لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فراخوان نشریه الکترونیک لینوکس
2004-08-23, 07:44 PM,
ارسال : #81

بنده هم براي همكاري حاضرم!

Be Free;Be OpenSource
http://www.barnamenevis.org/forum
::Introduction to Linux Tranlastion
http://linintro.barnamenevis.org/index.htm
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-08-23, 11:11 PM,
ارسال : #82

من هم با linuxmag موافقم .ولی یک مشکل آیا Domain را می توانیم ir بگیریم ؟؟
فکر کنم این کار باید توسط یک ارگان دولتی انجام شود .
در ضمن ایا می خواهید در مورد سیستم عامل دیگری مثل unix مطلب نوشته شود ؟؟
2004-08-24, 12:02 AM,
ارسال : #83

در مورد ir اجازه بدهید بپرسم. چون آخرین بار که پرسیدم جواب دادند افراد نمی توانند. احتمالا مشکل خواهد داشت. قرار بود که آزاد باشد...
whitehat عزیز فکر می کنم که ما کار را شروع کنیم و در حوزه gnu و linux کار کنیم ٬ بچه ها مطالب و مقالات متفاوتی ارائه کنن٬ خوب باشد. چرا که نه. اما نه به صورت متمرکز ٬ چه ایرادی دارد اسمی از سیستمهای دیگر بیاید و مقایسه و بحث های تکنیکی هم داشته باشیم. اما به صورت تخصصی بهتر است روی لینوکس متمرکز شویم. با این حساب هدف را لینوکس در نظر بگیرید. وگرنه مجبور می شویم برای تمام سیستمهای عامل دنیا مطلب بنویسیم. هر کاری به صورت حرفه ای و تخصصی انجام شود بهتر است.
2004-08-24, 12:13 AM,
ارسال : #84

نقل قول :در مورد ir اجازه بدهید بپرسم. چون آخرین بار که پرسیدم جواب دادند افراد نمی توانند. احتمالا مشکل خواهد داشت. قرار بود که آزاد باشد
اگر این جوری باشه .فکر نکنم linuxmag.com یا هر domain دیگری جالب باشه !!
در ضمن من سوال دوم را در ارتباط با اسم پرسیدم که فکر کنم هر اسمی که لینوکس در ان باشه بهتره.

To Follow The Path
Look To The Master
Follow The Master
Walk With The Master
See Through The Master
Become The Master
2004-08-24, 12:39 AM,
ارسال : #85

md نویسنده :در مورد ir اجازه بدهید بپرسم. چون آخرین بار که پرسیدم جواب دادند افراد نمی توانند. احتمالا مشکل خواهد داشت. قرار بود که آزاد باشد...
whitehat عزیز فکر می کنم که ما کار را شروع کنیم و در حوزه gnu و linux کار کنیم ٬ بچه ها مطالب و مقالات متفاوتی ارائه کنن٬ خوب باشد. چرا که نه. اما نه به صورت متمرکز ٬ چه ایرادی دارد اسمی از سیستمهای دیگر بیاید و مقایسه و بحث های تکنیکی هم داشته باشیم. اما به صورت تخصصی بهتر است روی لینوکس متمرکز شویم. با این حساب هدف را لینوکس در نظر بگیرید. وگرنه مجبور می شویم برای تمام سیستمهای عامل دنیا مطلب بنویسیم. هر کاری به صورت حرفه ای و تخصصی انجام شود بهتر است.

قانون سابق لغو شده ، الان هر کسی میتونه دامین IR از فیزیک نظری بگیره ، من شخصا پیشنهاد نمیکنم Smile

Wish you Were here ...
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-08-24, 12:54 AM,
ارسال : #86

نقل قول :من شخصا پیشنهاد نمیکنم
]چرا؟؟ میشه بیشتر توضیح بدید؟

To Follow The Path
Look To The Master
Follow The Master
Walk With The Master
See Through The Master
Become The Master
2004-08-24, 09:28 AM,
ارسال : #87

همونطور که زوپ عزیز گفتن دامنه ir آزاد شده و هر کسی می تونه با ir دامنه ثبت کنه.
whitehat نویسنده :اگر این جوری باشه .فکر نکنم linuxmag.com یا هر domain دیگری جالب باشه !
در این مورد من هم موافقم. فکر کنم اگر یه جوری مشخص بشه که مربوط به ایران و فارسی هستش بهتر باشه.

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind
2004-08-24, 10:35 AM,
ارسال : #88

نقل قول :قانون سابق لغو شده ، الان هر کسی میتونه دامین IR از فیزیک نظری بگیره ، من شخصا پیشنهاد نمیکنم Smile

از چه نظر؟ :roll:

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2004-08-24, 02:32 PM,
ارسال : #89

mkargar نویسنده :
نقل قول :قانون سابق لغو شده ، الان هر کسی میتونه دامین IR از فیزیک نظری بگیره ، من شخصا پیشنهاد نمیکنم Smile

از چه نظر؟ :roll:
اقای زوپ از چه نظر؟؟؟ :?: :?: :?:

آموزش بدون محدودیت
2004-08-24, 10:48 PM,
ارسال : #90

ir. : من اعتقاد زیادی به نام ایران و زبان فارسی دارم. اما نظر شخصی من هم با آقای zoup یکی است. متاسفانه یک مورد به خاطر پشتیبانی فنی است. و دیگری اینکه امکان دارد دوباره تصمیم خاصی برای آن گرفته شود. چون تا زمانی که نمی شد صحبت از این بود که چرا نمی شود و حالا صحبت از اینکه نباید به راحتی آن را به افراد واگذار کرد. می دانید که یک عده در دنیا هستند که فقط برای کارهای دیگران نقد ... . ولی نمی دانم چرا خودشان تا به الان کاری انجام نداده اند !
نکته: البته من از نظرات آقای zoup با خبر نیستم.
نام : نظر شخصی من در مورد نام این است که حتما نباید تمام نام ها با ایران شروع شوند تا آن کار به نام ایران باشد. مثلا همین technotux.com . من پیشنهاد می کنم که به کلماتی مانند tux هم فکر کنید. البته من هم با کلمه mag یا مجله موافق هستم. مثلا <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.tuxmag.com">www.tuxmag.com</a><!-- w --> . راستی در مورد com. باید بگویم که از نظر پسوند من com را ترجیح می دهم. تقریبا دیگه یک استاندارد شده برای سایتها. حتی سایتهایی که commercial نیستند.
برای نام باز هم نظر بدهید و خوب فکر کنید در نهایت جمع به هر چی رای بدهد. آن را می گیریم. اما اجازه بدهید که مطلب اول را تمام کنیم و بعد تصمیم نهایی در مورد نام را بگیریم. البته اشتباه از من بود ٬ موضوع نام را جلوتر از نوبتی که باید گفته میشد٬ مطرح کردم. اما ایرادی نداره که هیچ بهتر هم شد ٬ در تمام این مدت بچه ها روی اسم فکر کردند. و در جای خودش فقط یک رای گیری خواهیم داشت.
من تقاضا می کنم که مقداری صبور باشید تا سر حوصله به همه کارهایمان برسیم. در مورد اینکه تقصیم بندی داشته باشیم یا نه رای بدهید. و یا اینکه کل کار یکجا. اگر با قسمت بندی موافق هستید ٬ نظرات را ارائه کنید. این قسمت را ثبت کنیم تا به سراغ موضوع بعدی برویم. فعلا سعی می کنم تا نقش یک صورت جلسه را داشته باشم. در آینده امیدوارم این کار به نوبت باشد. و امیدوارم که در خود سایت ..... باشد.
در آخر از اساتید هم می خواهم که ما را از راهنمایی خودشان باخبر کنند.
2004-08-24, 11:00 PM,
ارسال : #91

درست است...
پس همان Com. بهتر است...
همانطور که md جان گفتن نبايد که حتما نام ايراني باشد...همان mag به دو معني ميتواند باشد...هم مجله و هم magazine...
نامي که md جان گفتن هم خوبه...لطفا دوستان هم نظر بدهند...

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2004-08-25, 05:10 AM,
ارسال : #92

به نظر من هم com یا org مناسب تره تا ir چه پولی چه معنوی چه مفهومی ...

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2004-08-25, 07:31 AM,
ارسال : #93

با سلام
به نظر من حالا که قراره com. یا org. باشه ، ایرانی بودن مجله رو تو domain name نشون بدیم مثلا iranlinuxmag یا هر چیز دیگه ، ولی اینو نشون بدیم . تا نظر دوستان چی باشه
2004-08-25, 09:25 AM,
ارسال : #94

md جان. در مورد تقسیم بندی ،
راستش آموزشی٬ فرهنگی٬ اخبار٬ سخن بزرگان٬ تکنولوژی جدید٬ فلسفی و ... که خودت گفتی خوبه. حالا ممکنه به مرور زمان و بر اساس مطالبی که ارائه خواهد شد کمی تفییر کنه. کسی نظری نداره ؟
در ضمن به نظر من یکی از مهمترین بخشها ، مطالب فرهنگی هست و کاربر باید بدونه که برای چی ما از گنو/لینوکس حرف می زنیم و چه هدفی داریم ( یا بهتر بگم که گنو چه هدفی داره )
در مورد نوشتن مطلب هم به نظر من برای شروع بهتره که دوستان رو محدود به یک قسمت خاص نکنیم و هر کس بر اساس توانایی های خودش تو زمینه های مختلف بنویسه با ترجمه کنه تا مشخص بشه که تو قسمت بهتر می تونه بنویسه. بعد از اون می تونیم هر کس رو تو یه قسمت قرار بدیم و ...

2004-08-26, 11:10 PM,
ارسال : #95

نقل قول :در ضمن به نظر من یکی از مهمترین بخشها ، مطالب فرهنگی هست و کاربر باید بدونه که برای چی ما از گنو/لینوکس حرف می زنیم و چه هدفی داریم ( یا بهتر بگم که گنو چه هدفی داره )
درسته و من عاشق این تبلیغ سایت هستم که : " لینوکس یک فرهنگ است"
در مورد مطالب فرهنگی و فلسفی زیاد نگران نیستم. در این قسمت باید منتظر خبرهای خوبی باشیم. به خصوص مطالب فلسفی و gnu :wink: البته فکر کنم تمام سایتهایی که به نوعی با لینوکس و مطالب آن درگیر هستند. بار فرهنگی دارند. حتی تمام افرادی که gnu و لینوکس را قبول دارند هم نشان از فرهنگ آن دارند. البته هر فردی می تواند رل خوب یا بد را داشته باشد. به نظرم چون تعداد افرادی که به خوبی از این قوانین و حرکتهای آن با خبر هستند و به آنها پایبندند و آن را در عمل هم نشان می دهند٬ زیاد است. این فرهنگ و به نوعی این جامعه که در داخل جامعه بزرگ جهانی قرار دارد توانسته قدرت و فرهنگ خود را به همگان نشان دهد. و این را می توان در آمار استفاده و توسعه نرم افزارهای آزاد در دنیا دید.
نقل قول :در مورد نوشتن مطلب هم به نظر من برای شروع بهتره که دوستان رو محدود به یک قسمت خاص نکنیم و هر کس بر اساس توانایی های خودش تو زمینه های مختلف بنویسه با ترجمه کنه تا مشخص بشه که تو قسمت بهتر می تونه بنویسه. بعد از اون می تونیم هر کس رو تو یه قسمت قرار بدیم و ...
فقط یک مورد هست تعدادی از دوستان به صورت ثابت در سایت فعالیت خواهند داشت و عده ای دیگر غیر ثابت. این دوستان هم خودشان مطلب تهیه می کنند. هم اینکه قاعدتا باید مقالات یا مطالب دیگر را هم بررسی کنند که برای سایت ارسال می شود. بنابراین من فکر می کنم اگر یک فرد به صورت اسمی هم که شده مسئول قسمتی باشد. به مرور زمان کار تخصصی تر خواهد شد و آن فرد هم سریعتر و با تجربه بالا و با اطلاعات بالا می تواند آن قسمت را هدایت کند. البته این کار را بیشتر به این خاطر انجام می دهیم که بتوانیم آمادگی داشته باشیم تا زمانی که بشود واقعا یک مجله درآورد. به امید آن روز ...
بسیار خوب٬ امیدوارم بقیه هم موافق باشند. با این حساب از دوستان می خواهم که باز هم نظرات خودشان را مطرح کنند. برای قسمت بندی و نام . فکر کنم در این هفته که می آید. رای گیری آخر را برای نام انجام بدهیم ٬ موافق هستید.
2004-08-29, 09:03 PM,
ارسال : #96

خوب ...حالا چه کنيم md جان...
لطفا دوستان سريعتر نظر بدن...
...
((اول خيالمان بايد از بابت اسم و..راحت بشود))

2004-08-29, 09:09 PM,
ارسال : #97

برای اسم همانطور که md جان گفتن بهتره یه نظر خواهی بکنیم! موافقید ؟

2004-08-30, 12:45 AM,
ارسال : #98

رای گیری قراره به چه صورت باشه ؟ چندتا اسم رو بگیم بعد رای گیری کنیم ؟ یا هر کس پیشنهاد بده ؟ بنظر من یه اسمی که ایرانی بودن رو تو دامنه مشخص کنه تو چند تا پست بالاتر گفتم مثلا iranlinuxmag.com یا هر اسم دیگه ولی ایرانی بودن مجله رو عنوان کنه .
2004-08-30, 10:15 AM,
ارسال : #99

بله ٬ این کار قرار است که با کار گروهی بچه ها انجام شود. هر کسی می تواند نظر شخصی خود را به راحتی بیان کند. در مورد نام هم فقط کافی است که چندین نام عنوان شود. احتمالا از alan عزیز خواهش می کنم که برای آن یک رای گیری در نظر بگیرد. دیگه نهایت تا آخر هفته برای نظرات صبر می کنیم. :?: خوب ؟
مقداری صبر کردم تا افراد مختلف نظرات خود را عنوان کنند. اما ظاهرا همه منتظر هستند تا نام مشخص شود و به سراغ اصل کار بروند. بالاخره اینها هم مقدماتی برای کار هستند. البته من در این هفته زیاد وقت ندارم. مطمئن باشید برای هفته آینده با سرعت بیشتری پیش خواهیم رفت. دیگه باید یک وقت ثابت برای آن در نظر بگیریم.
در آخر هم فقط تهیه مطالب می ماند که برای همیشه با ما خواهد بود. Smile
2004-08-30, 04:00 PM,
ارسال : #100

خوب ظاهرا یکمی بچه ها گرم تر شدند برای این کار ... برای نام سایت می خواهید iran و linux و mag وجود داشته باشه و فکر کنم باید org بگیریم حالا می خواهید یه اسم کامل باشه یا مخفف؟ مثلا iranianlinuxmag یا iranlinmag یا یه ترکیبی از linux و mag که یه کلمه ی جدید بشه؟اون ایران رو هم فکر کنم با یه هایفن "-" از باقی نام جدا کنیم بهتر باشه هم حفظ کردنش هم برای مفهومش که اگه یه خارجی دید سریع بفهمه.
خوب حالا اساتید باید org. باشه یا com. ؟
اول این رو مشخص کنید بعد بریم سر linux و mag که چطور کنار هم قرار بگیرند خودشون یا مخفف ؟
سوم که از - (هایفن ) استفاده بشه یا نه؟

نظر خواهی هم اگر کار گروهی هست بهتره با نظر خواهی انجام بشه به شرطی که یکی نیاد نظرشو 10 دفعه وارد کنه و هر کس فقط یه بار نظر بده تا نظر دهی عادلانه باشه ....

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان