لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید. 
امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نماد در طراحی لوگو
2016-08-17, 01:54 PM,
ارسال : #1
نماد در طراحی لوگو
در هر طراحی لوگو سه پاسخ را از بیننده آن طراحی لوگو دریافت می کنیم. “بله، خیر، وای محشر است”. نکاتی که ما در این مقاله به شما می گوییم می تواند شما را به پاسخ سوم از سمت بیننده یعنی “وای محشر است” نزدیک کند. نمادها عناصری جهانی هستند که به طراحی لوگوی شما امکان برقراری ارتباط بهتری را می دهد. برای این کار باید به ناخواگاه خود اعتماد کنید. کارل یونگ، روان شناس مطرح که اولین بار موضوع نمادها را موشکافی کرد، می گوید که بصیرت یا شهود یعنی ارتباط با ناخواگاه. و شهود یا بصیرت عنصر مهم در تمام افراد بزرگ از انیشتین گرفته تا استیو جابز بوده و هست.
نماد در طراحی لوگو
نماد در طراحی لوگو
طراحی لوگوی خلاقانه: نماد یین و یانگ

خلاقیت نمی خواهد نقش تحصیلات را در طراحی لوگو نادیده بگیرد. بلکه مکمل آن است. یکی از نمادهایی که همیشه در طراحی لوگو موثر واقع شده استفاده از نماد دیرینه یین و یانگ yin-o-yang است که دایره ای نیم سیاه نیم سفید است. این نماد وحدت خیر و شر و نر و ماده است. به طراحی های لوگوی زیر دقت کنید که همه از نماد یین و یانگ گرفته شده اند. در حالی که کلمه ماهیتی محدود دارد، نماد ماهیتی نامنتها و نامحدود دارد. به علاوه نماد می تواند به زبان های مختلف سخن بگوید. در حالی که کلمه به زبان خاصی محدود است.
طراحی لوگوی خلاقانه: سمبل

سمبل ها نیز مانند نمادها در طراحی لوگو نقشی نامحدود و تاثیر گذار دارند. سمبل باعث می شود طراحی لوگو از مرحله فکر کردن (برای درک شدن) به مرحله شهود و بصیرت نزدیک شود و با زبان های مختلف سخن بگوید. در این صورت کارامدی طراحی لوگو بیشتر و ماندگاری آن بیشتر می شود.
نماد طراحی لوگو امسی گرافیک
، سئو ، طراحی سایت ، قالب وردپرس فارسی ، تخفیفان ، نت برگ ، ،قیمت دلار ، رستوران ، ایمپلت ، زیبایی ، ماساژ ، سنگ کورین ، رزرو هتل ، رزرو تور ، رزرو بلیط ، درب اتوماتیک ، راهبند ، کرکره برقی ، جک برقی ، درب شیشه ای
نماد طراحی لوگو امسی گرافیک
طراحی لوگو خلاقانه: استعاره

طراحی لوگوی استعاری نیز مانند طراحی لوگوی سمبلیک عمل می کند. استعار مفاهیم دور را به هم نزدیک می کند. به نماد الفونت نگاه کنید که در لحظه توجه شما را به عنصرهای الفنت یعنی فیل و فونت یعنی خط جلب می کند. نکته ممتاز در طراحی لوگوی نمادین، سمبلیک یا استعاری این است که در مقایسه با طراحی لوگوی نوشتاری که محدود به زمان و مکان هستند، این دسته از طراحی لوگو ماندگار می مانند زیرا همیشه با ناخواگاه همه افراد از کشورها و زمان های مختلف سخن می گویند.

تخفیف ، اتوبار ، باربری ، طراحی لوگو ، سئو سایت ،ترجمه مقاله ، انجام پایان نامه ، سئو ، طراحی سایت ، قالب وردپرس فارسی ، تخفیفان ، نت برگ ، ،قیمت دلار ، رستوران ، ایمپلت ، زیبایی ، ماساژ ، سنگ کورین ، رزرو هتل ، رزرو تور ، رزرو بلیط ، درب اتوماتیک ، راهبند ، کرکره برقی ، جک برقی ، درب شیشه ای
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ


رفتن به انجمن :


کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان