لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مودم اینترنال اینتل
2005-06-10, 12:22 PM,
ارسال : #21

راستی محسن در مورد مشکلی که (ریبوت میکنید، زوسه دیگه مودم را نمی شناسه) در سایتی که خودتون معرفی کردین

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ubuntulinux.org/wiki/IntelFiveThreeSixEPModemHowto">http://www.ubuntulinux.org/wiki/IntelFi ... ModemHowto</a><!-- m -->
یک جایی هست که نوشته
Loading the driver at boot time
فکر کنم اگر کار هایی که گفته انجام بدین مشکلتون حل بشه
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-06-10, 12:40 PM,
ارسال : #22

سلام
اشکالی که شما نوشتید را من هم داشتم... زوسه به طور خودکار بسته های مربوط به gcc را نصب نمی کنه... برای نصب، از طریق yast گزینه add/remove software را انتخاب کنید.. خودش یه پنجره جست و جوی بسته های نرم افزاری می آره که در اون تایپ کنید gcc و وقتی بسته ها را پیدا کرد کنارشون علامت تیک بزنید تا از روس سی دی نصب بشن... خوب حالا مجددا دستورmake 536 را اجرا کنید... دیگه نباید مشکلی وجود داشته باشه... در ضمن باید kernel source هم نصب شده باشه تا بتونید کامپایل کنید.
و اما آقای نصیبی من هنوز راه شما را امتحان نکردم.... اگه جواب داد همین جا پست می کنم.... ولی من جواب سوال اولم را در مورد kinternet هنوز نگرفتم... چرا بعد از شماره گیری توسط این برنامه وقتی به چک کردن username , password میرسه دچار حالت کما میشه و بعد از یک دقیقه (که فکر میکنم همون مقداری هست که به عنوان timeout براش مشخص شده)، قطع میشه؟ در واقع من اصلا با kinternet نمی تونم به اینترنت وصل بشم و فقط شماره گیری را انجام میده و بعد دیگه هیچی....

به هر حال ممنون از راهنمایی تون
اگه کسی در مورد این مشکل هم راه حلی به نظرش میرسه، ممنون میشم منو کمک کنه...
محسن
2005-06-10, 01:05 PM,
ارسال : #23

سلام
ببخشید من اون سوال را دقت نکرده بودم.
خب در تنظیمات kinternet در yast باید گزینه ی stupid mode را با تیک زدن فعال کنید . مشکل حل می شود .

« خرد پیک خداوند است »
2005-06-10, 01:53 PM,
ارسال : #24

اگر یخده دندون رو جیگر بزارید بزودی اینتل درایورای جدیدشو روی سایت میذاره
البته من از کل مطالب بالا کلی به سواد کم اضافه شد وتشکر از اقای نصیبی
2005-06-10, 01:56 PM,
ارسال : #25

سلام آقای نصیبی
من کارهایی را که گفتید انجام دادم که خلاصه اون به شرح زیره:
kinternet را طوری تنظیم کردم که stupid mode فعال باشه... نتیجه اینکه من الان دارم از login خودم و با استفاده از kinternet این پست را می نویسم Big Grin
و اما سیستم را وقتی ریبوت کردم باز مودم را نمی شناخت. دستورات زیر را وارد کردم و در نتیجه مودم دوباره به کار افتاد و جواب داد:
کد :
su
modprobe Intel536
hamregistry &

حالا فقط راهنمایی کنید که چطور می تونم این کار را به طور خودکار در زمان بوت انجام بده... قبلا گفتید که در init.d باید تنظیم کنم.... خب این فایل دقیقا کجاست وچه خطوطی باید بهش اضافه کنم؟

بازم ممنون از راهنمایی هاتون...
واقعا تحت تاثیر این نوع همکاری شما قرار گرفتم Smile

اگه این یه مشکل کوچک هم حل بشه، شروع میکنم به تهیه یه آموزش گام به گام نصب مودم Intel536EP تحت زوسه ۹.۳ تا همه بتونن ازش استفاده کنن...
بازم ممنون
محسن
2005-06-10, 05:08 PM,
ارسال : #26

سلام
مطمئنین که بسته‌های Development مثل GCC رو نصب کردین ؟

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-06-10, 05:58 PM,
ارسال : #27

با سلام
در مورد سوال mra147 عزیز نظر نوید جون و محسن درست است .
اما محسن جان
این کار در زوزه ۹.۲ به طور خود کار پس از نصب درایور اینتل انجام می شد . اما این که توی زوزه ۹.۳ نمیشه احتمالا توی فایل های init.d تغییراتی ایجاد شده است . من هم فعلا زوزه ۹.۳ ندارم که بهتون دقیقا راهنمایی کنم .
اما مثلا توی این اسلکویر باید توی فایل rc.local فرمان اجرای اسکریپت بوت اینتل که همراه خو د درایور هست را داد .
اما نصب درایور را نگفتی چه طور انجام دادی ؟ با همون patch و کامنت کردن اون سه خط یا از روشی دیگر ؟

« خرد پیک خداوند است »
2005-06-10, 06:25 PM,
ارسال : #28

سلام آقای نصیبی
روش نصب در حالت کلی همون اعمال patch و بعد کامنت کردن اون سه خط و سپس make clean, make 536, make install و بعد پاک کردن /dev/modem/ و لینک سمبولیک از /dev/536ep به /dev/modem هست. فکر کنم نکته مهم این باشه که باید اول بسته درایور اینتل را که در خود زوسه موجوده حذف کرد و سپس درایور را کامپایل کرد (همونطور که گفتید احتمالا ناسازگاری بین این دو درایور وجود داشته)... کلیات روش که همینه... فقط می مونه اینکه چطور سیستم این ماژول را خود به خود در هنگام بوت لود کنه... در توزیع ubuntu 5.04 دستورش اینه که در فایل /etc/modules خط Intel536 را اضافه کنیم.... ولی در زوسه این فایل را نداریم....
به هر حال ممنون از کمک و راهنمایی های بی دریغتون...
اگه کسی از دوستان هست که بدونه فایل مربوط به لود کردن اتوماتیک ماژولها در حین بوت دز توزیع زوسه چیه و در کجا قرار داره لطفا راهنمایی کنه...
محسن
2005-06-10, 06:28 PM,
ارسال : #29

راستی من هر وقت اون راهنما را نوشتم به شما هم میدم تا قبل از اینکه تو سایت بذارم، یه نگاهی بهش کنین و توضیحات تکمیلی اگه نیاز داره بهش اضافه کنین
محسن
2005-06-10, 08:50 PM,
ارسال : #30

آدست همتون درد نکند درست شد
2005-06-10, 11:09 PM,
ارسال : #31

برای اینکه خیال همه راحت بشه خود زوزه patchاینتل عرضه کرده

<!-- m --><a class="postlink" href="ftp://ftp.suse.com/pub/suse/i386/update/9.3/rpm/i586/Intel-536ep-4.69-10.1.i586.rpm">ftp://ftp.suse.com/pub/suse/i386/update ... 1.i586.rpm</a><!-- m -->

<!-- m --><a class="postlink" href="ftp://ftp.suse.com/pub/suse/i386/update/9.3/rpm/i586/Intel-536ep-4.69-10.1.i586.patch.rpm">ftp://ftp.suse.com/pub/suse/i386/update ... .patch.rpm</a><!-- m -->
2005-08-13, 06:02 AM,
ارسال : #32

آقا سلام
modeme man 537 EP e az noe intel
age siti chizi hast javabe maram bedin
albatte too SUSE 9.0 oon aval shenakt hame kar kard vali ba modem ertebat bar gahrar nakard
too Query Modem ham shenakht amma kar nakard
hala vase RedHat mikham bastaro ke instal konam.
2008-02-04, 09:39 PM,
ارسال : #33
در خواست درايو مودم intel cn5614ch
در خواست درايو مودم intel cn5614ch
2008-02-05, 10:14 AM,
ارسال : #34
پاسخ: در خواست درايو مودم intel cn5614ch
<!-- m --><a class="postlink" href="http://linmodems.technion.ac.il/packages/Intel/Philippe.Vouters/intel-536EP-2.56.76.0_23_02_2007.tgz">http://linmodems.technion.ac.il/package ... 2_2007.tgz</a><!-- m -->

خدمت شما ، مودمتون چیپستش همون 536ep ه انگار .

« خرد پیک خداوند است »
2008-02-25, 09:22 AM,
ارسال : #35
VPN
سلام
من ميخواستم يه VPN داخل سوزه درست كنم كه يه سري تنظيمات كه داخل ويندوز روي اون انجام بدم رو روي اين انجام بدم ولي متاسفانه نتونستم اگه مي تونيد كمكم كنيد با راهنمايي كامل
ممنونم

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان