لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
‍پسورد یوزر غیرفعال می شود
2005-02-28, 07:03 AM,
ارسال : #1
‍پسورد یوزر غیرفعال می شود
لینوکس SuSE 9.2

تا حالا چند بار یوزر تعریف کردم ولی ظاهرا هر بار پس از مدتی از یک روز تا چند روز از کار می افتد : وقتی صفحه پسورد را پر می کنم و اینتر را می زنم رفرش شده و دوباره پسورد و یوزرنیم می خواهد .
چرا اینطور می شود . خسته شدم از بس هی یوزر جدید تعریف کردم و تنظیمات انجام دادم .
دیگر ناچار شده ام از root استفاده کنم .

ضمنا خط فرمان هم بلد نیستم با YaST کار می کنم . Confusedhock:
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-03-02, 07:01 AM,
ارسال : #2

با تشکر از همه دوستانی که کمک کردند تا مشکل حل شود ، گمانم مجبورم دوباره نصب کنم و این بار به توصیه یک از دوستان پارتیشن Home هم داشته باشم . اما دلم می خواست بدانم چرا این اشکال پیش می آید .
برای کسانی که بعدا می بینند باقیش اینجا بود :
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.technotux.com/html/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=2562">http://www.technotux.com/html/index.php ... pic&t=2562</a><!-- m -->[url][b]
2005-03-10, 11:39 AM,
ارسال : #3
با سلام
سلام ... امیدوارم حالتون خوب باشه
خوب شما می تونید از ابزارهای شکستن قفل استفاده کنید. نمونه اش John The Ripper هست که نرم افزار خوبی هست. یا نرم افزار Cracker که می شه گفت مادر نرم افزارهای کرک هست.
کافیه به فولدر /etc/passwd برید و شروع به کار کنید.
( به زودی مقاله ای در این موضوع ارائه خواهم کرد که به طور جامع این مساله رو بررسی کرده )

شما به من بگید پسوردتون از چه نوعی بوده ...

Shadow
md5
des

یا هیچ کدام این ها و روی rot13 بنا شده بوده ( یعنی تنظیم چیزی نکرده اید )

همونطور که گفتم تنها را همون استفاده از ابزارهای دیگه هست ( که البته امیدوارم یک کاربر با هر سطحی برای خودتون تعریف کرده باشید )

و در آخر یک سوال از حضورتون می پرسم :

آیا شما از هر سیستمی به غیر از Dial Up استفاده می کنید ( برای مثال DSL ) ؟
در این صورت اگه آی پی شما همیشه ثابت هست و ...
به احتمال زیاد یک فرد خراب کار روی سیستم شما روت کیت نصب کرده و برای خودش به خراب کاری مشغوله ( که این احتمال می تونم بگم 30% هست )
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-03-10, 01:42 PM,
ارسال : #4
روده درازی برای اینکه کسی این تجر
:? شرح حال :
مشکل اولیه من همین بود که در این صفحه مطرح کردم . بعد آخرین پیام رفتم برای نصب مجدد . موقع نصب SuSE برای اینکه به توصیه یکی از دوستان پارتیشن Home داشته باشم خودم بصورت دستی دستور دادم ( منظورم از روی YaST است وگرنه من خط فرمان بلد نیستم و هرچند در برنامه ام هست ولی فعلا وقت نمی کنم یاد بگیرم ) . ضمنا فورمت پیشفرض SuSE را هم تغییر دادم . نتیجه این شد که پارتیشن ها mount ، Fat32 نشد . خواستم از روی YaST درستش کنم نشد . پس دوباره نصب کردم . این بار به فورمت ها دست نزدم و فقط سعی کردم پارتیشن Home داشته باشم . وقتی بالا آمد پارتیشن ها FAT32 را داشتم ولی پارتیشن Home را نداشتم . از توی نرم افزار موجود در YaST نگاه کردم ، آنجا پارتیشن را نشان می داد اما در سیستم دیده نمی شد .

Confusedhock: خلاصه ... نفهمیدم در همین نصب دوم بود یا یک بار دیگر نصب کردم که اتفاقات بدی افتاد . اولا KDE صدمه دید و دیگر SuSE بالا نیامد و بدتر از آن اینکه Partition Table هارد صدمه دید . من مدتهاست که روی ویندوز و Dos از PowerQuest PartitionMagic 8.0 در مدیریت هاردم استفاده می کنم . و در نتیجه صدمه دیدن Partition Table آن نرم افزار روی ویندوز دیگر بالا نیامد و روی Dos هم هارد را نشناخت . یکبار دیگر شبیه این اتفاق افتاده بود و کل اطلاعات هاردم بشکل غیرقابل برگشتی پرید و بدبخت شدم . یکی از دوستان کمک کرد تا اوضاع را سروسامانی بدهم . اما اتفاق خیلی بد این بود که درایور آرشیوم پرید که نه بک آپ درست و حسابی ازش داشتم و نه لیستی از محتویاتش . باز آن دوست راهنمایی کرد که با نرم افزارهای برگرداندن هارد اطلاعات را برگردانم اما خیلی نتیجه نداد . خیلی حالم گرفته شد بطوری که تا چند روز اصلا کامپیوتر را روشن نکردم ...
:cry: شعر : خودم کردم که لعنت بر خودم باد ـ برای اینکه می توانستم از آرشیوم بک آپ بگیرم ولی نکردم . ( قسمت دوم جزء شعر نبود ! )
به هر حال حالا حالم بهتر است و تصمیم دارم اوضاع را سر و سامان بدهم ، هرچند که دیگر اطلاعات از دست رفته برنمی گردد .
غرض از روده درازی این بود که انشاءا... کس دیگری این تجربه را نکند .

:?: حالا لینوکس ندارم ، اما پارتیشن بندی آن هست : Boot , Root , Home , Swap .
حالا از اول بفرمایید چه کار کنم که آن هزار گرفتاری تکرار نشود . یک لینوکس می خواهم که فعلا بی سر و صدا کار کند تا وقتی که سرم خلوت شد بروم و بجومش :twisted:
2005-03-10, 02:44 PM,
ارسال : #5

با سلام خدمت دوست عزیز ... اگه لینوکس می خوای که بی سرو صدا کار کنه ... و می خوای شروع به یادگیری کنی من رد هت 9 رو پیشنهاد می کنم ... کتاب های آموزشیش هم در بازار هست و بیشتر آموزش ها و مقالات هم بر همین اساس هست. به راحتی می تونید بیاید بالا.
و از طرفی برای شروع کار و یادگیری این رو پیشنهاد می کنم.

I'm Lord Naykan So Nothing impossible

به یاد داشته باشید از بین بردن و نابود کردن هنر نیست
Remember Destorying and Terminating is not an Art
2005-03-10, 04:03 PM,
ارسال : #6

برای کاربرتون که مدت زمان تعریف نکردید؟ توی لینوکس می‌شه یه کاربر ۱۰ روزه تعریف کرد یا یه پسورد مدت‌دار برای کاربر تعریف کرد .. توی YaST بخش کاربران تنظیماتش موجوده ...

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2005-03-11, 06:00 AM,
ارسال : #7

اتفاقا به این مورد شک کردم . البته من زبان ویندوز را می فهمم و دیکشنری هم دارم ولی زبان اصطلاحات لینوکس فرق می کند و هنوز نتوانستم دیکشنری آقای باغومیان را نصب کنم .

:?: به هر حال اگر چنین چیزی بود باید عددش صفر بشود ؟ چون در تنظیمات یوزرها چیزی خاموش نمی شد .
2005-04-17, 09:54 AM,
ارسال : #8

یکی از این مشکلات بر می گرددر به این که که شما در پراتیشن بندی هارد دقت لازم را نداشته اید که معمولا user مپرد و هر دفعه شما مجبور هستید یوزر جدید درست کنید به نظر من بار یا این که این اتفاقات دوباره تکرار نشود یکی از پارتیشن هایی که را که می خواهید به لینوکس اختصاص دهید با بر نامه پارتیشن مجیک حذف کنید و سپس با همان برنامه بر روی قسمت ها unlocatetd پارتیشن های لینوکس را ایجاد کنید تا این مشکل پیش نیاید حواستان باشد در نوع انتخاب پارتیشن های primary , logical , extended دقت لازم را داشته باشید ویندوز به این موارد خیلی حساس است و گیر می دهد
موفق باشید
فریدی

LinuX and FreeBSD are LovE and LifE
we must chooose best love when we want best life
So FreeBSD is great
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mfaridi.com">http://www.mfaridi.com</a><!-- m -->
2007-11-06, 01:24 PM,
ارسال : #9

eppagh نویسنده :گور بابای همه ی کاربرا!.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان