لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
How to NAT in Linux
2005-08-21, 12:58 AM,
ارسال : #21

سلام
این داستان ایجا من را یاد یک ماجرای انداخت.
یکروز داشتم به یکی از دانشجو ها دستورات خط فرامان را یاد می دادم و رسیدم به دستور move و گفتم که مثلا برای استفاده از این دستور لازم است بنویسید.
[ltr]
mv OldFileName NewFileName
[/ltr]
و اون دانشجو هم می نوشت OldaFileName NameFileName و می گفت که نمی شه و این دستور کار نمی کنه.
من فکر می کنم که اون IP آدرس 80.80.80.1 فقط به عنوان مثال گفته شده بود و نه برای اینکه شما عین همون دستور را اجرا کنید.
بنا براین اگر دستور خطا میده حق دارد و شما با حوصله این خطا را بخوانید NO chain/traget/match by that name
اولا آیا همچین IP های وجود دارد و آیا اینها را به eth0 داده اید.

در مورد فایل Interfaces هم منظورم این بود که اگر شما به یک Interface چندین IP داده اید پس نمی توانید هی بنویسید مثلا eth0 اگر این Interfce دارای دو IP است. eth0 eth0:1 نام این Interface های شما است و با این حساب دستورات بالا کلا باید به این نحو اصلاح بشوند.
در ضمن این کار دادن دو IP برای شما زیاد جالب نیست و هر کسی می تواند در طرف کلاینت به سیستم خودش یک Ip ازIP های مربوط به طبقه دیگر بده و خیلی راحت بیفته روی سیستم آنها .
بنابراین بهتر است برای اطمینان بیشتر از چند کارت شبکه جداگانه استفاده کنید تا این زونها از نظر فیزیکی هم از هم جدا باشند.
بهر حال کار ساده ای نیست و باید یک مقدار در مسنتدات موجود در شبکه بگردیدو مطالعه کنید و صبر و حوصله ای کافی داشته باشید.
موفق باشید.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان