لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IRC Channel for the Tux
2007-04-06, 09:45 PM,
ارسال : #41

من هر چه سعی کردم با ایرانسل نتونستم به irc متصل بشم هم بصورت مودم وهم با jmirc ولی به yahoo تونستم وصل بشم

آن کس که چیزی را جوید، بدان یابه قسمتی از آن می رسد
حضرت علی
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-04-09, 11:15 AM,
ارسال : #42

دوستان راهنمای کنید آیا ایرانسل پرت ۶۶۶۷ رو برای irc بسته

آن کس که چیزی را جوید، بدان یابه قسمتی از آن می رسد
حضرت علی
2007-04-09, 03:03 PM,
ارسال : #43

از پورت 6666 استفاده کنید
2007-06-07, 08:03 PM,
ارسال : #44

سلام
چندتا سوال، این کانال مال چه کس هست؟ چه کسی قوانین مربوط به اون رو تنظیم می‌کنه؟
چند وقتیه یه چیزهای چرت و پرتی توی MOTD زمان ورد نمایش داده می‌شه که در شان تکنوتاکس نیست.
علاوه بر اون عده‌ای احساس می‌کنند کانا مال شخص اونهاست و به دیگران تذکرات چپ و راست می‌دهند.
اگر کانال technotux# متعلق به شخصی هست بگید تا یه کانال برای Community بگیریم.
اگر متعلق به Community تکنوتاکس هست خب کجا قوانینش نوشته شده؟

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-06-07, 09:15 PM,
ارسال : #45

من فکر میکنم قوانین IRC رو *اکثریت* کسانی تصویب میکنن که دارن ازش استفاده میکنن. اینطور نیست ؟ در ضمن سعی کردیم تا حد ممکن netiquette رو هم رعایت کنیم. در ضمن اسم اونی که شما میفرمایی topic هستش نه MOTD. MOTD یا همون Message Of The Day اون پیغامیه که موقع متصل شدن به سرور IRC دریافت میکنید. ما هم روی سرور freenode هستیم و MOTD رو هم اونا تعیین میکنن نه ما. اگه میخوایید MOTD خودمون رو داشته باشیم باید یه هاست dedicated برای IRC بگیریم و سرور خودمون رو راه بندازیم.
در ضمن کانال متعلق به هیچ شخصی نیست و قوانین رو هم اعضایی که مرتب از اونجا استفاده میکنن تصویب و اجرا میکنن.

این هم لینک netiquette : http://www.dtcc.edu/cs/rfc1855.html
این هم لینک اتیکت برای IRC: http://www.eff.org/Net_culture/Linguisti...quette.faq

لیست یکسری قوانین مقدماتی هم توی google بگردید هست. این کانال نزدیک سه ساله که داره بدون مشکل اداره میشه و بعیده که از این به بعد هم کسی به مشکل برخورد کنه.
2007-06-07, 10:06 PM,
ارسال : #46

Navid نویسنده :چندتا سوال، این کانال مال چه کس هست؟
مال کاربرای فارسی لینوکسه که اکثرشون هم به تکنوتاکس رفت و آمد می‌کنن.
Navid نویسنده :چه کسی قوانین مربوط به اون رو تنظیم می‌کنه؟
مثل هر جمع شبیه به اون کاربرای قدیمی و کاربرانی که بیش از سایرین در این جمع فعال هستن.
Navid نویسنده :چند وقتیه یه چیزهای چرت و پرتی توی MOTD زمان ورد نمایش داده می‌شه که در شان تکنوتاکس نیست.
کدوم چرت و پرتها که در شان تکنوتاکس نیست؟ نام ببرید.
Navid نویسنده :علاوه بر اون عده‌ای احساس می‌کنند کانا مال شخص اونهاست و به دیگران تذکرات چپ و راست می‌دهند.
چطور به احساس قلبی اونها پی بردی؟ چون تذکر می‌دن؟ به عنوان مثال اگه تو به یکی تو خیابون تذکر بدی که آشغال رو زمین نریز یعنی اینکه احساس می‌کنی شهردار شهری؟ یا فقط دوست داری تو یه شهر تمیز زندگی کنی؟ یعنی هر کی هر کاری کرد هیچی نباید گفت؟

Navid نویسنده :اگر کانال technotux# متعلق به شخصی هست بگید تا یه کانال برای Community بگیریم.
اگر متعلق به Community تکنوتاکس هست خب کجا قوانینش نوشته شده؟
متاسفم که باید اونچه رو که نوشتم یه بار کپی کنم : «[کانال IRC تکنوتاکس] مال کاربرای فارسی لینوکسه که اکثرشون هم به تکنوتاکس رفت و آمد می‌کنن. [و] مثل هر جمع شبیه به اون کاربرای قدیمی و کاربرانی که بیش از سایرین در این جمع فعال هستن [قوانین اون رو تعیین می‌کنن و تو Topic می‌نویسن].
زیاد شدن کانالهای IRCمربوط به کاربرای فارسی زبان لینوکس به خودی خود چیز بدی نیست. اما لزوماً باعث نمی‌شه کاربرای زیادی جدب کانالهای IRC بشن. کما اینکه اینهمه فروم که بعد از تکنوتاکس راه‌اندازی شدن کم و بیش متروک هستن.

Those who sacrifice liberty for security deserve neither.
Benjamin Franklin
2007-06-07, 10:23 PM,
ارسال : #47

به به dark_side هم که توی انجمن هست. زمان ورود به کانال IRC اولین چیزی که نوشته شده اینه که «شما از فروم‌ها متنفرید» اما می‌بینم که به انجمن‌ها (Forums) هم میایید. بالاخره اگر متنفرید چرا اینجا میایید، اگر متنفر نیستید چرا سردر کانال این رو نوشتید.

blix جان یکی همون موضوع تنفر از انجمن‌ها رو می‌گم چرا که ما این همه آدم توی انجمن‌ها دریم وقت می‌گذاریم و توی IRC هم ماییم، حالا یکی اومده از طرف ما داره تصمیم می‌گیره که کانال تکنوتاکس از فروم بدش میاد! یکی هم لینک‌های نامربوطی که گاه و بی‌گاه میاد مثلا الآن لینک آموزش زبان فارسی رو گذاشتند!! مگه این کانال مال لینوکس نیست؟ مگه کانال کاربرای ایرانی لینوکس نیست؟ اگر نیست که بحث یه چیز دیگست، اگر هم هست این اراجیف چیه که بلافاصله بعد از ورود نمایش داده می‌شوند؟

من هنوز پاسخی درباره‌ی این که قوانینی که برای این IRC هست کجا نوشته شده دریافت نکردم. بالاخره این فضا قانون داره یا نه؟
البته blix گفتن که «مثل هر جمع شبیه به اون کاربرای قدیمی و کاربرانی که بیش از سایرین در این جمع فعال هستن» با این حساب دست کم انتظار می‌ره این قوانین در جایی ثبت بشه تا از تذکرات سلیقه‌ای و تفکرات سلیقه‌ای جلوگیری بشه.

برای نمونه، امروز به یکی از کاربرا تذکر دادند که: «قبل از این که بیای توی یه کانال IRC بخون ببین چی نوشته» ... موضوع این بود که کاربر فارسی می‌نوشت با خط فارسی، بسیار بسیار احمقانه هست که به کاربر ایرانی بگیم وقتی میای کانال IRC تکنوتاکس که مال کاربرای ایرانی هست فارسی ننویس لاتین بنویس! اما هم توی MOTD تذکر داده شده هم به کاربرها تذکر می‌دهند که فارسی ننویسید، چرا؟ چون آقایانی که زیاد میان توی کانال از برنامه‌ای استفاده می‌کند که نمی‌تونند این خطوط رو بخونند! به این مورد و موارد شبیه این قوانین خودخواهانه اطلاق می‌شه یعنی یه نفر بر اساس شرایط خودش میاد به دیگران تذکر می‌ده که این کار رو بکن یا نه.

در ضمن این که بلیکس عزیز می‌فرمایند «کانال مال کاربرای فارسی لینوکسه که اکثرشون هم به تکنوتاکس رفت و آمد می‌کنن. » متاسفانه فقط ایده‌ی ایشون،‌من و احتمال عده‌ای هست، چرا که دست کم یکی از اوپراتورهای کانال که dark side خودمان باشند می‌فرمایند که کانال IRC تکنوتاکس ربطی به تکنوتاکس نداره و این‌ها دو چیز متفاوت هستند. و

شخصا از چنین نتیجه گیری‌هایی اصلا خوشم نمیاد،‌سایری رو در تکنوتاکس نمی‌دونم، که آیا به نظر اون‌ها هم آیا باید عده‌ای بر اساس ایده‌های خودشون بر کانالی که متعلق به جامعه‌ی کاربران هست حکومت کنند؟ به نظر من ما نیاز به چندنفر ناظر داریم که قوانینی رو که جامعه‌ی کاربران تصویب کرده‌اند رو اجرا کنند، مانند همون محیطی که در سایت تکنوتاکس هست.

;-)

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2007-06-07, 10:46 PM,
ارسال : #48

اولاً چیزی که بهش میگی MOTD اصلاً MOTD نیست و اسمش Topic هستش. توی اون نوشته شده
Topic for #technotux: We Hate _FORUMS_ | paste >= 5 lines use <!-- m --><a class="postlink" href="http://rafb.net/paste/">http://rafb.net/paste/</a><!-- m --> | New user? visit <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.technotux.org/newuser">http://www.technotux.org/newuser</a><!-- m --> | *DONT*
1-Repeat, 2-Flood, 3-Offense the others and *DO* RTFM | Be *SMART* and ask *SMART* questions: <!-- m --><a class="postlink" href="http://catb.org/~esr/faqs/smart-questions.html">http://catb.org/~esr/faqs/smart-questions.html</a><!-- m --> | No
UTF-8 encodings, Please use plain english fonts, Thank you . | Off-Topic: Interested in learning Persian: Take a look at
<!-- m --><a class="postlink" href="http://massoud.lacalidad.es/wiki/">http://massoud.lacalidad.es/wiki/</a><!-- m -->

امیدوارم بتونی اون رو بخونی که نوشته شده Off-Topic.

اون ویکی مال یکی از بچه های اسپانیایی هستش که داره سعی میکنه در حالی که زبان فارسی رو یاد میگیره روی یه ویکی هم مکتوبش کنه و من واقعاً نمیفهمم که کجای این کار اشتباهه. در مورد اون جمله معروف We _HATE_ Forums هم باید بگم *اگر*‌ کسی نظر غیر از این داره و نظر *اکثریت*‌هم همین باشه به سهولت میاد پایین. اما بدبختی ما اینه که فقط شما هستی که میگی چرا اینطوریه یا چرا اونطوریه. کاربران IRC خودشون میتونن از حق خودشون دفاع کنن. این کانال رو هم با همکاری آلن راه انداختیم نزدیک سه سال پیش (البته شما اون موقع ها یادت نمیاد احتمالاً) و آلن لطف کرد مارو حمایت کرد و لینک IRC مارو کذاشت کنار سایت Technotux و ما هم اسم کانال رو به احترام Community تکنوتاکس گذاشتیم technotux#. در مورد قوانین هم به طور کامل توی Topic توضیح داده شده با این حال اگر شما فکر میکنی که قوانین باید تغییر بکنه خوب بکنه مهم نیست به شرط اینکه اکثریت نظرشون همین باشه نه اینکه نظر شخص شما این باشه. در مورد زبان فارسی و علت ننوشتن نه به زبان فارسی که استفاده از کاراکتر های فارسی هزارویک مرتبه توضیح داده شده و توی netiquette هم به وضوح نوشته شده.
2007-06-08, 12:01 AM,
ارسال : #49

Navid نویسنده :یکی همون موضوع تنفر از انجمن‌ها رو می‌گم چرا که ما این همه آدم توی انجمن‌ها دریم وقت می‌گذاریم و توی IRC هم ماییم، حالا یکی اومده از طرف ما داره تصمیم می‌گیره که کانال تکنوتاکس از فروم بدش میاد!
خوب اون که نظر کاربرای کانال IRCه. این همه آدم هم که تو انجمنها وقت می‌ذارن، همینجا حرفشون رو میزنن و اگه لازم باشه نظراتشون همینجا تو فروم اعمال میشه. کاربرای کانال IRC هم اگه نظری داشته باشن همونجا میگن و در صورت توافق نظرشون همونجا اعمال میشه.
Navid نویسنده :یکی هم لینک‌های نامربوطی که گاه و بی‌گاه میاد مثلا الآن لینک آموزش زبان فارسی رو گذاشتند!
بابا تو که همیشه طرفدار زبون فارسی بودی. تو لیست پستی پارسیکس هم هر چی استدلال کردیم که این یه لیست بین‌المللیه، به انگیسی بنویسید، حتی شده دست و پا شکسته، برای بالا رفتن مهارتهای نوشتاری انگلیسی خودتون هم خوبه قبول نکردی. حالا بده توی کانال کاربرای ایرانی گنو/لینوکس یه لینک آموزش زبان فارسی هم باشه؟
Navid نویسنده :مگه این کانال مال لینوکس نیست؟ مگه کانال کاربرای ایرانی لینوکس نیست؟ اگر نیست که بحث یه چیز دیگست، اگر هم هست این اراجیف چیه که بلافاصله بعد از ورود نمایش داده می‌شوند؟
حالا دیگه آموزش زبان فارسی شد اراجیف؟ دست شما درد نکنه.
Navid نویسنده :من هنوز پاسخی درباره‌ی این که قوانینی که برای این IRC هست کجا نوشته شده دریافت نکردم. بالاخره این فضا قانون داره یا نه؟
البته blix گفتن که «مثل هر جمع شبیه به اون کاربرای قدیمی و کاربرانی که بیش از سایرین در این جمع فعال هستن» با این حساب دست کم انتظار می‌ره این قوانین در جایی ثبت بشه تا از تذکرات سلیقه‌ای و تفکرات سلیقه‌ای جلوگیری بشه.
قانون اساسی که قرار نیست تالیف و تصویب بشده. چند تا قرارداده بین یک جمع کاربران. اگه اکثریت اون جمع (اینجا منظورم کاربرای کانال IRCه نه کاربرای انجمن) موافق اون قراردادها باشن دیگه مشکلی نیست.
Navid نویسنده :بسیار بسیار احمقانه هست که به کاربر ایرانی بگیم وقتی میای کانال IRC تکنوتاکس که مال کاربرای ایرانی هست فارسی ننویس لاتین بنویس! اما هم توی MOTD تذکر داده شده هم به کاربرها تذکر می‌دهند که فارسی ننویسید، چرا؟ چون آقایانی که زیاد میان توی کانال از برنامه‌ای استفاده می‌کند که نمی‌تونند این خطوط رو بخونند! به این مورد و موارد شبیه این قوانین خودخواهانه اطلاق می‌شه یعنی یه نفر بر اساس شرایط خودش میاد به دیگران تذکر می‌ده که این کار رو بکن یا نه.
اِاِاِ، تو که الان مخالف زبان فارسی بودی. پس چی شد؟ (شوخی)
البته اون موضوع یه دلیل منطقی داره. اونم اینکه خیلی از کاربرای باسابقه لینوکس که تو کانال IRC تکنوتاکس هستن از نرم‌افزاری برای اتصال به سرور IRC استفاده می‌کنن که از یونیکد پشتیابنی نمی‌کنه. در نتیجه اگه کسی به فارسی چیزی بنویسه اونها غیر از مشتی علامت سوال چیزی نمی‌بینن. این دو تا ایراد داره؛ یکی اینکه کاربرایی که از این نرم‌افزارها استفاده می‌کنن اذیت میشن و دیگری اینکه کاربری که به فارسی سوال می‌کنه امکان پاسخ گرفتن از این کاربرای باسابقه رو از دست میده. و خوب نمیشه همه این چیزی رو که من گفتم تو Topic توضیح داد. واسه همین فقط می‌نویسن «فارسی ننویسین. لاتین بنویسین».
Navid نویسنده :یکی از اوپراتورهای کانال که dark side خودمان باشند می‌فرمایند که کانال IRC تکنوتاکس ربطی به تکنوتاکس نداره و این‌ها دو چیز متفاوت هستند.
البته این دو تا از هم جدا هستن. ممکنه تعداد زیادی از کاربرانشون مشترک باشن. اما این دلیل نمیشه که کاربرای انجمن برای کانال IRC تصمیمی بگیرن یا برعکس.

Those who sacrifice liberty for security deserve neither.
Benjamin Franklin
2007-06-08, 01:09 AM,
ارسال : #50
بهترین تایپیک ی کانالی که تا بحال
کد :
The topic for #technotux is:  We Hate _FORUMS_ | paste >= 5 lines use http://rafb.net/paste/ | New user? visit http://www.technotux.org/newuser | *DONT* 1-Repeat, 2-Flood, 3-Offense the others and *DO* RTFM | Be *SMART* and ask *SMART* questions: http://catb.org/~esr/faqs/smart-questions.html | No UTF-8 encodings, Please use plain english fonts, Thank you . | Off-Topic: Interested in learning Persian: Take a look at http://massoud.lacalidad.es/wiki/
بابا به این قشنگی ، مخصوصا اینکه مفهوم خاصی داره و از کارکتر ها استفاده شده و معنی مفهموم خوبی هم داره.
انگاری داره با آدم حرف میزنه.
اون آخری هم لینک ویکی یه دوست اسپانیاییه که مشکلی هم نباید داشته باشه .... ایشون گفتند که کمکشون کنیم ( مفهوم گنو )...
پس زیاد نباید بد باشه. :lol: :lol:

خوبی این انجمن اینه که وقتی کسی جواب سوالی رو می ده دیگه کسی نمیاد جواب همون سوال رو تکرار کنه و بگه من بلدم!
خوبیش اینه که اگر همه جوابی روی جوابی بیاد سعی می کنه تکمیل کننده باشه!
2007-06-08, 09:59 AM,
ارسال : #51
پاسخ: بهترین تایپیک ی کانالی که ت
من چند وقتیه نمیتونم وارد irc بشم هیچ اروری ندارم وقت جون میکنه و نمیتونه وارد شه/ با ۶۶۶۶ و ۶۶۶۷ امتحان کردم chatzilla , gaim نشد/مشکلی هست؟
2007-06-08, 07:09 PM,
ارسال : #52
کانال technotux تو freenode سالمه. من که هر روز اونجا پلاسم هیچ مشکلی هم وجود نداره Smile

Don't bother, we're using GNU/Linux everywhere, even there Big Grin
Linuxmotto
گروه کاربران لینوکس اصفهان
2007-06-08, 10:25 PM,
ارسال : #53
۱۰۰٪ تایید میشه.
2007-10-27, 06:11 PM,
ارسال : #54
چطور پورت irc را توی xchat عوض کنم؟
2007-10-27, 06:54 PM,
ارسال : #55
اقا Armen توی کانال irc سایت technotux یک روش در مورد عوض کردن پورت irc توی برنامه xchat گفتند که من اینجا در جواب خودم مینویسمش.بعد از باز کردن برنامه xchat موقعی که لیست network ها را میبینیم سرور irc.freenode.net را انتخاب میکنیم و دکمه edit را میزنیم یک پنجره جدید باز میشه که در قسمت بالای ان نوشته servers for freenode و یک سرور را لیست کرده به نام irc.freenode.net اینطوری که معلومه میشه سرور های دیگری را هم اضافه کرد.روی irc.freenode.net کلیک میکنیم و دکمه edit را میزنیم و خط irc.frrenode.net را به irc.freenode.net/6666 یا irc.freenode.net/8001 تغیر میدهیم و بعد دکمه close را میزنیم.حالا دکمه connect را میزیم و بدون مشکل به irc.freenode.net وصل میشویم.
2008-05-10, 05:44 PM,
ارسال : #56
یه روش جدید (‌ خیلی هم جدید نیست )‌ واسه اتصال به irc استفاده از ابزار های web base هست متل GCI:IRC و .. که باید رو هاست که نصبشون کنی ولی جدیدن یه سایت اومده که با ajax ساختنش اسمش mibbit هست (‌ mibbit.com ) که نیازی به نصب کردن رو host و ... نداره و به راحتی میتونید ازش استفاده کنید بدون این که نگران بسته بون port ها از طرف شرکتی که از ان اینترنت گرفتید باشد

--------------------
با دو روش میتونید به کانال تکنوتاکس وصل بشید

( روش اول کلیه (‌ یعنی میتونید به همه ی channel ها برید البته به شرطی که mibbit سروری که channel روش قرار گرفته رو ساپورت کنه ) روش دوم فقط برای technotux هست و دیگر هیچ

۱- میتونید وارد سایت mibbit.com شده و تنظیمات مربوطه رو انجام بدین و وارد channel شن

۲ - یا میتونید از طریق لینک پایین که من از mibbit واسه technotux # اماده کردم استفاده کنید که نیاز به هیچ تنظیمی توش نیست ( فقط اگه خواستید nickname تون رو تغیر بدبد )‌

#technotux
2008-05-10, 10:02 PM,
ارسال : #57
ممنون بابت ترفندی که فرمودید، در اصل این ادامه‌ی راه IRCatWork.com هست که دیگه با این سبک ارائه می شه و همون‌طور که دوستمون گفتند یک روش برای کسایی هست که پورت IRC روی سیستمشون بسته هست و یا سر کار به IRC Client دسترسی ندارند.

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2008-05-11, 12:45 AM,
ارسال : #58
از همه ی دوستانی که با کلیک بر روی (‌ #technotux) پست قبلیم به یه channel غیر از technotux منتقل شدن عذرخواهی میکنم

( لینک رو درست کردم )
2008-05-30, 03:34 PM,
ارسال : #59

سلام من نمي تونم عضو انجمن بشم در حالي كه اطلاعات رو درست وارد مي‌كنم يك بار مي نويسه كه اطلاعات غلط است يك بار مي نويسه شما مجاز به اينكار نيستيد
2008-09-19, 02:59 AM,
ارسال : #60

سلام

IRC Messenger فارسی و آموزش

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان