لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
وابستگی در بسته های نرم افزاری
2006-02-27, 08:56 AM,
ارسال : #1
وابستگی در بسته های نرم افزاری
سلام
من چند جین نرم افزار در هاردم دارم ،که اکثرشون هم برنامه های ریزه میزه هستن اما فقط چند تا از اونها تونستم نصب و اجراشون کنم.دلیلش هم وابستگی این بسته بود .دیگه دارم واقعا قاطی می کنم.
مثلا همین gvidcap فسقلی؛موقع نصب میگه libavformat لازمه.تو نصب libavformat هم میگه Lame لازمه و ان هم پاس میده به یکی دیگه .دیگه خسته شدم

ایا راهی هست که بشه مسئله وابستگی بسته ها در اینده به طور کامل حل کرد.؟
اصلا چرا برنامه های ایجاد شده برای لینوکس ،مثل برنامه های ویندوز (از جهت راحتی نصب و استفاده) نیستند.؟
خوشحال میشم که دوستان در این موارد توضیح بدند.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-02-27, 10:08 AM,
ارسال : #2

سلام.

یه راهش اینه که کتابخانه های لازم رو به همراه خودش نصب بکنه. یعنی ممکنه جم یه نرمافزار ۱۰۰ kb همرا با این کتابخونه ها بشه ۱۰۰ mg ...

در مورد مسئله وابستنگی باید خدمتتون عرض کنم که این مسئله کاملا حل شده است. برنامه های apt-get برای دبیان و yum برای فدورا و emerge برای جنتو و slack-apt برای اسلاکویر برای حل همین مسئله بوجود آمدند که کلاملا هم جوابگو بودند طوری که تقریبا دیگر هیچکس با این مسئله مشکلی نداردو به آن اعتراضی هم ندارد.

در ضمن اگر با لینوکس زیاد کار کنی و با ساختارش آشنا ببینی نه تنها اینی که گفتی رو مشکل نمیبینی بلکه آن را یک به عنوان روال منطقی و اتفاقا شیرین قبول میکنی.
2006-02-27, 09:58 PM,
ارسال : #3

یک نگاهی به اینجا بینداز Big Grin
2006-02-28, 10:49 AM,
ارسال : #4

نقل قول : یه راهش اینه که کتابخانه های لازم رو به همراه خودش نصب بکنه. یعنی ممکنه جم یه نرمافزار ۱۰۰ kb همرا با این کتابخونه ها بشه ۱۰۰ mg ...
بله ممکنه حجم برنامه افزایش پیدا کنه ولی مگه خیلی از برنامه های کم حجمی که برای ویندوز است ، کتابخانه لازم رو همرام خودشون نصب نمیکنند؟

در مورد apt-get و امثال ان : یعنی باید برای نصب یه نرم افزار باید حتما به اینترنت وصل بود ؟درسته ؟

نقل قول : اگر با لینوکس زیاد کار کنی و با ساختارش آشنا ببینی نه تنها اینی که گفتی رو مشکل نمیبینی ....
فعلا که یه مشکل خیلی بزرگ می بینم

باز هم منتظر راهنمایی دوستان هستم
2006-02-28, 11:32 AM,
ارسال : #5

سلام
اگه اشتباه نکنم SuSE کار می‌کنین. در این صورت می‌تونین apt 4 suse یا Smart Package Manager رو نصب کنین و خودتون رو از این دردسرها نجات بدین. البته SmartPM روی هر توزیعی نصب میشه ولی برای SuSE همون apt 4 suse بهتره. در مورد اتصال به اینترنت لزومی نیست ولی باید بسته‌های مورد نیاز رو داشته باشین و حتما هم یه بار Repository ها رو update کنین.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-02-28, 12:45 PM,
ارسال : #6

من هم مثل نوید جان بهت استفاده از apt را پیشنهاد می کنم

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان