لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتخاب توزيع
2005-07-15, 10:49 AM,
ارسال : #21

درسته، برای یه نصب متوسط همون ۴ گیگابایت خوبه.

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-07-16, 06:02 AM,
ارسال : #22
!
سلام دوستان
اول از همه از پاسخي كه به سوالات پيش و پا افتادم مي ديد واقعا سپاسگذارم من مقاله هاي تاريخچه دبيان و مقاله هاي نصب دبيان و ردهت و خط فرمان رو چند بار خوندم يه سري سوالت برام بوجود اومد نمي دونم ايراد از من يا از نويسنده اما بارها با واژه بستگي داره برخورد كردم كه بدون توضيح رها شده بود ببينيد من سيستمم يك اينتل پنتيوم 4 با سرعت 2.8 گيگاهرتز و يك مگ كش هست رم كامپيوترم يك 512 دي دي آر و كارت گرافيكم جي فرص با 128 مگ رم دي دي آر هستش و مودمم زولتريكس هستش بقيه سخت افزار هم فكر نمي كنم مشكل ساز باشن اول اينكه اين قطعات كه مشكلي با دبيان سارژ ندارن و ديگه اينكه من به خاطري كه مي ترسم مشكلي براي هاردم پيش بياد ترجيح دادم يه هارد دست دوم براي دبيان تهيه كنم پارتيشن هايي كه بايد درست كنم يه سواَپ 1200 مگابايتي يه روت 4 گيگابايتي يه بوت 100 مگابايتي و بقيش رو هم به هُم بايد اختصاص بدم اما مي خوام بدونم اين 14 سي دي (بسته هاي نرم افزاري) در پارتيشن روت قرار ذخيره بشن درسته چون مي خوام اكثر بسته ها رو نصب كنم و اينجوريم كه من فهميدم اين بسته ها تو روت ذخيره ميشن با اين حساب 4 گيگ خيلي كم ؟؟؟ و ديگه اينكه فايل سيستم پارتيشن هاي روت و هم و بوت اي اكس 3 باشد؟؟؟ و سوال ديگه اينكه من دانشجوي برقم و مطلب و پي اسپايس رو تحت هيچ شرايط نمي تونم رها كنم آيا شبيه سازهايي كه براي اجراي پروگرام هاي ويندوز تحت لينوكس نوشته شده اند كارشون رو به درستي انجام مي دند يا هنوز در مرحله آزمايشند يادم مياد قبل ترا ليندوزي قرار بود بياد ولي ظاهرا نتونست ادعاهاي خودش رو عملي كنه و آخرين سوال اينكه به هرحال من بار اوله كه مي خوام لينوكس نصب كنم به نظر من كه مراحل نصب دبيان خيلي ضايع است و اينترفيس قشنگي نداره مي خوام بدونم ظاهر خودش هم به اين شكل هست يا نه و اگه بخوام دوتا توزيع نصب كنم زوزه 9.3 انتخاب مناسبي يا نه ببخشيدا.... خيلي سوال كردم شرمنده
ضمنا من نمي دونم كه همه مسئوليت هاي اين سايت به عهده آلن هست يا نه اما واقعا سايت سايت پويا و جامعي هست مقالات رو اكثرا گرفتم و دارم مي خونمشون چنديدن و چند بار خيلي آلين دم همگيتون گرم اميدوارم منم به زودي بتونم خودمو به شما ها برسونم و به تازه واردايي مثل خودم كمك كنم

حق يارتان از هرنوعي كه باشد چون حق يكيست
2005-07-16, 09:12 AM,
ارسال : #23

سلام
آیا برای نصب به تمام 14 سی دی نیاز داره؟
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-07-16, 12:34 PM,
ارسال : #24

سلام
نه برای یه نصب پیش فرض همون 4 تای اول کافیه.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
2005-07-16, 08:53 PM,
ارسال : #25

من مي خوام اكثر برنامه ها رو نصب كنم پس بيشتر از اينا فضا مي خواد درسته راستي بقيه سوالام رو اگه ضحمتي نيست جواب بدين مرسي
2005-07-17, 04:07 AM,
ارسال : #26

سلام.
ای کاش من زودتر این تاپیک رو میدیدم چون که بهتون هرگز دبیان رو توصیه نمیکردم. بهتر بود برای شروع و حتی ادامه هم از توزیع های مبتنی بر دبیان استفاده کنید. نصب دبیان زیاد جالب نیست.به کاربران حرفه ای سایت هم توصیه میکنم هی دبیان رو پیشنهاد ندید.بهتره که یه توزیعی را برای شروع پیشنهاد بدبد که نصبش هم گرافیکی(بر مبنای x که با موشی بشه کار کرد) و هم آسان باشه.

در مورد مقدار فضا ۴ گیگ اصلا کافی نیست.بهتره چند گیگ دیگه هم اضافه کنید چون که شما میخواهید اکثر نرم افزار ها رو نصب کنید.در مورد home به نظر من کل بقیه فضا رو به اون اختصاص ندین. مثل کابرای وینوزی یه پارتیشن برای موزیک یا فیلم یا برنامه یا پشتیبان و ... اختصاص دهید.به نظر من حتما یه پارتیشن دیگه هم درست کنید مثلا ۱۰ گیگ برای یه موقع اگر خواستید یه توزیع دیگه ای رو --کنار همین توزیع که الان دارید-- نصب کنید(که به احتمال بسیار زیاد براتون پیش میاد ) مشکلی نداشته باشید.فرمت پارتیشن هم همون عالیه. با خیال راحت گنو لینوکستون رو نصب کنید.

موفق باشید.
2005-07-17, 08:55 AM,
ارسال : #27

اگر امکانش هست ۸ يا ۹ گيگابايت به root/ توزيع دبيان سارژ اختصاص دهيدSmile

وقتي مقاله به اين خوبي در سايت موجود هست،فکر نکنم کسي از نصب دبيان سارژ بترسه!

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2005-07-22, 06:25 AM,
ارسال : #28

خيلي ممنون بچه ها همونطور كه گفتم مقالات رو به طور كامل چندبار خوندم الانم دنبال هارد و بقيه وسايل لازمم بخش فروشم ظاهرا تعطيل شد كه تا اون موقع حتما يه هارد 20 گير ميارم اما يه كتاب ديدم تو صفحه اول ميشه بگين اين كتاب رو كي مي تونم بخرم اگه باشه كه همه چيز حله چون دبيان رو توضيح داده كاملا خيلي ممنون از همگي
2005-07-22, 07:53 AM,
ارسال : #29

انشالله کتاب بعدی اقا الن هست که تا چند وقت دیگه میاد من هم سر فصلهاشو خوندم خیلی کتاب عالی باید باشه در ضمن برو جلو نترس هیچی نمیشه اگه هی با یه برنامه ور نری که یاد نمیگیری من انقدر بدم میاد بعضی ها میگن فلان کار رو نکنید هنوز زوده انجام بده نترس یا میشه یا نمیشه
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-07-22, 09:15 AM,
ارسال : #30

آره بابا از اين چيزاش اصلا نمي ترسم اونقدرام گاگول نيستم
2005-07-28, 08:27 PM,
ارسال : #31

يک سوال .
آيا اوبونتو بر پايه ي دبيان هست يا نه ؟
و اينکه بر پايه ي دبيان هست يعني چه ؟
شد دوتا .
2005-07-29, 12:04 AM,
ارسال : #32

سلام
بله.
یعنی همه چیز از صفر نوشته نشده و اسکلت اصلی از اون گرفته شده یعنی چیزهایی مثل ابزارهای اصلی و Package Manager و ... .

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
2005-07-29, 09:47 AM,
ارسال : #33

ubuntu بر پایه Debian است٬ یعنی هر ۶ ماه یک بار آخرین نسخه Debian Sid رو میگیرن و اصلاحاتی که لازم میدونن رو انجام میدن... شما اگر کمی با Ubuntu کار کنید اصلا احساس میکنید دارید با Debian کار میکنید٬ تفاوتها خیلی کم هستن
2005-07-29, 03:04 PM,
ارسال : #34

سلام
اگر می‌خواهید از توزیع های دبیانی استفاده کنیدبهترینشون خود دبیان سارژ هستش. کافیه یه دستی به ظاهرش بکشید و بعد یه عمر سیستم عامل هست براتون.
نصب دبیان سارژ و اوبونتو ۹۰٪ مثل هم هست یعنی هر دو از یه اینستالر یا نصاب استفاده می‌کنند. پس اگر اوبونتو راحته یعنی دبیان سارژ هم راحته.
از اونجایی که دبیان سارژ خیلی خیلی روش دقت شده تا به انتشار نهایی برسه دارای بسته‌های نرم‌افزاری تقریبا خالی از اشکال هست. به روز کردنش ساده‌تر هست و هر برنامه‌ای بخواهید توی ۱۴تا سی‌دیش پیدا می‌شه Wink

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2005-07-29, 03:19 PM,
ارسال : #35

خوب عزيز من اگه اوبونتو مثل دبيان هست و رابط هاي گرافيکي بهتري داره و تازه اون چهارده تا سي دي رو هم ميشه روي اوبونتو نصب کرد .

پس نتيجه چي ميشه ؟

تازه پشتيباني مجاني خوبي هم داره .

نتيجه : اوبونتو بهتره (=======)
2005-07-29, 07:06 PM,
ارسال : #36

برای محیط Desktop خوبه که همیشه از جدیدترین بسته ها استفاده کنیم٬ من خودم شخصا Debian Sarge رو برای محیط کار نمی پسندم و ترجیح میدم از Debian Sid استفاده کنم.
یعنی همین کاری که Ubuntu کرده. آلن هم ترجیح داده به جای Sarge اینبار برای Parsix از Sid استفاده کنه
به هرحال منم برای محیط کار ترجیح میدم از Debian Sid یا Ubuntu استفاده کنم
2005-07-29, 10:45 PM,
ارسال : #37

آقا من ديگه دارم ديوونه مي شم بالاخره من چي نصب كنم هركي يه چيزي ميگه
2005-07-29, 11:08 PM,
ارسال : #38

هر دو را امتحان کنيدSmile (آخرين نسخه Ubuntu يعني Colony2 که آزمايشي ميباشد را هم ميتوانيد از آقاي باغوميان بگيريد،‌اگر عجله داريد هم خودم برايتان ميفرستم)

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان