لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بررسی یک پیغام خطا
2004-07-04, 06:33 AM,
ارسال : #1
بررسی یک پیغام خطا
دوستان ؛ با سلام؛ من مودم اینترنال intel® 536EP v.92 دارم که درایور لینوکس مودمم را از اینترنت دانلود کرده ام. فایلی با پسوند TGZ . و آن را در دیسکت ریخته ام. برای نصب مودم کارهای زیر را انجام داده ام که هیچ کدام منجر به نصب نشده است:
1- محتوی دیسکت را در لینوکسم ( ردهت9 ) باز کرده و در ترمینال نوشته ام:
Tar –zxvf و در جلوی آن اسم فایلم ( همان فایل با پسوند ذکر شده) را نوشته ام.
با زدن اینتر چند خط برایم نوشته که در آن بین مکرر آورده:
Tar:wrote only 0 of 10240 bytes و یا tar: skipping to next header و در نهایت نوشته error exit delayed from previous errors و نهایتا در خط آخر با نشان دادن علامت $ منتظر فرمان بعدی من شده که در آنجا من
نمی دانم چی باید بنویسم.
2- دوستی گفته بود که در ترمینال بنویسم make 536 که ظاهرا این فرمان در لینوکس وجود ندارد. البته او گفته بود باید سورس کرنل نصب باشد که من با توجه به این که در هنگام نصب ردهت گزینه کستوم با همه فایل ها را زدم فکر می کنم سورس کرنل را هم نصب کرده ام.
3- دوست دیگری راه سومی را گفته که با سوئیچ d ( که من نمیدانم چیست) ؛ فایلم را با دستور gunzip در خط فرمان لینوکس باز کنم. این راه را اجرا نکرده ام چون بلد نیستم.
حالا با این تفاصیل اگر دوستان راهی به ذهنشان می رسد و یا می دانند با پیغام خطای مذکور چه کار باید کرد لطفا مطرح کنند. ممنون میشوم.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-07-04, 01:37 PM,
ارسال : #2

اول از همه فایل را در دایرکتوری خانگی‌تان کپی کنید : cp /mnt/floppy/myfile.tgz /home/username
سپس با دستور cd به داریکتوری خانگی‌تان رفته و بعد دستور tar -zxf myfile.tgz را وارد نمایید.
برای استفاده از درایور باید هسته خود را مجددا کامپایل کنید. به این منظور راهنمای جامع هسته را که در سایت موجود هست را مطالعه نمایید. ضمنا ظاهرا این درایور تنها با هسته‌های سری ۲.۴ کار می‌کنه... بنابراین یکی از هسته‌های سری ۲.۴ را کامپایل و نصب کنید.
سپس باید درایور مودم را مطابق فایل INSTALL موجود در آن کامپایل و نصب کنید. فعلا کارهای بالا را انجام دهید تا به مرحله بعد برسیم...

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-07-06, 05:02 AM,
ارسال : #3
ادامه مطلب
آلن جان مرسی از راهنمایی ات؛من فایل مزبور را در دایرکتوری خانگی ام کپی کردم ودستور tar –zxf را نوشتم وفکر می کنم اتفاقی که افتاد این بود که فایل فشرده تی جی زد باز شد ؛ در یک پوشه جدا؛ با حجم حدودا سه برابر فایل اولی.
بعد رفتم هسته را کامپایل کنم؛مو به مو از روی کتابت عمل کردم؛چون گزینه
Kernel development را تیک زده بودم ( هنگام نصب اولیه ردهت 9 ) توقع داشتم در آدرس usr/src/linux-2.4 سورس کدم وجود داشته باشد منتهی وقتی در ترمینال می نویسم cd usr/src/linux-2.4 و اینتر را میزنم پیغام می دهد که چنین فایلی و یا چنین پوشه ای وجود نداردno such file or directory برای همین من در قدم اول پیکر بندی مجدد هسته گیر می کنم و نمی توانم به مسیری که فایل های منبع هسته قرار دارند بروم و اصلا نمیدانم که این فایل ها روی کامپیوترم هستند یا نه. تاکید می کنم که در add remove….. گزینه کرنل تیک خورده است. ممنون میشوم اگر مجدد راهنمایی ام کنی. سوال دیگرم آن است که در جایی خواندم حتی اگر مودم اینتر نالی با نصب درایورش هم امکان بهره برداری رابدهد بیش از 14 کیلوبایت سرعت ندارد. آیا این راست است؟ و سوال آخر این که من از روی سی دی همراه کتاب برنامه xine را نصب کردم و وقتی اجرا می کنم اینتر فیسش را می بینم اما نمیدانم وقتی یک سی دی صوتی یا تصویری را داخل سی دی رم می گذارم چه جوری به این برنامه دستور پخشش را بدهم . چون اتو ران اجرا نمی کند. ببخشید طولانی شد.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان