لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقاله Modem
2005-07-07, 09:11 AM,
ارسال : #41

سلام
دوستان کسی در مورد این smp , stk که در درایور های لینوکسانت هستش چیزی میدونه؟
من باید کدومشو دانلود کنم؟
لطفا توضیحات کاملی هم در این مورد بدید.

[عکس : T.png][عکس : N.png][عکس : T.png]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-07-07, 11:22 AM,
ارسال : #42

دقیقا به نسخه ی کرنل بستگی داره
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-07-23, 05:41 PM,
ارسال : #43

سلام دوستان.
ضمن تشکر از شما میخواستم چند سؤال و نکته را عرض کنم.
1- چرا شما که در لینوکس دستی دارید، و علاقه مند به توسعه لینوکس و فراگیر شدن آن هستید، با همکاری هم از طریق همین سایت یک پروژه برای شناسایی سخت افزارها به خصوص مودم Internal اجرا نمیکیند.به عنوان مثال مانند ویندوز با استفاده از تکنولوژی Plug & Play یا هر تکنولوژی دیگری، یک ویزارد بسازید و و در آن افراد تازه کار بتوانند با زدن یک دکمه Next سخت افزار خود را به لینوکس بشناسانند.اگر این کار را انجام دهید، باعث توسعه لینوکس در ایران که بیشتر کاربران از Win Modem و سخت افزارهای غیر استاندارد استفاده میکنند شوید و دیگر نیازی به نوشتن چنین مقاله ای نیست.
2- مشخصات مودم من بصورت زیر است یک لینک مستقیم و دستورالعمل گام به گام برای آن میخواهم

روی جعبه آن خطوط زیر نوشته شده است:

CHRONOS

56k FAX MODEM V.92

Fully featured ITU-TV.series Voice/Data/Fax modems will make your PC a complete high speed telecommunications tool

CONEXANT V.92

روی کارت ضمانت نامه نیز نوشته شده:
نام دستگاه: CHRONOS Modem 56k

اما در ویندوز XP Perofessional مدل مودم بصورت خودکار به نام Generic 56 K Fax modem شناسایی میشود و کار نیز میکند.

توجه داشته باشید که لینوکس من از نوع Fedora Core 3(i686) میباشد. همچنین این لینوکس در برنامه VMWare بطور مجازی نصب میباشد/.
بسیار متشکرم. Tongue Tongue Tongue
2005-07-24, 07:21 AM,
ارسال : #44

سلام دوست عزیز
اول اینکه من اصلا در لینوکس دستی ندارم و این کاری که شما گفتید رو هم بیهوده میدونم
ما بجای اینکه بیایم روی این تکنولوژی قدیمی کار کنیم بهتره که روی جدید کردن وسایل و تکنولوژی ارتباطیمون کار کنیم ـ(البته این نظر منه)
در مورد مودم شما هم اطلاعاتش اصلا کافی نیست

2005-07-27, 04:43 PM,
ارسال : #45

با سلام . مشکل من اینه که وقتی توی ویندوز به اینترنت متصل می شم سر عت خط حداکثر 19.2 است است در صورتی که وقتی با یه مودم دیگه رو همون دستگاه به اینترنت متصل می شم سرعتم عادیه حالا من نمی دونم مشکل از مودمه یا چیز دیگه لطفا راهنماییم کنید :!: :!: Idea Idea ( d-linjk dfm-562IS )مودمم
2005-07-27, 05:28 PM,
ارسال : #46

سلام
برای اتصال از چه برنامه‌ای استفاده می‌کنین ؟ wvdial یا pppconfig رو امتحان کردین ؟

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
2005-08-01, 07:23 AM,
ارسال : #47
راه انداز مودم
ramtnt نویسنده :سلام دوست عزیز
اول اینکه من اصلا در لینوکس دستی ندارم و این کاری که شما گفتید رو هم بیهوده میدونم
ما بجای اینکه بیایم روی این تکنولوژی قدیمی کار کنیم بهتره که روی جدید کردن وسایل و تکنولوژی ارتباطیمون کار کنیم ـ(البته این نظر منه)
در مورد مودم شما هم اطلاعاتش اصلا کافی نیست
اولا منظور من این نبود که آقای ramtnt در لینوکس دستی دارند.بلکه منظور من اعضای سایت بود.
دوّما اینکه لینوکس میگوید سیستم عامل Open Source و آزاد و اینکه لینوکس ارزانتر از ویندوز تمام میشود.حال اگر ما بخواهیم سخت افزار را ارتقا دهیم، لینوکس گرانتر تمام میشود.
دوم اینکه اینجا ایران است و همه هم وضعیت مالی خوبی ندارند.به عنوان مثال خود من اگر وضع مالی خوبی داشتم اصلا زحمت خواندن این مقاله را به خودم نمیدادم.الان من باید کارت گرافیک و هارد دیسک خود را نیز Upgrade کنم که به علت نداشتن $ کافی نمیتوانم هم مودم و هم هارد و هم کارت گرافیک را عوض کنم.پس بهتر است با توجه به شرایط خودمان عمل کنیم نه اینکه دلمان خوش باشد که در ایالات متحده، فلان مودم External وجود دارد و قیمت آن نیز آنقدر دلار است.
سوما در صورتی که اطلاعات من ناکافی است لطفا بفرمایید چه اطلاعاتی را و از کجا باید بدهم تا من هم همین اطلاعات را بگذارم و جواب بگیرم.
متشکرم. 8)
2005-08-01, 08:23 AM,
ارسال : #48

سلام
من هرگز یادم نمیاد ادعایی شده باشه در این سایت در مورد ارزون تر بودن Linux از Windows. اگه ایده شما از Linux و Free یه چیزی تو مایه‌های Free Ride ه بهتره بیخیال بشین. دیگه چی ارزونتر از Winodws که CD اش ۵۰۰ تومانه ؟
در مورد اطلاعات هم شما فقط همین مقاله رو یه بار بخون و اون فایلهایی رو که برای شناسایی معرفی کرده استفاده کن و جواب رو بذار همینجا.

2005-08-01, 01:16 PM,
ارسال : #49

سلام
مودم من نصب شده ولی وقی user name , password را چک درد ارتباط قطع می شود و code 17 می زند مشکل از من است یا از کارت
2005-08-02, 01:10 AM,
ارسال : #50

سلام
من هم تصور می کنم اطلاعات شما کافی نیست
می تونید ( البته اگر واقغا نسبت به کرک حساسیت دارید یا فکر می کنید که لینوکس برنامه کرک شده نداره ) از درایورهای بتا ورژن استفاده کنید
این همه هم دردسر نکشید و در ضمن 14 دلار هم ندهید!
2005-08-08, 08:40 PM,
ارسال : #51

بابا یکی اینو جواب بده دیگه . چرا اینقدر کم محلی میکنید ؟
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.technotux.org/html/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=35994">http://www.technotux.org/html/index.php ... ic&p=35994</a><!-- m -->
2005-08-16, 12:53 PM,
ارسال : #52

سلام من مودم اینترنال راک ول سه چیپ وی نودودو اچ سی اف پی سی آی دارم که در لینوکس رد هت فدورا سه نصب نمیشه
اگه هم راهی برای نصب آن نمیدانید یک مودم که هم در لینوکس هم در ویندوز نصب بشه و اینترنال هم باشه و سرعت بالایی هم داشته باشه در ضمن قیمت آن هم مناسب باشه معرفی کنید.در ضمن چون لینوکس امنیت بالایی دارد من هم از اون دسته افراد هستم که اگه نشه باش به اینترنت وصل شد از همان ایکس پی سرویس پک دو استفاده میکنم و کلا لینوکس را رها میکنم.
2005-08-16, 01:17 PM,
ارسال : #53

من هم FC4 دارم با همون مودم درایورشو از سایت <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.linuxant.com/drivers">http://www.linuxant.com/drivers</a><!-- m --> که navidjoon معرفی کرد گرفتم و الان هم مودمم کار می کنه ولی نه با اون سرعت تو XP به هر حال وصل شدن با یه winmodem هم ممکنه
2005-08-20, 12:18 PM,
ارسال : #54

سلام :
من یه notebook دارم که hp هست . linux من manderake 9 است و تمام device های آن کار میکند فقط مودم من که از نوع chipset ess هست کار نمی کند و من نمیدونم که این مودم جز hsf یا اون یکی و من طبق را هنمایی دوستان روش را دنبال کردم اما نتونستم این مودم را نصب کنم . لطف کنین راهنمایی کنین ممنون میشم.
2005-08-20, 08:10 PM,
ارسال : #55

سلام
خوب دوستان من توی این سایتی که لینکشو در زیر گذاشتم عضو هستم و روش نصب و رجیستر کردن مودمهای لینوکسانت رو گذاشتم
امیدوارم که خوشتون بیاد:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://forum.p30world.com/viewtopic.php?t=14269&start=15">http://forum.p30world.com/viewtopic.php ... 9&start=15</a><!-- m -->

2005-11-27, 02:18 PM,
ارسال : #56

آقا اگه ما یه مودم intel 536ep اینترنال در زوزه 10 داشته باشیم وضعیت چی میشه؟؟؟؟؟؟/
از کجا درایور اون گیر می آیاد و چجوری باید نصبش کنم
2005-11-28, 01:29 AM,
ارسال : #57

سلام
از خود سایت اینتل درایورش رو می‌تونین بگیرین. اتفاقا برای SuSE یه بسته RPM گذاشته.

2005-12-10, 12:01 AM,
ارسال : #58

اقا وقتی من میخوام مودم رو نصب کنم نصب نمیشه و این ارور ها رو می ده

debian:/mnt/f/intel# make clean
cd coredrv; make clean
make[1]: Entering directory `/mnt/f/intel/coredrv'
rm -f *.ko *.o *~ core
make[1]: Leaving directory `/mnt/f/intel/coredrv'
rm -f *.o *.ko

debian:/mnt/f/intel# make 537
Module precompile check
Current running kernel is: 2.6.8-2-386
/lib/modules... autoconf.h does not exist
please install kernel source
make: *** [check] Error 1

debian:/mnt/f/intel# make install
rm -f /etc/hamregistry.bin
bash 537_inst
running kernel 2.6.8-2-386
installing hamregistry, used for persistant storage
installing usrsound, a soft buzzer
installing 537 module
install: cannot stat `Intel537.ko': No such file or directory
make: *** [install] Error 1
2005-12-10, 12:24 AM,
ارسال : #59

سلام
networker شما باید سورس کرنل را نصب کنید . بعدش make 537
بعد که make install را نوشتسد و ارور داد و تموم شد اسکریپت Intel537_boot را توی شاخه زیر کپی کنید

etc/init.d/
بعد دستور زیر را اجرا کنید ( توی ترمینال و کاربر ریشه):
update-rc.d Intel537_boot defaults
بعد از هر بار بوت شدن سیستم شما به مودمتان دسترسی دارید.

« خرد پیک خداوند است »
2005-12-16, 06:17 PM,
ارسال : #60

نحوه نصب مودم تو ubuntu رو هم توضیح بدین لطفا

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان