لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دو لینوکس در یک سی دی
2004-07-04, 11:21 PM,
ارسال : #1
دو لینوکس در یک سی دی
من می خوام دوتا یا بیشتر دیسک زنده ی لینوکس رو تو یه سی دی بریزم مثل دامن اسمال و اسلکس و جیکس باکس و بعد یه برنامه اولش ازم بخواد کدوم رو برام بیاره و با انتخاب توزیع برنامه بران اونو لود کنه... چطور میشه و آیا چنین چیزی درحال حاضر موجود هست؟
{البته این باید در زمره ی کاری زوپ عزیز باشه!!} :wink:

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-07-05, 01:11 AM,
ارسال : #2
Re: دو لینوکس در یک سی دی
Navid نویسنده :من می خوام دوتا یا بیشتر دیسک زنده ی لینوکس رو تو یه سی دی بریزم مثل دامن اسمال و اسلکس و جیکس باکس و بعد یه برنامه اولش ازم بخواد کدوم رو برام بیاره و با انتخاب توزیع برنامه بران اونو لود کنه... چطور میشه و آیا چنین چیزی درحال حاضر موجود هست؟
{البته این باید در زمره ی کاری زوپ عزیز باشه!!} :wink:
[ltr]
why ? am i look like 'Combine Machine' ? :lol:

it is possible , and have many way to do this , you can setup some archiving system which compress the filesystem in IMG ( or any other method to do this ) and run this image with Kernel image , so easily you would change just 'root' parameter , but there must be problem with the limited freespace of this kind of super cd Smile
[/ltr]

Wish you Were here ...
2004-07-05, 07:46 PM,
ارسال : #3

خیلی ممنون آقای زوپ ..
خوب من می خوام اسلکس و جیکس باکس رو رو یه Mini CD بریزم یا این دوتا رو با Damn Small و BBC وDbanکنارهم بریزم که مجموعشون کمتر از 600MB هست که تازه میشه یه zool هم کنارشون ریخت{داخل پرانتز این زول رو فقط رو فلاپی میریزن یا رو سیدی هم میشه؟}
خوب از دلیل بگذریم من این جور متوجه شدم که باید به صورت یه فایل آرشیو سیستم به صورت ایمیج -- -- بریزم .
پس اول ایمیج میکنم بعد باید برای اجرا کردنشون از برنامه ی خاصی استفاده کنم؟ مثلا a.img و b.img رو رو سی دی دارم حالا چطور به سیستم بفهمونم که از رو ی CD بالا بیاد ؟درواقع اون فرمت Eltorito چطور میشه ؟ بعد بالا اومدن چی چطور بفهمونم کدوم image رو باید بکشه بالا؟
ببخشید که خیلی سشال می کنم اما این موضوع خیلی وقته ذهنم رو مشغول کرده اما راه حلی براش نداشتم حالا یکی پیدا شده که یه راه حلی داره ..... و آیا مرجع آن-لاینی(روی اینترنت) برای این موضوع داریم؟

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2004-07-06, 11:08 AM,
ارسال : #4

کسی بیشتر نمی دونه؟

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2004-07-07, 09:52 AM,
ارسال : #5

من چند روز نبودم ! این بحث جالبی هست اگه برنامه ای که بشه چند سیستم عامل را از روی cd برای بوت شدن انتخاب کرد باشد لطفا معرفی کنید.
جناب زوپ ایا میشه مثلا پارتیشن بوت خودمان را برای این کار بر روی cd رایت کرد؟

To Follow The Path
Look To The Master
Follow The Master
Walk With The Master
See Through The Master
Become The Master
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-07-07, 12:05 PM,
ارسال : #6

whitehat نویسنده :من چند روز نبودم ! این بحث جالبی هست اگه برنامه ای که بشه چند سیستم عامل را از روی cd برای بوت شدن انتخاب کرد باشد لطفا معرفی کنید.
جناب زوپ ایا میشه مثلا پارتیشن بوت خودمان را برای این کار بر روی cd رایت کرد؟
[ltr]
yes it is possible Wink
/boot directory ( or partition ) is nothing but some kernel image and system map and ...
[/ltr]

Wish you Were here ...
2004-07-07, 12:07 PM,
ارسال : #7

Navid نویسنده :خیلی ممنون آقای زوپ ..
خوب من می خوام اسلکس و جیکس باکس رو رو یه Mini CD بریزم یا این دوتا رو با Damn Small و BBC وDbanکنارهم بریزم که مجموعشون کمتر از 600MB هست که تازه میشه یه zool هم کنارشون ریخت{داخل پرانتز این زول رو فقط رو فلاپی میریزن یا رو سیدی هم میشه؟}
خوب از دلیل بگذریم من این جور متوجه شدم که باید به صورت یه فایل آرشیو سیستم به صورت ایمیج -- -- بریزم .
پس اول ایمیج میکنم بعد باید برای اجرا کردنشون از برنامه ی خاصی استفاده کنم؟ مثلا a.img و b.img رو رو سی دی دارم حالا چطور به سیستم بفهمونم که از رو ی CD بالا بیاد ؟درواقع اون فرمت Eltorito چطور میشه ؟ بعد بالا اومدن چی چطور بفهمونم کدوم image رو باید بکشه بالا؟
ببخشید که خیلی سشال می کنم اما این موضوع خیلی وقته ذهنم رو مشغول کرده اما راه حلی براش نداشتم حالا یکی پیدا شده که یه راه حلی داره ..... و آیا مرجع آن-لاینی(روی اینترنت) برای این موضوع داریم؟
[ltr]
yes you have to image them , its not so hard and many scripts available for this kind of project .
take a look at : <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.linux-live.org/">http://www.linux-live.org/</a><!-- m --> , also Slax got an script directory ( or similar! ) which some useful scripts stored .
note that you need Transparent decompression extension supports in your kernel ( fs section , cd rom filesystems and .. )
with 'root' you can choose your image , and yes , it is possible to use zool on cds,dvds, and i guess even bootable (!) tapes! Smile
[/ltr]

Wish you Were here ...
2004-07-08, 05:25 PM,
ارسال : #8

ببخشید که ندیده بودم ،، خوب نوار که ندارم اما ۲مگ رو یه سی دی خالی دارم که اگه بشه با 3تا توزیع دیگه یک جا رایت می کنمشون!!
فعلا رفتم دنبال منبعی که گفتید..

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2004-07-08, 05:43 PM,
ارسال : #9

قضيه tape رو جدي گفتي؟