لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bridge or NAT
2005-08-17, 11:33 AM,
ارسال : #1
Bridge or NAT
سلام دوستان یه راهنمایی میخواستم : من یه شبکه محلی دارم که قبلا 4 تا نود بیشتر نبود اما حالا تعداد کاربر ها به 15 رسیده و دیگه نمی تونم از private IP هام استفاده کنم. این شبکه محلی 6 تا IP بیشتر نداشت و سرویس خاصی هم براشون بود به این صورت که از VSAT دیتا بصورت آنلاین میاد و یه دونه از اونا برای بقیه broadcast میکنه . با این FireStarter چیزی دستگیرم نشد . اگه برای کسی امکانش هست یه توضیحاتی به من بده ممنون میشم . امممم در مورد Iptables و اینا مطالعه کردم ام چیزی دستگیرم نشد . یعنی با Broadcastمشکل دارم اینکه دیتا مثلا از 172.39.1.30 با مسک 255.255.255.248 میاد و چطور میتونه از اون دستش بره رویه Invalid Ip که تعریف کردم رویه NIC دوم.
با تشکر
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-08-17, 06:06 PM,
ارسال : #2

وقتی به تعداد کافی ValidIP نداری که نمیتونی مستقیم Bridge بکنی ... IP هارو تو شبکه Private بده و روش کاری هم از همین روش استفاده کن که تو این تاپیک گفته شده:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.technotux.org/html/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=3945">http://www.technotux.org/html/index.php ... pic&t=3945</a><!-- m -->
برای هر ۳ تا کامپیوتر یه SNAT انجام بده
برای درک اینکه چجوری میشه اینکارا رو کرد کتاب های Network Concepts و Network Design رو مطالعه بکن
منبع خوب : کتاب +Network (نشر Sybex) و سری کتاب های CCNA (مال نشر Sybex باز از همه بهتره)
کتاب Network Essential مال Microsoft Press هم خوبه :lol:

اکنون در ubuntu.ir با نام کاربری nixoeen فعال هستم.
وب‌سایت شخصی من
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-08-20, 08:09 AM,
ارسال : #3

دوست عزیز از راهنمای شما ممنونم من اون تاپیک رو خوندم و کمی مشکل داشتم با هاش . دستو ر Ipatbles و option هاش هست. وقتی که دیتا از روی etho با IP 172.39.1.30 میاد تو کا مپیوتر دقیقا چه دستوری بزنم تا روتش کنه رو eth1 با 80.80.80.1 IP ؟ اگه اینو به من بگی خیلی خیلی ممنون میشم . در ضمن دارم CCNA قسم NAT , DHCp رو مطالعه میکنم ولی این مشکل رو باید هر چه زود تر جبران کنم . بازم تشکر میکنم
جستجوی تمامی ارسال های کاربر

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان