لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sun Looking Glass 3D Desktop
2004-07-01, 04:41 PM,
ارسال : #1
Sun Looking Glass 3D Desktop
سلام.
من اینو بالاخره با یکم سختی که داشت نصب کردم و خوشبختانه اجرا شد :wink:
البته نسخه های اولیه است و هنوز خیلی مونده تا کاملا stable و قابل استفاده برای عموم بشه.
متاسفانه فقط در Windowed Mode کار کرد و Full Screen به دلایل نامعلوم کار نکرد. و متاسفانه در windowed mode غیر از 3D CD Show و Help بقیه برنامه ها داخل Desktop Environment اصلی اجرا میشن Sad
برای نصبش حتما باید driver کارت گرافیکتان نصب باشد و با Radeon 7500 هم مشکل داره.
یه چند تا عکس هم ازش گرفتم اگر خواستید بذارم شایدم یه review نوشتم :wink:
این راهنما هم لازمتون میشه:
<!-- m --><a class="postlink" href="https://lg3d-core.dev.java.net/lg3dgettingstarted.html">https://lg3d-core.dev.java.net/lg3dgettingstarted.html</a><!-- m -->
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-07-01, 05:35 PM,
ارسال : #2

علي جان :lol:
آقا چطوره...چيز جالبيه.. :lol:
در توزيحات ali88 جان هم اضافه کنم:
همانطور که گفتين قراره به انتشار نهايي براي استفاده عموم برسه و تحت مجوز GPL
به خوبي OpenGL را پشتيباني ميکنه...از نظر شفاقيت و چيزهاي ديگر هم چيزي کم نداره..(به نقل از Sun)
چند تا تصوير هم از اين ميزکار 3 بعدي توسط شرکت Sun گرفته شده که مينوانید اينجا نگاه کنيد.
براي دريافت و نصب آن هم ميتوانيد به اينجامراجعه کنيد,در ضمن اين لينکي هم که ali88 جان دادن راهنماي کاملي درباره نصب و...کرده...راهماي کاملي هست .
علي جان آقا عکسها را بذار ما هم يک نگاهي بکنيم ... Big Grin Tongue

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2004-07-01, 06:05 PM,
ارسال : #3

والا من خیلی باهاش کار نکردم اما یکی از مهمترین ویژگیهاش Background 3D و همچنین Panorama بود Big Grin
Virtual Desktop به صورت Panorama بود که به نظرم ایده ی جالبیه!
و اما 3D cd Show که تزیینیه فعلا و xterm هم که تو خود KDE اجرا شد بنابراین نتونستم برنامه ای رو روش اجرا کنم Sad
5 تا عکس هم گرفت چشم میذارم.
اگر Full Screen بشه چی میشه Smile

[ltr]Actually, unix is a very user-friendly system. It’s just that it is particular about which users it chooses to be friendly with.[/ltr]
2004-07-01, 08:03 PM,
ارسال : #4

Sun هميشه سر منشا ايده هاي خوب بوده و صد البته در پياده كردن و به نتيجه رسيدن اونها معمولا ضعيف عمل كرده اما حالا كه بعضي پروژه ها رو open source كرده ميشه اميد داشت كه طرح هاش به نتيجه كاربردي و عملي هم برسن
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-07-02, 06:34 AM,
ارسال : #5

آقا کجا با مشکل بر خوردی؟ دقیقا بگو وقتی خواستی از کنسول سرور X رو اجرا کنی با چه مشکلی بر خوردی؟
من از ATI Readon ۷۰۰۰ استفاده می‌کنم و مشکلی نداشتم. البته اسکریپت اجرای برنامه از کنسول برای Full Screen یکی دوتا مشکل داشت که برطرف کردم.
2004-07-02, 04:00 PM,
ارسال : #6

اقا بریم دانلودش کنیم ببینیم چیه؟؟؟!!!
اگه به مشکلی برخوردم به شما خبر می دم...

آموزش بدون محدودیت
2004-07-03, 11:03 AM,
ارسال : #7

من Geforce fx 5200 دارم و اینکه گفتم با Radeon 7500 مشکل داره برطبق گفته های سایت خود SUN بود Wink
اما مشکل خودم اینه که وقتی تایپ می کنم
[ltr]./lg3d-session[/ltr]
بعد از نشون دادن Nvidia Logo وارد یه صفحه راه راه آبی میشه که به طرز وحشتناکی سرگیجه آوره!! هیچ دکمه ای هم روش اثر نداره تا اینکه دستی reset کنم. قبلا به Log هاش نگاه کردم چیزی خاصی ندیدم اما حالا باز یه نگاهی می کنم ببینم چشه...

[ltr]Actually, unix is a very user-friendly system. It’s just that it is particular about which users it chooses to be friendly with.[/ltr]
2004-07-03, 02:50 PM,
ارسال : #8

من هم اول از این مشکل های عجیب غریب باهاش داشتم. :wink: شما چند تا چیز رو چک کنید. یکی اینکه آیا مژول DRI در سیستم load شده یا نه که با دستور glxinfo میشه فهمید. البته قطعا این مژول load شده که lg3d استفاده کردید.
با خود lg3d یک نسخه باینری از سرور X میاد که در شاخه ext/lg3d-x11/programs/Xserver قرار داره، یک بار خود این سرور رو اجرا کنید به تنهایی ببینید با مشکلی برمی خورید یا خیر. اگر در سیستمتون از Xorg استفاده می کنید فایل تنظیماتش بنام xorg.conf هست یک نسخه ازش کپی کنید با نام XF86Config و در کنار همون xorg.conf قرار دهید (من با این مشکل برخوردم)
در اسکریپت lg3d-session در آخرین خطش این عبارت هست:
کد :
pkill XFree86 >& /dev/null
این عبارت (در سیستم من) باعث میشد که هرموقع کار XFree تموم میشد همه چیز از کار بیفته! یعنی نه mouse کار کنه و نه keyboard. البته سیستم هنگ نکرده بود یا به حالت freez نرفته بود. با comment کردن اون خط این مشکل از بین رفت.
مسئله ای که وقت من رو زیاد گرفت این بود که من با فرض اینکه اسکریپت های lg3d متغیر های JAVA_HOME و PATH که سیستم رو خودکار عوض میکنند به نسخه 1.5 جاوا کار خاصی نمیکردم. در اسکریپت setup اگر سورس رو نگاه کنید میبینید که مشکلی هست. قبل از اجرای lg3d-session حتما خودتون دستی دو متغیر JAVA_HOME و PATH رو با export تنظیم کنید.
2004-07-03, 04:03 PM,
ارسال : #9

سلام.
یه نکته ای هست اینه که کارت گرافیکهای nVidia وقتی DRI load شده باشه کار نمی کنن و این تفاوت مهمشون با کارتهای ATI هست. و اما درمورد x.org نه Suse فعل از آخرین نسخه ی Xfree86 تا قبل از تغییر license استفاده می کنه. و اما JAVA_HOME و PATH بله اگر تنظیم نمی کردم اصلا اجرا نمی شد! به گمانم یکم ناسازگاری با Suse 9.1 باشه...
اون Xserver که همرا خود lg3d هم برم یه امتحانی بکنم Wink
ممنون از توضیحاتتون.

2004-07-04, 08:23 PM,
ارسال : #10

اقایون من این دسک تاپ رو بدون مشکل نصب کردم ولی نمی دونم اونو چه جوری اجرا کنم!!!!
اگه می دونید کمک کنید؟؟؟

آموزش بدون محدودیت
2004-07-05, 11:40 AM,
ارسال : #11

اگر تمام مراحل گفته شده رو انجام دادید کافیه در xterm/konsole تایپ کنید:
[ltr]
export JAVA_HOME=/usr/java/jdk1.5.0
export PATH=$JAVA_HOME/bin:$PATH
[/ltr]
بعد:
[ltr]
cd /home/username/lg3d/bin
./lg3d-dev
[/ltr]
اگر هم full screen خواستید باید از X خارج بشید که یه راهش pkill هست. می تونید هم runlevel رو 3 قرار بدید و بعد restart کنید. بعد در محیط متنی تایپ کنید:
[ltr]
cd /home/username/lg3d/bin
./lg3d-session
[/ltr]
به جای username هم نام کاربری خودتون رو وارد کنید.
2004-07-05, 12:15 PM,
ارسال : #12

علی اقا اصلا هیچ کدوم از این مسیرهایی که گفتی وجود ندارد!!!؟؟؟

آموزش بدون محدودیت
2004-07-05, 02:11 PM,
ارسال : #13

پس شما درست نصبش نکردید. مطئنید همه چیز رو دریافت و نصب کردید؟ اون لینکی که من دادم را مطالعه کردید؟

2004-07-05, 08:47 PM,
ارسال : #14

بله خوندم.
می رم یه بار دیگه نصبش کنم...
البته جاوا رو دستگاه من نصب نیست!!!
به این دسکتاپ ربطی داره؟؟؟

آموزش بدون محدودیت
2004-07-06, 09:01 AM,
ارسال : #15

شما باید اول Java 2 SDK, Standard Edition 1.5.0 Beta 2 و Java 3D SDK 1.3.2-build4 و Java Advanced Imaging API (JAI) 1.1.2 JDK رو نصب کنید بعد Looking Glass رو. در ضمن Java Runtime Environment هم حتما لازمه ولی مطمئن نیستم چون برای من نصب بود.

2004-07-06, 09:12 AM,
ارسال : #16

علی جان برای نصب looking Glass باید کارت گرافیک خوبی داشته باشیم یا با این کارت گرافیک های معمولی هم میشه! کارت گرافیک من 16Mg هستش! :lol:

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind
2004-07-06, 06:09 PM,
ارسال : #17

هر کارتی باشه قفط driver نصب باشه که بشه از Open GL استفاده کرد.

2004-07-06, 06:24 PM,
ارسال : #18

ممنون علی جان
از وقتی عکسهاش رو دیدم خوشم اومد که امتحانش کنم.

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind
2004-07-08, 10:24 PM,
ارسال : #19

اینم یه مصاحبه با Hideya Kawahara مسئول 3D Project Looking Glass.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان