لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
در کنار الکامپ یا کشفیات الکامپیه
2005-06-27, 12:02 PM,
ارسال : #1
در کنار الکامپ یا کشفیات الکامپی
با سلام
بالاخره توانستم دیروز با هزار زحمت خود را به آخرین روز الکامپ برسانم . پس از مدت ها آشنایی فرصت دست داد خدمت آلن عزیز برسم و ارتباطی که دورادور و اغلب از دل پیام های دیجیتال بر قرار بود را در حضور درک کنم . آلن هم که به دور از تعریف متواضع و به دل نشین و دوست داشتنی .. .. اما خب چون به قرار روز پنجشنبه نرسیده بودم دیدار دیگر دوستان گل خصوصا علی آقای پوریان و ... نصیبم نشد . بگذریم که وقت تنگ بود و نشد گیسو بگشاییم ( اگرچه من سرم را تازه ماشین کرده بودم و بالطبع امکان گیسو گشایی هم نبود ) وزود مرخص شدم .اما خب یه چیز هایی دیدم که گفتم که بگویم :
اولی که بقیه دوستان هم اشاره کرده بودند فروش پارسیکس به قیمت شش هزار تومن بود . کاری به نفس این عمل ندارم اما این که توسط کسی این کار انجام میشد که اطلاعات لینوکسی یا نداشت یا نمیتوانست انتقال دهد و به اشتباه شاید این کار را میکرد ناراحت کننده بود .مثلا می گفت این آخرین نسخه ی OOo است یعنی ۳.۱.۱ ما هم گفتیم خب .فرمودند خودم هفته ی قبل از شروع نمایشگاه این ها را بسته ام (بستن احتمالا به معنی اسمبل کردن و در مورد قطعات کامپیوتری این دفعه در مورد بسته های نرم افزاری شنید ه شد ) ما هم که نمیدانستیم پارسیکس کار آلن است می گفتیم استاد ادامه بدهید ... توی غرفه هم نوشته بود اولین کار در سطح جهان به صورت سی دی زنده و خیلی چیز های دیگر ... پولش به جهنم که مفت خوری بود اما این نحو اطلاع دادن در مورد لینوکس در نمایشگاهی که فکر کنم تنها غرفه ی لینوکس فروش و مدعی اش این بود تضعیف چهره ی لینوکس و بازمتن در بین کاربران است .
دوم:
داشتم با مسوول یه غرفه که شرکتشون یه CMS ارایه کرده بود در مورد تکنولوژی های به کار رفته و زبانی که باهاش نوشته شده و .. صحبت میکردم .کار به مقایسه با سیستم tw-cms رسید گفتند که کار ما به هیچ وجه قابل مقایسه با تالار وب نیست وهیچ سایت معتبر از tw-cms استفاده نمیکنه و هیچ سایتی با استفاده از اون بدون مشکل نبوده است . من از محاسن tw-cms به عنوان یک نرم افزار باز متن و نه این که کاری به تالاروب داشته باشم در حد اطلاعاتم گفتم . تا این که پس از کمی بحث علمی در این زمینه ها اونها به اصرار برای استخدام کردن من برای PHP , MySQL وارد بحث جدیدی شدند .قصد گفتن از خود ندارم ولی من که به شغل شرافتمندانه ی بیکاری همراه با بلا تکلیفی در دوران دانشجویی مشغول بوده وهستم با اونها که تا اون لحظه قربان ASP و ASP.Net میرفتند همکاری نکردم . وبود نمونه هایی دیگر ...
حالا قصد از این همه سخن درازیدن این که فکر کنم غیاب یک یا چند غرفه ی خودمانی بازمتن و گنو لینوکسی در این نمایشگاه شدیدا احساس میشد .باید یه فکری بکنیم تا کسی مثل اون لینوکس به هم بند بزرگ اطلاعات غلط و بیخود به خورد مردمی که سطح آشنایی کمی با بازمتن دارند ندهد و دوم که فرهنگ صحیح نرم افزار بازمتن و استفاده از آن گسترش داده شود .
حالا چه میتوانیم بکنیم ؟
آیا امکان حضور برای ما در نمایشگاه بعدی امکان پذیر است ؟
اصلا لازم است ؟
چه راهی به نظر شما میرسد ؟
ببخشید که طولانی شد .

« خرد پیک خداوند است »
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-06-27, 12:25 PM,
ارسال : #2

در الکامپ سال آینده تالار وب در نظر دارد یه غرفه جداگانه برای معرفی لینوکس، بازمتن، پارسیکس و سایت‌های فارسی لینوکسی اختصاص دهد. :-)

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-06-27, 12:47 PM,
ارسال : #3

سلام
به نظر من وظيفه طرح ملي لينوكس فارسي هستش كه با اون بودجه اي كه در اختيار دارن حد اقل به فكر فرهنگ سازي براي استفاده از لينوكس باشن ( تو خود طرح كه به جايي نرسيدن )
حداقل يه غرفه كوچولو !!!!

Freedom is not free
------------------------------
2005-06-27, 12:48 PM,
ارسال : #4

نمایشگاهی که از جنبش نرم افزاری! دم میزند !=تعداد انگشت شمار غرفه های لینوکس Confusedhock:
2005-06-27, 12:51 PM,
ارسال : #5

بله. حق با شماست Saye جان.

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
2005-06-27, 01:29 PM,
ارسال : #6

سلام به همه عزیزان،
شاید برای کسانی که به این نمایشگاه نیامده بودند این عکس دیدنی باشه هر چند برای اونهایی که اون غرفه رو دیدند، دوست داشتند که یک همچنین چیزی رو اصلا نمیدیدند!
راستی اگر خود ما ها برای شروع کار با گنو/لینوکس یکی از کسانی بودیم که این سی دی ها رو با اون قیمت می خریم و اونهم با این تبلیغ ، واقعا نباید قید لینوکس رو میزدیم و سراغ همون ویندوز 1000 تومنی لعنتی میرفتیم ؟!

( بدون شرح! )

لینوک
س زنده

بهترین سی دی لینوکس فارسی BOOTABLE
بدون نیاز به نصب بر روی دیسک سخت
PARSIX
پرفروشترین سی دی لینوکس دنیا
تبلیغ ما قدرت بالای محصولمان است
پذیرش نمایندگی های فعال پخش و فروش در سرتاسر ایران

[عکس : IMG.jpg]

Linux is not Alternative, Linux is the First ّChoice
2005-06-27, 02:08 PM,
ارسال : #7

اي داد بيداد Smile
چه کارهايي که نميکنند..

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2005-06-27, 02:26 PM,
ارسال : #8

واو خدایی نامردیه ها نمیدونم چرا این شرکتها فقط به فکر جیب پرکردن هستند
2005-06-27, 03:37 PM,
ارسال : #9

پدرام عزیز کدام یک از طرح های ملی ما به خوبی انجام شدن که این دومیش باشه؟
2005-06-27, 05:04 PM,
ارسال : #10

سلام
به طرح ملی لینوکس که امیدی نیست شاید خیلی کم نزدیک به صفر . آدم از دستشون آتیش میگیره هیچ کاری نکرده اند با این که می باید و می توانسته اند .
و در این غیاب لینوکس داشتیم نصب خودکار ویندوز ایکس پی به طور خودکار اون هم به عنوان یک اختراع . چقدر ما مردم را ابله فرض میکنند .

« خرد پیک خداوند است »
2005-06-28, 09:02 AM,
ارسال : #11

آقا يك كشف ديگه شركتي بود كه سي دي زنده اي رو عرضه ميكرد كه ادعا ميكرئ كه اين سي دي يك سيستم لينوكس هست كه با ويندوز تركيب شده
متخصص اون شركت مي گفت كه توي اين سي دي ما از كرنل ويندوز استفاده كرديم و اون رو با پوسته لينوكس تركيب كرديم
كه اين كار باعث شده كه ما بطونيم نرم افزار هاي ويندوز رو نصب كنيم

مثلا از امكانات اين سي دي اين ها بودند
1 - آنتي ويروس McAffe
partition Magic -2
3- رايت سي دي با nero
4- ويرايش Regester ويندوز
5- شناسايي كامل شبكه
و . . . .

تازه طرف ادعا ميكرد كه اوپن سورسه Confusedhock: بعد هم يك قيمتي گفت كه مخم سوت كشيد 12000 تومن
2005-06-28, 02:18 PM,
ارسال : #12

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

[ltr]
Smashing all Kernel 2.x
[/ltr]
2005-06-28, 07:39 PM,
ارسال : #13

شاید لازم باشه سا دیگه لینوکس کارها با قدرت بیشتری حاضر بشوند تا مردم لینوکس واقعی رو درک کنند. بهتره از نیرو های خودمون استفاده کنیم نه طرح ملی لینوکس فارسی.
2005-06-28, 07:48 PM,
ارسال : #14

بالایی از من بود

[ltr]Debian ; for when you have better things to do than fix your system[/ltr]
[ltr]TuxForge :: A Gateway To The Opensource World[/ltr]
2005-06-29, 11:13 AM,
ارسال : #15

Confusedhock:

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind
2005-06-29, 10:16 PM,
ارسال : #16

تا حالاشم بچه ها همین کار را کردن. غیر از اینه؟

saye
2005-06-29, 11:27 PM,
ارسال : #17

manzooram ine ke kheili gostarde tar.... man nemikham kar hayi ro ke ta alan kardim va kardand enkar konam... vali ghabool konid ke bayad gostarde tar bashe... masalan too hamin elecomp emsal ye sherkat ke nemidoonam esmesh chi bood dar salon 38 yek sakoo dorost karde bood ba 15-20 ta sandali va mardom hamaro por karde boodan va yek khanomi dasht MICROSOFT WINDOWS MEDIA CENTER 2005 ro barashoon tashrih mikard... ma ham mitoonim ba kami talash bishtar hamin kar ro dar morede LINUX anjam bedim

[ltr]Debian ; for when you have better things to do than fix your system[/ltr]
[ltr]TuxForge :: A Gateway To The Opensource World[/ltr]
2005-06-30, 05:56 AM,
ارسال : #18

من هم موافق هستم ولی همه میدونیم که "امکانات" حرف اول رو میزنه.
شما امکانات شرکت های بزرگ که قردادهای نجومی می بندند رو نمی تونید با شرکتهای اوپن سورسی که با عشق افراد علاقه مند داره به ادامه کار اونها کمک می کنه، مقایسه کنید.
در نمایشگاه ها هم این موضوع به خوبی مشخصه حتی با مقایسه شرکت متمول مایکروسافت با شرکتهای دیگر هم میشه این موضوع رو متوجه شد.
شاید الان موقع جا افتادن موضوع Sponsorship و Donation باشه ولی شما فکر میکنید که بستر مناسبی در این جامعه وجود داره؟

Linux is not Alternative, Linux is the First ّChoice
2005-06-30, 08:46 AM,
ارسال : #19

امکان نداره Donation بدون امکان واریز پول از طریق Paypal و... جا بیفته.البته یه شرکتی داره یه کارایی می کنه، فکر می کنین جپاب میده؟؟: <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.iranpal.com">www.iranpal.com</a><!-- w -->

[عکس : banner.png]

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان