهشمندم عنوان تاپیک خود را با عنوان مناسب‌تری جایگزین کنید.
هر مشکلی که دارید را در صورتی که با جستجو در گوگل به جوابی نرسیده‌اید در این‌جا با عنوان‌های مجزا و مناسب بیان نمایید.

به صورت خیلی ساده شما می‌توانید به دستور mkdir ESME_MOREDE_NAZAR اقدام به ساخت پوشه‌ای با نام دلخواه که با عبارت ESME_MOREDE_NAZAR در مثال بالا بایستی جایگزین گردد، نمایید.

سپس در همان ترمینال می‌توانید با زدن دستور cd ESME_MOREDE_NAZAR به آن پوشه‌ی مورد نظر وارد شوید. اگر با پیغامی مشابه این که چنین پوشه‌ای وجود ندارد مواجه می‌شوید ممکن است دو حالت داشته باشید:

۱. اصلا فولدری ایجاد نشده باشد. چرا؟ در بضی از مسیرهای سیستمی شما اگر بخواهید اقدام به ایجاد فایل یا پوشه نمایید بایستی دسترسی کاربر root به سیستم داشته باشید. یعنی قبل از اجرای دستور mkdir شما بایستی دسترسی ریشه را بگیرید. برای این کار هم بسته به نوع توزیعی که استفاده می‌کند می‌توانید از دستور su یا sudo su استفاده نمایید. برای این که هم بدانید دسترسی شما به صورت معمولی هست یا ریشه (root) بایستی به آخرین کاراکتر خط فرمان خود توجه کنید. در صورتی که این کاراکتر به صورت $ باشد دسترسی شما با کاربر معمولی (خودتان) و اگر این کاراکتر به صورت # باشد دسترسی شما به صورت کامل (root) می‌باشد.

۲. بر فرض این‌که دستور mkdir نیز با موفقیت اجرا گردیده باشد و پوشه ساخته شده باشد اما شما با دستور cd نتوانید به داخل آن راه پیدا کنید، می‌تواند یکی از دلایل آن این باشد که مسیر اجرای دستور mkdir و cd متفاوت باشند. برای اطمینان، قبل از دستور mkdir با دستور pwd ببینید که مسیر فعلی شما در کجاست (یعنی دستورات شما در کجا دارد اجرا می‌شود) و همچنین قبل از اجرای دستور cd هم دوباره دستور pwd را بزنید تا ببینید که مسیر فعلی شما با زمانی که پوشه را ایجاد نموده‌اید یکی است یا خیر.

سی‌تو را در فیس‌بوک | توییتر | گوگل‌پلاس دنبال کنید.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2014-10-05, 12:49 PM,
ارسال : #3
ما که علم غیب نداریم بدونیم چه دستوری تایپ کردی بنابراین تا می‌تونی سوالت رو ویرایش کن و دقیقا کارهایی که کردی شرح بده تا بجای این نوشته‌ها پاسخ بهتری دریافت کنی.
2014-10-06, 11:56 AM,
ارسال : #4
ممنون از کمکتون ..به طور واضح تر
Download the Openfire tarball from the website.
Extract the tarball.
Get into the created directory, named 'openfire'.
Start the server by opening a terminal console and typing the following .command:
bin/openfire start
برای نصب openfire در لینوکس موارد 1و2و3 3 را انجام دادم اما در مرحله اخر نمیذونم منظور از bin چی هست؟ چون با زدن این دستور no directory مینویسه
2014-10-06, 12:28 PM, (آخرین ویرایش توسط : 2014-10-06, 12:53 PM mehdisadeghi.)
ارسال : #5
اینطور که پیداست منظور از bin یک دایرکتوری هست که بعد از extract کردن فایل فشرده‌ای که دانلود کردی قراره ساخته بشه. من روی کامپیوتر خودم فایل فشرده رو دانلود کردم، بازش کردم و اجرا کردم. اینجوری:

PHP کد :
(sqmpy)pc-p282(~/Downloadsls
BAHN_Fahrplan
.ics  openfire_3_9_3.tar.gz  Salam-Donya[1].pdf
(sqmpy)pc-p282(~/Downloadstar xzf openfire_3_9_3.tar.gz 
(sqmpy)pc-p282(~/Downloadscd openfire/
(
sqmpy)pc-p282(~/Downloads/openfire) ./bin/openfire start
testing JVM in 
/usr ...
Starting openfire
(sqmpy)pc-p282(~/Downloads/openfire

بعد از اجرای دستورات بالا در فایرفاکس یا کروم یا هر مرورگر دیگه‌ای که داری برو به آدرس: http://127.0.0.1:9090 و فرآیند نصب رو دنبال کن.
2014-10-06, 01:46 PM,
ارسال : #6
بازم ممنون از کمکتون من نسخه rpm رو دانلود کرده بودم چون سیستم عاملمcentos هست که نمیدونم درست دانلود کردم یانه!!...
من طبق مراحل تنظیمش با محیط خودش و راست کلیک extract انجام دادم ..
من نمیدونم شما چطوری اجراش کردید که این کدها اومدهHuhHuh
2014-10-06, 02:09 PM,
ارسال : #7
من tarball یعنی فایل فشرده رو دانلود کردم که در خط اول دستور العمل خودت نوشته شده بود:
«Download the Openfire tarball from the website.»
در پاسخ قبلی هم بهش لینک دادم. فایل‌های با پسوند rpm فایل‌هایی هستند که باید توسط پکیج منیجر نصب بشه و کاربر اونها رو قرار نیست خودش از حالت فشرده خارج کنه. دستورالعملی که تو دنبال کردی مربوط می‌شه به فایل فشرده با پسوند .tar.gz نه فایل با پسوند rpm. برای نصب بسته rpm باید اول با روت لاگین کنی و بعد این دستور رو اجرا کنی:
rpm -Uvh ESME_FILE_KHODET.rpm
ولی توصیه می‌کنم همون نسخه .tar.gz رو که بهش لینک دادم دانلود کنه و همونطور که قبلا گذاشتم دستورات رو اجرا کنی.
2014-10-14, 08:15 PM,
ارسال : #8
سلام مجدد..
من یه فایل peerبا پسوند zip برای پروزه دانلود کردم ایا extrac کردن اون هم مثه فایل .tar هست که قبلا گفتید؟
بعد یه سوال دیگه اینکه توی توضیح سایتش نوشته بود You can use the Peer Console or the Peer GUI. In order to run the Peer GUI, double click the
peer.bat file (Windows) or type 'bash peer gui' (Linux). You will see a GUI
من این دستورbash peer gui رو توی ترمینال فولدرextract شده باید بزنم؟
اصن این bashچیه؟؟
Download the latest peer version here.
Unpack the downloaded package.
The resulting unpacked tree looks like this:
certification/ - Stores X.509 certificates
lib/ - Jars
COPYING - License file
COPYING.LESSER - License file
example.sdf - An example of a Site Description File
log4j.cfg.xml - Logging configuration
peer - Unix script
peer.bat - Windows script
peer.poperties - Peer configuration
testjvm - Unix script used to find Java
You can use the Peer Console or the Peer GUI. In order to run the Peer GUI, double click the
peer.bat file (Windows) or type 'bash peer gui' (Linux). You will see a GUI
اینم کل مراحلش بود..

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان