لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک برای آغاز کار در Gnome
2005-05-16, 10:10 AM,
ارسال : #1
کمک برای آغاز کار در Gnome
سلام
من خیلی وقته که دارم KDE ولی تصمیم گرفتم برای تنوع یه مدتی بزنم تو خط Gnome. میخواستم خواهش کنم چندتا راهنما برای Gnome بهم معرفی کنین. چند تا مشکل هم هست که جوابشون خیلی برام مهمه. اول اینکه من تو KDE کلید مورد استفاده برای تغییر زبان رو Ctrl + Space بود ، در Gnome چه جوری باید تنظمیش کرد ؟ بعد هم که وقتی رو این Home میزنم Nautilus باز میشه فقط مشکل اینجاست که روی هر Folder ی که کلیک می‌کنم یه پنجره باز میکنه. چه جوری باید درستش کرد. بعد هم من در KDE از KPPP استفاده می‌کردم. در Gnome برنامه مشابهی وجود داره ؟ مساله آخری اینکه آیا Gnome دارای tray هست که برنامه‌های خودش برن توش یا نه ؟ منظورم مثل KDE است که وقتی KPPP وصل شد میره توی tray.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-05-16, 10:35 AM,
ارسال : #2

سلام
كليد تغيير زبان رو ميشه از توي preferences--> keyboard layout تنظيم كرد. و ميتونيد با كليك راست روي پانل بالائي، آيكون تغيير زبان رو به پانل هم اضافه كنيد.
براي باز كردن فولدر هم ميشه با كليك راست ، اون رو browse كنيد.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-05-16, 11:12 AM,
ارسال : #3

سلام
تا حالا همه مشکلات حل شده غیر از قضیه صفحه کلید که میخوام میانبرش بشه Ctrl + Space که ظاهرا نمیشه. برای اینترنت هم ظاهرا خود بچه‌ها هم KPPP کار می‌کنن.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
2005-05-16, 11:28 AM,
ارسال : #4

حالا چرا به Ctrl+Space اصرار دارید؟ من از ALt+Shift استفاده می‌کنم! :-)
برای dial هم از pppconfig به همراه اپلت عالی modem lights روی پنل استفاده می‌کنم! Smile

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
2005-05-16, 12:25 PM,
ارسال : #5

سلام
ممنون از همه. دلیل اصرارم اینه که بهش عادت کردم و تا بخوام تغییر عادت بدم کار داره. بعد هم من نسبت به Customization بخصوص در مورد کلیدها خیلی حساسم.

2005-05-16, 01:17 PM,
ارسال : #6

نوید جون مشکل Nautilus رو من یکبار مطرح کردم . h.mehdi عزیز هم راه حلش رو گفته

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.technotux.org/html/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=3164&sid=5abda10c9a3242cc97439e6f0b42d190">http://www.technotux.org/html/index.php ... 6f0b42d190</a><!-- m -->

ُSaeed
2005-05-16, 01:28 PM,
ارسال : #7

معادل kppp در گنوم Gnome ppp هست .
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.gnomefiles.org/app.php?soft_id=41">http://www.gnomefiles.org/app.php?soft_id=41</a><!-- m -->

ُSaeed
2005-05-23, 01:17 PM,
ارسال : #8

نوید جان بالاخره گنوم کار شدی با نه؟!!
2005-05-23, 01:37 PM,
ارسال : #9

سلام
راستش رو بخوای توی خونه با Gentoo با Gnome کار می‌کنم ولی توی شرکت همون KDE بخصوص که نسخه 3.4 ه. جدا KDE از نظر نرم‌افزارهای جانبی با Gnome قابل مقایسه نیست. مثالهاش هم زیادن KPPP و KPlayer و Noatuon و Amarok و ... جدا بی‌نظیرن. از نظر قیافه هم با یه کم ور رفتن قیافه KDE خیلی قشنگتر از Gnome میشه ولی یه هر حال آدم هر چیزی رو بلد باشه بهتره تا بلد نباشه.

2005-05-23, 01:59 PM,
ارسال : #10

من چون خیلی به Redhat عادت کردم هنوز هم به نظرم زیباترین و بهترین theme در Gnome همین Blue-curve هست البته در Gnome 2.10 از ترکیبی از Blue-Curve و Clearlooks استفاده میکنم ... البته ubuntu هم یه artwork داره ولی من ازش خیلی خوشم نیومد...
راستی آلن اپلت modemlights تو Gnome 2.10 فرق کرده٬ شما دیدیش؟ من قبلیش رو خیلی بیشتر می پسندیدم چون وضعیت Send/Recieve رو هم نشون میداد و بهتر اینکه برای Connect شدن از pppconfig و connection های pppconfig استفاده میکرد ولی این جدیده تو خودش user/pass میگیره.........

[ltr]/* Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace. ~Saadi (persian poet) -1258 */
[/ltr]
2005-05-23, 02:36 PM,
ارسال : #11

ببخشید این چیزی که من دارم modemmonitor هست و هرچی میگردم modemlights رو پیدا نمیکنم... چجوری میشه نصبش کرد ؟
2005-05-23, 03:06 PM,
ارسال : #12

سلام
یه چیز دیگه هم یادم رفت بگم. اگه چیزی به اسم customization مد نظر باشه باز هم KDE خیلی سره چون میشه هر کلید میانبری برای هر چیزی که می‌خواین تعریف کنین. مثلا خود من Home رو تعریف کردم که با F4 باز بشه و Console هم با F3. یا برای عوض کردن زبان از Ctrl + Space ولی توی Gnome اصلا نتونستم این چیزها رو تعریف کنم. در سر بودن Knqueror از Nautilus همین بس که Web Browser هم هست. تنها چیزی توی KDE که من ازش دلخورم سنگین بودنشه که در KDE 3.4 خیلی کمتر شده و تقریبا شده مثل Gnome .

2005-05-23, 03:08 PM,
ارسال : #13

سلام
برای نصب modemlight کافیه روی یه panel راست کلین کنی و از Add tp Panel بری و انتخابش کنی. در 2.10 هم هستش.

2005-05-23, 03:31 PM,
ارسال : #14

ظاهرا آلن عزیز هم از KDE به Gnome کوچ کرده اند!
2005-05-23, 05:18 PM,
ارسال : #15

سلام.

xfce رو هم امتحان کنید.بد نیست.لااقل تو سرعت که حرف نداره

کسی میدونه تو xfce چطوری میشه زبان کیبورد رو عوض کرد(فارسی کرد)؟ ؟ ؟

موفق باشید.
2005-05-24, 09:48 AM,
ارسال : #16

من به شخصه gnome را دوست دارم چون وقتی با kde کار می کنم انگاری با ویندوز لعنتی مشغول هستم و لذتی برایم ندارد ولی در gnome انگاری با لینوکس کار می کنی یک خوبی دیگر اینکه در gnome به نظر من مجبوری دفعات بیشتری را برای کار با konsole و حلت متنی قرار دهی و این امر فرد را با محیط اصیل لینوکس یعنی محیط متنی اشناتر می کند
درراه لینوکس موفق باشید
فریدی

LinuX and FreeBSD are LovE and LifE
we must chooose best love when we want best life
So FreeBSD is great
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mfaridi.com">http://www.mfaridi.com</a><!-- m -->
2005-05-24, 10:20 AM,
ارسال : #17

saber نویسنده :سلام.

xfce رو هم امتحان کنید.بد نیست.لااقل تو سرعت که حرف نداره

کسی میدونه تو xfce چطوری میشه زبان کیبورد رو عوض کرد(فارسی کرد)؟ ؟ ؟

موفق باشید.

کافيه فونت را در قسمت ///font(اگر درست نوشته باشم) کپي کرده و بقيه مراحل را همانند فارسي کردن رهت 9 طي کنيد تا کيبورد فارسي و کليد ميانبر را داشته باشيدSmile

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2005-05-24, 09:42 PM,
ارسال : #18

navidjoon نویسنده :سلام
یه چیز دیگه هم یادم رفت بگم. اگه چیزی به اسم customization مد نظر باشه باز هم KDE خیلی سره چون میشه هر کلید میانبری برای هر چیزی که می‌خواین تعریف کنین. مثلا خود من Home رو تعریف کردم که با F4 باز بشه و Console هم با F3. یا برای عوض کردن زبان از Ctrl + Space ولی توی Gnome اصلا نتونستم این چیزها رو تعریف کنم. .

البته این نمی‌تونه معیار مناسبی برای میزان تنظیم پذیری باشه، برای این که من می‌خواستم توی KDE برای زبان‌ها از شورت‌کات Ctrl+Shift استفاده کنم اما KDE اجازه نمی‌ده که این دو کلید به تنهایی مورد استفاده قرار گیرند!! (مثال نقض!!) پس برای هر چیزی نمی‌شه کلید میانبر دلخواه رو تعریف کرد! :wink:

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2005-05-25, 04:16 PM,
ارسال : #19

سلام
نویدجان با عرض شرمندگی فراوان این مثالی نقضی که زدی چندان هم نغز نبود. برای این کار شما کافیه که از مسیر Regional and Accessiblity و بعدش هم Keyboard Layouts > Xkb Options بری و اون کلید یا هر کلید دیگه‌ای رو که مایل بودی قرار بدی. اگه مثال نغز ! دیگه‌ای هم داری ما در خدمتیم. :wink:

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان